MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

pytláctví prodej kaprů

i takové kapraře máme mezi sebou.Prodej kaprů na soukromák

Autor diskuse: tomega ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 23.3.2011

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 12 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N retrívr - ® Čt 24.3.2011 8:42:22
tomega - >> Napadá Tě, jak je asi postižen rybář, který loví v den, který neexistuje.To by mne fakt zajímalo, když se tady prováděj takový předpisový masáže. Má to výhodu RS ho tedy chytit nemůže.
N kakr - ® Čt 24.3.2011 8:40:41
aleš vavřina >>
Bubláš z mrákot (copyr. M.D.)
Můžeš objasnit, proč by si provozovatel kaprodromu nemohl zakoupit rybu ulovenou na revírech ČRS či MRS?? Chceš snad bránit rozvoji soukromého podnikání??

i když a nyní cituji ze "sportovního řádu" Rybářského spolku v Náměšti nad Oslavou z roku 1931.

S chycenými rybami může každý volně nakládati, nesmí jich však prodávati někomu jinému než toliko spolku. Výbor stanoví čas od času cenu za 1kg.
Chytil-li některý člen rybu těžší než 2kg jest povinen jednateli to ohlásiti, může však s rybou ve smyslu tohoto článku naložiti.

Jo, naši dědové to měli vošéfovaný:-))
N Venca888 - ® Čt 24.3.2011 8:39:16
aleš vavřina >> nevim, jak to myslíš. Majitelé soukromejch revírů nakupujou kapry vcelku běžně (sami většinou rybochovci nejsou, takže se k nim nějak dostat musej). Tedy nechápu, jak bys chtěl takový jednání postihovat. Pokud bys ho chtěl skutečně postihnout, pak jedině na stravě lovce-prodejce a to pouze v případě, bude-li existovat zákaz prodeje úlovků (a ten, mám dojem, už neplatí).
N aleš vavřina - ® Čt 24.3.2011 8:38:26
Proti chování uvedenému v zadání lze postupovat pouze následujícím způsobem :
1) Jako RS jsem svědkem nepovoleného ponechání si úlovku na svazové vodě - tak zasáhnu.
2) Jako rybář jednotlivec - nenavštěvuju předmětný soukromák byť tam jsou nádhetní kapři, štiky nebo pstruzi - prostě nedám provozovateli vidělat.
V současnosti nic jiného moc dělat nelze.
N aleš vavřina - ® Čt 24.3.2011 8:34:02
Venca888 >> Víš jak jsem to myslel a jen chytáš za slovo. Takže HOWG!!!
N Venca888 - ® Čt 24.3.2011 8:26:14
aleš vavřina >> jakej typ chování máš na mysli? Majitel revíru koupil kapra. To nesmí?
N Venca888 - ® Čt 24.3.2011 8:25:32
foxxx >> majitelé... jistě... ale pochybuju, že ty majitelé toho soukromáky byli zároveň lovci těch kaprů. Neni náhodou spíš vina na těch, co ty kapry chytili a těm majitelum prodali?
A ty plky o tom, jak skončí na Black listě hnutí K70 jsou k smíchu (už jenom to "Hnutí K70") :-))). To by totiž soudruzi z hnutí K70 nemohli jezdit asi tak na polovinu soukromáků, kde se vyskytujou trofejní kapři. Navíc těmhle lidem jde úplně o něco jinýho - morální zásady vzývaj jenom do chvíle, kdy se začnou střetávaj s jejich zájmem chytat velký kapři.
N JM - ® Čt 24.3.2011 8:24:07
aleš vavřina >> Prosím Tě kde a čím je zakázáno chycenou rybu prodat? Já vím o tom, že jí nesmím směňovat a prodávat rovnou u vody, ale platí to i někde jinde? Dík.
N aleš vavřina - ® Čt 24.3.2011 8:12:00
Ale chlapi! Čiší z Vás dvě věci - z jedněch oprávněné pohoršení a z druhých závist, že peníze nešly do jejich kapsy. Pravdou je, že rybářská etika pláče, zákaz prodeje úlovků je pošlapán v koutě a změní to běh světa??? Vůbec ne, jen jste si sami nakročili o kousek blíž infarktu! Dokud budou existovat podmínky umožňující tento druh konání, tak je zcela zbytečné se rozčilovat. K nápravě by museli být uvedeny v existenci minimálně následující podmínky :
- Pokud bude tento typ chování prokázán provozovateli soukromého revíru, tak dotyčný doživotně přijde o možnost uvedený druh podnikání realizovat. To by tu ale nemohlo být tolik příbuzných! Pořádná pokuta? Na uzákonění těchto a jiných potřebných věcí málo lobujeme (jako sportovní rybáři) u našich zákonodárců.
- Omezení široké struktury členské základny - členy by byli pouze rybáři na určité morální úrovni. Utopie - na masovosti je založeno fungování svazu a v okamžik přijímacích testo by všichni byli křišťálovější než křišťál. A ten by se mnohdy po úspěšném složení testů ze samé radosti ihned zakalil.

Pořád budeme jen lidi, nic víc, nic míň.
N lobotomie (fanik) - ® Čt 24.3.2011 8:06:18
Urbis Cannabis >> tobě i vašemu hospodáři bych doporučil vytáhnout paty za humna a podívat se i jinam do světa aspoň v rámci české republiky.
Je prostě holej nesmysl aby z nejúživnějšího kraje jezdili pytlačit někam na hory. Pokud má paměť sahá, tak to bylo vždycky obráceně a všichni si jezdili "nachytat" velký kapry na jižní moravu.

Takovým lidem je jedno kterou vodu vyberou, nebudou se trmácet 120km pro pár nedůživých kaprů z hor, když si můžou vybírat ty nejlepší kusy z dyje atd.

//ještě mě napadá, že jestli se vám tam pár kaprů ztratilo, tak by jste si měli spíš zkontrolovat kdo a jak tam hospodaří a jak moc si v té době přilepšil, pak se to svede na někoho přespolního =D
N Arsi - ® Čt 24.3.2011 7:53:23
Lauri >> Taky čekám na konkrétní data,jak to vlastně bylo.Sleduji tuto diskusi,z jedné fotky těžko se vyjádřit.
N Urbis Cannabis - ® Čt 24.3.2011 7:52:20
lobotomie (fanik) >> si nebudou vybírat svoje vody to radši vyberou jiný! a když si tam jeli třeba na vejkend tak se jim to furt vyplatí!!! to je 9ha rybník ty kapři braly 3 hod po zakrmení chytli sme jich hodně takže to je důvod jen jak rychle přijid k penězům a estě si zachytat!!!
N Paranoidní Schizofrenik - ® Čt 24.3.2011 7:46:50
lobotomie (fanik) >> když si tady v pár jinších diskuzích pročteš co všechno jsou chroničtí lovci kapra ochotni obětovat pro jeho cílený lov a ochranu, pak snad dojdeš k závěru, že v této "trendy, sportovní" disciplíně je možné snad úplně vše....
N Lauri - ® Čt 24.3.2011 7:44:11
Musíš to uvést na pravou míru. Napiš k tomu něco konkrétního. A kdo to fotil,ty? Takže jsi se toho také účastnil?
N lobotomie (fanik) - ® Čt 24.3.2011 7:42:55
Urbis Cannabis >> ale já počítat umím, jen mi přijde jako hovadina tvrdit, že bude někdo z jižní moravy jezdit někam do východních čech na pytlačení kaprů, když jich mají tři prdele za barákem
N Kubánec - ® Čt 24.3.2011 7:41:25
Kolik tak dávaj za kilo? :-)


To já jenom tak...!
N Urbis Cannabis - ® Čt 24.3.2011 7:40:21
lobotomie (fanik) >> to říkal hospodář na schůzi že tam jezdila nějaká banda z jižní moravy a často. a ono když si to spočítaš jo když chytneš kapra 10kg tak ti daj 500 za kilo to máš 5000 za kapra chytneš 4 máš 20000 proto to lidi dělaj!!!!
N JM - ® Čt 24.3.2011 7:39:15
A co je na tom špatně? I když by to tak bylo a zákony to umožňují. Ale z té fotky nevyplývá nic jiného, než že někde stojí valník, v něm jsou dva kapři a kolem stojí pár lidí a dívá se na ně. Někdo chytil dva kapry, pokud jeden člověk ve dvou dnech nebo dva lidi v jednom dni a místo toho aby je zabil a udělal z nich řízky, tak je "možná" prodal a za utržené peníze si koupil řízky jiné. To je úplně to samé, jako když si v JZD (svazovka) koupím za 2,000,- prase, pak si to rozmyslím a za 2,500,- ho prodám sousedovi (soukromák). Bude to někoho pohoršovat? Myslím že ne. Proč se pořád dělá z kapra božstvo? Je to maso, nasazované do revírů k vykrmení a následnému sežrání. Jestli se náhodou některému z nich podaří dorůst do větší velikosti, je to jen proto, že neotvíral hubu tam kde neměl. Kdyby u toho zůstal, mohl plavat dál. A kdoví o co se na té fotce jedná, třeba někdo ty kapry vzal jen na dovolenou. Tak jako my jezdíme k moři, tak třeba kapři jeli na dovolenou na soukromák.
N Urbis Cannabis - ® Čt 24.3.2011 7:35:42
Netipa - poslední hrdina MRKu >> K40-50 tam bylo mrtě ale K60+ tam prostě chyběli!!! juchat nad K50 no nevim to je tak pro smích!!!! to seš ty na tej fotce jo jen sis začmáral obličej že tak rozjíždíš???
N Paranoidní Schizofrenik - ® Čt 24.3.2011 7:32:14
další "štvanice" kvůli jakési pochybné úctě k rybě domácí ???
už to chce snad akorát transparenty s nápisem : "pusťte kapry domů"
N metal - ® Čt 24.3.2011 7:27:35
Mrknato >> podělel se jak vlastně ty vyúčtováváš ryby vrácené vodě ??
máš v tom nějaký řád , nebo to děláš jen tak od woka :-))
N lobotomie (fanik) - ® Čt 24.3.2011 7:25:07
Urbis Cannabis >> to mi vysvětli kdo by měl potřebu jezdit z jižní moravy pytlačit na rybníky někam do lanškrouna? =)
absolutně není potřeba diskutovat o tom kde je nejvíc malých, velkých a největších kaprů pomalu v každé kaluži či strouze
N Urbis Cannabis - ® Čt 24.3.2011 7:19:13
Venca888 >> to asi ne ty tam daval ešte můj praděda!!!! a mame asi 5 chovnejch rybníku takže valíme převážně naše kapry !!! a pak tam najedou nějaký kr..... z jižní moravy a vyberou nám rybník
N CarpHouser - ® Čt 24.3.2011 6:59:57
tomega - >> a jak jsi poznal, že jsou to kapří ze svazového revíru? Neb takovéhle kapříky jsem potkal v nabídce vyřázování generaček místním chovatelem ryb. Kapři 80+, v tržní ceně 60kč za kilo, to samé amuři 90-100, též v obvyklé tržní ceně. Jednou za čas se takové nabídky prostě naskytnou ...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 12 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniMikina s kapucí Fox

Doprodej za akční cenu. Poslední 3 velikosti skladem. Kvalitní a velmi stylová mikina od firmy Fox vyrobená z vysoce kvalitní bavlny.

akce, rybareniRybářský nákrčník - připravte se na podzimní rybolov!

Za 151
Tento originální nákrčník ochrání rybáře proti větru, dešti, sněhu, chladu i slunci.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
LOS-CORMORAN LOS-CORMORAN

Praha 3,130 00, Řipská 23