Predavaci v obchodoch

Stalo sa vam ze v predajni si vas predavac nevsimal alebo zle poradil len aby sa zbavil tovaru co uz lezi na predajni dlhu dobu?
Autor diskuse: Scoty Ba - Profil , 11.3.2011 všeobecné - náčiní, doplňky

Spokojnost s predavacmi

A) velmi spokojni18%

B) spokojni44%

C) neviem posudit4%

D) nespokojni30%

E) velmi nespokojni4%

Od 11.3.2011 hlasovalo 162 čtenářů.

Mike1977 - Profil | Po 14.3.2011 11:41:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Ahoj. Tak dobré refence, nejen s ochotou, znalostí a opravdu obrovským sortimentem, speciálka na kapraře - Fishing Invest v Napajedlích. Pan majitel vždy se rád věnuje, poradí a vážně tam jdu většinou jen na boilies od MaxCarpu. Limit mám 1000 Kč. Ocházím za 2500Kč, se slevou a dárkem....

    Financ - Profil | Ne 13.3.2011 23:48:20

    b.gun >> Chápeme se, mě šlo o to clo nad 150 Eur. Ještě se mi nepovedlo udělat nákup pod 150 Eur, tak vždycky platil clo (mimo EU) a DPH.

      Juraj - Profil | Ne 13.3.2011 23:47:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      dvorak002 >> Když už jsi u Kajmana, tak jejich prodvač mě dnes v Brně dostal. Stojím u stánku s klukem, co uvažuje o koupi navi a já mu ještě před prodavačem říkám, že Fujitsu qartz má celkem slušný reference. On ho podá, já s ním zatočím a nezdá se mi cvakání v navi. Tak přiložím ucho a je jasné, že s tímhle kouskem něco nehraje. Podávám ho s tím zpět prodavači. Ten místo aby řekl, že ho to mrzí, ale takovýhle vadný kousek tu ještě neměl, podal jiný a udělal obchod, tak toče kličkou (zvuk už byl tak zřetelný, že jsme ho přes pult slyšeli všichni) prohlásil, že u vody přeci při navíjení neposlouchám s uchem na na navijáku.
      Být majitelem, tak nemá šanci, si ani vzít vzadu kabát. Pro firmu by už měl navždy místo leda z druhé strany pultu.

        b.gun - Profil | Ne 13.3.2011 23:27:23

        Financ >> No, vždyť to tam má - daň se bude nově platit i za zboží do 150 € (tedy kromě toho titěrného limitu), nad 150 € pak stejně jako dosud daň i clo...

          Financ - Profil | Ne 13.3.2011 22:56:39

          b.gun >> Tuhle normu znám, ta už chvilku platí. Reaguji na příspěvek kolegy Walleye - altered - cituji: "Ještě, že existují zahraniční e-shopy. Bohužel ale i těmto nákupům bude tzv.odzvoněno nebo k 1.4. bude na všechny nákupy ze zahraničí daň i clo. Do 150eur 20% daň a nad 150 eur 20% daň + clo."
          Myslím, že od 1.4. se mění pouze DPH, clo zůstává tak jak je.

            b.gun - Profil | Ne 13.3.2011 22:30:34

            Financ >> Od cla je osvobozeno zboží v hodnotě do 150 €, které je dováženo do Společenství ze zemí, které nejsou součástí celní unie ( Čl. 23 Nařízení Rady č. 1186/2009 z 16. listopadu 2009 - http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?u​ri=OJ:L:2009:324:0023:0057:CS:PDF ).

              Financ - Profil | Ne 13.3.2011 21:54:41

              Walleye - altered ... >> Ahoj, mohl bych tě požádat o vysvětlení jak je to s tím clem?
              Znám informaci, že od dubna díky novele zákona č. 235/2004 Sb., o dani s přidané hodnoty dojde ke snížení limitu u dovozu zboží nepatrné hodnoty z částky 150 EUR na 22 EUR, což znamená že dovozy v odnotě nad 22 EUR budou podléhat DPH. Uvedené nařízení vychází ze Směrnice rady 2009/132/ES ze dne 19. října 2009 o osvobození některých druhů zboží od daně z přidané hodnoty při konečném dovozu, Hlavy IV, Článku 23, ve kterém je uvedeno: „Od daně je osvobozen dovoz zboží, jehož úhrnná hodnota nepřesahuje 10 EUR. Členské státy mohou osvobodit od daně dovoz zboží, jehož úhrnná hodnota přesahuje 10 EUR, ale nepřesahuje 22 EUR.“ Uvedenou Směrnici jsou členské státy povinny implementovat do zákona o DPH s účinností od 1. 1. 2011, u nás se to o trošku posunulo.
              Zatím všechny kravinky na ryby co jsem objednal ze zahraničí měly větší hodnotu než 150 Eur, tak to nemá cenu řešit. O cle nikde ani zmínka, navíc ze zemí EU se neplatí žádné clo, uteklo mi něco?

                Sven - Profil | Ne 13.3.2011 21:46:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Max. ochota a fundovanost prodavače - Parys Jičín.
                Max. neochota a lemplovství - Tropic Liberec

                  Scoty Ba - Profil | Ne 13.3.2011 21:43:32

                  Martas711 >> Nazdar pisal som mu uz o par riadkov nizsie takze nevidim dovod to tu rozoberat ale dik za dotaz.

                    retrívr - Profil | Ne 13.3.2011 21:41:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Scoty Ba - >> Parys Jičín nemá chybu. Poradí, posoudí, nesnažej se vnutit.

                      Martas711 - Profil | Ne 13.3.2011 21:34:29

                      -stop salámbaits- >> pelikan aliaz STOP Salmonbaits...!! - 13.3.2011 15:18:10 >> Hele, DAM mi nepřijde jako podřadná firma. Dělaji výrobky v širším rozsahu. Méně kvalitní i špičkové. Jejich pruty Onliner používám řadu let, a jsou výborný. Asi se vyskytují i lepší, to nepopírám. Ale s DAMem jsem velmi spokojen, myslím s pruty. Naviják od DAMu mám Quik ATP540 fs a maximální spokojenost. Jinak mám ostatní navijáky OKUMY. Z jara si jejich sortiment rozšířím o Longbow

                        Lukas89 - Profil | Ne 13.3.2011 19:05:31

                        Scoty Ba - >> Ahoj, tak kde nejsem spokojený, tak nechodim a nebo jen z největší nutnosti např pro masňáky nebo háčky.. ;-) Ale v zásad se dá říct, že je to tak půl na půl s tou spokojeností... Nějaké věci co k tomu nebyli mi zkoušeli nacpat, ale nechytl jsem se, naštěstí.. :)

                          Venca888 - Profil | Ne 13.3.2011 18:49:23

                          -stop salámbaits- >> pelikan aliaz STOP Salmonbaits...!! - 13.3.2011 15:18:10 >> možná to bude vypadat nepravděpodobně, ale občas se stává, že podnikatel má zájem, aby vydělával... :-)

                            Scoty Ba - Profil | Ne 13.3.2011 18:38:51

                            -stop salámbaits- >> pelikan aliaz STOP Salmonbaits...!! - 13.3.2011 15:18:10 >> To ze mal na inych znackach dobry zisk to este neznamena ze tie znacky su podradne! Je tu urcite dost takych ludi co bude so mnou suhlasit aj ked tvoj nazor je iny.

                              Pellon - Profil | Ne 13.3.2011 18:33:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Scoty Ba - >> V budejovicich jsem spokojenej s prodejnou v Havlinde... fajn pristup... kluci na marianskem se taky celkem snazi (udelali wostrej a moderni obchod kaprariny), jenom druzba je za ocekavanim... uz tam moc nechodim... ikdyz jsem tam kdyz jsem po case zacinal utratil spoustu penez za privlac (ale vedel jsem co chci a nepotreboval jsem poradit)

                                dvorak002 - Profil | Ne 13.3.2011 18:19:55

                                rs666 >> jj maj web www.uvydry.cz ale jinak se to jmenuje ráj rybářů u bechyňské dráhy.

                                  pelikan aliaz STOP Salmonbaits...!! - Profil | Ne 13.3.2011 15:18:10

                                  já sem prodával rybařinu,sice to nebylo nějak supr placené,ale pohodová práce. Měli jsme aj celkem slušný obchod v ostravě,akorát pan majitel Hykel,byl tupé hovado a začal brát na prodejnu podřadné značky(gull,dam atd.) pač měl z toho větší marži,než z ticy,okumy atd. Myslím si,že jsem lidem vždy dobře poradil,pač se vraceli a aj teď po dlouhé době je potkávám u vody a vždy dobře pokecáme. Nakonec jsme se nějak s Hyklem pohádali kvuli zboží co objednával,odešel jsem a on do roka krachnul..koko*:)) Jinak když jdu někam do rybářské prodejny,tak jsem většinou spokojený s obsluhou.

                                    štikobijec - Profil | Ne 13.3.2011 15:12:17

                                    Martin... >> napiš teda SZ, at vím jestli bydlím v okolí

                                      rs666 - Profil | Ne 13.3.2011 15:08:56

                                      dvorak002 >> nemyslíš obchod "u vydry"? Já znám jen rajrybaru.cz v Liberci nebo rajrybare.cz v Brně

                                        mazar - Profil | Ne 13.3.2011 14:03:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Ranař >> Navíc je ten pán v Kylešovicích více než neochotný, byl jsem tam 3x a už mě tam nikdo neostane:).