- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Keč ent rylejs - nezachází to už do extrémů?
Kam tento moderní kult povede? Mám se bát, že až u vody zabiju rybu, seběhnou se na mě keč ent rylejs týpci s kleštěma a střepama a hezky si mě zpracujou? Ani bych se možná nedivil
Jsem...
A) Veselý keč ent rylejs21%
B) Zádumčivý keč ent rylejs2%
C) Podrážděný keč ent rylejs1%
D) Ostražitý keč ent rylejs2%
E) Nedůvěřivý keč ent rylejs1%
F) Vystrašený keč ent rylejs1%
G) Zmatený keč ent rylejs4%
H) Kdysemitohodí keč ent rylejs24%
I) Pošahaný keč net rylejs2%
J) Nejsem keč ent rylejs42%
Od 9.3.2011 hlasovalo 277 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 21x v ignorovaných.
Nmeteor - Profil | St 9.3.2011 11:40:54
Odpovím si sám: jelikož jsou to kaprodromy, "svazový" kapr má větší hodnotu atd.
Na druhou stranu, pokud má někdo ročně 200 kusů odnesených ryb (anebo si z každé rybačky odnese 7kg ryb), tak to taky není v pořádku (ano, je to v pořádku z hlediska zákona, ale to není berná mice - znám spousty špatných zákonů, které platí již pěknou řádku let). Prostě extrémy NE, děkujeme.
Zajímavá bude situace, až se do vedení MO dostanou právě tihle CaR rybáři (myslím, že věkový průměr v současnosti bude tak 50+ let)... to bude hukot :-)
Nfotojakes - Profil | St 9.3.2011 11:39:11
Stejně jako se nám vytvořil extrém v brakování vod některými jedinci, tak je normální, že se vytvořil protipól. Dle mého je normální být někde uprostřed a ryby si brát dle zdravé úvahy. Tím myslím, zejména odnášení ryb (pstruh obecný, parma, úhoř, mník), kterých je v daném revíru málo, nebo naopak pouštění přemnožených ryb (zejména sumec, sumeček a podobné), které nějakým způsobem ekosystému ubližují a likvidují zbytek obsádky a živočichů.
NParanoidní Schizofrenik - Profil | St 9.3.2011 11:37:31
nejradši mám kidy typu, vydrancovaná nebo snad rovnou mrtvá voda, nájezdy krvežíznivých masařů......ovšem nebojim se toho že podobný dogmata v této diskuzi ještě několikrát nezazní......
kdo chce psa bít vždycky si hůl najde, u pouštěčů to platí dvojnásob a masaří??? ty se rychle a bez keců úspěšně adaptujou na všechny chujoviny z dílny věčně nespokojených menšin....
Npikoklik - Profil | St 9.3.2011 11:35:38
nemyslím že by někdo byl chyť a pusť jen proto aby byl in. prostě když chce tak si tu rybu veme akdyž nechce tak ji pustí. to je celý.
a pokud jde o linčování masařů pak si vem, když jdeš na ryby a vedle tebe sedí děda a ty chytneš kapra a pustíš ho. zlinčují tě úplně stejně. mě třeba taťka nadává, že ryby pouštím.
neřešil bych to jestli se přehání chyť a pusť. myslím si že pořád je víc masařů než chyť a pusť. toť můj skromný názor
NCerebro - Profil | St 9.3.2011 11:32:53
Ano uspokojí své tužby, když se jim povolenka několikanásobně vrátí takže na tom ještě vydělají. Ty ceny povolenek jsou absolutně neadekvátní možnostem odnesení ryb. Takže jedno nebo druhé se bude muset změnit. Těch rybářů je prostě moc a vody nepřibývá tolik jako lidí a o rybách to platí taky....
Nrover - Profil | St 9.3.2011 11:30:55
Když tak přemýšlím, tak jsem se "in natura" s C&R zatím nesetkal, zatím o tom jen čtu :-)
Nrover - Profil | St 9.3.2011 11:27:39
ale i to neslavně skončilo :-)
skepse není na místě, popravdě i zadání otázky je napsáno s lehkou nadsázkou ...
NUnkas - Profil | St 9.3.2011 11:27:30
NParanoidní Schizofrenik - Profil | St 9.3.2011 11:26:09
je to zcela jednoduché , neb to jsou velmi úspěšní lovci, kteří nepotřebují výbavu za x desítek tisíc, během lovu se obejdou bez oněch celebritami proklamovaných serepetiček, značkových krmiv a nejefektivnějších baitů, čímž se nestávaj obětmi jejich špinavýho kšeftu... v rybářských potřebách nechají v průběhu několika let jen pár stokorun.
nepotřebují k naplnění svých tužeb jakékoliv vyjímky či změny ve stávajících řádech a pravidlech...
proto se je neustále snaží paraziující prodejci všemožně diskriminovat prosazováním pochybných opatření, čistě za účelem zisku, nic jinýho bych v tom nehledal.....
NParanoidní Schizofrenik - Profil | St 9.3.2011 11:08:13
snad to tak nevnímám jenom já ,ale nejvíc se zde snaží vytvářet všemožné bariéry pro tradiční rybáře konzumující ryby, právě ona zmyňovaná menšinová skupinka chronických pouštěčů, ovšem jejich důvody mi nejsou zcela jasné, neb bezdůché lovení ryb kvůli následnému pouštění , se jaxi rozumě vysvětlit nedá a to ani prostému nerybáři natož nějakému ochranáři...
ps: myslíš si že je v pořádku kvůli pár rybářům s vybavením za stovky tisíc korun prosazovat horní míry, změny BP, vyjímky v RŘ...... nebylo by efektivnější kdyby se exponovali výhradně na soukromých vodách, které jsou pro jejich zvrhlé choutky maximálně zařízené, a to jak podmínkami k lovu tak rybí osádkou ????
NCerebro - Profil | St 9.3.2011 11:02:17
NJM - Profil | St 9.3.2011 11:00:53
NCerebro - Profil | St 9.3.2011 10:59:16
NParanoidní Schizofrenik - Profil | St 9.3.2011 10:55:12
podivně vnímám absenci jakékoliv snahy o větší zušlechtění kupříkladu lína, cožpak je normální abych já z postu masaře usiloval o ponechání maximálně dvou kusů lína deně, oproti současným sedmi kilům ???
celý todle rýlejsáctví je jenom módní vlna postavená na jednoduchosti lovu kapra a bujarém obchodu s všemožnými beztak nepotřebnými vychytávkami, nebýt pochybného lovu trofejí celý obchod by se zhroutil jako domeček z karet, neboť k čemu neviditelné šňůry, rovnátka, koule a tisíce různorodých serepetiček v řádech stokorun při běžném lovu násaďáků ????
proto i ona slovutná horní míra , neb bez ní by prodejci jen sotva tržili tak tučné zisky.....
NTomK78 - Profil | St 9.3.2011 10:49:47
U toho rybozrouta dokazu pochopit motivaci alespon tim, ze si jde pro to maso. U jedincu chovajici se vyse popsanym zpusobem jinou motivaci nez masirku jejich ega opravdu nevidim...
Njgoodman - Profil | St 9.3.2011 10:47:40
NMára85 - Profil | St 9.3.2011 10:47:39
Nrover - Profil | St 9.3.2011 10:46:04
Čtenáři této diskuse také sledují
 Fóry59866
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NRetro ...50707
NOlomoucké a hanácké jádro5919
NRybník Labuť - Žinkovy315
NFotbalové jádro MRKu142533
NRybář i myslivec8266
NO kočkách a kočičácích20770
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22045
NPražská Vltava: úlovky, zkušenosti15211
Kde to žije - všechna témata
14:37NATTs hlásiče a ATTx příposlech 539
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:56NKurz Teo Daška pro Otoše 304
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
10:43NRybáři vs ochránci přirody 56
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17












