- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak velcí jsou podle vás kapři na Slezské Hartě?
děkuji všem za odpovědí :-)
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
13x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
NGTdpcfix - Profil | Čt 19.5.2011 22:47:34
NF16 - Profil | St 11.5.2011 0:00:02
NJiříkS - Profil | Út 10.5.2011 23:53:31
NF16 - Profil | Út 10.5.2011 23:51:03
NJiříkS - Profil | Út 10.5.2011 23:44:36
NF16 - Profil | Út 10.5.2011 23:38:43
NJiříkS - Profil | Út 10.5.2011 20:47:57
NF16 - Profil | St 4.5.2011 19:26:37
NMOndo - Profil | St 4.5.2011 17:56:45
NRostik - Profil | St 4.5.2011 17:36:05
NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | St 4.5.2011 15:39:12
NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | St 4.5.2011 15:38:23
Nšmudla - Profil | St 4.5.2011 15:17:17
Já to neumím, chytl jsem tam jen jednoho 61cm šupíka(4,3kg) a teďka 60cm(3,4kg) šupíka(hubenej až mi ho bylo líto). Když mám za rok několik kaprů přes padesát (52-57cm) tak to jsou všichni staří matadoři kteří přežily loňskou loveckou sezonu.
A standartní násadáci co berou od jara do cca června jsou 38-41-47cm), přes léto jich dost ubyde, na podzim se paběrkuje a případně zastihne podzimní vlna vysazování novýho masa.
Hladová voda to je, kapři jak najíždí na mělčiny na jikry plotic a cejnů tak se dodřou jako prasata. Krmte je lidi, aby netrpěli hlady chudáčci šupinatí.
Jinak Harta je pro neznalé bez místního průvodce těžká voda. "Všecko" co o rybách znám a umím sem se naučil tam.
Zápisné do vysoké školy rybolovu bylo miliarda háčků krmítek olůvek woblerů třpytek a twisterů na dně. A taky nejdůležitější poznatek = nenakrmíš=nezachytáš.
A rada na závěr? Nedávejte bojky, protože si pak na místo nesednete, bojka je magnet na šetřílky skrblíky kteří nemaj peníze na trochu krmení tak se přiživujou na tom že nakrmí někdo jinej za ně.
Nyop - Profil | St 4.5.2011 15:10:06
NJiříkS - Profil | St 4.5.2011 15:09:32
NRostik - Profil | St 4.5.2011 15:08:30
NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | St 4.5.2011 15:07:17
NJiříkS - Profil | St 4.5.2011 15:06:14
NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | St 4.5.2011 15:04:36
NJiříkS - Profil | St 4.5.2011 15:03:41
NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | St 4.5.2011 14:59:51
Hele, samozřejmě nejsem vlastníkem ani Harty a ani Pochně (mimochodem omezení docházky neprošlo, protože je povoleno pouze na vodách RMV do 5 ha, taklže nic no), ale velmi mi na těch vodách záleží. Obě jsou zasazeny do krásné krajiny a sám víš, jak to tam občas vypadá. Taky nemám nic proti tomu, když někdo ryby ber dle toho, jak mu to dovolí RŘ. Mám plno kamarádů. co si rybu vezmou. I já nemám problém 5 - 6 kapříků ročně + nějaké dravčíka kuchnout. Ale vadí mi, když vidím, že se tam najednou začnou objevovat haldy lidí, kteří na popud nějaké zprávy či echa jedou pouze těžit. A co je horší, zůstane po nich v mnoha případech doslova smetiště. To určitě taky znáš.
Takže nejde mi v jádru o to, aby si tu lidi neměnily zkušenosti, kde, na co atd. Ale proč to dělat veřejně kluci? Sice nevěříte, že tu slídí spousta lidí, kteří na tohle čekají, pak to pošlou kámošovi, ten to pošle dalším kámošům atd atd atd a už to jede. Proto říkám, že si máš založit privátku (třeba "Pokec Opava a okolí", pozvat si tam lidi, kterým důvěřuješ a tam si vytvoříš skupinu, která bude mít přínos pro všechny a jistě i důvěryhodnost zkušeností bude větší.
Nemyslím to špatně. Jen mi prostě rve srdce to, jak se někteří snaží dělat něco prospěšného a pak se jen dívají, jak jim nějací lidi plundrují vody a jejich okolí. Až jednou naše společnost dospěje do takového stavu, že bude mít úctu k přírodě jako celku, pak už nebude třeba žádných privátek a jiných zatajování. Zatím tomu tak bohužel není ... :-((
NRostik - Profil | St 4.5.2011 14:48:45
Nmazar - Profil | St 4.5.2011 14:44:39
NJiříkS - Profil | St 4.5.2011 14:41:34
NGidy - Profil | St 4.5.2011 13:02:56
Nmeteor - Profil | St 4.5.2011 12:03:16
Informace jsou dnes tím nejcennějším a chápu, že se někdo nad jejich podáváním veřejnou formou durdí. Pokud to pro tebe není problém, můžeš sem taky napsat svá oblíbená místa a co na nich a na co lovíš :-) na druhou stranu je pravdou, že Harta je velká voda a musí se na ni "vlézt" mnohonásobně více lidí než obecní 2ha rybník...
PS: jezdím i na jiné vody ndž co mám za barákem, neb tam žádné nemám :-) a lidi selektuju podle jejich chování a toho, co mají uvnitř, ne příslušnosti k čemukoli
NGidy - Profil | St 4.5.2011 11:01:46
Nmeteor - Profil | St 4.5.2011 10:46:24
Zkus si přečíst příspěvek "MOnda" ještě jednou (klidně i vícekrát, je to pro tebe :-)) a svoji reakci a zjistíš, že střílíš vedle... nevím, co ti na daném příspěvku vadí, leda že bys v něm poznal sám sebe. Já na Hartu nejezdím, ale OBECNĚ taky nemám rád, když je na revíru plno lidí, když dělají bordel a zbyde po nich bordel, když jezdí k vodě jenom pro maso... ty jsi na tom jinak?
NRostik - Profil | St 4.5.2011 10:20:11
NGidy - Profil | St 4.5.2011 10:03:29
Ty a Alov_na_MRK_rezignující budete asi hodně velcí kamarádi, co? Psát takové h.vna to jsem snad ještě neviděl. Jak kdyby jsme vám všichni tu vodu drancovali a plnili si mrazáky. Tady se člověk slušně zeptá jak to bere a druhý mu odpoví a vy ho tu začnete lynčovat...
Bohužel někteří lidi se od dob Homo erectuse moc nevyvinuli. Místo toho aby komunikovali na aspoň nějaké úrovni mlátí se po hlavách kyjem, a svojí dominanci si dokazují v hospodě po 10 pivech rvačkou.
Takových lidí je mi strašně ale opravdu strašně líto.
NRostik - Profil | St 4.5.2011 8:38:49
P.S.Radši bys měl sledovat sbírku na Tvuj bivak,ať je s tebe konečně pořádny kaprař.....
NRostik - Profil | St 4.5.2011 8:32:23
NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | St 4.5.2011 7:24:01
NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | St 4.5.2011 7:21:47
A ten tvůj technický výplod o nefukčnosti SZ a o funkčnosti MRKu? Zkus něco lepšího. Kdyby jste měly v práci nastavené blokování určitých stránek, tak ti MRK nejede vůbec. Nebo máš snad zablokované i založení privátní diskuse?
Nmazar - Profil | St 4.5.2011 7:14:50
NJiříkS - Profil | St 4.5.2011 5:31:47
NMOndo - Profil | St 4.5.2011 2:02:56
Tak teda pro všechny.
Hartu mám rád.. je to moje nejoblíbenější voda a taky jsem udělal dost chyb. Dával jsem na mrk i fotky ryb.. sice netahám desetikilláče, ale následek to mělo ten, že jsem měl týdně aspoň dvě sz s otázkama, kde si zachytat, jak to bere atd...(nečekal jsem to) není pochyb o tom, že je to dost známej revír, ale spousta cizinců si tu vylámala zuby a nechytla tu ani čerstě nasazenýho kapříka a většinou je to odradilo, tak proč si je tam "tahat zpátky"? Spousta se ale taky naučila jak hartu těžit. Je mi jedno, když najedou bandy rybářů a plníjou mražáky v rybářským domě, ale ten rachot a bordel co po nich je... to si spousta rybářů, kteří sem přijedou jednou za rok neuvědomují. Na mrku jsou určitě slušní rybáři, ale bohužel né všichni... A kdo to po nich uklízí? Letos musím pochválit naši místní organizaci, protože toho ze strany od přítoku moravice posbírali opravdu hodně. Já se k nim bohužel nemohl připojit, protože jsem o té brigádě nevěděl, ale věřte tomu, že jakmile začnu pořádně chodit na ryby, tak se budu muset zapojit taky, pokud si budu chtít zachytat na čistém uklizeném místě ((: A přijede týpek co bydlí 100 až 200km daleko zvednout petku? Náperou to dó vélkých módrych pytlů a nechaj to hena(v tom lepším případě), však ten porybný co tu byl, to je vůl, on to za týden odveze :D Srandička? Krutá realita! Pak jsou různý, s prominutím posraný omezení v rybářským řádu. Snad se z toho dá částeně pochopit co jsem tím chtěl říci..(čím míň rybářů na hartě, tím líp pro mě-popřípadě pro vás) jen upozornění, je to na vás... buďte tolerantní. Už se nerozčiluju jako dřív, beru věci tak jak jsou. Třeba se někdy na Hartě potkáme.. poklona. ((: A nezapomínejte, že Bruntálsko je drsný kraj :D
Ještě bych napsal dodatek pro šmíráky co si myslí, že na hartě jsou super trofejní kapři. Vesměs je tam zatím velké kulové a netvrdím to proto, že jsem zatím žádného nechytl.(mě i jiným se o nich může zatím jen nechat zdát) Možná, že se tam občas nějaký chytne, ale na mrku se jedna ryba ták nafoukne, že jich může být nakonec celé hejno. A ti co ryby papají, nebo jak by šlo některé nazvat "masaři"(ale určitě né všichni, abych nekřivdil) si podle mě můžou nachytat v klidu kapry,štiky, candáty u nich na nějakém místním rybníčku s větší úspěsnotí a s méně najetými kilometry, pokud nedělají bordel a chovají se slušně k uloveným rybám, tak s něma nemám problém.. šlus.
NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | St 4.5.2011 0:33:34
NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | St 4.5.2011 0:27:17
NHalen - Profil | St 4.5.2011 0:20:59
NJiříkS - Profil | Út 3.5.2011 22:34:32
NRostik - Profil | Út 3.5.2011 22:16:29
NJiříkS - Profil | Út 3.5.2011 22:14:38
NRostik - Profil | Út 3.5.2011 22:13:00
Nyop - Profil | Út 3.5.2011 22:11:13
NJiříkS - Profil | Út 3.5.2011 22:09:37
NRostik - Profil | Út 3.5.2011 22:07:33
Nyop - Profil | Út 3.5.2011 22:04:11
NJiříkS - Profil | Út 3.5.2011 22:01:48
NRostik - Profil | Út 3.5.2011 22:00:16
Nyop - Profil | Út 3.5.2011 21:56:56
NJiříkS - Profil | Út 3.5.2011 21:47:23
Nyop - Profil | Út 3.5.2011 21:44:36
NJiříkS - Profil | Út 3.5.2011 21:40:35
Nyop - Profil | Út 3.5.2011 21:38:02
NJiříkS - Profil | Út 3.5.2011 21:36:27
NJiříkS - Profil | Út 3.5.2011 21:34:06
Nyop - Profil | Út 3.5.2011 21:33:52
NMOndo - Profil | Út 3.5.2011 21:33:37
NJiříkS - Profil | Út 3.5.2011 21:31:59
Nloveckaprů - Profil | Út 3.5.2011 21:28:12
Nyop - Profil | Út 3.5.2011 21:27:49
Nyop - Profil | Út 3.5.2011 21:26:29
Nloveckaprů - Profil | Út 3.5.2011 21:24:43
Čtenáři této diskuse také sledují
NLexikon boilies komponentů901
NŠtěrkovna Hlučín1013
NDolní Benešov1703
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)...8064
NTěrlická přehrada - aktuálně !!!!14629
NNakupoval někdo v Anglii1186
NOdpadávací kámen při vyvážce283
NLov z nafukovacího člunu1187
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54936
Kde to žije - kaprařina
17:16NKyjský rybník, Džbán 50913
17:05NKrátkodobá kaprařina x 10032
16:54NATTs hlásiče a ATTx příposlech 551
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
9:46NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...













