Dlouhodobá krmná kampaň × jednorázová akce s přesně cílenou nástrahou a místem

Co vám statisticky přineslo nejvíc záběrů? Dlouhodobá krmná kampaň na vaší oblíbené svazovce, nebo jednorázová akce s přesně cílenou nástrahou a místem? Jezdíte na vaší oblíbenou svazovku pořád dokola na jedno místo, které jste si oblíbili a pořád dokola tam krmíte a čekáte na toho svého "bejka", nebo pokaždé jedete na jiné místo a zkoušíte štěstí? Co se vám víc osvědčilo?Autor diskuse: agig - Profil , 11.12.2010 kaprařina - nástrahy, návnady


Co vám přineslo více úspěchů?

A) Krmit pořád dokola jedno místo a čekat, až to přijde ...59%

B) Objíždět náhodně fleky, přihodit pár kuliček a čekat na náhodu ...41%

Od 11.12.2010 hlasovalo 83 čtenářů.

6x v oblíbených a 1x v ignorovaných.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

Nzemo - Profil | Pá 17.12.2010 16:09:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

beluga >> sak jasne nech si zachyta kazdy ale nemam rad take tipy ludi co do vody nehodi ani jedno zrnko napr. kukurice, no jedno hej...to na hociku a bude otravovat kedy odidem z lovneho miesta a na co chytam a veci podobne. stalo sa mi tento rok na jednom jazere u nas. bol som tam desat dni v kuse a vytrepal som tam 3/4 vreca kukurice + boilies a pelety a ked videli z druhej strany ze sa mi dari a taham ryby tak kazdy den prislo aj 5 ludi vyzvedat. kur.. mal som take nervy co strach!!! Pre agig ...... pokial je mozne krmit len na jedno miesto a mat istotu ze sa tam vzdy dostanes ked budes chciet tak neni o com. trofejna ryba musi prist. tot vse a nech vam to jazdi :-)))

NMike1977 - Profil | Pá 17.12.2010 16:03:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Ahoj. Dosti zajímavá otázka, ale záleží, jak kdo. Upřímně mám v okruhu 2km od bydliště 8 ramen a soutok dvou velkých řek(43 ha). Nikdy by mne nebavilo, zakrmovat a chodit na max 3-5 fleků, které si zakrmím. Ano je možné, že se na jednom zdržím po sobě 3-5 dnů, ale to je vše. Ale také jsou fleky, kde není ryb tlak, a na 100 pct vždy nějaký kapřík přijde(také tam jde člověk jen tehdy, když si chce zachytat).
Zakrmuji jen kuku, a chytám na Bonduelky....a napůl také boilisem, ale to jen na velké plochy.
Letos jsem byl jen 122x na rybách, a počítám, že na cca 40ti nových flecích. Jsem spíše takový průzkumník a naštěstí kamarádka má auto(ráda se jen opaluje), tak se v rámci chytatelnosti mapy MRS domluvíve, kam pojedem...a to stylem, že se bodne prst do mapy a jede se.
Pokecá se s kolegy neznámými co a jak, mrkne na vodu, zakrmí, a nahodí....vždyť přeci jde také o relax, krásu přírody a klidu ne? :-)


Nbeluga - Profil | Pá 17.12.2010 16:01:17

zemo >> jasně, není to jen moje voda, ale nasr...... jak se tam chovali, šupiny na břehu, bordel všude, když se takhle budem chovat všichni tak za chvilku nebude kde chytat natož nějaké TOP místo

Nzemo - Profil | Pá 17.12.2010 15:45:53

beluga >> no a tak to chodi na viacerych jazerach ci riekach. ak ta niekto uvidi ze krmis a ze sa ti tam dari tak si v r...!!!!

Nbeluga - Profil | Pá 17.12.2010 15:25:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

můj postřeh, našel jsem si minulou zimu na řece krásné místo a usouidil jsem že je to TOP flek stranou od lidí fak super, jak se na jaře řeka otevřela, začal jsem každý den a to po dobu 3 týdnů krmit, nebyla to žádná konská dávka jen co jsem na babetě uvezl tak 2 litrová nádoba, rval jsem to furt do jednoho místa,převážně kukuřice, řepka, trochu konopí, kroupy a hrst ovesných vloček, pak jsem krmil obden, obrovská touha smočit babmusy, vydržel jsem to asi měsíc už se to nedalo vydžet a tak jsem si vzal feedry a začalo to pár hrstí do vody a začal konzert, je pravdou, že žádný velikán nad 5 kg nepřišel, ale chytačka paradní, den jsem vynechal a opět spousta krásných ryb ale v tu dobu jsem ještě netušil co mě čeká, opět jsem den vynechal a jel na mé TOP místo , které bylo obsazeno a to hned několika rybaři, nebyl jsem schopný slova odjel jsem domu, v průběhu sezony jsem to místo ještě několikrát navštívil ale bez úspěchu, pro mě to je zkušennost, že krmit na jednom místě se vyplatí a pak se nemusí ani dlouho čekat na záběr.........

Nmetal - Profil | Pá 17.12.2010 13:32:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

agig - >> Letošní rok sem udělal tokovej jakejsi experiment ..... od cca půlky dubna sem chodil krmit obden jednu svazovku ... vydržel jsem nechytat cca 14 dní . Celej natěšenej sem pak začal chodit , ale záběrů moc nebylo spíš od menších ryb. Celkově to na celém jezeře nebyla sláva. To mi vydrželo zhruba 2 týdny . Pak sem na týden přetal , potom sem nakrmil dvakrát, zase obden a pak následovala docela úspěšná noc s dvěma rybama přez 10kg. Tudíž sem začal chodit dál aspon na 3-4 noci v tejdnu , nebylo zase nic moc ale záběry byly.Musim říct že stále na celém jezeře žádná sláva a hodně rybářů bylo bez úspěchu. Takto mi to vydrželo do 3 tejdne měsíce června , kdy jsem lupnul osobák a o několik ryb přišel. Krmil jsem podle záběrů, když nic nebylo hodil sem do vody jen málo , pokud záběry byly tak sem jim dal napapat víc. Co bylo zajímavé , že 2x se mi stalo pokud lovil někdo vedle mě , měl víc záběrů, ale v průměru ohodně menší ryby než já. Zatím co mě přišel třeba jen jeden záběr za 10-12 a ryba někdy i přez 80cm. Krmil jsem pouze 24mm gule , bez pelet partiklu a rozhazoval jsem to na docela velkou plochu. Skoušel sem to i po zbytek roku, už ne tedy v takovim dlouhym úseku, ale záběry přicházeli.

Nagig - Profil | Pá 17.12.2010 13:06:53

Poušťák >> jasně v pohodě pro někoho jsou i tyto ryby čudli ale tady u nás na Karlovarsku to jsou už pomalu rekordy máme tady ty vody hrozně splundrovaný a málo ryb ale nebejvávalo tomu tak vždy tak před 15 let pozadu to ještě šlo nyní to je v řiti ;););)

NAnýzový dědek - Profil | Pá 17.12.2010 13:04:12

agig >> Tak to u vás ještě tak zlé není......)))

Nagig - Profil | Pá 17.12.2010 13:01:06

Anýzový dědek >> jojo znám ale mám flek kde si můžu i dlouhodobě krmit a nikdo mi tam neleze protože nemaj lod nebo je to nebavi tak dlouho čekat než dorazí nějakej ten větší ale jináč máš pravdu je to všude stejný ;););)

NPoušťák - Profil | Pá 17.12.2010 12:59:53

agig >> dělal jsem si srandu,já reagoval na tu první fotku,protože ta druhá tam ještě nebyla,tak se hned nečerti.Zima je ještě dlouhá a bude hůř.ahoj

Nagig - Profil | Pá 17.12.2010 12:55:40

Poušťák >> co nezdá se ti na normálních svazovkách to u nás platí za slušnou rybu 80 cm jestli taháš na svazovkách lepší tak gratuluji ;););) já jsem rád i za takoví

NAnýzový dědek - Profil | Pá 17.12.2010 12:53:58

agig - >> Pokud máš možnost si sednout stále na své oblíbené místo, tak se dlouhodobé krmení jistě vyplatí.
Jenže i když jsme krajané, tak dobře víš, že takto se to praktikovat nedá, protže jak tě dědci uvidí, že tam krmíš, tak si druhý den na stejné místo těžko sedneš.(nedejbože, abys něco většího chytil)
To už si tam nesedneš vůbec.....))))

NPoušťák - Profil | Pá 17.12.2010 12:49:26

agig >> to je ten bejk?

Nagig - Profil | Pá 17.12.2010 12:48:33

A nyní to dobrý

Nagig - Profil | Pá 17.12.2010 12:45:49

mi-ku >>Ahoj jelikož jsme takřka sousedi já jsem z K VARŮ a tento trend dodržují všechny organizace narvat rybník k1 a pak se bušit v prsa co tam toho dali ;););) já osobně krmím jedno místo a abych se zbavil malejch tak dávám 30mm boilie přímo do krmného místa a funguje mi to celkem dobře malí to většinou nepolknou a zůstává to na ty bejky na který tam číhám posílám foto co je dobrý a co je špatný první je to co se snažím vypudit druhá co se snažím docílit ;););)

Nmi-ku - Profil | Pá 17.12.2010 8:19:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

jelikž jsem z Mostecka, kde havní účel MO je každý rok překonat rekord v nasazených K1 a někdy i K2..myslím, že už přez 10 000 ročně, a tak pokud chci chytit větší rybu, tak nemohu krmit na jednom místě, ale má taktika se musela změnit a dnes to funguje tak, že si udělám krmné místo, kam dám boilie a řepku, ale montáže pokládám dost daleko...cca 15-25 m od krmného místa...to se týká toho kdy jdu na déle než 3 dny, pokud chytám na krátký čas, tak raději chytím jen za pomocí dokrmení kobrou a to s max cca 20 kuliček...pokud by se zde neviskytovalo takové množství těch malích kapřích piraní, tk bych asi vnadil jinak...

NBady 07 - Profil | Čt 16.12.2010 20:01:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

ahoj mám takovou zkušenost z letošního lovu kaprů na svazovce .Začátkem léta jsme ještě s jedním mím kolegou rozkrmili jedno hodně navštěvované místo asi na 5ha rybníku.Problém byl v tom že většina velkých ryb (myslím kolem 80cm) bylo chyceno z hruba ve sto metrové vzdálenosti od břehu kde měli klid.My jsme chtěli dokázat pravý opak proto jsme zahájili krmnou kampaň 10 -15 m od břehu .První den jsme zakrmili 50 kg řepky a tak 5kg pelet, druhý den jsme již krmili jenom peletami a to 3x za den tak po1 kg.První záběr přišel až třetí den večer kapřík kolem 70 cm všechno vypuklo ráno čtvrtý den ,do večera se nám podařilo ve dvou ulovit něco kolem čtyřiceti kaprů nejmenší kapr měl 58 cm a největší který se nám podařil měřil 91 cm byl to opravdu skvělej zážitek a z toho vyplívá že trpělivost růže přináší proto jsem zastáncem dlouhodobého krmení ryba je učenlivá jen to chce trošku trpělivosti a hlavně věřit tomu co děláš přeji ti hodně zážitků od vody.

NGRUPA - Profil | Ne 12.12.2010 14:26:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

agig - >> Ahoj, ono jde asi o to na co člověk jde, a jaké je roční odobí. Já mám oblíbené dvě svazovky, jednu řeku a jeden stoják, na řece mám svoje fleky, jeden je dobrej na kapry, jeden zase na sumce a další na amury, ale o amurech nebudu raději nic psát, protože jsem ho na svojí udici neměl 18 roků..:((( (už si připadám jako úplně neschopnej blb).
Na stojáku místa měním podle toho jak už je teplo, ale snažím se spíš zkoušet další místa, co se týče krmení tak se snažím mít pruty dál od sebe (ve vodě, né ve stojanu :-)) ), jeden flek valím jen čistě koule, a druhej bonduelku. Když to vychází tak nějak podle plánů a zkušeností, tak jsou záběry tak druhej večer na ty koule a na tu kukuřici to jde spíš přes den, ale musím říct že jsem nikdy většího kapra než na koule nechytl, ale na kapra nečekám....:-))) Stále doufám v to torpédo, to je vždycky opravdu silnej zážitek, možná i lepší než ze sumce.
Ať ti to hrrčííí.......

Nbobrman - Profil | Ne 12.12.2010 14:03:35

baitruner2 >> jak jsem psal, jiná doba........ děda ten s rybama vstával a usínal, měl jsem se mu víc dívat pod ruce ! a na ruce !

Nbaitruner2 - Profil | Ne 12.12.2010 13:56:36

bobrman >> Presne tak s tim najizdenim v urcitou hodinu.Kdyz jsem tam zacinal tak ryby moc nereagovaly,ale postupem casu se jezdeji past(pravidelne).Akorat ta velikost nekde pokulhava.To se snad casem poda.

Nbobrman - Profil | Ne 12.12.2010 13:47:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

agig - >> dobré téma, moje taková retro-kapřinana, poznámka:
Děda byl závlahář a tak stále chodil na místa, kde měl práci, i v důchodu cca.rok 80-95. Dvě místa měl každodenní a asi 3 variabilní, podle práce. Na Labe i náhony jsem jezdil s ním, pomoct mu a hlavně lapat. Nechytalo se klasicky na nához, ale na paví brk, přehloubení a 10gr kapku se zarážkou, forpas tak 30cm a max na vzdálenost 5-7metrů od kraje. Jedním faktorem je, že v té době nebylo tolik rybářů na řece, tím pádem krmení mělo maximální účinnost, když si na kilometru Labe seděl sám, druhý faktor, je, že možná bylo i víc ryb, ale nebyli tak veliké jako dnes, chytali jsme max. 10-13kg (klasický silon 0,18-0,15 byl asi limitem), ale bylo jich vcelku hodně, nebyl problém i 20kapríků za den různých velikostí.

K tomu krmení:
Místa stabilní, tedy kam se chodilo od května do listopadu denně, děda krmil každý den v 9,00 a večer v 19,00, když odjížděl. Zajímavostí byla pravidelnost kapřích záběrů, ,,jako hodinky" , jezdili jsme opravdu brzy, záběry v 5,00 a v 7,00 , že by sis mohl řídit hodinky. Odpoledne v 17,00. Jinak také i náhodně. Jako krmení se používala klasická směs kukuřice,řepky, pšenice , hrachu a třeba i bobů. Zkrátka vše co děda dostal od zemědělců, co chodili do vodohospodářské boudy na kafe z přilehlých polí. Krmné dávky byli však velké, na tu dobu a pro někoho, možná i dnes. Velký plechový kbelík na jedno místo, v krmnou hodinu. No když bylo sděláno z polí, neváhal děda, jež měl kamaráda v závodní jídelně krmit i rýží, bramborem a pod, ze závodní jídelny ve stejném množství. To jediné donutilo hejna kaprů, stále a stále se vracet na jeho pevná místa, lámu si s tím hlavu dodnes, ale vychází mi rovnice, že kapři se vraceli pro tu pestrost stravy. My dnes třeba dobře zakrmíme, ale pouze řepkou a boilie a ztratíme tu pestrost, proto kapr může naše stabilní krmná místa opustit, nebo jima jen projede a my si myslíme, že tudy nejezdí.

Někdy si tyhle staré časy beru jako poučení, když kapři neberou, je i zajímavostí, že v roce 89 se nám dostal do ruky časopis myslím německý a zaujalo nás boilie, byl tam jednoduchý recept, který jsme si nechali přeložit a něco jsme spatlali, poctivě krmili na těch místech dědových hostin a na boilie NULA, prostě nula, a tak jsem jednou udělal na tom samém místě po dalším hořáku na boilie kuličku stejné velikosti z brambory a na vlasu poslal do oběhu, ten den jsem udělal nádherného lysce. To samé se mi stalo, těsně před nástupem na vojnu v roce 93, na dědově krmném místě další kampaň domácího boilie a těsně před soumrakem jsem to sundal a píchl na vlas chlebovou kostku 20x20 mm a potolil na dno ! Chytl jsem kapra cca.11kg šupíka a druhej den mazal do zbraně. Při pobytu na vojně děda, těsně před návratem děda umřel v roce 95, takže další tajemství jeho krmných kampaní se nedozvím!