Jak se zbavit nepořádných rybářů

Znáte to, přijete na místo kde rádi chytáte a na místě vás čeká místo klidu a pohody banda ožralých lidí kteří se tam utábořili. Překročili hranice "přespat u vody" změnou lesa na kemp. Na míle daleko se vine lhlučná debata, muzika, cinkání lahváčů. RS jest nečinná. Po odjezdu bandy zbudou odpadky, po lese hromádky s podpapíráky, osekané stromy, zvalchované rákosí, = vše nachystané na další pěkný víkend u vody.
Máte nějaké fungující rady jak tyto "takyrybáře" vystrnadit aby si opravdu našli kemp kde tyto věci které u vody oni provádějí jsou normální?
Autor diskuse: šmudla - Profil , 4.10.2010 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Kdo dělá u vody největší bordel?

A) muškaři24%

B) vláčkaři2%

C) feedraři2%

D) kapraři bez bivaku5%

E) kapraři s bivakem2%

F) kapraři se stanem,grilem,barem,člunem49%

G) bobkař dědula9%

H) mírové sbory českého červeného kříže na vodácké výpravě1%

I) Al Kajda a Bin Ládin6%

Od 4.10.2010 hlasovalo 499 čtenářů.

JM - Profil | Út 5.10.2010 11:20:49

meteor >> To přeci není o tom o čem píšeš. Přeci nechceš, aby rybářské kroužky nebo organizace vychovávali děti a lidi k pořádku??????? To se snad musí každý naučit sám, v rodině. Doma mu musí někdo říkat co je správné a co ne. Tohle vůbec není o rybaření, to tvoří nějaká, naprosto zanedbatelná, 2 - 3% problému. Podívej se kolem cest, podívej se do měst, do lesů, kam se podíváš je bordel a černé skládky. Možná je i trochu chyba v cenové politice technických služeb, kdy za kontejner různého domovního a zahradního odpadu zaplatíš od 3 do 5 tisíc korun a to je docela hodně. Pak to lidi sypou do škarpy a do lesů. Proč mám třídit odpad, když nejbližší kontejnery mám skoro 2 km od baráku a za svojí popelnici platím 1000 korun? Co mě k tomu motivuje???? Tohle není věc na diskuzi na MRKu.

    rybar202 - Profil | Út 5.10.2010 11:18:40

    podle me nejde o to jestli je to muskar nebo vlackar ale jde co je to za cloveka

      Jarda Š. - Profil | Út 5.10.2010 11:06:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      saigoncz >> To máš pravdu, že jsou lidé, kteří jezdí k vodě především proto, aby si tam v partě něco popili, pojedli, k tomu poslechli muziku a bavili se, přičemž nahozené pruty jsou pro ně spíše okrajovou záležitostí. Když je to v mezích slušnosti, tak proti tomu těžko co oprávněně namítat, akorát když se taková parta usadí tam, kde jsem chtěl chytat, tak mě trochu štve, že musím jet jinam, protože vedle nich bych neměl ten správný požitek z rybaření.

        meteor - Profil | Út 5.10.2010 11:00:16

        Přemas >> CarpHunder - 5.10.2010 10:37:36 >> taky je možnost Cé, a to přitvrdit postihy a být nekompromisní (RS, MP, PČR). Ale na tohle tu asi nejsou lidi :-)
        Jinak - jak se říká - je lepší prevence než řešit následky, ale to se v tomto případě také víceméně míjí účinkem - staré psy novým věcem nenaučíš a příkladná výchova mládeže tu snad ani neexistuje...

          saigoncz - Profil | Út 5.10.2010 10:53:58

          Abych pravdu řekl tak už mě tyto otázky štvou , jen pořád řeči jaký je po kaprařích bordel ale nikdy sem neslyšel od těch co tyto otázky pokládají jak krásně si zachytali když chtají například na řece poblíž udajných bordelářů a jindy na ryby nechodí jen když tam přijedou kapraři.Zachytají si královsky a pak ještě pomlouvají milí kolegové je to otom že jsou lidé co opravdu nemohou denně k vodě a pokud chtějí jet na ryby tak si berou dovolenou zkuste to pochopit a uznejte že každý má svůj styl tím samo nechci omlouvat bordel u vody dělají ho všechny skupiny jsou prostě mezi všemi rybáři.

            Malda512 - Profil | Út 5.10.2010 10:45:40

            šmudla - >> Myslím že číslo E a F jsou stejné. To je fuk. Podle tvé otázky a ankety jsi to pojal spíš s humorem než ,že by tě to přímo trápilo. To jsi tam mohl zadat ještě za J - Povodně za které může vláda kvůli neschopnosti povodnovích opatření :-)"

              tomasn24 - Profil | Út 5.10.2010 10:41:23

              bordel u vody je ale od bobkařu pokazdy kdyz jedu na ryby tak odvazim pytel bordelu na vic jeden po sobe a druhej co nazbiram okolo mista

                JM - Profil | Út 5.10.2010 10:39:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Vždyť je to tak jednoduché. Přijedu na chatu, vezmu pytel, projdu asi padesátimetrový úsek břehu, nasbírám co nasbírám a hodím to do kontejneru. Nedělám to kvůli pořádku jako takovému, ale prostě proto, že se na ten bordel nebudu celý víkend koukat. Někdy to udělám já, někdy soused a funguje to. Když přijedu někam k řece a je tam bordel, sednu si tam kde není a kašlu na to. Nemám zas tak silné ekologické cítění abych se tím zabýval.

                  CarpHunder - Profil | Út 5.10.2010 10:37:36

                  v anketě chybí "hloupí lidé" protože ti jsou hlavními propagátory nepořádku kolem našich vod. Jenže co s hlupákem? Vysvětlit: jedním uchem dovnitř, druhým ven. Rákoska: též se míjí účinkem. Možnost odměny za udržení pořádku: 50% úspěšnost. Pak už připadá jen jedna verze, ale ta se v demokratické společnosti nepraktikuje ....

                    saigoncz - Profil | Út 5.10.2010 10:34:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Asi nemá cenu se tady bavit z bezmoskem.

                      SOPTIK 52 - Profil | Út 5.10.2010 9:51:51

                      šmudla - >> tak to máš pravdu,to taky pak ve mě všechno pění.Kdyby to bylo možné,tak by stálo za to jednou jim ten bordel ovdézt k nim domů.Ale je to jako u všeho,pokud není opravdu nějaký strach s drastického postihu,tak to bude stále stejné.

                        (o)_(o) - Profil | Út 5.10.2010 9:29:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        mazar >> Jen pouhý dotaz. Jak ten 2 minutový úklid děláš při vláčení?

                          Venca888 - Profil | Út 5.10.2010 8:47:43

                          Carpeater >> stačilo vyměnit jim boilies za kolínka

                            hraji - Profil | Út 5.10.2010 8:16:07

                            mazar >> máš pravdu kolego, ale když ono je lepší půl dne na MRKu plamenně klábosit, než dvě minuty na břehu pracovat. :-)

                              mazar - Profil | Út 5.10.2010 6:57:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Kdyby jsme všichni k té vodě přišli a uklidilo to lovné místo i po těch "bordelářích", tak tuhle otazku nemusíme řešit, já mám sebou pytel na odpadky vždy a ten úklid nezabere déle než dvě minuty. Není to o kaprařích, nebo o muškařích:), ale sprominutím o debilech!

                                P!F - Profil | Út 5.10.2010 1:19:02

                                šmudla - >> Zjavnym riesenim by bolo postrielat kaprarov a muskarov, okrem nich nikto bordel nerobi. A mohla by to za nas spravit Al Kaida kedze oni su mimo podozrenia.

                                  šedý pes - Profil | Út 5.10.2010 0:44:26

                                  šmudla - >> já si teda myslím, že ten bordel dělá KOLIBŘIK, a když se ho zbavíme, bude po bordelu a všichni se budeme mít rádi a pokape nám z kaďáků med. Kterej tam zanechal KOLIBŘIK :-))))

                                    Sven - Profil | Út 5.10.2010 0:28:24

                                    jarda 2004 >> jako bývalý sapér to vím, měl jsem tu čest pár PT-MI- BA proměnit krumpáčem na zimních stanicích na topení. TNT hoří jako Pepo.

                                      jarda 2004 - Profil | Út 5.10.2010 0:19:33

                                      Sven >> A je to super na topení to když hodíš do kamen to jede jak Pendolíno.Ale Curlink tak akorát pro Al kaidu.

                                        Sven - Profil | Út 5.10.2010 0:18:02

                                        jarda 2004 >> ale na curling by to bylo dobrý :-)