Kde koupit levně gelovou bateriji?

Jakou bateriji (gelovou) na elektromotor: Rhino VX-54 vrtule 3-listá; max. výtlak 1 750 kg; rychlosti 5V/2R, kde ji koupit?
Autor diskuse: GRUPA - Profil , 11.7.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 21.7.2010 21:34:34

RST >> ake znacky tych trakcnych su dobre?

    NRoberto2 - Profil | St 21.7.2010 20:57:19

    Proč drahé trakční ? Léta používám normální startovačky a nikdy se mi nestalo že by nevydržela míň než 4 roky . Většinou až 5 let . Kolik vám vydrží trakční ?

      NCarlos - Profil | St 21.7.2010 20:14:38

      ač nerad, tak souhlasím s RST. Normální trakční baterie udělá stejnou službu za daleko nižší cenu. A ještě jeden názor přidám - vozíme raději 3-4 ks menších baterek 80Ah než jednu velikou. Zatímco je jedna v lodi, dvě další se nabíjí.

        NRST - Profil | St 21.7.2010 20:00:01

        WhatWouldGeezesCatch >> Tu firmu neznám, a osobně bych neřešil gelovku šel bych do trakční baterky. Mám je vyzkoušené a maximální spokojenost. Porovnání cena-užitná hodnota vychází jednoznačně pro trakční negelové baterky.

          NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 21.7.2010 19:53:44

          RST >> co hovoris na toto?

          http://bit.ly/aUBQ8O

            NRST - Profil | St 21.7.2010 19:50:07

            WhatWouldGeezesCatch >> Není zač rádo se stalo.

              NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 21.7.2010 19:48:06

              RST >> super, diky za vycerpavajucu odpoved. byt grupom tak ti dam podakovanie ;-)

                NRST - Profil | St 21.7.2010 19:45:12

                WhatWouldGeezesCatch >> Jo už tomu rozumím. Nejdůležitější u nabíjení gelovek je nabíjecí napětí to nesmí přesáhnout 13.8V. Je to z toho důvodu že při vyšším nabíjecím napětí dochází k plynování gelu což může vést k nevratnému poškození baterie.
                Ta nabíječka co používám umí gelové baterie, je řízená mikroprocesorem a v každém okamžiku nabíjení hlídá jak nejvhodnější nabíjecí proud tak i napětí.

                  NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 21.7.2010 19:36:58

                  RST >> "Gelové baterie by se měly nabíjet velmi opatrně a pokud možno speciálními nabíječkami" co mam pod tym rozumet?

                    NRST - Profil | St 21.7.2010 19:23:20

                    WhatWouldGeezesCatch >> Gelovky to umí samozřejmě také. Nabíjí to baterky do kapacity 200Ah.
                    K těm specifikům- nerozumím otázce.

                      NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 21.7.2010 15:51:33

                      RST >> je to dobre aj na Gelove baterie? ake su tam specifika pri nabijani geloviek ?

                        NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 21.7.2010 15:49:04

                        ttt

                          N(bedna) - Profil | Út 20.7.2010 14:09:16

                          Vy jste,ale saláti ,chcete chytat 30-kiový kapry a přemýšlíte nad váhou baterky.50 kilo není nic.To nosím kolikrát i na ocasu a ještě si u toho spokojeně brumlám.:-))

                            NMartin Matuš - Profil | Út 20.7.2010 13:33:00

                            WhatWouldGeezesCatch >> nevím jaký model, stačí se podívat a vybrat si tu jakou potřebuješ

                              NRST - Profil | Út 20.7.2010 13:32:25

                              Martin Matuš >>Používám tuto- http://www.e-voltcraft.cz/nabijeci-stanice-pro-olov​ene-akumulatory-ct-8000pb.k200080


                              S tou Minkotou sem jen popsal zkušenost mého kamaráda.

                                NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Út 20.7.2010 13:31:32

                                Martin Matuš >> jo a aky model ?

                                  NUnca - Profil | Út 20.7.2010 13:30:13

                                  RST >> Prostě RST je náš učitel a vzor. :-))

                                    NRST - Profil | Út 20.7.2010 13:28:59

                                    Unca >> No jo ale je taky skoro dvakrát tak dražší.No ale když si uvědomíš že ti umí zlikvidovat baterku tak to až tak velkej rozdíl není.

                                      NUnca - Profil | Út 20.7.2010 13:28:52

                                      Martin Matuš >> Já mám taky nabíječku od Minkoty a je dost dobrá, ale podle papírů je určená pro baterky max. do 130Ah. Nabíjí nám aji ty 180Ah a celkem v pohodě, ale jak sem řikal, kámoš už má objednanyho toho Voltcrafta.

                                        NMartin Matuš - Profil | Út 20.7.2010 13:27:42