Kde koupit levně gelovou bateriji?

Jakou bateriji (gelovou) na elektromotor: Rhino VX-54 vrtule 3-listá; max. výtlak 1 750 kg; rychlosti 5V/2R, kde ji koupit?
Autor diskuse: GRUPA - Profil , 11.7.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Ne 25.7.2010 21:18:52

ttt

    NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Ne 25.7.2010 10:40:39

    jak dlho nabijate cca vase AGM / GEL baterky? (aku maju kapacitu?)

      NRST - Profil | Pá 23.7.2010 7:23:21

      Roberto2 >> No a o tom to je, jestli že se k baterkám chováš jak píšeš tak vydrží. Ty trakční jsou v tomto ohledu částečně blbuvzdorny.

        NRoberto2 - Profil | Čt 22.7.2010 20:42:32

        RST >> Mají výhody , to je jasné .Jsou ale několikrát dražší ...Mě se startovačky ale osvědčili . Nevybíjím je na doraz , vozím ještě jednu a po dojetí ihned nabíjím . Jen jednou mi odešla Starline za 3 roky ..Jinak je 5 let standard život ..

          NMarianos - Profil | Čt 22.7.2010 15:30:38

          Mám Cobru 54 a kolik vydrží na jedno nabití, tak to přesně nevím, protože to nemám změřené.
          Ale zkoušel jsem jet jenou na 2-ku a ujel jsem odhadem 3km a baterka měla pořád nad 12V, takže to pořád bylo dost na nějaké to popojíždění.
          Teď nevím na kolik může "klesnout" trakční baterka, eventuelně jezdit až "do dna".

            NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 22.7.2010 15:23:42

            Marianos >> aky mas motor a kolko s tym v praxi vydrzis jazdit na jedno nabitie ? Vdaka.

              NMarianos - Profil | Čt 22.7.2010 15:17:56

              WhatWouldGeezesCatch >> Přesně tuto baterku mám a zatím je bez problémů, a uvažoval jsem přesně jako ty, asi před dvěma roky.

                NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 22.7.2010 14:45:22

                Marianos >> aku mas nabijacku?

                  NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 22.7.2010 14:44:40

                  RST >>
                  RST - 22.7.2010 13:29:06 >> teraz pozeram porovnania AGM vs. GEL, agm vie robit vsetko to co gel za mensiu cenu, takze upravujem:

                  HAZE HZB 12-120Ah - AGM - hermeticky uzavřená, bezúdržbová

                    NRST - Profil | Čt 22.7.2010 13:38:17

                    Roberto2 >> Trakční beterie Banner energy Bull 180Ah-letos na jaře před přípravou na sezónu vykazovali zůstatkovou kapacitu mezi 75-85% . Uskladněny jsou v místnosti kde klesá v zimě teplota na minimálně -4 stupně a přes zimu sem je nedobíjel a ani nijak neoživoval. Těch baterek máme 8.ks a tři z nich jedou letos 6ou sezónu.

                      NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 22.7.2010 13:33:39

                      RST >> ne ja som to pochopil az moc dobre :-)

                        NRST - Profil | Čt 22.7.2010 13:29:06

                        WhatWouldGeezesCatch >> Spíš to vyzerá na to že si nic nepochopil:-((

                          NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 22.7.2010 12:46:22

                          GRUPA - >> tak to asi vyzera na toto, v tej trakcnej a gelovej v cene zasadny rozdiel nevidim, tie gelove su lepsie.

                          http://bit.ly/bBPPoy

                          a nabijacku asi tuto :

                          http://bit.ly/9qH3gf

                            NMarianos - Profil | Čt 22.7.2010 12:34:42

                            Alespoň kup nějakou s technologií AGM, což považuju za daleko bezpečnější než obyčejnou kyselinovou a dá se použít i na gumák.
                            AGM : elektrolyt je napuštěn ve skelném rouně.
                            A možná to bude do budoucna i podmínka na některých vodách.
                            Mám 120Ah 12V AGM za 5.300,-kč a nabíječku s přepínačem na Pb WET a Pb GEL s rozsahem 20 - 130Ah.

                              NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 22.7.2010 11:51:14

                              YUCELL je cina

                                NRST - Profil | Čt 22.7.2010 9:28:46

                                WhatWouldGeezesCatch >> Energy Bull

                                  NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 22.7.2010 8:51:53

                                  RST >> Traction Bull ? Ci Energy Bull.

                                    NRST - Profil | Čt 22.7.2010 5:43:35

                                    WhatWouldGeezesCatch >> Mi požíváme baterky Banner - plná spokojenost. S jinými značkami nemám skušenosti.

                                      NRST - Profil | Čt 22.7.2010 5:42:37

                                      Roberto2 >> Ty trakční baterky se umí vybít hlouběji než startovací bez poškození. Ty startovací baterky sme skusili také ale nevdrželi ani sezónu. Je to hodně o tom jak hluboko je vybíjíš a při našem provozu to prostě nesnesly. Trakční baterku můžeš vybít bez rizika poškození až na nějakýcjh 10% kapacity.