Kde koupit levně gelovou bateriji?

Jakou bateriji (gelovou) na elektromotor: Rhino VX-54 vrtule 3-listá; max. výtlak 1 750 kg; rychlosti 5V/2R, kde ji koupit?
Autor diskuse: GRUPA - Profil , 11.7.2010 všeobecné - náčiní, doplňky
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NBoris1 - Profil | Po 21.5.2012 7:37:44

novaroma01 >> Ahoj. Tak to jsi mě potěšil. Jsem na to zvědavý. Jezdím max. na 5 dní tak to by s výdrží neměl být problém. Díky.

    Nnovaroma01 - Profil | Pá 18.5.2012 21:26:48

    Boris1 >> Ahoj.Tak tu Vartu mám,110ah velice mile mne překvapila.Používám motor minkota,55 a gumák,310cm.Víkend jezdí naprosto bez problému,loni sem ji měl na Ebru,používal sem ji na zavážení a vydržela bez nabíjení 10% dnů.Fakt,nekecám.Mám ji druhý rok,tak netuším,jak dlouho vydrží ale zatím jsem spokojený.Nabíječka na 6A je dost málo,budeš dlouho nabíjet.Podívej se po silnější,12-15A.

      NGRUPA - Profil | Pá 18.5.2012 21:01:35

      Boris1 >> není zač.....

        NBoris1 - Profil | Pá 18.5.2012 20:30:48

        GRUPA >> Jo jo už vidím díky.

          NGRUPA - Profil | Pá 18.5.2012 20:25:42

          Boris1 >> je od stejného prodejce jako baterka. Čti níže. :-P

            NBoris1 - Profil | Pá 18.5.2012 20:23:18

            GRUPA >> Jakou by jsi doporučil? Pošli nějaký odkaz. Vím že špatné nejsou od Minnkoty ale jelikož s tím nemám zkušenost a na trhu toho je tolik tak se raději ptám?
            Díky.

              NGRUPA - Profil | Pá 18.5.2012 20:14:31

              Boris1 >> raději si připlať a kup si nabíječku, co nabije skoro všechno....

                NBoris1 - Profil | Pá 18.5.2012 20:03:01

                A ještě jedna věc když už se ptám. Co tato nabíječka. Dá se na ní použít. Někde jsem už četl, že je dobrá?

                http://www.hawaj.cz/nabijecka-trakcni-baterie-58.ht​ml

                  NP!F - Profil | Pá 18.5.2012 19:56:09

                  GRUPA >> raz dva tri styry pat RAKYTA!!!

                    NGRUPA - Profil | Pá 18.5.2012 19:53:38

                    P!F >> musí jezdit na 6-ku. To je jasný. :-)

                      NP!F - Profil | Pá 18.5.2012 19:46:50

                      Boris1 >> Taku baterku som mal. Dve nam vydrzali na Pade 14 dni zavazanie. Nesmies ja zdit na 5 rychlosti, potom je to v pohode.

                        NBoris1 - Profil | Pá 18.5.2012 19:43:45

                        GRUPA >> No jasný. Já mám zkušenost jen s benzínovým motorem. Šlo mi jen o to, aby ten víkend vydržela a to snad vydrží tak uvidíme.

                          NGRUPA - Profil | Pá 18.5.2012 19:28:30

                          Boris1 >> s tím vypočítáváním je to trošku jinak, protože stejně valíš pořád na plnej knedlík, teda aspoň já. :-) A je to stejně relativní, zatížení, vítr.... atd.. Chce to zkoušet a né počítat.

                            NBoris1 - Profil | Pá 18.5.2012 19:26:52

                            Chlapi díky všem za info. Doufám že bude OK.

                              NVendys 65 - Profil | Pá 18.5.2012 18:41:06

                              Roberto2 >>
                              Čauves,STARLINE jsem taky měl a byla to nejhorší baterie co jsem kdy měl ( výdrž 3,5 roku a koupeno v AUTO KELLY ).V práci používáme BANER a v pohodě.

                                NVendys 65 - Profil | Pá 18.5.2012 18:37:14

                                Boris1 >>
                                Čauves,já používám autobaterii 72Ah,měl jsem jí na výkend na Orlíku.Používal jsem ji jak s motorem 50Lb tak i k echolotu a za výkend jsem ji nevytřískal,tak si myslím,že by tě měla stačit,ale dá se to i spočítat,spotřeba motoru a kapacita baterie a při rychlosti člunu si spočteš,jak dlouho ti vydrží.

                                  NBandog - Profil | Pá 18.5.2012 18:24:24

                                  Boris1 >> ahoj,loni jsem ji kupoval jako nouzovku v Praze ve Vartě a slouži zatim v poho za ty prachy,4 dny vyvažka do 200m a nevymlatil jsem ji.

                                    NGRUPA - Profil | Pá 18.5.2012 18:15:42

                                    Boris1 >>
                                    Ahoj

                                    já koupil baterii i nabíječku myslím zde: http://www.elektrolode.cz/10209-agm/22807-haze-hzb-​12-135-agm-hermeticky-uzavrena-bezudrzbova-/
                                    Mám 135-ku a zatím jsem jí ještě nikdy, nikde nevybil úplně do dna.
                                    110 by měla asi stačit. Má celkem slušnou váhu, ta moje váží tuším 45kg, :-(

                                      NBoris1 - Profil | Pá 18.5.2012 8:09:00

                                      GRUPA >> Zdravím. Myslíš že by mohla stačit? Zápis pod tímto.

                                        NBoris1 - Profil | Čt 17.5.2012 22:49:54

                                        Chlapi máte někdo zkušenost s touto baterií. Jezdím většinou na víkendy a používal bych jí jen na zavážku do 150m. Myslíte že bude dostačující?
                                        Všem díky za info.
                                        http://cpshop.webshops.cz/trakcni-baterie-varta-hob​by-12v-110ah-p-4256.html

                                          NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Po 2.8.2010 22:38:16

                                          GRUPA >> ja vim

                                            NGRUPA - Profil | Po 2.8.2010 22:37:55

                                            WhatWouldGeezesCatch >> neznám, nevím, neporadím, je to v tvé režiji...

                                              NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Po 2.8.2010 22:36:19

                                              GRUPA >> no ne .. mam obavy aby nesiel sajrajt cez ventily .. prebitie .. znehodnotenie baterie, uz je na nabijacke cca od 10:00 s tou 2h pauzou nabijam pomocou 8A.

                                                NGRUPA - Profil | Po 2.8.2010 22:33:47

                                                WhatWouldGeezesCatch >> zvědavec prťavec........:-)))

                                                  NMarianos - Profil | Po 2.8.2010 22:33:32

                                                  WhatWouldGeezesCatch >> to už přesně nevím ale dokud nebyla plně nabitá

                                                    NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Po 2.8.2010 22:29:46

                                                    Marianos >> kolko si ju nabijal ked prisla z obchodu?

                                                      NGRUPA - Profil | Ne 25.7.2010 21:28:59

                                                      úplně se ztrácím v těch datech......................a hodnotách.............. nemám na to bábovky.:-(((

                                                        NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Ne 25.7.2010 21:18:52

                                                        ttt

                                                          NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Ne 25.7.2010 10:40:39

                                                          jak dlho nabijate cca vase AGM / GEL baterky? (aku maju kapacitu?)

                                                            NRST - Profil | Pá 23.7.2010 7:23:21

                                                            Roberto2 >> No a o tom to je, jestli že se k baterkám chováš jak píšeš tak vydrží. Ty trakční jsou v tomto ohledu částečně blbuvzdorny.

                                                              NRoberto2 - Profil | Čt 22.7.2010 20:42:32

                                                              RST >> Mají výhody , to je jasné .Jsou ale několikrát dražší ...Mě se startovačky ale osvědčili . Nevybíjím je na doraz , vozím ještě jednu a po dojetí ihned nabíjím . Jen jednou mi odešla Starline za 3 roky ..Jinak je 5 let standard život ..

                                                                NMarianos - Profil | Čt 22.7.2010 15:30:38

                                                                Mám Cobru 54 a kolik vydrží na jedno nabití, tak to přesně nevím, protože to nemám změřené.
                                                                Ale zkoušel jsem jet jenou na 2-ku a ujel jsem odhadem 3km a baterka měla pořád nad 12V, takže to pořád bylo dost na nějaké to popojíždění.
                                                                Teď nevím na kolik může "klesnout" trakční baterka, eventuelně jezdit až "do dna".

                                                                  NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 22.7.2010 15:23:42

                                                                  Marianos >> aky mas motor a kolko s tym v praxi vydrzis jazdit na jedno nabitie ? Vdaka.

                                                                    NMarianos - Profil | Čt 22.7.2010 15:17:56

                                                                    WhatWouldGeezesCatch >> Přesně tuto baterku mám a zatím je bez problémů, a uvažoval jsem přesně jako ty, asi před dvěma roky.

                                                                      NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 22.7.2010 14:45:22

                                                                      Marianos >> aku mas nabijacku?

                                                                        NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 22.7.2010 14:44:40

                                                                        RST >>
                                                                        RST - 22.7.2010 13:29:06 >> teraz pozeram porovnania AGM vs. GEL, agm vie robit vsetko to co gel za mensiu cenu, takze upravujem:

                                                                        HAZE HZB 12-120Ah - AGM - hermeticky uzavřená, bezúdržbová

                                                                          NRST - Profil | Čt 22.7.2010 13:38:17

                                                                          Roberto2 >> Trakční beterie Banner energy Bull 180Ah-letos na jaře před přípravou na sezónu vykazovali zůstatkovou kapacitu mezi 75-85% . Uskladněny jsou v místnosti kde klesá v zimě teplota na minimálně -4 stupně a přes zimu sem je nedobíjel a ani nijak neoživoval. Těch baterek máme 8.ks a tři z nich jedou letos 6ou sezónu.

                                                                            NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 22.7.2010 13:33:39

                                                                            RST >> ne ja som to pochopil az moc dobre :-)

                                                                              NRST - Profil | Čt 22.7.2010 13:29:06

                                                                              WhatWouldGeezesCatch >> Spíš to vyzerá na to že si nic nepochopil:-((

                                                                                NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 22.7.2010 12:46:22

                                                                                GRUPA - >> tak to asi vyzera na toto, v tej trakcnej a gelovej v cene zasadny rozdiel nevidim, tie gelove su lepsie.

                                                                                http://bit.ly/bBPPoy

                                                                                a nabijacku asi tuto :

                                                                                http://bit.ly/9qH3gf

                                                                                  NMarianos - Profil | Čt 22.7.2010 12:34:42

                                                                                  Alespoň kup nějakou s technologií AGM, což považuju za daleko bezpečnější než obyčejnou kyselinovou a dá se použít i na gumák.
                                                                                  AGM : elektrolyt je napuštěn ve skelném rouně.
                                                                                  A možná to bude do budoucna i podmínka na některých vodách.
                                                                                  Mám 120Ah 12V AGM za 5.300,-kč a nabíječku s přepínačem na Pb WET a Pb GEL s rozsahem 20 - 130Ah.

                                                                                    NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 22.7.2010 11:51:14

                                                                                    YUCELL je cina

                                                                                      NRST - Profil | Čt 22.7.2010 9:28:46

                                                                                      WhatWouldGeezesCatch >> Energy Bull

                                                                                        NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 22.7.2010 8:51:53

                                                                                        RST >> Traction Bull ? Ci Energy Bull.

                                                                                          NRST - Profil | Čt 22.7.2010 5:43:35

                                                                                          WhatWouldGeezesCatch >> Mi požíváme baterky Banner - plná spokojenost. S jinými značkami nemám skušenosti.

                                                                                            NRST - Profil | Čt 22.7.2010 5:42:37

                                                                                            Roberto2 >> Ty trakční baterky se umí vybít hlouběji než startovací bez poškození. Ty startovací baterky sme skusili také ale nevdrželi ani sezónu. Je to hodně o tom jak hluboko je vybíjíš a při našem provozu to prostě nesnesly. Trakční baterku můžeš vybít bez rizika poškození až na nějakýcjh 10% kapacity.

                                                                                              NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 21.7.2010 21:34:34

                                                                                              RST >> ake znacky tych trakcnych su dobre?

                                                                                                NRoberto2 - Profil | St 21.7.2010 20:57:19

                                                                                                Proč drahé trakční ? Léta používám normální startovačky a nikdy se mi nestalo že by nevydržela míň než 4 roky . Většinou až 5 let . Kolik vám vydrží trakční ?

                                                                                                  NCarlos - Profil | St 21.7.2010 20:14:38

                                                                                                  ač nerad, tak souhlasím s RST. Normální trakční baterie udělá stejnou službu za daleko nižší cenu. A ještě jeden názor přidám - vozíme raději 3-4 ks menších baterek 80Ah než jednu velikou. Zatímco je jedna v lodi, dvě další se nabíjí.

                                                                                                    NRST - Profil | St 21.7.2010 20:00:01

                                                                                                    WhatWouldGeezesCatch >> Tu firmu neznám, a osobně bych neřešil gelovku šel bych do trakční baterky. Mám je vyzkoušené a maximální spokojenost. Porovnání cena-užitná hodnota vychází jednoznačně pro trakční negelové baterky.

                                                                                                      NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 21.7.2010 19:53:44

                                                                                                      RST >> co hovoris na toto?

                                                                                                      http://bit.ly/aUBQ8O

                                                                                                        NRST - Profil | St 21.7.2010 19:50:07

                                                                                                        WhatWouldGeezesCatch >> Není zač rádo se stalo.

                                                                                                          NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 21.7.2010 19:48:06

                                                                                                          RST >> super, diky za vycerpavajucu odpoved. byt grupom tak ti dam podakovanie ;-)

                                                                                                            NRST - Profil | St 21.7.2010 19:45:12

                                                                                                            WhatWouldGeezesCatch >> Jo už tomu rozumím. Nejdůležitější u nabíjení gelovek je nabíjecí napětí to nesmí přesáhnout 13.8V. Je to z toho důvodu že při vyšším nabíjecím napětí dochází k plynování gelu což může vést k nevratnému poškození baterie.
                                                                                                            Ta nabíječka co používám umí gelové baterie, je řízená mikroprocesorem a v každém okamžiku nabíjení hlídá jak nejvhodnější nabíjecí proud tak i napětí.

                                                                                                              NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 21.7.2010 19:36:58

                                                                                                              RST >> "Gelové baterie by se měly nabíjet velmi opatrně a pokud možno speciálními nabíječkami" co mam pod tym rozumet?

                                                                                                                NRST - Profil | St 21.7.2010 19:23:20

                                                                                                                WhatWouldGeezesCatch >> Gelovky to umí samozřejmě také. Nabíjí to baterky do kapacity 200Ah.
                                                                                                                K těm specifikům- nerozumím otázce.

                                                                                                                  NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 21.7.2010 15:51:33

                                                                                                                  RST >> je to dobre aj na Gelove baterie? ake su tam specifika pri nabijani geloviek ?

                                                                                                                    NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 21.7.2010 15:49:04

                                                                                                                    ttt

                                                                                                                      N(bedna) - Profil | Út 20.7.2010 14:09:16

                                                                                                                      Vy jste,ale saláti ,chcete chytat 30-kiový kapry a přemýšlíte nad váhou baterky.50 kilo není nic.To nosím kolikrát i na ocasu a ještě si u toho spokojeně brumlám.:-))

                                                                                                                        NMartin Matuš - Profil | Út 20.7.2010 13:33:00

                                                                                                                        WhatWouldGeezesCatch >> nevím jaký model, stačí se podívat a vybrat si tu jakou potřebuješ

                                                                                                                          NRST - Profil | Út 20.7.2010 13:32:25

                                                                                                                          Martin Matuš >>Používám tuto- http://www.e-voltcraft.cz/nabijeci-stanice-pro-olov​ene-akumulatory-ct-8000pb.k200080


                                                                                                                          S tou Minkotou sem jen popsal zkušenost mého kamaráda.

                                                                                                                            NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Út 20.7.2010 13:31:32

                                                                                                                            Martin Matuš >> jo a aky model ?

                                                                                                                              NUnca - Profil | Út 20.7.2010 13:30:13

                                                                                                                              RST >> Prostě RST je náš učitel a vzor. :-))

                                                                                                                                NRST - Profil | Út 20.7.2010 13:28:59

                                                                                                                                Unca >> No jo ale je taky skoro dvakrát tak dražší.No ale když si uvědomíš že ti umí zlikvidovat baterku tak to až tak velkej rozdíl není.

                                                                                                                                  NUnca - Profil | Út 20.7.2010 13:28:52

                                                                                                                                  Martin Matuš >> Já mám taky nabíječku od Minkoty a je dost dobrá, ale podle papírů je určená pro baterky max. do 130Ah. Nabíjí nám aji ty 180Ah a celkem v pohodě, ale jak sem řikal, kámoš už má objednanyho toho Voltcrafta.

                                                                                                                                    NMartin Matuš - Profil | Út 20.7.2010 13:27:42