- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Sakovat a nebo nesakovat???
Nedá mi to a musím se zeptat ostatních..nemusíte ani nic psát,založil jsem tu otázku hlavně kvuli anketě:-)
Můj názor většinou znáte..kapry nesakuju dlouho a znám spoustu argumentů,proč to nedělat.Argument proč jo,neznám ani jeden,tak se rád přiučím.
Můj názor většinou znáte..kapry nesakuju dlouho a znám spoustu argumentů,proč to nedělat.Argument proč jo,neznám ani jeden,tak se rád přiučím.
Autor diskuse: Fery - Profil , 1.6.2010 kaprařina - techniky lovu
Sakovat, či nesakovat?
A) nevidím v sakování kapra problém7%
B) sakuji kapra jen za špatných světelných podmínek (hlavně kvůli fotce) a nevidím v tom problém4%
C) zasakoval bych pouze životní rybu, jinak běžně ryby nesakuji5%
D) ryby nesakuji, příjde mi to jako další zbytečné stresování ryby po zdolání a zvyšování rizika poranění ryby36%
E) rybu do saku (vezírku) ANO, ale jen když si ji chci po skončení lovu vzít do udírny48%
Od 1.6.2010 hlasovalo 362 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
9x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
malamut - Profil | Pá 4.6.2010 19:07:26
Ivo >> tak dík :-))) Když to mám posvěcený od tebe, bude mi obzvlášť chutnat :-) A neboj, devadesátku bych nesežral asi ani já, teda kdybych ji lapil :-)))
Ivo - Profil | Pá 4.6.2010 19:05:27
malamut >> Je to tvůj úhel pohledu a já ti ho neberu. Dokonce do určité míry připouštím, že máš v něčem pravdu. Ale na druhou stranu se mi nechce dopustit, aby bylo s kapry - rozuměj především s těmi velkými /ŽIVÝMI - nakládáno jako s kusem masa či jako s výrobním prostředkem.
Toho tvého jednoho !!! ti se skřípěním zubů toleruji :-))) Jen doufám, že Svatý Petr nezmnění tvou udírnu v řádící sopku ...:-)))
Toho tvého jednoho !!! ti se skřípěním zubů toleruji :-))) Jen doufám, že Svatý Petr nezmnění tvou udírnu v řádící sopku ...:-)))
malamut - Profil | Pá 4.6.2010 18:58:27
Ivo >> :-)))))) To je slušný. Já netvrdím, že celá kaprařina je špinavá, ale hodně velké procento. Co si mám myslet o věhlasném kapraři a výrobci koulí, když mu na Hejlově plavou kapři ze svazovky? V kaprařině je toho hodně prohnilého, a pár slušných lidí, k nimž řadím i tebe to asi nevytrhne. Proto naprosto otevřeně říkám, že mi nedělá problém sežrat kapra, a to jakéhokoliv. Koneckonců myslím že tady byla fotka inzerátu od nákupčího trofejních ryb. Pro mne, jako konzumenta chutné rybí svaloviny, je lepší dvanáctikiláka sežrat, než ho pustit a koukat se, jak někdo jiný kapra prodá do otroctví. A pak bych si mohl jít, jako před lety, koupit na Vánoce u stánku MO dvě dvaačtyřicítky za dvě a půl kila, to jsem fakt udělal. Nene, nesežeru samozřejmě všechny, ale když bude vhodný, tak jednou ročně do udírny půjde velkej.
Ivo - Profil | Pá 4.6.2010 18:22:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
malamut >> Pavle , já jsem realista. Právě proto ti budu oponovat .Především proto, že ty dle mého příliš globalizuješ. Kapr je kapr a basta. Jenže ono to tak není. Ty malé kapry snadno vyprodukuješ, to je pravda. Ovšem ty velké ani náhodou. A to je ten rozdíl. Stejně tak můžeš se snahou o užitek podříznout stoletou lípu, neb je to halda dřeva třeba na topení. A následně pak zasadit novou, malou.Ovšem z úcty k něčemu výjimečnému to slušný člověk neudělá.
Kapraři a kapraři. Když dva dělají totéž, nemusí to být vždy totéž. Navíc, kdo prodává kapry do privátu není u mne kaprař, i když si tak možná říká.
Vím, že na tomto úseku je hlada špíny, ale nemůžeš říci, že celá kaprařina je "špinavá". Navíc - v konečném důsledku za to ten kapr nemůže !
Kdyby kapři nebyli, rybáři by lenili
od rána až do noci, lachtany si honili,
ale že ti kapři jsou, jak blázni se o ně rvou
žerou je a prodávaj a na Mrku machrujou ....:-))) (nadsázka)
Kapraři a kapraři. Když dva dělají totéž, nemusí to být vždy totéž. Navíc, kdo prodává kapry do privátu není u mne kaprař, i když si tak možná říká.
Vím, že na tomto úseku je hlada špíny, ale nemůžeš říci, že celá kaprařina je "špinavá". Navíc - v konečném důsledku za to ten kapr nemůže !
Kdyby kapři nebyli, rybáři by lenili
od rána až do noci, lachtany si honili,
ale že ti kapři jsou, jak blázni se o ně rvou
žerou je a prodávaj a na Mrku machrujou ....:-))) (nadsázka)
malamut - Profil | Pá 4.6.2010 18:01:35
Ivo >> velkej kapr se stal pouze předmětem carpbyznysu, o nic jiného nejde, možná tobě a asi pěti dalším. Je skupina lidí, které to živí a kdyby kapři nebyli, měli by po jistotě, po kšeftě s kukuřicí za dvě pětky kilo apod., a druhá skupina, která tu reklamní masírku žere a škudlí aby mohla na MRKu a u vody machrovat a být in. Nebýt kapra, byl by pro ně bohem třeba lín, cejn, cokoliv. Každý kapr je nahraditelný, není to žádná vzácnost, není ohrožený druh a snadno se vyprodukuje jakékoliv množství. Kdyby kapraři neprodávali do soukromáků, bylo by ve svazovkách dost i velkých. Dívej se na to očima "hospodáře", byla by škoda, aby uhynul bez užitku. Pak ti Draslovka vytráví Labíčko a svaz si vezme mimosoudně dva melouny, to je dost směšný, nemyslíš? Raději sežrat, buď trošku realista :-))
Ivo - Profil | Pá 4.6.2010 17:30:58
malamut >> když budu ochoten npřipustit, že jsou (jako že nejsem), myslíš, že budou i v budoucnu ? nebo po nás potopa ?
malamut - Profil | Pá 4.6.2010 17:26:49
Ivo >> no to si nejsem jistej, 70-80 je normální konzumní velikost, každej správnej W&M kaprař jich natahá denně kupu, takže to ani nejsou žádní trofejáci ale běžné ryby.
malamut - Profil | Pá 4.6.2010 17:06:13
Ivo >> no však ten na fotce je už uzrálej na tu udírnu, ovoce taky nenecháš opadat a shnít, ani králíky umřít stářím :-))) Kapr začíná být zralý po dosažení cca 70cm :-)))
malamut - Profil | Pá 4.6.2010 16:59:16
Ivo >> no to ti to trvalo :-))) Ale zralej je, na řízky je to velký :-)))
Ivo - Profil | Pá 4.6.2010 15:45:54
Mrknato >> oba jsou pro "mé" sakování,ovšem jen jeden spadá do kategorie chyť a pusť :-)
numen - Profil | Pá 4.6.2010 15:02:16
VL.K. >> dám se na kaprařinu. Bude to dobrej vedlejší příjem:-)
Mrknato - Profil | Pá 4.6.2010 10:41:10
Ivo >> Ten vezír pro tvé sakování je ten vlevo, nebo vpravo? Pokud ten vpravo, tak to sakování není až tak špatné... a jedná se skutečně případ od případu....
Čtenáři této diskuse také sledují
Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
Filmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
Shimano Power Aero 100001660
Zlatá kaprařská malina1332
Lov z nafukovacího člunu1187
Jak na odlévání olova?856
Revír - Jezero Jaroslav1587
Boilies Jet Fish a vše okolo246
Morava 13A Hulínské šterkoviště759
ATTs hlásiče a ATTx příposlech544
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
ÚtKrátkodobá kaprařina x 9925
ÚtATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtFanclub značky Shimano 16391
ÚtÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtLabe fishing store 19
ÚtOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtKyjský rybník, Džbán 50905
PoŽermanky a bivakovani 4
PoHarrison - vše o této značce 3722
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeTrakker brolly 100 Ev 0
SoSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoZavážecí lodičky boatman 11
Co je nového - kaprařina + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....









