- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Sakovat a nebo nesakovat???
Nedá mi to a musím se zeptat ostatních..nemusíte ani nic psát,založil jsem tu otázku hlavně kvuli anketě:-)
Můj názor většinou znáte..kapry nesakuju dlouho a znám spoustu argumentů,proč to nedělat.Argument proč jo,neznám ani jeden,tak se rád přiučím.
Můj názor většinou znáte..kapry nesakuju dlouho a znám spoustu argumentů,proč to nedělat.Argument proč jo,neznám ani jeden,tak se rád přiučím.
Autor diskuse: Fery - Profil , 1.6.2010 kaprařina - techniky lovu
Sakovat, či nesakovat?
A) nevidím v sakování kapra problém7%
B) sakuji kapra jen za špatných světelných podmínek (hlavně kvůli fotce) a nevidím v tom problém4%
C) zasakoval bych pouze životní rybu, jinak běžně ryby nesakuji5%
D) ryby nesakuji, příjde mi to jako další zbytečné stresování ryby po zdolání a zvyšování rizika poranění ryby36%
E) rybu do saku (vezírku) ANO, ale jen když si ji chci po skončení lovu vzít do udírny48%
Od 1.6.2010 hlasovalo 362 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
9x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
V.P. - Profil | Čt 3.6.2010 18:02:42
Můj názor: Jsem zastáncem zákazu sakování ryb pod vysokými tresty či pokutami. Ale sám musím přiznat, že ryby jsem sakoval a možná do budoucna rybu zasakuju. Co je však podmínkou pro sakování, je dostatečná hloubka pro uložení saku, žádné ostré ani tupé či jíné překážky v blízkosti sakované ryby a nejlépe stín. Zasakování ryby je jedna věc, manipulace s odpočatou rybou už věc druhá. Nezlobte se na mě, ale věřím tomu, že 90% z Vás sakovat a manipulovat s rybou vůbec neumí. Důležitá je prevence. Pokud chceme zamezit krádežím ryb ze svazových revírů na soukromky, jsem určitě proti. Jestli chceme chránit ryby, tak jistě >> nesakovat! Noční fotky lze také pořídit ve vysoké kvalitě a to i se samospouští. Je to věc pouze rybáře a nás lidí jak se k čemu postavíme a chováme. A jelikož vím, že jsme prasata a chováme se jako dobytci, neumíme si ničeho vážit a jsme hnusný arogantní národ a viděl jsem už opravdu dost poraněných ryb vlivem špatné manipulace rybářů, jsem pro takovéto lidi k vodě nepouštět. Celou debatu nečtu, nepřečetl jsem ani jedinej řádek, zbytečně bych se nervoval.
VL.K. - Profil | Čt 3.6.2010 18:02:36
Ondřej Macků-Maca se vrací - 3.6.2010 17:57:26 >> možná,že podle níže uvedeného motta poskytnou i jiné kvalitní služby-)-)
Pokud by vaše požadavky nebo nároky na lov ryb na našem revíru přesahovali rámec námi standardně poskytovaných služeb, neváhejte oslovit provozovatele a nebo správce revíru, a my se vám pokusíme maximálně dle našich skromných možností vyplnit vaše, individuální přání tak abychom dosáhli vaší plné spokojenosti a kvalitního zážitku z lovu na naší vodě.
Pokud by vaše požadavky nebo nároky na lov ryb na našem revíru přesahovali rámec námi standardně poskytovaných služeb, neváhejte oslovit provozovatele a nebo správce revíru, a my se vám pokusíme maximálně dle našich skromných možností vyplnit vaše, individuální přání tak abychom dosáhli vaší plné spokojenosti a kvalitního zážitku z lovu na naší vodě.
metal - Profil | Čt 3.6.2010 17:59:06
Ondřej Macků-Maca se vrací - 3.6.2010 17:57:26 >> Neboj woni ti poraděj, zavezou a kdyby bylo nejhůř tak i napíchnou !!!! hlavně aby byla fotka ...........
Ondřej Macků-Maca se vrací - Profil | Čt 3.6.2010 17:57:26
metal >> skalní příznivce jsem, což o to, jen nevím jestli 40kaprů 10kg+ není na 3ha vodu málo, nerad bych byl za hovnochyta :-(
VL.K. - Profil | Čt 3.6.2010 17:57:18
Ondřej Macků-Maca se vrací - 3.6.2010 17:53:44 >> až budu mít cestu kolem tak se tam zastavím a zeptám se ti na to ty skalní příznivče-)-)-)
VL.K. - Profil | Čt 3.6.2010 17:56:30
Mitchell >> tobě?? ani náhodou!! protože ty těm chuděrám rybám hodíš je pár kuliček-)-) jo kdyby jsi se zavázal,že pár kilíček, tak potom možná-)-)
metal - Profil | Čt 3.6.2010 17:56:08
Ondřej Macků-Maca se vrací - 3.6.2010 17:53:44 >> :-)))) skalní příznivce :-)))))
metal - Profil | Čt 3.6.2010 17:55:03
VL.K. >> Hlavně že se jim rybáři musej chovat k rybám šetrně a neodnášet je!! to je dobrej cirkus
Ondřej Macků-Maca se vrací - Profil | Čt 3.6.2010 17:53:44
VL.K. >> nevíš jestli to nejde rezervovat někde v půlce? že bych jedním prutem chytal tam jak to je snadný a druhým v té části kde to je pro skalní příznivce lovu kapra
Mitchell - Profil | Čt 3.6.2010 17:48:37
VL.K. >> hod me tam jednu registracku :-D ale radeji na ten sever kdyz to tam jde jak po masle :-DDD
Ivo - Profil | Čt 3.6.2010 17:43:25
VL.K. >> najdou - bohužel. Teď jen, kterou VÝZVU měl dotyčný na mysli ...:-(
VL.K. - Profil | Čt 3.6.2010 17:36:22
ale tohle fakt nemá chybu:
Druhá cílová skupina rybářů jsou skalní příznivci lovu kapra, pro ty je zde vypuštěno několik (cca 40 + domorodci) opravdu velkých kaprů a amurů, jejichž velikost začíná za hranicí 10kg a končí. . . . kdo ví?? Potvrzený je úlovek 19kg (námi nasazený) jak zde uvádím, tady nám nešlo o kvantitu, ale především o kvalitu! Zde mohu se zárukou říci, že v této části jezera kapra (nebo amura) opravdu nechytí každý, ale pokud se vám to podaří tak to stojí vážně za to!! Ten kdo se na to necítí, ať jde raději na severní část, tam to jde samo . Věřím, že se ale najdou ti, co tuhle výzvu přijmou. . . .
Druhá cílová skupina rybářů jsou skalní příznivci lovu kapra, pro ty je zde vypuštěno několik (cca 40 + domorodci) opravdu velkých kaprů a amurů, jejichž velikost začíná za hranicí 10kg a končí. . . . kdo ví?? Potvrzený je úlovek 19kg (námi nasazený) jak zde uvádím, tady nám nešlo o kvantitu, ale především o kvalitu! Zde mohu se zárukou říci, že v této části jezera kapra (nebo amura) opravdu nechytí každý, ale pokud se vám to podaří tak to stojí vážně za to!! Ten kdo se na to necítí, ať jde raději na severní část, tam to jde samo . Věřím, že se ale najdou ti, co tuhle výzvu přijmou. . . .
metal - Profil | Čt 3.6.2010 17:36:03
Ivo >> Ještě bych zapoměl - Možná právě na vás čeká ta největší ....
Čtenáři této diskuse také sledují
Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
Filmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
Shimano Power Aero 100001660
Zlatá kaprařská malina1332
Lov z nafukovacího člunu1187
Jak na odlévání olova?856
Revír - Jezero Jaroslav1587
Boilies Jet Fish a vše okolo246
Morava 13A Hulínské šterkoviště759
ATTs hlásiče a ATTx příposlech544
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
ÚtKrátkodobá kaprařina x 9925
ÚtATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtFanclub značky Shimano 16391
ÚtÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtLabe fishing store 19
ÚtOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtKyjský rybník, Džbán 50905
PoŽermanky a bivakovani 4
PoHarrison - vše o této značce 3722
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeTrakker brolly 100 Ev 0
SoSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoZavážecí lodičky boatman 11
Co je nového - kaprařina + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...











