Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

NPraseodym - Profil | So 29.10.2022 19:28:50

Pike >> naprosto přesné. S masem se budu hladit hodiny, ale srát se s těstem mě prostě nebaví... Navíc je to exaktní disciplína, kde není chyba odpuštěna ;-)

    NPike - Profil | So 29.10.2022 19:04:40

    Pidess >> jako úplně pekař nejsem, ze zkušeností doma i v restauracích mi nejvíc chutnají ty máslové bulky bez sezamu, něco jako u toho burgeru vlevo. Když to bude jednoduché, rychlé, tak bych jako zkusit mohl, ale já se fakt hrozně nerad patlám s těstem.😂

      NPike - Profil | So 29.10.2022 19:01:25

      Praseodym >> díky, o chipotle majonéze jsem už slyšel, mírně pikantní přísada tomu asi může dát šmak.
      Znamenám si a na jaře či v létě dám test.

        NPidess - Profil | So 29.10.2022 18:53:01

        Pike >> paráda, chceš recept na výborný bulky?))

          NPraseodym - Profil | So 29.10.2022 18:16:49

          Pike >> tohle se začalo v Čechách prodávat a je to moc dobré, i do majonézy (pálivé to nijak extra není)

            NPike - Profil | So 29.10.2022 17:25:40

            No a pak jsem teda upekl štrůdl a ušlehal šlehačku. Nic složitého.

              NPike - Profil | So 29.10.2022 12:09:22

              Takže test proběhl. Udělána majonéza se sladkokyselou chilli omáčkou a hořčicí a za mne vyhrála ta sladkokyselá. Tu budu dělat. Ale bude to tím, že jsem dost na sladké, tak mi to sedlo víc.
              Testovány i bulky z Rohlíku, ta bez sezamu mi chutnala víc, proti těm vakuovaným supermarketovým zcela jiný level.
              V rendlíku je karamelizovaná cibulka, dobrá byla, ale šla by líp. Jak jsem neměl červenou, balsamico a vinný ocet, tak to bylo trochu babicovské, ale zas lepší než syrová.
              Jinak jsem nedělal klasické čtvrtlibráky z tvořítka, ale vyšší burgery, ale vrátím se k čtvrtlibrákům, líp se to ji.
              Slanina výborná. Se zeleniny jen nákladaná oharka, v létě dám domací rajče, salát nedávam nikdy.

              Majonézu se sušenými rajčaty příště.

                NPike - Profil | So 29.10.2022 6:38:36

                Pidess >> díky, díky

                  NPidess - Profil | Pá 28.10.2022 22:48:57

                  Pike >> hodně dobrá je kombinace se sušenými rajčaty, rozmixovat na pyré a dochutit s nimi majonézu.

                    NPike - Profil | Pá 28.10.2022 20:40:55

                    Rybkin >> díky, zajímavá kombinace, zítra mám testovací burgery, tak zkusím.

                      Nhadr kapr fakr boy - Profil | Pá 28.10.2022 20:23:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Dnešní uzení, ta niva je fakt zajímavá.

                        NRybkin - Profil | Pá 28.10.2022 20:16:59

                        Pike >> U nás doma nejvíc frčí majonéza půl na půl se sladkokyselou chilli omáčkou

                          NČík - Profil | Pá 28.10.2022 19:40:30

                          Pike >> Jj, majonéza + dijon. Občas dávám i hrubozrnnou.

                            NPike - Profil | Pá 28.10.2022 19:21:08

                            Čík >> jako do majonézy? To by mohlo jít.
                            Díky

                              NČík - Profil | Pá 28.10.2022 19:12:04

                              Pike >> Vyzkoušej místo kečupu dát dijonskou hořčici.

                                NPike - Profil | Pá 28.10.2022 19:00:53

                                Někdo prosím tip na jednoduchou a dobrou ochucenou majonézu do hamburgeru? Díky!

                                Chci zkusit něco jiného než klasické kombo majonéza a kečup.
                                Díky.

                                  NEli - Profil | Pá 28.10.2022 13:05:40

                                  Carbonara s houbami dle Těhotnýho kuchaře...

                                  https://fb.watch/grs8tkG2Xf/

                                    Nstrejka - Profil | Čt 27.10.2022 20:03:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Až se zima zeptá…

                                      Nmedvěd - Profil | Čt 27.10.2022 17:53:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Jen tak

                                        NFilla - Profil | Út 25.10.2022 23:49:46

                                        medvěd >> ideálně od medvěda.. bohužel jsem je už všechny vyšňupal, takový bomby to byly!

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess