NMrknato - Profil | Po 4.1.2010 9:03:42
Mačař >> Pokud budeš mít ssebou vyplněný dotazník, tak jsi respondent a vjezd máš povolen též....
NKamy - Profil | Po 4.1.2010 8:28:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Toto je složitá otázka ve které hraje roli spousta faktorů a asi se nedá vyřešit tak, aby všechny zůčastněné strany byly spokojné. Uvědomme si že svoboda a práva jedince končí tam kde začínají svoboda a práva jedince jiného. Pokud někdo vlastní pozemek má právo na jeho svobodné užívání. Tudíž si může určit že mu po něm nikdo jezdit nebude. Na druhou stranu pokud je na pozemku veřejná komunikace nebo cesta vedoucí k pozemku někoho jiného tak mu musí umožnit přístup. Já osobně jako vlastník lesa nebo louky v okolí vody nebudu nadšen že tam bude parkoviště a bivakový camp 10 měsíců v roce. Protože co si budem povídat, slušných rybářů co si po sobě uklidí zatím mnoho není. Na druhou stranu jako rybář a vlastník auta rád hlídám svůj majetek.
Znám ve svém okolí revír, kde bylo normální jezdit a parkovat cca 20m od vody. Když tam začalo jezdit více nedomácích rybářů, tak se na stromě u cesty objevila "značka" zákazu vjezdu. Když lidi začali parkovat před ní na vytvořeném parkovišti, začali se dít věci. Vypuštěná kola, vykradená auta a další. Tak značka zmizela a zase se začalo jezdit k vodě. Dnes už na revír nikdo nejezdí krom domácích co chodí ze vsi pěšky. Cesta je věčně plná svařených hřebíků a nechat auto v lese se rovná min vypuštěným kolům. Toto je také způsob jak vyhnat "nehodící se" rybáře od vody.
Nlefevr - Profil | Po 4.1.2010 6:49:59
Ahoj. Výklad dodatkové tabulky pod dopr. značkou B2 je různý, ale pokud je tam dodatek dopravní obsluze vjezd povolen, jedu dál, neřeším to, neboť k vodě jedu vykonávat činnost na kterou nám vydané státním orgánem povolení (ryb. lístek). Ovšem toto se týká pouze cesty, které může a zpravidla končí na soukromém pozemku u vody a je úplně jedno zda se jedná o pole, louku, či pozemek kolem chaty, vše dnes někomu patří a pokud nemám povolení od konkrétního majitele pozemku, těžko se mohu domáhat parkování či vjezdu k vodě v takové lokalitě. A když tam přesto vjedu, musím si být vědom toho, že jednou někdo přijde a prostě řekne, ryby si tu lov jak chceš, ale ten pozemek okolo je můj a tak si to auto přeparkuj a v praxi je to stejné jako když Vám řeknou sbal si to a jeď, i když existují vyjímky kdy majitel pozemku vaše auta toleruje, ale zároveň se vystavuje možnosti postihu za nepořádek, který někdo způsobí a on ho neuklidí. Divné co ?
Npetr b. - Profil | Po 4.1.2010 5:08:41
Sven >> asi tak, pravdu díš...:-), nicméně ze zadání otázky se dalo jakž takž pochopit, o co jde autorovi jde...
Npetr b. - Profil | Po 4.1.2010 5:05:14
julek >> klidně relaxujte ....ale na druhou stranu, jak psal někdo níže, když si chataři platí za to, že cestu mohou používat, cesta vede přes soukromý pozemek, tak nevidím nic špatného na tom, že majistel pozemku za poplatek povolí vjezd jen tomu, kdo si za to zaplatí ... pokud máš názor, že můžeš autem jet kam se to zlíbí , řekni, kde bydlíš ... pokud máš zahradu, rád ti zajistím její využití parkujícími automobily..... podle mě je totalitní spíše tvůj názor, dnes ne všecno je všech a zákazy jsou pro to, aby se porušovaly.... a chatu určitě bourat kvůli tobě nebudu :-)
NSven - Profil | Ne 3.1.2010 23:06:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
b.gun >> chápu, že se chtějí domorodci a chataři bránit nájezdníkům ale měli by si o zákaz vjezdu oficiálně zažádat. Často je k vidění lidová tvořivost ve výrobě zákazových značek a kalkulace s tím, že Franta odnaproti je policajt a on už ty narušitele zažene. I s takovým jednáním jsem se setkal ale nerespektoval a na Frantu, který na mě dělal bububu, jsem udělal tytyty a pokračoval vpřed.
Často jsou nataženy ploty až k vodě a dokonce i přes vodu a majitelé spoléhají na nevymahatelnost práva. Bohužel zatím úspěšně.
Nb.gun - Profil | Ne 3.1.2010 23:04:34
foxxx >> Tak nějak. Lesní zákon zakazuje vjezd a stání motorvých vozidel v lese celkově, mimo lesní cesty a vyznačené trasy se pak nesmí jezdit ani např. na kole, na koni či na lyžích ...
NBandog - Profil | Ne 3.1.2010 23:03:20
b.gun >> ja ti to dovolim koukni do vyhlašky pořadně,mne to je jedno jsem si vyřidil potřebni vynimky na vjezdy kam chodim a mam klid s každym,nechci se s nikym přit ani hadat/uražet ale nenecham se omezovat nikym
Ndada11 - Profil | Ne 3.1.2010 22:59:06
Bandog >> nechcu hajit vsechny chatare samozdrejmne ze i mezi nima sou hovada a sam sem rybar a mezi nima sou bouhzel hovada taky
Nfoxxx - Profil | Ne 3.1.2010 22:58:27
b.gun >> A pokud se nemýlím,tak na lesní cestu člověk autem nesmí,i když nikde nevidí ceduli se zákazem vjezdu...
Nb.gun - Profil | Ne 3.1.2010 22:56:17
Bandog >> Dovol, abych tě vyvedl z omylu - lesní i polní cesty jsou vedeny jako účelové komunikace a pokud správní úřad neupraví podmínky provozu jinak, lze se po polních cestách motorovými vozidly normálně pohybovat. U lesních cest je to trochu složitější, tam do hry vstupuje lesní zákon, který některé činnosti v lese zakazuje.
Ndada11 - Profil | Ne 3.1.2010 22:55:10
Nemyslel tim samozdrejmne uplne vsechny rybare kteri tam prijedou.
NBandog - Profil | Ne 3.1.2010 22:54:25
dada11 >> ja si opravdu myslim a kord na Hrachach pod malovicema vymr....chataři ktery si mysli že jim to patři!!!a po nich je tam toho bordelu sakra dost!!ešte že to maj na koho řict: to dělaj rybaři.neminim se stebou přit ani se hadat v tyhle diskusi,jen jsem chtěl poukazat že to jde vyřidit ten vjezd :-)) co se tyče chatařu tak jak ty ani ja jsme neni objektivni,ja hajim a budu hajit do krve rybaře a ty sve chataře.jinak at ti koušou
Njulek - Profil | Ne 3.1.2010 22:48:49
petr b. >> ... zbourej si chatu... také chceme relaxovat a né zakopávat o pozůstatky totalitní módy. Nevím proč by mělo auto patřící rybáři být znevýhodněno oprotimilovníkům přírody z chat....
Ndada11 - Profil | Ne 3.1.2010 22:45:05
Bandog >> Sami mame chatu asi 100 metru od vody a jinak nez po polnacce se tam clovek nedostane cestu si platime kazdej rok majiteli pozemku je to 5000kc za rok musime si ju sami spravovat,vysikat atd. Jezdijou tam pravidelne nekolikrat denne na konich takze je tam prace dost a ti mimochodem jenom tu cestu nicijou nic jinyho takze si nemyslim ze sk.... chatari kteri si mysli............... Jezdijou tam i ostatni rybari po kterejch akorat zbyde bordel u vody a pak ho musime uklidit . Takze si opravdu nemyslim ze ti chatari sou az tak sk....
Nb.gun - Profil | Ne 3.1.2010 22:43:00
Sven >> Je možné, že cedule zní trochu jinak - možná tam místo respondent mají rezident, což sice ve skutečnosti také znamená něco jiného, než pro co bývá běžně užíváno (bývají tak označovány osoby, které na daném místě bydlí), ale budiž.
Jinak pokud si to dobře vybavuji, tak ta dodatková cedule na Kateřině je formulována trochu jinak - "Členům ČRS vjezd povolen" - nicméně to na jejím významu nic nemění ...
NBandog - Profil | Ne 3.1.2010 22:27:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Mačař >> co se tyče Hrachu stači zajit na Lesy Čr ve Střibře a koupit si vynimku ze zakazu za 120kč na rok a maš klid od zakazu vjezdu/jinak vyhlaška ti zakazuje vjezd na lesni a polni cesty ze zakonu/a sk....chataři ktery si mysli že jim to vše patři ti můžou....to je takovy problem chlape??? :-)))))))
NSven - Profil | Ne 3.1.2010 22:00:46
petr b. >> Takže asi tak. Buď název cedule zmastil zadavatel otázky nebo taková skutečně existuje a pak zaslouží vyfotit a zaslat do kuriozit :-)))
Npetr b. - Profil | Ne 3.1.2010 21:47:35
Sven >> díky za objasnění, ale jelikož jsem jsem odpověděl na otázku, považuji se za respondenta a tímto bráním závoru, která je asi 3 km od mé chaty na Orlíku, bráníc vjezdu nekalých a rušivých elementů, kteří ani na vteřinu neváhají :-)) ... nebrat osobně prosím :-)
Nrocce - Profil | Ne 3.1.2010 21:14:43
Mačař >>napsal sem ti České . . . Sz :-(
Njarda 2004 - Profil | Ne 3.1.2010 21:09:32
dada11 >> A to nemusí bejt jen u mostu je to už dávno co jsem tam jezdil ale dřív nám v Číměří probodali kola vědšinou cházka lovecká.
NTichej - Profil | Ne 3.1.2010 21:05:23
certbert >> policajti tam pravděpodobně serou magi v kostkách.Strachy .Ostatně Já jsem ho tenkrát sral taky:-))
Ncertbert - Profil | Ne 3.1.2010 21:01:39
Tichej >> jedině policajty nebo zátarasy a bouchačku.
NTichej - Profil | Ne 3.1.2010 20:54:53
certbert >> ja jo nevím komu patří ten mlejn nebo co to tam je ale vesele si ubytovaní v této nemovitosti skracují cestu přez brod co tam je a nikdo s nima nehne.A ty auta zrovna dvakrát netěsní co se týká oleje.Jednou sem je vyfotil a měl bys vidět ten cvrkot co nastal málem sem přišel o telefon!Ti hoši měli takovej divnej přízvuk. :-)))Hodně měkej
Ndada11 - Profil | Ne 3.1.2010 20:51:57
Sam nemam rad auta u vody za prdeli ale nechat auto v lete kolem Stropesinskyho mostu "Dalesicka prehrada "tak je urcite z 50%vykradeny.A na hrazi na Markovce tak to sou v lepsim pripade propichany gumy.Dat pres hubu takovejm kretenum
Njarda 2004 - Profil | Ne 3.1.2010 20:50:00
petr b. >> Neřeš to to není nic odsobního jen fór. Pro mně za mně ať si každej jezdí k vodě třeba tranvají mám to na salámu.
Npetr b. - Profil | Ne 3.1.2010 20:48:14
jarda 2004 >> spíš jsem napsal svůj názor na to, proč je to podle mě správně, moc okázalosti v tom tedy nevidím ...
Npetr b. - Profil | Ne 3.1.2010 20:46:31
Sven >> no a právě díky takovým jako jsi ty jsou třeba závory na příjezdových komunikacích a jiná omezení ....
Npetr b. - Profil | Ne 3.1.2010 20:45:42
Mačař >> to určitě máš pravdu, jde jen o to, že každý si tu dostatečnou vzdálenost vysvětluje asi po svém a z toho pramení ty problémy .... :-)
Njarda 2004 - Profil | Ne 3.1.2010 20:45:27
petr b. >> No mohu jen jsem čekal kdo se lapne jako první a spustí okázalou palbu proti vozidlům u vody no a dál to znáš.
Npetr b. - Profil | Ne 3.1.2010 20:43:53
jarda 2004 >> můžeš mi svoji vtipnou reakci vysvětlit?
Ncertbert - Profil | Ne 3.1.2010 19:47:48
Tichej >> ty nee-:o)))))) proč se ptáš ?????
NTichej - Profil | Ne 3.1.2010 19:33:34
pánové zná z Vás někdo jez Soukeník na Lužnici?
NVenca888 - Profil | Ne 3.1.2010 19:29:17
to jen vyplynulo ze situace. Bohužel jsou i mezi rybářema takový esa, který místo toho, aby ty věci odnesly 50 metrů, tak vjedou na místa, kde zustává rozum stát - ničej cesty, vjížděj do lesů, na pole, zaparkujou tak, že tam další auto nebo zemědělskej stroj nemá šanci projet atd. Takže když se to těm obyvatelum, chatařum, zemědělcum, lesákum atd. stává obden každý léto x-roků, tak si holt vydupou zákaz vjezdu s výjimkou. A těžko se divit. Sám taky jezdim autem, ale člověk musí trochu uvažovat snažit se bejt ohleduplnej.
NMačař - Profil | Ne 3.1.2010 19:23:06
SimonKratky >> Konkrétně vodní nádrž České údolí příjezdová cesa k chatam naproti nádraží(přez vodu).Vzdálenost místa,kde se původně nechalo zaparkovat byla od vody cca.200m.Leta žádný problem,žádné ničení vegetace,pouze tvrdý povrch.Auto relativně na bezpečném místě poblíž chat nikomu nevadilo Až jednoho krásného dne se na příjezdové cestě k chatam oběvila cedule zákazu vjezdu s dodatkem hájící klid relaxujících chatařů.Cesta se tak k báječnému rybářskému místu protála zhruba trojnásobně.Takže žádné ničení vegetace a roježděné cesty ,ale zřejmě nějakej vlivnej kamarád některého z chatařů.
NRytíř - Profil | Ne 3.1.2010 18:56:41
Tichej >> nechce vědět:-))
NTichej - Profil | Ne 3.1.2010 18:55:22
Rytíř >> jojo ,nebo na Lužnici je několik takovejch míst .A skus majitelům něco říct.Někteří i psa pošlou jako odpověď :-)) policie asi ni neví že je zákon kteraj to zakazuje.Ale zákaz vjezdu ti osladí:-)
NRytíř - Profil | Ne 3.1.2010 18:50:51
Tichej >> napřiklad hněvkovice,jeznice.
NTichej - Profil | Ne 3.1.2010 18:50:13
víc než zákaz vjezdu mě sejří ploty až do vody.:-(
NPvl - Profil | Ne 3.1.2010 18:44:46
Abych pravdu řekl ,taky mne zákazy vjezdu docela štvou . 1 o jedno auto jsem přišel na rybách . 2 jsem docela líný.. 3. tahat ty krámy ... ale to je můj problém, že Na druhou stranu se nedivím ,proč tomu tak je! Když někde zajedu snažím se auto dát tak, abych nepoškozoval terén, nešlapal trávu která se dejme tomu seče atd. Jenže jsou lidi -rybáři kteří si ani v nejmenším nelámou hlavu s parkováním . Když někde zajedou, nejlíp co nejblíž k vodě . Byl jsem svědkem když jeden rybář evidentně viděl, že cesta je rozmočená a uklouzaná ,ale prostě to neřešil a jel .. až už to nešlo 15-2Om ? O tuto vzdálenost by se mu cesta k vodě prodloužila --podle mne k tomu není co dodat! Pak se nedivím že je tomu tak jak píšeš. Jak jsem psal nejsem žádný svatoušek , ale pár metrů ty krámy vždy donesu .
NSimonKratky - Profil | Ne 3.1.2010 18:41:21
Od auta kousek dojdu,,,,,a proč to nejde u nás s parkováním??Protože sme v čechách a to znamená do měsíce všechno rozježděný a všude vyjetý koleje a samý bláto místo cest,zmizely by na břehu krásný porosty a tráva.chci u vody koukat na přírodu a ne na 50 aut.To je muj názor
Njarda 2004 - Profil | Ne 3.1.2010 18:41:20
Sven >> A dobře děláš a až kolama do vody před chatu šmejdům privilegovanejm.
NSven - Profil | Ne 3.1.2010 18:39:26
Mačař >> Do zákazu vjezdů respondentů, bych tedy ani vteřinu neváhal vjet :-)))
NMačař - Profil | Ne 3.1.2010 18:33:44
petr b. >> Nepotřebuju mít auto přímo za prdelí,ale v dnešní době alespoň částečně pod kontrolou.Některý lidi jsou totiž dobytek,kterejm na cizim majetku až tak moc nezáleží.A chceš snad tvrdit,že je rozdíl mezi autem v kterym jede rybář a nebo další chatař na svoji haciendu dělat randál s motorovkou,cirgulí,anebo sekačkou?(Jak ty říkáš relaxovt)Jedině snad jen vtom,že cizí rybář je pro ně nežádoucí vetřelec.Myslim,že když odstavim auto v dostatečné vzdálenosti od vodní plochy a nebudu nikoho omezovat,tak by snad nebyl problem.
Njarda 2004 - Profil | Ne 3.1.2010 18:33:35
petr b. >> Haha trošku jsi to nepobral ale budiž. Slyšel jsi někdy něco o potrefené huse? Ochranáři.
NMartinmtb - Profil | Ne 3.1.2010 18:33:01
Mačař >> Buď rád že to zakazujou. U nás se začal rozmáhat další Kaprařský "geniální" módní výstřelek a to zastavit v chladnějším počasí přímo u vody (kolikrát zákaz nezákaz) nahodit , nechat běžet motor a topit si s výhledem na pruty, se zapnutým rádiem a staženým okýnkem a tak obšťasňovat své okolí smradem , hlukem s rádia a motoru a když jim něco vyčteš tak ještě blbýma poznámkama ..Celé se to nese v duchu "na skok po práci" jak jsem pochopil ... Možná kdybys zažil todle , tak by jsi byl vděčný že máš klid od aut :) ...
Npetr b. - Profil | Ne 3.1.2010 18:31:25
jarda 2004 >> aha, a tebe někdo nutí jezdit tam, kde na auto nevidíš....?
Njarda 2004 - Profil | Ne 3.1.2010 18:25:46
Mačař >> Přál bych těm co to vymejšlej aby jim někdo pořádně ale pořádně probral auto bez jejich přítomnosti.
NAnýzový dědek - Profil | Ne 3.1.2010 18:16:32
Na Hrachach je nejvetsi blbost to parkovistatko u kempu ve Vranove a dal se autem nedostanes, kdyz chces na druhou stranu prez zatoku.
Jinak mnohde ty zakazy jsou vic nez opravnene.
Npetr b. - Profil | Ne 3.1.2010 18:03:06
Rytíř >> no konkrétně na Orlíku je to třeba i z toho důvodu, aby se omezily krádeže dřeva v lese ze skládek, tomu, aby kdejaký blb nejezdil do lesa měnit olej atd... prostě důvodů je více a jsou na místě nejen tam, kde se dá autem dojet až do vody, jinak samo nic proti tobě, samozřejmě to, co se děje, je vyvoláno i tím, jak píšeš, že se jezdilo až do vody (např. Jistec) .. ale důvod to není určitě jediný ... nad to, konkerétně na Orlíku je dost chat tu a tam kolem vody ... a málokdo z chatařů bude platit relativně dost peněz za užívání lesní cesty v dost nevalném stavu při vědomí, že tu samou cestu bude užívat i někdo, kdo se neumí chovat, neplatí a ještě dělá bordel...
NProki - Profil | Ne 3.1.2010 17:44:02
Mačař >> Život je hořký, bohudík...
NRytíř - Profil | Ne 3.1.2010 17:43:02
petr b. >> nic takoveho jsem nenapsal,,myslel jsem tim to,že kdyby lidi nejezdili autama až pomalu do vody a nechali to na mistě kde parkuje větši lidi co jde na ryby,tak by nemuseli vznikat takove problemy.
Npetr b. - Profil | Ne 3.1.2010 17:38:34
Rytíř >> a na Orlíku to je především proto, že dost pozemků kolem přehrady , hlavně v jižní části Orlíku, je soukromým pozemkem ne :-) .. taky by jsi asi nebyl rád, kdyby ti lidi jezdili přes zahradu s odkazem, že jedou vykonávat rybářské právo ....
Npetr b. - Profil | Ne 3.1.2010 17:36:43
Mačař >> a napadlo tě někdy, že třeba ti chataři jezdí na chatu, aby tam v klidu relaxovali a věnovali se tomu, co je baví a ne aby kolem nich jezdila auta s rybáři.. a navíc je i možné, že si ti chataři za to, že jezdí k chatě - ne k vodě, ale k chatě, platí majiteli pozemku, po kterém příjezdová cesta vede, takže proto tam mohou jezdit ... já osobně nejsem zastáncem toho, aby rybář jen proto, že se chystá vykonat rybářské právo, mohl autem až tam, kam mu jeho odvaha, nebo někdy blbost dovolí .... neb jsem bohužel zažil, jak kolegové dokáží znechutot člověku jezdit na místa, které měl roky rád, protože tam byl klid ...
NRytíř - Profil | Ne 3.1.2010 16:47:27
Mačař >> neni to jenom u vas,na orliku už je toto dlouho a hněvkovice už začinaji byt to same,u nas třeba na řece jsou slepa ramena,no a bylo tam misto kde se parkovalo a auta byla na dohled a někteři rybaři,než aby par metru popošla pěšky,tak jela s autem opravdu až k vode,no a ještě skoro chytali z auta,pochopitelně,že to vadilo mistnimu majiteli pozemku,no a dal zavoru a ted je tam tak misto na 4 auta,hlavně tito rybaři jsou na vině těch zakazu.U nas třeba na piskovně,je parkoviště pro auta,kousiček k vodě a přesto se stalo,že když někdo značku utrhl a hodil do vody,tak jezdili někteři až tak,že měli předek auta pomalu ve vodě a dobře věděli o tom zakazu ktery tam je leta a pokud je někdo upozornil na to,že by si mohli auto nechat na parkovišti jako drtiva většina ostatnich,byl na toto jejich argument:"PROČ BYCH SEM NEMOH JECT,TADY PŘECE ZAKAZ NENI"
NCarpHunder - Profil | Ne 3.1.2010 16:39:18
Podej žádost na příslušné úřady a správce komunikací a třeba ti bude vyhověno :o)