Spánek u vody?

Zdravím všechny, jaký je váš pohled na rybáře, co si nahodí, dají pruty do pípáků a odeberou se do bivaku vědomě spat? (přes večerní a ranní hodiny) a tímto stylem chytají třeba týden...za jakékoliv reakce díky...pokud možno pod příspěvek napište zda jste kaprař či nikoliv....díky Ciffik
Autor diskuse: Ciffik - Profil , 3.1.2010 všeobecné - ostatní

NPepin - Profil | Ne 3.1.2010 16:05:23

kakr >> Tu dobu už ani ty napamatuješ :o)

    NPetr64 - Profil | Ne 3.1.2010 16:05:04

    dosec >> Co si pamatuju z dětství,tak třeba na BP kapraři opravdu moc nespávali,ale to mohlo být taky tím,že ryb.sedačky nebyly moc stabilní

      NSven - Profil | Ne 3.1.2010 16:04:45

      Pepin >> to jseš vedle. Dřív se jezdilo do přírody daleko víc než dnes. Tenkrát stačila na čundr USka nebo tele a celta. Spalo se pod širákem a takovým jako jsou dnešní kapraři se říkalo masňáci :-)))


      masňák, -a, m. – pejorativní označení výletníka, název zřejmě podle velkého množství mastných papírů a konzerv, které po sobě m. zanechává

      cop. trempský slang

        Nkakr - Profil | Ne 3.1.2010 16:04:27

        Pepin >>
        O době kterou popisuji se rozhodně nedá napsat, že byla bolševická. (1936)
        Tehdy se nejezdilo na výpravy, ale chodilo na ryby.

          NPepin - Profil | Ne 3.1.2010 16:01:20

          kakr >> Dřív se ani nejezdilo na dlouhodobé výpravy. Za komunistů se muselo makat a plnit pětileté plány :o)

            Nkakr - Profil | Ne 3.1.2010 16:00:26

            dosec >>
            No a než spánek rozchodili napsali na hůlky jméno a adresu, aby si je potom našli:-)))

              Ndosec - Profil | Ne 3.1.2010 15:57:54

              kakr >> tehdy předpokládali,že si můžou jít ten spánek rozchodit,na hodinku :-)) a co je horší?
              tehdy tě mohl vzbudit tak budík dnes to zvládá ryba sama pomocí pípáku :-))

                Nkakr - Profil | Ne 3.1.2010 15:56:35

                dosec >>
                No asi dříve fakt nikoho nenapadlo na rybách spát:-))

                  NGlgin - Profil | Ne 3.1.2010 15:55:28

                  Je v BP nebo někde napsáno že je u nahozených prutech zakázáno spát?Já sem tam četl jenom o tom že rybář musí být u udic tak aby s nima mohl neprodleně manipulovat.

                    Nuni - Profil | Ne 3.1.2010 15:55:02

                    Pavouk‌ >> Pavouk28 >> já kolikrát chytám ryby a ležím, kolikrát je to pěkné si srovnat záda o kořen či kamen, ale nespím

                      Ndosec - Profil | Ne 3.1.2010 15:48:54

                      kakr >> o spaní tam nic není,ale zase je tam o vzdálení od udic :-))

                        NPetr64 - Profil | Ne 3.1.2010 15:47:04

                        Vase zprava

                          Nkakr - Profil | Ne 3.1.2010 15:45:48

                          Sbírám staré Lovební a Rybářské řády a je zajímavé, že o přítomností u udic jsem našel jen toto.

                          # Loviti smí jen ten, na jehož jméno zní lístek. Vzdálí-li se od vody na dobu delší jedné hodiny, musí udice z vody vytáhnouti.
                          # Lovné nářadí musí po dobu nepřítomnosti rybáře býti označeno jeho jménem a adresou.

                          O spaní už vůbec nic, nikdo asi tehdy nepředpokládal, že se rybář chodí k vodě vyspat.....
                          Nevím, jak by dnes pomohlo mít nářadí označené jménem a adresou, ukradeno by bylo i bez této povinnosti....

                            NFreefish - Profil | Ne 3.1.2010 15:40:44

                            CoDu- Souhlasím mám stejné zkušenosti,hlavně na přehradách v mém okolí.

                              NCoDu - Profil | Ne 3.1.2010 15:37:04

                              SimonKratky >> U nás je jedno místo kam hodně tyhle kapraři s bivakama jezděj,je tak po nich uklizený a pohoda,O kousek dál co choděj takový ty hodinový rybáři je samý ohniště plný plechovek a všude pytliky od nástarch a podobně,krabičky od cigár atd.

                              Tak nevím, jestli Tvůj výše uvedený příspěvek byl parodií nebo ne. Mám zkušennosti naprosto opačné. Že by měl hodinový rybář ve zvyku zakládat ohniště, to jsem nevěděl, ale bivakující to obvykle dělají.

                                NPavouk28 - Profil | Ne 3.1.2010 15:36:44

                                bud chytam ryby nebo lezim.. nejde delat oboje.

                                  Ndosec - Profil | Ne 3.1.2010 15:35:56

                                  Sven >> ihned se ani pes nevychčí :-))

                                    NSven - Profil | Ne 3.1.2010 15:31:31

                                    dosec >> již samotný název "bez prodlení", Ti napovídá, že se nejedná o hranici délkovou ale časovou. Bez prodlení vyjadřuje ihned, v tomto okamžiku. Tedy v časovém úseku mezi "předčasně" a "s prodlením", tedy s křížkem po funuse :-)

                                      Nb.gun - Profil | Ne 3.1.2010 15:28:57

                                      vydrák >> Mýlíš se jak ty, tak mnozí další - rybářské předpisy nehovoří o "přítomnosti" u prutů, tudíž to, že někdo není u prutů není a priori v rozporu s nějakým RŘ.

                                        Ndosec - Profil | Ne 3.1.2010 15:26:41

                                        Sven >> oprava v rámci BP jen 20hod. v určitých měsících.Lov na položenou je něco jinýho než brčkaření či feeder.Zkoušíš to srovnávat,ale podle mne to nejde,chceš to vidět jen podle svého.