Pojďte být milí a zdvořilí

Dobrý den vážení kolegové,

ač jse zde zaregistrován teprve krátce, tak věřte, že se zde na Mrku pohybuji již delší dobu a občas si pročítám různé diskuse. Co mě zaráží, tak je klesající úroveň verbální komunikace v otázkách i jiných pokecech. Hýří to zde vulgarismy, nadávkami a osočováním. Copak tohle máme my coby zastánci petrova cechu zapotřebí? Rybařina je krásný koníček, kde se snoubí relaxace s napětím a radosti z hezkého úlovku. Na světě je tolik nenávisti a příkoří. Musíme tedy i my přikládat ono pověstné polínko do ohně a šířit kolem sebe zášť? Tuto otázku jsem založil coby diskusi a budu rád za vaše názory ohledně současné komunikační morálky nás rybářů. Doufám, že otázka se ponese v poklidném a vstřícném duchu a že si zde hezky popovídáme

s pozdravem Jarmil Koloušek
Autor diskuse: Jarmil Koloušek - Profil , 9.12.2009 všeobecné - ostatní

NJarmil Koloušek - Profil | Čt 10.12.2009 15:55:29

Neznaboh:-D >> Dobrý den kolego

velmi vám děkuji za názor. Věřte, že jsem za svůj život přišel do kontaktu s několika jedinci, kteří určitě věci řešili agresí, ne-li přímo násilím. Já se většinou pokouším s nimi v klidu domluvit. Nikdy nesahám k vulgarismů a když vidím, že s nimi domluva po dobrém není možná, potom tyto lidi ignoruji. Nemám zapotřebí se hádat s někým, kdo o tu hádku vyloženě stojí a o daném tématu vlastně neví prakticky nic.

S pozdravem Jarmil Koloušek

    NZN - Profil | Čt 10.12.2009 15:52:27

    tuzemak >>
    taky je nutné přiznat, že tady chodí taky pár zamindrákovaných trdýlek, kterým samozřejmě vadí, že je někdo podnikatel a oni ne, jsou jim konkurence v chytání ryb a veškeré své komplexy a traumata na ně svádí. To je druhá strana mince.

      NJarmil Koloušek - Profil | Čt 10.12.2009 15:50:24

      Rashid 28.93 >> Rashid / velikanský lovec malých puclíků >> Dobrý den vážený kolego

      V této diskusi by mělo jít převážně o zamyšlení se nad příčinou agresí některých jedinců. Je mi jasné, že zde se nic nevyřeší, avšak je zde prostor pro vyjádření se všech co si o daném tématu myslí. Koncipoval jsem tuto otázku coby jakousi oázu klidu a míru. I zde lze řešit rybářské otázky, avšak bez strachu, že by někdo byl za položenou otázku urážen. Zde se vše řeší v klidu.

      s pozdravem Jarmil Koloušek

        NDenny - Profil | Čt 10.12.2009 15:47:59

        Premyslim,zda je mozne se vzdy chovat mile a zdvorile,domnivam se,ze nikoliv.Neco jineho je byt slusny,to ano,ale jsou situace,kdy zdvorilost opravdu neni na miste,ale to jeste neznamena,ze clovek se nemuze chovat slusne.Nekdo tady uz psal,ze na jinych zahranicnich rybarskych forech se s necim podobnym nesetkal,musim souhlasit,ale MRK je trosku specificky,neprobiraji se jen ryby a deni kolem vod.Neni to tak dlouho,co jsem sedel s jednim clovekem,puvodem Madar,mimochodem,take rybar,ktery me rikal,jaka vladne zast,zavist a zloba v Madarsku a jak jsou Cesi jini - lepsi. :-)

          Nyzzak - Profil | Čt 10.12.2009 15:45:46

          tuzemak >> NJN to je blbý když člověci si myslí že když jsem si to nechal líbit dotěd budu si to nechávat libit dál ( ať si každý myslí že má pravdu on nebo já nikomu neberu ani jednu variantu)

            Ndědáček - Profil | Čt 10.12.2009 15:43:02

            Sven >> sven >> Odpovídám ti na příspěvek ve kterém píšeš o rybářských servech ze severu. Poláci mají čest, říkají tomu " honor Polaka ".

              Ntuzemak - Profil | Čt 10.12.2009 15:42:54

              yzzak >> Bohužel sem chodí pár zamindrákovaných podnikatelů a ti jak zjistí,že seš mladý,tak si dovolují urážet a napadat,protože tuší,že budeš mlčet,tak si asi představují výchovu rybářský mládeže,potažmo svých dětí,seš jejich konkurence v chytání ryb a to oni nepotřebují,nedopustí přeci sobě konkurenci:DDD

                Nyzzak - Profil | Čt 10.12.2009 15:20:06

                Souhlasím, že jednat slušně a ve vší normálnosti je dobré, ale pokud mi něáky člověk vynadá za to co napíšu a pak napíše to samé jen jinak znějící tak to pardon, ale to opravdu ne můj názor je ten, že rybář si otevře moji kartu uvidí, že je mi 15 a automaticky mi vynadá to je fakt hrůza esště uvidím, jak se to bude vyvýjet, protože jsem několikrát dával od toho ruce pryč a nechal jsem to být ale né v tomto případe http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=624792 prosím tady to máte všimněte si, že to samé co já napsal jiný člověk (Turňa) jsem zvědaví na reakci toho člověka o kterém si myslím svoje (doncoyote) uvidíme jestli mu nic nenapíše tak opravdu bude jasé, že ten člověk pouze nadáva nezletilím což je ubožák toť můj přiběh. Celkově si myslím a pokud toto bude číst kdokoliv kdo si tu bude zakládat kartu, že ať je mu kolik chce třeba i 10 ať napíše, žš je mu 35 a bude mít po spoustě konfliktů dřív než začnu.

                  NMalda512 - Profil | Čt 10.12.2009 14:52:50

                  Co jsem to tady asi po půl hodině přelouskal tak jsem zjistil že Azbestík se ujal hlavního moderátora. Mrknu a už je jedna červená ale kupodivu tato otázka se stále vede v duchu míru, lásky. Ale asi jeden kdo tady napsal upřimně byl drozdák.

                    NVenca888 - Profil | Čt 10.12.2009 14:27:59

                    a kdo bude vošklivej, ten pude klečet!

                      NAzbest - Profil | Čt 10.12.2009 13:51:53

                      patlal >> ale nemusíš:-)

                        Nsven - Profil | Čt 10.12.2009 13:51:19

                        Azbest >> rád bych se zařadil po boku Bewerly Hills 90210 a Timurovy party, do které sekce se mám hlásit ? :-)))

                          NDenny - Profil | Čt 10.12.2009 13:49:30

                          Turňa >> zdravim,vyridil jsem a take zdravi,mame spatne pripojeni na net a tak ani muj prispevek se neukazal cely.Mame snih,vitr a trosku mrzne,na ryby nic moc :-)

                            Npatlal - Profil | Čt 10.12.2009 13:49:00

                            Azbest >> Škoda tak holt mažu do té druhé,někam se zařadit musím .-(

                              NAzbest - Profil | Čt 10.12.2009 13:47:49

                              patlal >> chápu,ale to je značně elitní kategorie a pořadník je přeplněný na několik generací dopředu:-)

                                Nsven - Profil | Čt 10.12.2009 13:44:30

                                Turňa >> musel jsem to zatím vzdát, bo chč..e a chč..je. Člověk míní a macecha příroda mění. Šupináči jsou ještě stále při chuti jen já jsem stále línější :-)))

                                  Npatlal - Profil | Čt 10.12.2009 13:43:25

                                  Azbest >> Četl ale tyhle figury se mi líbí víc .-)

                                    NAzbest - Profil | Čt 10.12.2009 13:42:17

                                    patlal >> nečetls zřejmě do konce-až tam je napsáno,kam se hlásíš:-))

                                      NTurňa - Profil | Čt 10.12.2009 13:41:29

                                      Denny >> Ahoj Denny, už jsem tě tu dlouho neviděl, nemáte tam teď plískanice a zimu??? Pozdravuj holku ze zlata.

                                        NDenny - Profil | Čt 10.12.2009 13:39:04

                                        Myslim,ze je velky rozdil mezi tim,jak se lidi chovaji na netu a jak v realnem zivote.Cestina je nadherny jazyk a nekdy se nejaka ta veta bez vulgarismu proste neda napsat.Jsou tady debaty,kdy se mezi sebou bavi pratele,kteri se ruzne hecuji a nikomu slovo kurva nebo prdel neprijde nijak nevhodne,proste to k zivotu patri.Ja urcite nejsem z tech,jehoz prispevky by obsahovali moc sprostych vyrazu,proste to nepotrebuji ani v zivote ani na netu.Horsi,kdyz zacne osobni napadani,nekdy nad tim opravdu zustava rozum stat.Pokud se to bere s humor

                                          Červené karty: NeBeroun alias Qwert, Venca888