Pojďte být milí a zdvořilí

Dobrý den vážení kolegové,

ač jse zde zaregistrován teprve krátce, tak věřte, že se zde na Mrku pohybuji již delší dobu a občas si pročítám různé diskuse. Co mě zaráží, tak je klesající úroveň verbální komunikace v otázkách i jiných pokecech. Hýří to zde vulgarismy, nadávkami a osočováním. Copak tohle máme my coby zastánci petrova cechu zapotřebí? Rybařina je krásný koníček, kde se snoubí relaxace s napětím a radosti z hezkého úlovku. Na světě je tolik nenávisti a příkoří. Musíme tedy i my přikládat ono pověstné polínko do ohně a šířit kolem sebe zášť? Tuto otázku jsem založil coby diskusi a budu rád za vaše názory ohledně současné komunikační morálky nás rybářů. Doufám, že otázka se ponese v poklidném a vstřícném duchu a že si zde hezky popovídáme

s pozdravem Jarmil Koloušek
Autor diskuse: Jarmil Koloušek - Profil , 9.12.2009 všeobecné - ostatní

NKocháč - Profil | Čt 10.12.2009 13:37:47

Dobrý den přátelé, kamarádi a ti ostatní. Prek je nejtepleji v oslu říkal jeden meteorolog. A koukám, že v oáze klidu a míru už padají i červené karty. Tak je to správné a tak to má byt, seš zlej a tady máš po tlamě hajzle...

    NTurňa - Profil | Čt 10.12.2009 13:37:43

    Sven >> sven >> Už jsi čumáček v tom nečase natáhl šupináčům?

    Pro Kolouška:
    Podobné dišputace vítám, nicméně také by bylo vhodné spustit nejen téma milosti a rádosti.
    PS: Co dělá vědecká obec jinak?

      Npatlal - Profil | Čt 10.12.2009 13:36:00

      Azbest >> Hlásím se dobrovolně do skupiny Indiana Jonese, Terminátora, Zdeňka Izera, Ala Bundy, Bartha Simpsona .

        NMárten - Profil | Čt 10.12.2009 13:07:27

        Knapík >> S tím naprosto souhlasím. Když se mi konverzace nelíbí, je asi vždy nejlepším řešením nepřispívat. Bohužel má horká hlava tohle dost často nevydrží a přikáže rukám psát. To je ale asi pouze můj problém...

          NAzbest - Profil | Čt 10.12.2009 13:04:42

          Knapík >> žlutý rámeček:-)

            NAzbest - Profil | Čt 10.12.2009 13:01:15

            Zajímavé je sledovat,jak se kdo snaží na sebe upozornit,což je prioritou většiny přispivatelů v každé diskusi a tato není vyjímkou.
            Myslím,že nejvíc je vidět (což je jediný účel) výkřiky a konstatování,které mají za cíl soustředit pozornost na autorovu vševědoucnost,nadhled na vesmírem,chlapáctví a drsný smysl pro humor,čili vzbudit dojem,že přispivatel je kombinací Indiana Jonese, Terminátora, Zdeňka Izera, Ala Bundy, Einsteina, Bartha Simpsona a Doktora Nelásky přesto, že v něm bydlí spíš Luděk Sobota, David Rath, Dr.Sládek, Jakub Vágner, Julius Fučík a karikatura Calvery....:-)

              NKnapík - Profil | Čt 10.12.2009 12:58:46

              Márten >> jak říká reklama na kosmodisk : "Jsou lidé, kteří mají problémy se zády ...
              Internet, potažmo MRK by se dal parafrázovat asi tak : Jsou lidé, kteří mají problémy se sebou a na internetu se cítí lépe než v realitě a často jejich způsob komunikace pramení z toho, že se cítí jaksi silnější v kramflecích. Můj názor je ten, že se z větší části jedná o lidi, kteří neměli do té doby s komunikací na netu žádnou nebo minimální zkušenost a pak je i část těch, kteří se staví do pózy osobností nad věcí a rozporují a spekulují prakticky nad každou hovadinou ...
              Internet je v téhle formě pořád jen o komunikaci a komunikovat můžu slušně s každým, bez urážek a pokud s někým ne, tak bude asi důvod jinde a nikdo mě k takové komunikaci nemůže nutit a já ji nemusím vyhledávat ..

                Ndrozďák 30,42 - Profil | Čt 10.12.2009 12:58:06

                pepa-č >> děkuji za vysvětlení. V reálném životě je to jinak, a za sebe říkám zaplaťpánbůh.
                Tak tedy jdu zpět do toho reálného světa.

                  Nkakr - Profil | Čt 10.12.2009 12:57:28

                  Sven >> sven >>
                  Máš dostatek KLINIKU??

                    Nseredan - Profil | Čt 10.12.2009 12:57:13

                    Už označení nekoho slovom masarka je urážajúce.kolký z vás dokonale slušných ludí to slovo nikdy nepoužil?

                      NShimPaul - Profil | Čt 10.12.2009 12:57:07

                      pepa-č >> zase jsem o něco chytřejší,díkec

                        Npepa-č - Profil | Čt 10.12.2009 12:56:09

                        Pavel S. >> ShimPaul >> Ahojky, čauky. Tak jeden človíček s dobrým srdíčkem říká lipanům. Páčko.

                          Nsven - Profil | Čt 10.12.2009 12:53:29

                          Vážení přátelé, ač nerad, musím se na nějakou hodinku vzdálit. Jen několika svým šupinatým kamarádům natáhnu čumáček a zase se vrátím. V duchu budu s Vámi. Haleluja :-)))

                            NShimPaul - Profil | Čt 10.12.2009 12:52:52

                            pepa-č >> čau,prosim tě co to znamená lipísek.To sem ještě neslyšel.

                              Npepa-č - Profil | Čt 10.12.2009 12:48:33

                              drozďák 30,42 >> jednoduchý
                              1) takové to srdíčko
                              2) srdíčko je poznat (nápověda: ahojky, čauky, lipísek, páčko)
                              co tam máš dál?

                                Ndrozďák 30,42 - Profil | Čt 10.12.2009 12:47:07

                                V této diskusi jistě nebudu vítán, nepatřím sem a patřit ani nechci.
                                Nejsem za každých okolností vždy milý a zdvořilý, ani se o to nehodlám snažit a už vůbec si hrát na někoho, kým nejsem...

                                Pouze jsem si přečetl zadání a prvních pár reakcí a napadly mě okamžitě dvě otázky:

                                1. definice "dobrého" člověka?
                                2. a jak se takový dobrodinec pozná na netu?

                                Odpovědět si může každý pro sebe a každý sám.


                                  NGeneticist - Profil | Čt 10.12.2009 12:47:04

                                  Sven >> sven >> jj

                                    NGeorgino - Profil | Čt 10.12.2009 12:43:42

                                    šmankote, babičko, čaruj!

                                      Nsven - Profil | Čt 10.12.2009 12:42:05

                                      Geneticist >> To víš, už mi to je tady malé a internet mi otevírá netušené možnosti ☺♥☺♥☺♥☺

                                        Ndvorák - Profil | Čt 10.12.2009 12:40:02

                                        Tak tady nikdo nemáte co na práci že se tady zamejšlíte nad samejma píčovinama..???

                                          Červené karty: NeBeroun alias Qwert, Venca888