Pojďte být milí a zdvořilí

Dobrý den vážení kolegové,

ač jse zde zaregistrován teprve krátce, tak věřte, že se zde na Mrku pohybuji již delší dobu a občas si pročítám různé diskuse. Co mě zaráží, tak je klesající úroveň verbální komunikace v otázkách i jiných pokecech. Hýří to zde vulgarismy, nadávkami a osočováním. Copak tohle máme my coby zastánci petrova cechu zapotřebí? Rybařina je krásný koníček, kde se snoubí relaxace s napětím a radosti z hezkého úlovku. Na světě je tolik nenávisti a příkoří. Musíme tedy i my přikládat ono pověstné polínko do ohně a šířit kolem sebe zášť? Tuto otázku jsem založil coby diskusi a budu rád za vaše názory ohledně současné komunikační morálky nás rybářů. Doufám, že otázka se ponese v poklidném a vstřícném duchu a že si zde hezky popovídáme

s pozdravem Jarmil Koloušek
Autor diskuse: Jarmil Koloušek - Profil , 9.12.2009 všeobecné - ostatní

NTichej - Profil | Čt 10.12.2009 16:41:42

ahoj panstvo.docela dobře se to tady rozjelo.Je mi jedno jestli je někdo socka nebo podnikatel.Jestli někdo má základní vzdělání nebo má vysokoškolskej diplom.Jestli má pruty za 10000,-nebo za200,-.
To nic o něm neříká.Ale není mi jedno jak semnou kdokoli mluví,pokud se já držím v rámci slušného chování.Na druhou stranu podle pár napsanejch vět nemůžu nikoho soudit.Pokud nepoznám člověka osobně nemůžu ho přece ani chválit ani odsuzovat.A tím pádem ho musím brát takového jakej je.

    Njarda 2004 - Profil | Čt 10.12.2009 16:38:05

    Jarmil Koloušek >> Naprosto souhlasím z tím co píšeš v zadání ale je jen velmi těžké ustát některé narážky kolegů kteří již dávno neberou MRK jako web rabářů ale jako web prudilů co se touhle dementní zábavou dokážou zbavovat nudy. Je to smutné ale je to tak.

      NVenca888 - Profil | Čt 10.12.2009 16:33:56

      tuzemak >> to nemůžu, protože tady musíme bejt všichni hodný... :-)

        NVenca888 - Profil | Čt 10.12.2009 16:33:37

        Eldar >> mně je to taky jedno - jen jsem reagoval na tuzemákův proslov o tom, že sem choděj zamindrákovaný podnikatelé, který ostatní urážej atd. Doteď nemůže překousnout, že se některý přihlásili k tomu, aby byly povolenky dražší...

          NjindraŠ - Profil | Čt 10.12.2009 16:31:07

          yvana >> Pěkný názor,na ženskou :-)))),Ale vážně,to by si zasloužilo poděkování.

            Ntuzemak - Profil | Čt 10.12.2009 16:28:37

            Venca888 >> Klidně napiš jméno,tuzemák je vandrák,žumpa a lůza:DDDDD

              Nyvana - Profil | Čt 10.12.2009 16:26:35

              Jarmil Koloušek >> Teda kluci a chlapi já jenom zírám,mám ráda slušnost to jsem už psala,ale tady ta diskuze je tak sladká,jak červená knihovna a hrozně nepřirozená,nemám ráda závist jestli má někdo na pruty za deset litrů ať si je koupí,ale tady tu diskuzi jsem ani nedočetla,z někým se zkrátka vyjít nedá a blbce potká člověk jak v životě tak na rybách,lidi se nemění tím,že přijdou k vodě chytat,ani nebudou slušnější než v životě,ale asi bych nemohla chytat s panem Jarmilem,protože vlést do vody v půlce listopadu,tak nadávám i já coby ženská.

                Npepa-č - Profil | Čt 10.12.2009 16:25:28

                Jarmil Koloušek >> Kolego! chtěl jsem se zeptat. Prý "pojďme být hodní... ", ale nikde jste nenapsal kam. Kam máme jít být hodní? Děkuji.

                  NEldar - Profil | Čt 10.12.2009 16:24:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Venca888 >> Nevím jak Vám ale mě je jedno jestli je dotyčnému 10 nebo 40, jestli je to student co chodí na brigády aby si mohl koupit svuj vysněný prut nebo bohatý rentier co jezdí na ryby v hummeru. Pro mě je nejdůležitější jak se ten člověk chová, jestli mi dokáže dobře poradit v tom co nevím, pokecat o tom co ho zajímá a nenadávat ostatním jen kvůli tomu že se nechovají tak jak by on chtěl (ne/dávají koule pod háček, ne/jí ryby, ne/vláčí umělou atrapu čehokoli apod...) Prostě slušný člověk s vlastním názorem schopný tolerovat názory ostatních.

                    Nvydrák - Profil | Čt 10.12.2009 16:22:34

                    no coment

                      Nyzzak - Profil | Čt 10.12.2009 16:19:17

                      hraji >> jj ale tohle me proste dostalo

                        Nhraji - Profil | Čt 10.12.2009 16:11:25

                        yzzak >> víš, to je těžké to hodnotit, já osobně mám třeba taky hodně prutů od Shimana a jednoznačně je preferuji. Ale uznávám, že mnoha lidem se mohou zdát drahé a nebo ne tak kvalitní jako pruty jiných značek. Každé hodnocení rybářského vybavení je subjektivní, je ovlivněno mými požadavky na vybavení, mými zkušenostmi s vybavením jiných značek a tak podobně. Proto nemá cenu o vybavení moc zuřivě debatovat. Protože každý má svou představu.

                          NJarmil Koloušek - Profil | Čt 10.12.2009 16:10:24

                          Jinak bych chtěl poděkovat přispivatelům, že se to tu stále drží v příjemné rovině (jsem až sám překvapen) Bohužel jsem zde jenom na skok, takže nemám příliš mnoho času na odpovědi na reakce. Tímto se některým omlouvám. Jinak jsem skryl některé příspěvky, které obsahovaly vulgarismy, ale těch nebylo mnoho. Jsem rád za ducha, ve kterém se tato diskuse odvíjí a večer nashledanou kolegové

                          s pozdravem Jarmil Koloušek

                            NjindraŠ - Profil | Čt 10.12.2009 16:08:38

                            Venca888 >> :-)) že by až tak.

                              NVenca888 - Profil | Čt 10.12.2009 16:06:59

                              jindraŠ >> bojej se červený, kurva ne?!

                                NVenca888 - Profil | Čt 10.12.2009 16:06:34

                                tuzemak >> těch zamindrákovanejch podnikatelů jsem tady moc nepotkal. Zato jsem měl čest se spoustou sociálně slabších, který místo toho, aby s touhle situací něco udělali (třeba za pomoci práce), učinili z ní ctnost a lajou ostatnim, který nejsou liný... :-)

                                  NjindraŠ - Profil | Čt 10.12.2009 16:05:14

                                  Do pr....,tady to jede.:-))Někteří přispivatelé mně přímo překvapují.Je to jenom přetvářka,nebo šli do sebe?: :-))

                                    Nyzzak - Profil | Čt 10.12.2009 16:04:26

                                    hraji >> To je pravda ale ten člověk je opravdu vrchol jako představ si že napíšeš jako speed master feeder je nejlepci a někdo jiny napise to je naprd prut a pak za chvili apíše ale treba speed od shima je bezva neni to totéž ale je to na podobnym principu

                                      Nhraji - Profil | Čt 10.12.2009 15:59:11

                                      yzzak >> milý mladý kolego, když ono není ani tak důležité, kolik let máš napsáno v kartě, ale jak se projevuješ. Někteří, kteří mají v kartě i mnohem víc než 35, se tu projevují jako maloletí. A v tom je problém. Není třeba dělat ramena s věkem, je třeba umět respektovat názor protistrany a její právo mít jiný názor na stejnou věc. To je vše.

                                        Ntuzemak - Profil | Čt 10.12.2009 15:56:00

                                        ZN >> Pozor ten kluk přišel pro radu,ne někoho napadat,v tom je postatný rozdíl,nemyslíš??

                                          Červené karty: NeBeroun alias Qwert, Venca888