- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pojďte být milí a zdvořilí
ač jse zde zaregistrován teprve krátce, tak věřte, že se zde na Mrku pohybuji již delší dobu a občas si pročítám různé diskuse. Co mě zaráží, tak je klesající úroveň verbální komunikace v otázkách i jiných pokecech. Hýří to zde vulgarismy, nadávkami a osočováním. Copak tohle máme my coby zastánci petrova cechu zapotřebí? Rybařina je krásný koníček, kde se snoubí relaxace s napětím a radosti z hezkého úlovku. Na světě je tolik nenávisti a příkoří. Musíme tedy i my přikládat ono pověstné polínko do ohně a šířit kolem sebe zášť? Tuto otázku jsem založil coby diskusi a budu rád za vaše názory ohledně současné komunikační morálky nás rybářů. Doufám, že otázka se ponese v poklidném a vstřícném duchu a že si zde hezky popovídáme
s pozdravem Jarmil Koloušek
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Pá 9.3.2012 9:12:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nvahaj - Profil | Čt 4.11.2010 10:24:08
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 4.11.2010 10:22:53
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 4.11.2010 9:44:51
NJarmil Koloušek - Profil | Čt 20.5.2010 21:59:34
já s vámi cítím. Ona současná politická situace v naší republice je přinejmenším pro mne rozčarováním. Pana Paroubka jsem coby politika přestal akceptovat již před několika lety. Je to smutné, avšak tento člověk svým arogantním jednáním, zvráceným populismem a (nebál bych se označit) kultem osobnosti vrhá stín na celou sociální politiku. Nejsem zastáncem levice ani jsem ji nikdy nevolil, ale pokud by naše ekonomika nebyla tak blízko recese a naopak vzkvétala, tak by jistě správně a kultivovaně zvolená sociální politika byla pro tuto zem přínosem. Již mnozí velcí ekonomé dokázali, že pravidelné střídání levicových a pravicových vlád má za následek stabilitu národa. Ovšem s panem Paroubkem coby "tváří" obyčejného občana je toto opravdu nereálné.
s pozdravem Jarmil Koloušek
NMartin... - Profil | Po 12.4.2010 10:19:05
NAzbest - Profil | Po 12.4.2010 10:15:58
Paroubek je neskutečný falus!
NAzbest - Profil | Pá 12.3.2010 12:19:24
Naštěstí se to každého nedotkne.
NJKL - Profil | Pá 12.3.2010 9:42:43
NAzbest - Profil | Út 9.3.2010 13:47:10
NAzbest - Profil | Pá 5.3.2010 19:01:54
Již jen rétorika politiků je jasným příkladam tohoto...
NJKL - Profil | Čt 4.3.2010 12:58:37
NJarmil Koloušek - Profil | Čt 25.2.2010 0:30:22
NJarmil Koloušek - Profil | Čt 25.2.2010 0:29:01
já se nejprve omluvím, že na vás reaguji se spožděním. Tato prodleva byla způsobena delší výpravou, kde jsem neměl přístup k internetu.
Jinak já vám děkuji za uznání a velice si ho vážím. Je hezké, že jste sem zavítal a že se zajímáte. Víte já odjakživa razím myšlenku, že pokud je někdo hrubý, je to pouze tím, že mu na jeho hrubost jiný reaguje téže hrubostí. Pokud budete jednat v klidu, kulitovovaně a bez vulgarit, většina zahořklých jedinců po určitém čase samovolně přejde na umírněnější výrazivo. Ale nemyslete si i já mám občas slabé chvilky a sem tam někoho okřiknu. Snažím se to však činit na úrovni "kárání", tedy pokusit se dotyčnému vysvětlit, co mi v daný okamžik na něm vadí a rozumnými argumenty se jej pokusit nasměrovat, popřípadě si s ním v klidu pohovořit. Víte mnohé rozstržky jdou většinou velice lehce vyřešit klidným dialogem. Pokud na sebe dva dotyční budou řvát, nedoberou se oba nikam a konverzace, potažmo jádro věci, zůstane na mrtvém bodě. Setkal jsem se již několikrát s jedinci, kteří mě neustále atakovali vulgaritami a pokoušeli se mě orálně hanit. Jakékoliv mé snahy o rozumnou konvertaci hatili již v počátku. S takovými lidmi se opravdu nemá cenu bavit a proto jsem konverzaci s nimi ukončil.
já doufám, že jsem vám to vysvětlil dostatečně a s přáním dobré noci se s vámi loučím
Jarmil Koloušek
NAzbest - Profil | Ne 7.2.2010 19:56:03
Nenechá se vyprovokovat a je imunní i vůči urážkám.
Je to i tím,že snad nikdo nemá důvot takového člověka napadat a když už se o to pokusí-pohoří.
Svatá nátura:-)
NKraťas82 - Profil | St 3.2.2010 9:52:50
Musím uznat že Váš styl psaní se mi líbí, musíte být vážně kliďas... Fandím Vám ať Vám to vydrží!! Bez jakékoliv ironie!! Docela by mě zajímalo, jestli když jste na všechny takhle slušnej v diskuzích se přesto najde někdo, kdo Vám to oplácí přesně opačně?? Jinak přeji hodně úspěchů u vody.
S pozdravem a uctou Kraťas82
NXAXAP - Profil | Po 1.2.2010 20:12:58
hovořím plynně česky, anglicky, bulharsky, makedonsky, slušně též rusky, slovensky, polsky, srbsky, rozumím německy, francouzsky a španělsky, nicméně litevštinu opravdu neovládám vůbec. A úplně mi bude stačit, když po Jejich aktivitě prostě a jednoduše salamandrů přibude.
Uctivá poklona!
XAXAP (čtou Chachar, použita cyrilice)
NJarmil Koloušek - Profil | Po 1.2.2010 20:00:32
já vám děkuji za zájem. Pakliže by byl z vaší strany apel, je zde možnost poskytnout vám kopii této publikace. Bohužel se objeví v odborných kruzích v litevštině a pokud tento jazyk příliš neovládáte, jsem ochoten vám po ukončení výzkumu zaslat své poznámky v češtině, nebo, chcete-li, v němčině.
Jinak bych vám chtěl poděkovat, že jste se stal takřka výhradním pisatelem v této otázce. Je vidět, že jsete milý a zdvořilý člověk a já vám fandím.
s pozdravem Jarmil Koloušek
NXAXAP - Profil | Po 1.2.2010 19:53:41
sic salamandři jsou mými oblíbenými zvířaty, Jejich práci chápu jako přínosnou a rozumím občasným výpadkům návštěv. I již zmiňovaný profesor Hnátek, který se sice zabýval jiným rozmnožováním, by měl z Jejich výkumů radost! Držím své palce a fandím Jim!
Uctivá poklona!
XAXAP
NJarmil Koloušek - Profil | Po 1.2.2010 16:53:56
ač byl můj výzku prozatimně přerušen nepřízní počasí, stále mám mnoho práce ať již se studenty nebo spolupráci s mými litevskými kolegy na jejich knize ohledně rozmnožování hermafroditních mloků v mokřadech. Nicméně i tak se snažím sem nakukovat a občas přispět svou radou ku prospěchu rybářského vývoje jedinců.
s pozdravem Jarmil Koloušek
NNetipa - Profil | Po 1.2.2010 16:34:07
Máš pravdu. Vhodnější je opravdu slovo "přispěje"
NXAXAP - Profil | Po 1.2.2010 16:18:44
PS: dovolím si opravit tvé slovo "zautočí" na přesnější "přispěje".
NNetipa - Profil | Po 1.2.2010 16:13:24
NNetipa - Profil | Po 1.2.2010 16:12:08
NXAXAP - Profil | Po 1.2.2010 16:08:04
NNetipa - Profil | Po 1.2.2010 15:22:00
Nesoxx - Profil | Po 1.2.2010 15:07:37
NNetipa - Profil | Po 1.2.2010 14:54:51
Nesoxx - Profil | Po 1.2.2010 14:52:07
Tahle Diskuze by neměla zapadnout, ba naopak by měla být v Oblíbených povinně, pan docent Jarmil Koloušek dává svými příspěvky, názory a letitými zkušenostmi MRKu jiný rozměr, takový ........ lepší ........
NNetipa - Profil | Po 1.2.2010 14:43:39
Nesoxx - Profil | Po 1.2.2010 14:38:39
NNetipa - Profil | Ne 31.1.2010 0:53:26
Nesoxx - Profil | So 30.1.2010 21:13:25
Nvydrák - Profil | So 30.1.2010 21:12:01
NJarmil Koloušek - Profil | So 30.1.2010 21:11:23
NJarmil Koloušek - Profil | So 30.1.2010 19:59:55
NXAXAP - Profil | So 30.1.2010 19:56:58
rozumím Jejich pohnutkám, jsem však jako správný liberál odpůrcem podobně globalizovaného pojetí. Plně však Jejich rozhodnutí respektuji.
Uctová poklona!
XAXAP
NJarmil Koloušek - Profil | So 30.1.2010 19:54:16
samozřejmě oslovení Jarmile se nebráním, neb se tak přímo jmenuji. Bohužel na svých krocích v oblasti "výchovy" respondetů formou červené karty musím trvat, jelikož by jinak byla narušena má zdejší autorita. Tedy jde konkrétně o to, že pokud bych hříšníkům kartu červenou debral, byl by to signál pro ostatní v tom smyslu, že si nedokážu stát za svým a jsem lehce manipulovatelný.
věřím, že jste mé vysvětlení pochopil a jsem s pozdravem
Jarmil Koloušek
NXAXAP - Profil | So 30.1.2010 19:49:01
Snad se Jich nedotknu používaje toto krásné české křestní jméno osamoceně, byť veskrze pochopím, že to může být Jimi bráno jako příliš familiérní, proto se Jim raději dopředu za toto použití omlouvám.
Velmi pozitivně kvituji Jejich zájem o pozvednutí kultury zdejšího prostředí a jak je snad z mého projevu zde patrné, rád bych Jim s tímto ochotně pomohl. Neodpustím si však drobný komentář k jistě opodstatněnému vyloučení Jimi zmiňovaných hříšníků. Již staré moudro říká, že chybovati jest lidským a odpouštění zas božským. Navrhuji Jim tedy přiblížit se zase o kousíček blíže tomu božskému a změnit jim bravu karetní na žlutou. Myslím, že výchovný efekt Jimi stanovený bude zachován a povede k stimulaci lepšího chování zde.
Uctivě se klaním a vyřizuji srdečné pozdravení celé Jejich rodině!
XAXAP
NJarmil Koloušek - Profil | So 30.1.2010 19:41:10
NJarmil Koloušek - Profil | So 30.1.2010 19:32:46
děkuji vám za dotaz. Je vidět, že vás to zajímá. Tuto diskusi vedu v příjemném a poklidném duchu a to vyžaduji od respondentů. Jedinci, kteří se i přes můj apel několikrát a to záměrně chovali vulgárně jsem musel pro dobro této otázky vyřadit ze hry.
s pozdravem Jarmil Koloušek
NXAXAP - Profil | So 30.1.2010 19:28:16
NAzbest - Profil | Út 19.1.2010 10:31:36
Protože mi občas ujedou nervy a s někým se do křížku prostě pustit musím,tak se sem budu chodit po boji uklidnit:-)
NNetipa - Profil | So 16.1.2010 14:24:09
NSven - Profil | So 16.1.2010 13:13:34
NAzbest - Profil | So 26.12.2009 19:07:41
Nvydrák - Profil | Čt 24.12.2009 16:09:50
Ncindy - Profil | Čt 24.12.2009 11:53:25
NAzbest - Profil | Čt 24.12.2009 11:13:20
http://www.youtube.com/watch?v=OWXB2_n3qzU&feature=related
NAzbest - Profil | St 16.12.2009 18:29:25
NFlip - Profil | St 16.12.2009 18:28:05
NAzbest - Profil | St 16.12.2009 18:24:02
Například komunikace typu:"Takhle se vám to zamlouvá drahá?",nebo:"Kdybyste mohla při této technice nepoužívat zuby...",či "Skvěle!Jste nesmírně kvalitní milovnicí!",případně i: "Promiňte,ale v této oblasti depilace neproběhla příliš dokonale,že?" je jistě žádoucí a velmi vstřícná,stejně jako vzrušující:-))
NFlip - Profil | St 16.12.2009 15:31:34
NJarmil Koloušek - Profil | St 16.12.2009 15:27:10
NFlip - Profil | St 16.12.2009 15:23:01
NJarmil Koloušek - Profil | St 16.12.2009 15:17:51
NFlip - Profil | St 16.12.2009 15:15:09
NFlip - Profil | St 16.12.2009 15:13:08
NJarmil Koloušek - Profil | St 16.12.2009 15:11:47
NFlip - Profil | St 16.12.2009 15:07:05
NJarmil Koloušek - Profil | St 16.12.2009 15:01:16
NFlip - Profil | St 16.12.2009 14:56:50
NFlip - Profil | St 16.12.2009 14:54:37
Červené karty: NeBeroun alias Qwert, Venca888
Kde to žije - všechna témata
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 27
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNRybáři vs ochránci přirody 39
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....












