- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
ideální rybářská loď
Podle nejčastějších návrhů postavím ideální loď pro nás rybáře.
Jakou používáte loď
A) hliníkovou21%
B) laminátovou53%
C) nafukovák16%
D) železnou5%
E) dřevěnou5%
Od 8.12.2009 hlasovalo 19 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NDalas - Profil | So 5.12.2009 18:58:17
Nželva - Profil | So 5.12.2009 18:57:05
Sériovka vyjde levněji. A s tou univerzálností bude asi problém.
NTomáš - Tom - Profil | So 5.12.2009 18:56:02
Nhrochan89 - Profil | So 5.12.2009 18:45:00
NMalovec - Profil | So 5.12.2009 18:17:54
NDimmu - Profil | So 5.12.2009 18:16:10
Podle mě na prvním místě rozhoduje to, na co ji kdo bude používat. Pokud se jedná pouze o zavážení návnad, tak stačí v podstatě cokoliv, včetně nafukováku. Jestli má být loď určená k chytání, popřípadě přesun několik km po velkých řekách nebo přehradách, tak už je volba podle mého názoru trochu obtížnější. Mám za sebou několik let zkušenost s X laminátovými čluny a už nechci nic jiného, než hliníkovku. Rozhodně nejsem žádným prodejcem hliníkových lodí, aby si někdo nemyslel, že preferuju Al. Ale podle mého názoru jediná nevýhoda hliníku je jeho vyšší cena v porovnání s laminátem. Ale tím výhody laminátu končí, nehledě na hmotnost, plavební vlastnosti, možnost úprav, nebo třeba nehořlavost, nerozbitnost... Je to pouze můj názor, ale podle mě jsou nejuniverzálnější hliníkové Jon Boaty...
Nhrochan89 - Profil | So 5.12.2009 18:02:51
Nhrochan89 - Profil | So 5.12.2009 17:58:20
Nsadraj - Profil | So 5.12.2009 17:11:35
udělaj neco jakoby katamaran takovej aby se vešel na zahradnu u auta dlouhej byl cca 360 -400 cm na šičku by se moh nechat roztahovat rám mezi plovákama a kdyby to šlo udělat tak dozadu přišku na motor nekam dál od konce abys seděl cca 1 metr od konce lodi a vrtule byla nekde uvnitř mezi plovakyma a dalo se pohodově vláčet na hlubině a nemotalo se to do šoubu . podlahu třeba z laminatu nebo polykarbonátu s nejakým neklouzavým povchen a nevo zasouvací do sebe z nejekejch profilu aby při zvyšování šíře lodi ze stavu pro přepravu tj cca 120 cm na šiřku by to mohlo vyjit na 180-190 vytáhnout lováky od sebe a s tim by se rotzahla i podlaha kateráby byla nd tema plovakama jako by to bal ponton a daly se na něj přidělat normální křesla k sezení otočký nejakejma rychlopínánakma ne nekolik pozic a to i za chodu na vodě bez nářadí jen tučně neco jako sou rychloupinaky na kola myslim na středy ty excentry , kolem by asi melo nbejt jakýsi zábradlí třeba jen sklápecí sloupky sole uajištený kolíkem j s pruzinou jako je jištenej sáves u nákladáku nebo u drakrotu takový to pruzinový jakoby esičko s jednu stranou jako závlačka a duhou která se obepne pružne kolem kolíku , na kraji lodi by byly jen uchyty a po postavení koliku by se vztyčilcelý zábradlí a zajistileo se jen tema kolíkama aby drželo .
vymaslet hafo tuzenejch možností jak přidelqt klasky do ruznejch poloh taky stejně jako sedačky rychloupinací a přemistovací .
pak nekam umistit nejakou bednu s pevným dnem nebo nekdolik veden. moýžnost do dna nebo do podlažky umistit koš nebo neco jako haltýř jak na nástražní ryby tak i na úlovky , pod podlahhou s krytým víkem . nějakou nepromovkavou schranku na věci . popřipadě doklady mobil foták a podobně , nejlíp zamykací když někde zastavíš a půjdeš do putyky abys to nemusel tahat s sebou na tu chvili.
vymysklet nejaký otvory v podlaze na umistení ecolotu a sondy a třeba i sloupek na vrch kam by se dal univerzílne přideat motinor sonaru GPS a dole pod plovakama nekde aby to celý bylo neutrálně vyvážený a težiště ase dostalo co mejnícž přidelat nizko bednu na Akumulatory a asi podle možností co největší aby se tma vešel i akulik z nakladaku nekterí nai motory i na 24 voltu tka by se tma mely vejit dva takový akuliky . u tý bedny by mela bejt možnost jejicho odpojení ucha na nošení a v řpípadě převrácení a podobne by bedna mely mit možnost aby se dala jednoduše nejakým tychlozamkem opojit a poslat ke dnu to znamená aby mela i možnost vytažení by v ni melo bejt umístený neco jako je naviják na el přivod u vysavače na šnuru nejlíp kebvlarovou která na by na konci mela plovák a nemin tka 50-100 metru nejaký indikační šury aby bylo videt kde ta baterka padla a zustala ležet , Najlepší by bylo udeat bevu tak aby byla nejak polovoicí třeba sdovustenná a vypenená aby to čistečšně nadlehčovalo ty baterky a nemusela se rvát celá váha z vody a nebo i možnost uméstit nekam neco jako záchrannou nafikovací vestu nebo vak kterej při potopení ejme tomu do 5 metru neb i i dvou pod vodu se aktivival . třeba by jen nejak voda rozpustila nejakou tabletu nebo neco podobnýho a nafoukla vyk kterej by ty baterky držel na hladine nebo cca kus pod ní , ale stejně ta šnurta na indfikaci by tam nmela bejt kdyby to selhalo a padlo až na dno aby se daly připadne i potapečema nebo nekdým vytahnout a neničit tak prostředí, a paodobná vymyšlenosti když se ti už chce dělat s celou lodí . lavne lehká skladná aby se veěšla na zahradku u auta dala se v jednom naloit i za přdlpokladu nejakýho přípravku třeba kiolejnic apodobně na tu zahradnu , a nebo i na vozejk za auto , baretky by se maly dát vyndat na zemi tka aby se nemusely z lodě zvedat , ale položily se na zem ,a lod by se nad tu bednu nasunula a pak by se jen zajistily uchyty vbedny s baterkama , Poznají to hlavne starší rybaří ktarý už na střechu těžko neco budou zvedat a i baterky delajéí problem , bedna by mohal bejt i na kolečkach a s vyndavací rijjeetí rovnež tka icelá lod by mohla mít v sobe v kapssách v prováku nejak zybudopvaná vysouvací kola po kterejch by se ptorom s lodi dalo dod suta zajet k vodě a psustit ji na vodu , nemyslim nejaký složitýá pmneumatiky al jen přeptavní kola třeba s plnou kgumou na obvodu stačily by dve nekde v řešěžišti o prumeru cca 25-40 cm po kterejch ba se celá naložená lod dala dostat k vodě . když si na neco vzpommenu tka bych ještě dopsal a nebo mužem konzultovat meilem na muj co mam v kartě popř icq a podobně. Kdyžuž by se ti s tim chtelo dělat tak aby to bylo co možna nejvic univszrzalní a použitelný pro všechny , mbilní pokuc možno lehký po oddelán příslušenství , a možnost zakoupit třeba po mofulech , jen lovaky s kostrou a třeba jen dvema prknama na nioch a mezi nima sit a popř roštik na uchycení motoru a sotličky , pak dokupovat dalsí pveci podle potřeby pevjnou podlahu poddlahu roztahovací do šířky a další veci židle držáky držk na motor bedna na baterky , ty schranky kdo by potřeboval by si dokoupil další vybavení všchni by asi všechno nevyužili tka nejak bych to viděl .
NHamon - Profil | So 5.12.2009 17:09:24
k mojej lodi je to lodicka luxus pre jedneho, pre dvoch je taka, ze sa da. Ale uz je to riziko, pre troch je uz mala :( Lahucka je, viem ju pouzivat a davat na vodu aj sam. Mam elektro, takze celkom to ide a vodou tiez paradne uteka. Co sa tyka stabilitiy, neni problem v nej vlacit postojacky, nenaklana sa.
NMalovec - Profil | So 5.12.2009 17:01:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Npepa-č - Profil | So 5.12.2009 16:59:21
Nželva - Profil | So 5.12.2009 16:52:34
NTomáš - Tom - Profil | So 5.12.2009 16:44:21
Npepa-č - Profil | So 5.12.2009 16:15:27
Čtenáři této diskuse také sledují
NLodě - Loďky - Lodičky18426
NPokec - Vranovská přehrada15072
NItalská klika - smetánka jižních lovišť23577
NRybářský retro bazar.16777
NFóry59883
NKutilské jádro MRKu5344
NMorava 10 a Morava 10A8266
NČína - objednali ste uz nieco?15760
NMapy v echolotu418
NFan club Sportex1898
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...


















