Co na tu řezničinu říkáte?

Všem pěkný večer jen mám takový dotaz na tu masařinu,která se teď provozuje na většině svazových vod po odhájení kaprů?Jaký máte názor na tento už pravidelný kolorit každého podzimu?já osobně bych uvítal aspoň nějakou regulaci počtu ulovených ryb(kaprů)v tomto období ať máme na jaře co chytat,protože takovým tempem a v takovým počasí které teď panuje půjde vše z vody ven,nebo aspoň převážná většina.Není to útok na nějakou sortu rybářů ale jen neškodný dotaz na tuto problematiku,tak mě hlavně nakamenujte odpověďmi typu:vždyť mají zaplacenou povolenku,tak si můžou dělat v podstatě co chtějí...atd.Všem díky předem za slušné názory a odpovědi.
Autor diskuse: špaky - Profil , 18.11.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

NBoule - Profil | Čt 19.11.2009 15:47:15

Ahoj,je to hnus co se neustále děje u vody,hodně málo lidí si asi neuvědomuje že škodí jen sami sobě.Asi bych omezil počet ulovených ryb min. na polovinu! a toho kdo poruší ryb řád a to za zasakování podměrečné ryby nebo s více úlovky ,toho okamžitě potrestal tím největším trestem jakým jen potrestat lze, po nasazení ryb bych okamžitě zahájil revír a to na tak dlouho jak jen lze.Ryb stráž by měla více kontrolovat a být ve věštím počtu.Myslím si že by asi bylo lepší kdyby všechny revíry byly soukromé a ne našeho slavného ryb.svazu stejně se o ně naši funkcionáři moc nestarají a jsou pro tyto vody jen přítěží, nedokážou se o ně starat!!!kdyby každá voda měla svého majitele tak by to tam vypadalo uplně jinak a ne tak jak to tam vypadá niní.

    Nkakr - Profil | Čt 19.11.2009 15:46:46

    Tomazzz >>
    Dobrá sebereflexe. Radit ale umíš lépe...

      Nmalamut - Profil | Čt 19.11.2009 15:46:41

      Tomazzz >> 15:16:11 - ...a to jsem u vody skoro pořád. Sám jsi to psal, já ti nic nepodsouvám, jen reaguju na tvůj příspěvek. Kalkulačka je príma ale neznám nikoho, kdo by odtahal 120kg kapra. Ale slibuju že se o to příští rok pokusím, letos to opravdu nestihnu :-))

        NTomazzz - Profil | Čt 19.11.2009 15:43:58

        rybomil >> na oukleje se specializuju a používám 30 mm kuličky :)))

          NTomazzz - Profil | Čt 19.11.2009 15:42:58

          kakr >> Do švédské žuly vytesat a po někom hodit ať to nemusím dělat já.:) Protože nejsem ten typ co bude chodit prudit i slušné rybáře a kdybych někoho chytil, kdo by mě fakt nasral bych šel asi sedět... I kdybych to měl jako vedlejšák, kde si příjdu na dvacku bych to nedělal...

            Nrybomil - Profil | Čt 19.11.2009 15:37:09

            Tomazzz >> Jak v létě není co chytat.... vouklejí všude 3 prdele...... A vyzkoušej je lapnout na koulís, uvidíš jak je to vobtížný a časově náročný lov : -)

              NTomazzz - Profil | Čt 19.11.2009 15:35:33

              malamut >> Neznám přesné ceny ryb atd... Včera tu Mrknato napsal přibližnou kalkulačku. 40 ks kaprů x 3 kg ryba je 120 kg x prodejní cena 60 Kč/kg což vychází 7200,- CZK jasné že to není přesné, ale přihoď tam třeba candáta 250Kč/kg. Zpoplatnění docházky je už fakt vrchol.:))) Jakto, že jsem u vody skoro pořád?... Jsem obycějný zaměstnanec co sedí u pc 10 hodin denně a přesto jsem schopný se zajít projít po práci na vláčku, nebo plavačku. A víkendu u mě jasně boduje kaprařina pá, so, ne...

                Nkakr - Profil | Čt 19.11.2009 15:30:11

                Tomazzz >>
                Sice nevíš, co má RS dělat, ale víš, že to nefunguje. Zlatá slova, do švédské žuly vytesat.
                Věkovou hranici pro RS splňuješ, proč tedy neukážeš jak se to dělat má

                  Nrybomil - Profil | Čt 19.11.2009 15:26:32

                  8 stran příspěvků číst nebudu........

                  Za sebe můžu říct, že mě to až tak moc u těch karpošů netrápí, bo tuto podle mě nevzhlednou a chuťově nanicovatou, všude vysazovanou rybu beru jako přímo předurčenou k sežrání.
                  Když se to děje u candošů aj. trápí mě to daleko víc. A cpát boleny a tlouště drůbeži taky.
                  Dokud bude fungovat tento kaprosvaz, asi se nic moc nezmění.

                  Osobně navrhuju naopak na některých revírech počet odnesených kaprů zvýšit, počet nasazovaných snížit. Pryč s touto přivandrovalou svoločí ! :-)))

                    Nmalamut - Profil | Čt 19.11.2009 15:26:24

                    Tomazzz >> no já jen že to přepočítáváš, přičemž to se většinou přisuzuje důchodcům.
                    Píšeš, že jsi u vody skoro pořád, když pominu otázku kde na to bereš čas, musím se zeptat, neměly by se jednotlivé docházky zpoplatnit? Jak k tomu příjdu já, který maká, platí daně jak mourovatej a na ryby se dostanu o dost míň? Již jsem to tu navrhoval. Prostě při odevzdávání ÚL by tě hospodář zkasíroval symbolickou padesáti nebo stokorunou za každou docházku. A při nezapsání docházky zjištěném RS vyloučení ze svazu. To by byl u vody za chvíli klid.

                      NProgramátor - Profil | Čt 19.11.2009 15:24:17

                      Dle mojich informací se alespon v Plzni sebralo již několik povolenek, za tri kapry atd... Ale porad je to asi malo.

                        NTomazzz - Profil | Čt 19.11.2009 15:23:37

                        Mrknato >> Já sám přesně nevím kolik jich je, co mají dle vyhlášek a zákona všechno dělat, neznám jejich všechny pravomoce, ale vím jedno a to, že to nefunguje jak má... A u nás si stězujou na nedostatek peněz, tak mě napadla myšlenka co jsem napsal níže a třeba by to klapat začlo.

                          NTomazzz - Profil | Čt 19.11.2009 15:19:08

                          malamut >> Nezávidím. Jsem spíš na vepřové... Tak ať si každý druhý dale plní mrazáky, ale pak ať si ti samí lidi nestěžujou, že v létě není co chytat.

                            NMrknato - Profil | Čt 19.11.2009 15:18:53

                            Tomazzz >> Není mně jasné, proč jejich počty zvyšovat, vzledem k jejím pravomocím. Mě spíš zajímá, proč nedělá to ostatní, co by měla dle zákona a vyhlášky dělat....

                              Nmalamut - Profil | Čt 19.11.2009 15:16:31

                              Tomazzz >> tak si jich ber víc abys nemusel závidět.

                                NTomazzz - Profil | Čt 19.11.2009 15:16:11

                                Mrknato >> RS funguje, neříkám že ne. Letos jsem dokonce u vody potkal dva, a to jsem u vody skoro pořád.:) Buď jí je málo, nebo na to ser...... (Severní Morava)

                                  NTomazzz - Profil | Čt 19.11.2009 15:14:23

                                  vokounek >> Nebreru, aspoň se zasměju.:) To už tu pleteš úplně něco jiného... Asi jsi nepochopil ten princip...

                                    NMrknato - Profil | Čt 19.11.2009 15:14:20

                                    Tomazzz >> A nyní jako ta RS nefunguje? Nebo jí je málo a je málo pancéřovaná? A myslíš, že to je zásadní, když vezmeš v potaz, co RS může a co má dělat a kdo a pro jaký účel jí jmenoval?

                                      NTomazzz - Profil | Čt 19.11.2009 15:09:55

                                      worech >> Nevíš kolik ryb si chceš ročně přibližně odnést? Já vím, že si ročně odnesu 5-10 ušlechtilých ryb. Spíš bych řekl, že nevíš kolich chytneš, bereš všechno a kdyby jsi nesplnil koupený limit mohl by jsi prodělat.:) Povolenka co stojí litr a někdo si na ní odnese 40 kaprů je ten rybář vůči ostatním 6200 kč v plusu, tak proč si za ty odnesene ryby kur... nezaplí. Doplácí na to takoví co se dostanou k vodě párkrát do roka a normální rybáři. Kdyby se toto zavedlo hend by byly peníze na profesionální stráž, odchov candošů, potočáků a prostě všechno. Je to blbost tu něco takového řešit. Mělo by to rozhodně lepší význám, něz omezení na 10 ks za měsíc a 40 ks ročně, každý kdo odchytává ty násaďáky stejně druhého nezapíše a frčí domů, pak odevzdá povolenku s 40 ks, přitom jich na tržnici skončilo 80 ks... Fakt to nemá cenu, tím že tu diskutujem akorát ztrácíme čas a nic se nezmění...

                                        Nvokounek - Profil | Čt 19.11.2009 14:53:45

                                        možno by to chcelo zálohové faktúry jak za elektrinu. výška platieb odvodená od minuloročného vyučtovania :) na okraj Tomazzzovho príspevku. neber to osobne..