Co na tu řezničinu říkáte?

Všem pěkný večer jen mám takový dotaz na tu masařinu,která se teď provozuje na většině svazových vod po odhájení kaprů?Jaký máte názor na tento už pravidelný kolorit každého podzimu?já osobně bych uvítal aspoň nějakou regulaci počtu ulovených ryb(kaprů)v tomto období ať máme na jaře co chytat,protože takovým tempem a v takovým počasí které teď panuje půjde vše z vody ven,nebo aspoň převážná většina.Není to útok na nějakou sortu rybářů ale jen neškodný dotaz na tuto problematiku,tak mě hlavně nakamenujte odpověďmi typu:vždyť mají zaplacenou povolenku,tak si můžou dělat v podstatě co chtějí...atd.Všem díky předem za slušné názory a odpovědi.
Autor diskuse: špaky - Profil , 18.11.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

NJarda Š. - Profil | Čt 19.11.2009 16:24:58

kakr >> Ono to asi tak horké nebude. Ty o tom uvažuješ, že by sis vzal revír do vlastní režie?

    NJarda Š. - Profil | Čt 19.11.2009 16:22:11

    Bobo-carp >> Boule >> Ve světě (beru-li země s hustotou obyvatel s námi srovnatelnou) to funguje většinou tak, že tam jsou atraktivní revíry s pěknými rybami, ale s drahými povolenkami, a vedle nich revíry, o které se nikdo nestará, takže povolenka je tam sice levná (nebo stačí jen rybářský lístek), ale jsou téměř bez ryb.

      Nseredan - Profil | Čt 19.11.2009 16:12:03

      jvydra >> to musite mat velmi kvalitne zaribnene ked odnašaju 250 az 300 kaprov rocne:-) nevichadzam z udivu

        Njvydra - Profil | Čt 19.11.2009 16:05:30

        nevim proč se pořad každej navaži do sportovnich kaprařu kteři jdou přikladem mnoha mladym rybařum,ale snad i dospělim.to že chytaji kapry s tim že mu daji svobodu to je přece ten nejkrasnějši pocit na rybařině.daleko větši zlo dělaji rybaři masaři kteři odtahaji od vody oficialně 250kapru ročně a dalšich 300 na černo to mě přijde daleko větši zlo proti kterymu by měla rybařska straž,ale i každy slušny rybař bojovat.jinak to skonči tak že budeme jezdit na soukrome vody a tvrdě si to platit.všem slušnym rybařum petruv zdar.

          Nkakr - Profil | Čt 19.11.2009 16:04:28

          vokounek >>
          My u nás nemáme registrační pokladny:-))

            Nvokounek - Profil | Čt 19.11.2009 16:03:08

            Tomazzz >> tak to bolo aj myslené :) i keď možno by to bol koniec masarine. Ak by ti na konci roka zúčtovali úlovky táto suma by určila cenu lístka pre budúci rok.

              NBoule - Profil | Čt 19.11.2009 16:00:58

              kakr >> už aby to bylo.

                Nmalamut - Profil | Čt 19.11.2009 16:00:21

                kakr >> asi si příští rok vezmu zase celorepublikovku :-)))
                P.S.: nebo si u Vás koupím jihomoravskou celoroční, ono to vyjde asi o kilo levnějc a když přijdu o jednu, druhá zůstane :-))))

                  Nrybomil - Profil | Čt 19.11.2009 16:00:17

                  Tomazzz >> Dobře děláš, jistě bude z tebe velký rybář : -)

                    Nkakr - Profil | Čt 19.11.2009 15:59:34

                    Bobo-carp >> Boule >>
                    Za necelých 5 let se budeš mít možnost přesvědčit i u nás.

                      Nkakr - Profil | Čt 19.11.2009 15:58:43

                      malamut >>
                      Zvýší se režie, bude muset víc jezdit a benál není zadarmíko. To si vůbec někteří neuvědomují:-)))

                        Nmalamut - Profil | Čt 19.11.2009 15:57:57

                        Tomazzz >> v práci máš pracovat. Ve prospěch svého zaměstnavatele a tím i sebe.

                          NBoule - Profil | Čt 19.11.2009 15:57:57

                          Jarda Š. >> to je sice otázka,ale ve světě to funguje dobře, tak proč ne u nás??? a opravdu když vidím jak to u nás jde ,tak jsem o tom přesvědčený.

                            Nmalamut - Profil | Čt 19.11.2009 15:57:01

                            kakr >> no jo, po velkejch to jde rychlejc :-)))

                              NTomazzz - Profil | Čt 19.11.2009 15:55:35

                              Nic opouštím od diskuze a valím z práce domů... Zítra si to tu zas pročtu, jsem zvědavý.:)

                                Nkakr - Profil | Čt 19.11.2009 15:55:23

                                malamut >>
                                Nemá kapříky jen z Mušova, je to svědomitý rybář a nalapá všude. Možná to letos bude bude mít slabší, K70 pronikla i na Moravu. Budu informovat.

                                  NJarda Š. - Profil | Čt 19.11.2009 15:54:11

                                  Bobo-carp >> Boule >> To je otázka, jestli by to bylo lepší, kdyby revíry byly všechny soukromé. Mnoho soukromníků by se asi spíše snažilo rozprodat povolenky za co největší peníze a přitom se o revír starat co nejméně.

                                    NTomazzz - Profil | Čt 19.11.2009 15:53:48

                                    malamut >> Vím o člověku z Ostravy-Poruby co si po 40 ks kapra šel koupit povolenku novou a zase jí donesl s 40 ks, a pochybuju že tam jsou vśichni zapsaní. To bylo ještě před tím dodatkem 10 ks měsíčně. Kdyby ti kapři měli každý jen dvě kila máš to hned min. 160 kg... Ale když na ryby nemáš čas jak sám píšeš, tak to asi nestihneš...

                                      Nmalamut - Profil | Čt 19.11.2009 15:51:00

                                      kakr >> no jo, to bych musel mít NM na prdelí :-)) U nás to tak jednoduchý není a to dělám co můžu :-))) Nicméně ten výkon je neobyčejný.

                                        Nkakr - Profil | Čt 19.11.2009 15:48:37

                                        malamut >>
                                        To já znám borce, který dokázal (ne naráz) odtáhnout pěkných 337kg kapra.
                                        Musíš se moc a moc snažit, laťka je vysoko:-))