Co na tu řezničinu říkáte?

Všem pěkný večer jen mám takový dotaz na tu masařinu,která se teď provozuje na většině svazových vod po odhájení kaprů?Jaký máte názor na tento už pravidelný kolorit každého podzimu?já osobně bych uvítal aspoň nějakou regulaci počtu ulovených ryb(kaprů)v tomto období ať máme na jaře co chytat,protože takovým tempem a v takovým počasí které teď panuje půjde vše z vody ven,nebo aspoň převážná většina.Není to útok na nějakou sortu rybářů ale jen neškodný dotaz na tuto problematiku,tak mě hlavně nakamenujte odpověďmi typu:vždyť mají zaplacenou povolenku,tak si můžou dělat v podstatě co chtějí...atd.Všem díky předem za slušné názory a odpovědi.
Autor diskuse: špaky - Profil , 18.11.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Nkakr - Profil | Čt 19.11.2009 14:48:13

Tomazzz >>
Máš to geniálně vymyšlený, myslím ceny povolenek.
Z ceny povolenky CH+P za 500 by se platila profi RS, která by to hlídala !!!
To nemá chybu.......

    Nvokounek - Profil | Čt 19.11.2009 14:46:17

    možno by pomohlo, keby si jeden rybár z jedného revíru mohol privlastniť maximálne 4 kapre týždenne. Ak uvážime že mnohý týto buzerantkovia druhú rybu nezapisujú a otáčajú sa po ďalšie dostanú sa na počet 21 ryb za týždeň.

      Nkarel.datel - Profil | Čt 19.11.2009 14:45:42

      Neúčastním se honu na kapry i když u nás na to máme specializovaný masodrom zvaný Remanence. Na druhou stranu je mi to celkem jedno, protože ti kapři se do vody nasazují za účelem vybagrování, kdyby v té vodě zůstali v počtech v kterých se vysadí, vyluxulovali by revír tak, že by vykolejili složení přirozené obsádky. Za povolenky se nakoupí nadprodukce kapra a vysype do divoké vody, chytači násaďáků jsou spokojeni, chovatelé kaprů jsou spokojeni, obrátka hospodaření je provedena, potud v pořádku, ale nejsem si jist, jestli je to vůči řece dobré řešení a pak, jestli by peníze za povolenky nebylo lze vynaložit účelněji.

        Nworech - Profil | Čt 19.11.2009 14:41:44

        Tomazzz >> a jak mam vedet na zacatku sezony co si budu chtit vzit domu????A navic by to bud dopadlo tak, ze by vsichni inteligenti kupovali nejlevnejsi chyt a pust a stejne by to masarili dal!!!!

          Nvokounek - Profil | Čt 19.11.2009 14:32:03

          u nás si možme privlastniť 50 kusov kapra za rok to je choré. okrem toho viacero vod by malo byť len chyť a pusť. a ak by na jar zrovna niekto potreboval 7 kaprov, v lete 10 a na jeseň 8 je to dohromady 25. i toto už je masarina ale 50 čo stým krmia sliepky?

            NTomazzz - Profil | Čt 19.11.2009 14:13:04

            helmiska >> Vždyť jsem to psal níže, ale zase by to měli komlikovanější. Ten problém stejně nevyřešíme, je to spíš o diskuzi. Byl jsem tu i včera v tomto čase a omýlá se pořád to stejné dokola viz. níže...

              Nhelmiska - Profil | Čt 19.11.2009 14:03:57

              Tomazzz >> hele vzdycky se najde blb kterje tu rybu odnese kdyby ale byla v pohotovsti rybarska straz na revirech urcenych napr. pro chyt a pust bylo by to urcite dobry

                Nhelmiska - Profil | Čt 19.11.2009 14:02:13

                u nas na reviru je to blby rano nasadi 4 metrovy stiky vecer sou dedci v hospode a za 2 dny je tam 1 z 4 takze na mensich revirech regulovat urcite protoze co se tyce kapru existuji masari kteri berou kapry tak velky ze nesmi

                  NRobert(původní) - Profil | Čt 19.11.2009 13:56:24

                  Marten, Knapík: Na Úhlavu 1 se sadí 2 000 kg kapra každý rok. Představte si co by se stalo, kdyby to dědci neodlovili. Oni teď vlastně zabraňují ekologické katastrofě.

                    NBlažík - Profil | Čt 19.11.2009 13:55:57

                    špaky >> Zima bude dlouhá, musí si udělat zásoby masa. Bohužel to vidím taky všude v okolí :-(

                      NTomazzz - Profil | Čt 19.11.2009 13:52:23

                      Jarda Š. >> To je taky pravda, ale bylo by to lépe uhlídatelné i tak. Jedna ryba se zapíše, pak chytá dál a třeba nezapíše poslední. Vždycky jde všechno nějak obejít. Teď po nasazení by se ty swině ale hlídali sami mezi sebou, aby někdo náhodou neodnesl více.:)

                        NGeneticist - Profil | Čt 19.11.2009 13:50:00

                        vajgl >> oficiálně ryby chytám od r.1979

                          NJarda Š. - Profil | Čt 19.11.2009 13:46:23

                          Tomazzz >> To by si masaři pochvalovali zlevnění púovolenek a ryby by nezapisovali.

                            NTomazzz - Profil | Čt 19.11.2009 13:30:53

                            worech >> Spíš kdyby se vydávaly povolenky dle počtu odnesených ryb... Chyť a pusť 500,- na celý rok / 2 ušlechtilé ryby 750,- / 5 ušlechtilých ryb 1000,- atd...

                              NTomazzz - Profil | Čt 19.11.2009 13:28:07

                              Batuta >> Přečti si diskuzi od začátku... Jak kde...

                                NBatuta - Profil | Čt 19.11.2009 13:16:58

                                Voni jsou kapři hájení?

                                  Nvajgl - Profil | Čt 19.11.2009 13:13:02

                                  worech >> Asi zatím nejlepší dnešní příspěvek,to by se rybařilo, konečně názor.Snad to tady čtou i členové územních svazů, kterých se tato diskuse hlavně podle mého názoru týká.

                                    Nvajgl - Profil | Čt 19.11.2009 13:07:26

                                    Geneticist >> Nezlob se na mě ale tak nějak jsi mě sám navedl abych tak reagoval.Ale jest-li jsem se tě nějak dotkl tak se omlouvám.A ještě jedna otázka jak dlouho chytáš ryby, zámerně se ptám ohladně zkušenností o lovu ryb a s tím souvisejících dalších činností protože nejde jenom o lov ryb.

                                      Nnatas - Profil | Čt 19.11.2009 12:42:26

                                      špaky >> nevím co chceš slyšet. Zákonná stránka tě moc nezajímá, což ale nejde od posudku oddělit. Právo je většině věcem nadřazeno a bohužel i morálce, což je v mnohém odrazem kvality zákonů. Morální aspekt nemůžeš povýšit nad zákon.Můžeš jej ale do zákona zapracovat. Globální diskuze na omezení "masařiny" je velice rozsáhlá a každý ma svůj názor, který ma klady i nedostatky. Osobně si myslím, že je nejvyšší čas zamezit drancování. Názory, že ryb je ve vodě hodně, jsou zcela zcestné. Řešilo se to mnohokrát a výsledek není jednoznačný. Bohužel v praxi se udělalo velmi málo. Upustilo se od všech historicky známých omezeních a zůstal pouze 1kapr na den a nově zavedená dělená míra kapra. Hájení ryb mnoho neřeší, protože rybář nechce chodit pouze po břehu a dívat se. Ne omezit rybolov jako takový, ale omezit odnášení ryb.Každopádně se přikláním k omezení dané zákonem a platné pro celou ČR. Dílčí omezení na svazy či revíry dělají většinou zlou krev.

                                        NMatesPB - Profil | Čt 19.11.2009 12:28:19

                                        Kapra jím jen o vánocích, bo mě nebaví ho chytat, ale musím říct, že kupujeme pravidelně 3ks kolem 60cm každý rok a to si na něm pochutnám, co se nesní jde na pečenáče. Taky vařím rybí polívku dle pana Štěpničky.