Co na tu řezničinu říkáte?

Všem pěkný večer jen mám takový dotaz na tu masařinu,která se teď provozuje na většině svazových vod po odhájení kaprů?Jaký máte názor na tento už pravidelný kolorit každého podzimu?já osobně bych uvítal aspoň nějakou regulaci počtu ulovených ryb(kaprů)v tomto období ať máme na jaře co chytat,protože takovým tempem a v takovým počasí které teď panuje půjde vše z vody ven,nebo aspoň převážná většina.Není to útok na nějakou sortu rybářů ale jen neškodný dotaz na tuto problematiku,tak mě hlavně nakamenujte odpověďmi typu:vždyť mají zaplacenou povolenku,tak si můžou dělat v podstatě co chtějí...atd.Všem díky předem za slušné názory a odpovědi.
Autor diskuse: špaky - Profil , 18.11.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Geneticist - Profil | Čt 19.11.2009 12:27:33

vajgl >> Nevím jak jsi přišel na to co o mě tvrdíš. Jsi členem RS tak by jsi měl mít nějaký úsudek a nadhled nad věcí! A ne hned takhle lidi odsuzovat, plýtváš energií na nesprávném místě.
Pokud jde o Lipno, tak tady dvojnásob platí pravidlo- jací jsou místní, taková je voda!

    worech - Profil | Čt 19.11.2009 12:19:26

    Kdyby se vydavaly rybarske listky podle stupne inteligence, hned by to u vody vypadalo jinak....

      vajgl - Profil | Čt 19.11.2009 12:17:46

      Geneticist >> Možná jsem vtipnej, ale jedno ti řeknu u vody jsem vyrůstal a tak vým o čem mluvím.Ryby tedy chytám už řadu let ale co se děje v poslední době to už s rybařinou nemá vůbec nic společného.A nedej bože aby se v budoucnu museli dělat zkoušky o znalosti ryb,RŘ,etiky a td. to by asi u tebe bylo po rybách.Co bys ale potom dělal.

        Geneticist - Profil | Čt 19.11.2009 11:58:09

        vajgl >> Jseš vtipnej a ne, že ne!

          patlal - Profil | Čt 19.11.2009 11:56:24

          2Livecrew >> no tak to je pravda,v tom moc velký kumšt asi není ....

            vajgl - Profil | Čt 19.11.2009 11:53:38

            Geneticist >> Tak proč je chytáš,buď jsi rybář a máš tuto činnost za koníčka a nebo jsi jeden z těch co vybírají rybníky a pak to stejně hodí do popelnice, ale hlavně že jsi byl na rybách.

              Neznaboh:-D - Profil | Čt 19.11.2009 11:50:54

              Geneticist >> Ne ne oni lidi pochopili,že je dobré něco nechat i pro ty méně šťastné,jako jsou bezdomovci,toulavé kočky atp. Takže né roztažitost,ale solidarita:-D

                worech - Profil | Čt 19.11.2009 11:50:19

                Kazdy mame narok na jednoho kapra kazdy den, tak proc si ho nevzit........(ja nevzal letos jeste zadnyho).ale kdyz nekdo z Vas vidi, jak "nekdo" latne pres hlavu kapra druheho, tretiho atd........mel by toho dotycnyho latnout taky!!!!!!!!!!!!pak by se mohlo dostat na vsechny

                  vajgl - Profil | Čt 19.11.2009 11:49:26

                  Mrknato >> Děkuji za vysvětlení už tomu rozumím, asi máš pravdu.Ale chci jenom dodat že tady u nás ten týden vyhraje skoro každý.Jsem členem RS a když se kouknu do těch jejich povolenek (Budějčákům)tak je mi jich i někdy líto, čtyřicet docházek za rok a mají tak v průměru čtyři kapry.Za týden lovu tady u nás nachytají šest až osm kaprů.A pak je tu zase celý rok nikdo neuvidí.A že se nedá vychytat deseti hektarový rybník, ten kdo jezdí na Lipno asi ví svoje.Jenom je škoda že těm lidem který jezdí a drancujou z toho nenarostou za ušima šupiny aspoň bychom poznali sportovního rybáře od těch sociálů.

                    Geneticist - Profil | Čt 19.11.2009 11:48:44

                    Kapr se stejně nedá žrat. Po vánocích jich budou plné popelnice, ostatně jako každým rokem.

                      2Livecrew - Profil | Čt 19.11.2009 11:44:04

                      patlal >> Ti co jdou k vodě jen po nasazení..

                        Raduz - Profil | Čt 19.11.2009 11:34:12

                        Je to dobře že se sežerou, aspon na jaře nebudou votravovat!!!! .)

                          RADYSEK - Profil | Čt 19.11.2009 11:32:12

                          CHLAPI! Dyť za tim účelem se ti kapři sadí. Mě násada nezajímá a ani na ně nechodím, ale vůbec ty rybáře neodsuzuju. Sadí se dost tak at si naberou. Alespon jsou potom ti ostatní víc vypasení a je jeich množství regulované. Spíš než násadu bych chránil větší kusy, které měly to štěstí přežít ;-)

                            patlal - Profil | Čt 19.11.2009 11:25:32

                            GUGU >> Aha..

                              GUGU - Profil | Čt 19.11.2009 11:23:42

                              patlal >> asi nějakou chřipku nebo nedejbůh kapavku...no ti co jsou u vody asi... :-DD edit : hele,asi mě brzo převálcuješ s tou svou aurou ?? :-) sakra...

                                patlal - Profil | Čt 19.11.2009 11:18:47

                                2Livecrew >> Kde ,kdo ?

                                  2Livecrew - Profil | Čt 19.11.2009 11:15:43

                                  patlal >> A něco taky chytnou..

                                    GUGU - Profil | Čt 19.11.2009 11:09:42

                                    špaky >> člověk je krvelačnej a taky futruje na zimu...a pak organizuje hony ...na čuníky,na kachny,na nízkou,na vysokou...prakticky na fšecko co se hejbe...i na ryby...tak je to asi "normální"...a 2 kapry za den,pokažde, nelapne každej,ani náhodou.--krm,CHlastej a Pust :-DD

                                      patlal - Profil | Čt 19.11.2009 10:51:40

                                      GUGU >> V každém případě 10 000 kaprů na 10 h vodu za rok mě připadá jako hodně vyhozených peněz.

                                        patlal - Profil | Čt 19.11.2009 10:46:22

                                        Mrknato >> A jinak jsi dal blbý příklad.....v loterii čim déle nikdo nevyhraje,tak stav sázkařů se zvyšuje .. :-)