Co na tu řezničinu říkáte?

Všem pěkný večer jen mám takový dotaz na tu masařinu,která se teď provozuje na většině svazových vod po odhájení kaprů?Jaký máte názor na tento už pravidelný kolorit každého podzimu?já osobně bych uvítal aspoň nějakou regulaci počtu ulovených ryb(kaprů)v tomto období ať máme na jaře co chytat,protože takovým tempem a v takovým počasí které teď panuje půjde vše z vody ven,nebo aspoň převážná většina.Není to útok na nějakou sortu rybářů ale jen neškodný dotaz na tuto problematiku,tak mě hlavně nakamenujte odpověďmi typu:vždyť mají zaplacenou povolenku,tak si můžou dělat v podstatě co chtějí...atd.Všem díky předem za slušné názory a odpovědi.
Autor diskuse: špaky - Profil , 18.11.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

NGUGU - Profil | Čt 19.11.2009 10:44:58

patlal >> a sakra tak to je :-DD ...ale nějak přemejšlím že by bylo lepší když by tam namísto 5 metráků 30cm kaprů šoupli 150 metráků kuku a ještě by jim zbylo na štiku,candáta...aspon jednou ročně.--když to je samej nedočkavec,a nechtěj krmit...tak jak ta ryba má vyrůst? edit : CHlastej a Pouštěj :-DD

    Npatlal - Profil | Čt 19.11.2009 10:44:20

    Mrknato >> Neboj losy se budou prodávat dál,možná vypadne pár sázkařů ale zůstanou ti co jim nevadí že prohrály a nechtějí peníze zpět a to by bylo určitě lepší !

      NMrknato - Profil | Čt 19.11.2009 10:41:19

      patlal >> Je to jednoduchý, pokud v loterii nikdo nevyhraje, lidi losy přestanou kupovat a ušlechtilé cíle, jako např. oprava památek, nebo vysazování původních ryb nebude možné realizovat.... Proti kaprům v rybnících nikdo asi nic nemá...

        Npatlal - Profil | Čt 19.11.2009 10:37:12

        špaky >> Pro některé je to jediná doba kdy se kouknou za celý rok k vodě !

          NNeznaboh:-D - Profil | Čt 19.11.2009 10:34:14

          špaky >> Zdar. Tohle je každoročně opakující se "problém". Co chytám a to je asi 15let,tak pokaždé po odhájení to u vody vypadá jako na "závodech". Kdy v říjnu když je hnusné počasí člověk nepotká rybáře pomalu u vody je určitě jané ,že kdyby guvna padaly v listopadu tam bude lidí jak much. A je až zarážející co jsou schopni udělat,aby si mohli chytit šupinu. Je to tak 6-7let zpátky kdy jsme byli s kamarádem rybářem také na zahájení a když jsme dorazili k vodě,vybrali jsme si místo u přítoku do tůně. Chytalo se od sedmi,ale my tam byli asi už něco okolo 6 ,abychom si v klidu navázali a přichystali nádobíčko a pak zahřívání tuzemáčkem, protože byla fakt zima. Když se rozednělo ukázalo se ,že celá tůň je pod ledem až na ten flek kde jsme byli a jeden flek u výtoku. Docela podívaná jak v odbytí sedmé hodiny začaly krmítka dopadat na hladinu,kde se maximálně olůvko odrazilo od ledu:-D přišel za námi hospodář,jestli prý máme už brigády,tak jsme mu řekli ,že mi si je platíme,navrhl,že když vlezem na loďku a led po celé tůni rozbijeme,že nám dá brigádu,tak jsme to udělali a byla brigáda hotová. Ale stejnak se chytli možná tak 3 kapří dorostenci:-D ale vím o revíru,kde jde RS ruku v ruce s nekompromisními masaři,kdy s doslechu vím,že dotyčný byl schopný odtáhnout 10ks kapra...za jedno dopoledne. Nejsem proti vzít si rybu,to né,ale myslím si,že trochu s rozumem. Protože když ten jeden odnese 10kaprů,tak na těch 9 co by si mohli taky rybu vzít nezbyde... a pak dochází k napadání typu rabovači vod atp... ročně vemu 5,6ks ryby což si myslím,je tak adekvátní,ale tyhle týpky co odtáhnou snad všecko nechápu...Ale co už,stejnak člověk tam aspoň nejezdí,jinak by ho buď zabili místní pleniči ,nebo by šel sedět za zabití pleniče:-DDD

            NKnapík - Profil | Čt 19.11.2009 10:32:18

            Márten >> ona Úhlava je naštěstí bohatá na jiný druhy ryb, tak ať si ty kapry vychytaj třeba všechny...., pak si zas budou dědci notovat, jak tam nic není :))

              NVenca888 - Profil | Čt 19.11.2009 10:31:34

              to je normální... lid si to žádá...

                Npatlal - Profil | Čt 19.11.2009 10:30:31

                Dokud se bude cpát do vody tolik kaprů kteří se okamžitě vyžerou,nezbude peníz na ostatní ryby po kterých se tak brečí.A kdo nejvíc brečí že nejsou jiné ryby než kapr tak ti každoročnímu vydrancování kaprů fandí....potom nechápu proč brečí a svádí vše na kapra.

                  NJarda Š. - Profil | Čt 19.11.2009 10:27:15

                  Mrknato >> Neříkám, že kapra je nedostatek, ale spíš mi jde o to, že dochází pro nás, kteří u vody hledáme aspoň trochu klidu, vysazením kapra k faktickému zablokování revíru.

                    NMrknato - Profil | Čt 19.11.2009 10:21:47

                    Jarda Š. >> kdyby se za všechny peníze od rybářů vysazovalo, tak těmi kapry umlátíme nejen kapraře všech ražení, ale i Číňany..... bohužel tu máme "svazopráci a svazobrčka"....

                      NGUGU - Profil | Čt 19.11.2009 10:19:26

                      Lálos >> an-old-fuddy-duddy >> no,na 230ha to neva,to nevychytaj ...ani nenasaděj dostatečně nikdy...ale že jako je špatná výživnost samotný vody na měnších revírech,že pochcípaj hlady,je to blbost,tam se vejde několikkrát víc těch kaprů,dokud kislík dovolí,když by každej rybář šoupnul metrák kuku za rok...tak by tahali 60tky a ne 30tky..."čuník" totiž roste hodně rychle,když má co žrát :-)

                        NJarda Š. - Profil | Čt 19.11.2009 10:17:16

                        Tady by možná opravdu pomohlo zavední týdenního nebo měsíčního limitu počtu ponechaných kaprů. Takových rybářů, kteří se v revíru objevují jen po vysazení a po několika dnech se zase přesunou jinam, kde se vysadilo, podle mého není zrovna málo.

                          Nseredan - Profil | Čt 19.11.2009 10:13:31

                          Chcu si ulovit vánočneho kapra a pokal ma mieru neni na tom nič zlé.

                            NMrknato - Profil | Čt 19.11.2009 10:05:32

                            vajgl >> Myšlenka byla asi taková, že v loterii nemohou vyhrát všichni, co si koupí los, stejně jako v rybařině nemohou odchytat všichni extrémní množství kaprů v extrémních velikostech. Některým se to ale povede a proto se kupují losy i povolenky. Jistě že existují i jiné pohnutky, ale tyto jsou nejčastější....

                              Nvajgl - Profil | Čt 19.11.2009 10:01:03

                              Mrknato >> Prosím tě upřesni mi tvou myšlenku nějak jsem se ztratil.

                                NMatesPB - Profil | Čt 19.11.2009 10:00:19

                                Je to tu pořád dokola, ano mají povolenku a lidi můžou vzít ryby dle RŘ. Zrovna kapr je vysazován skoro všude v množství nemalém, druh je to šlechtěný jako konzumní ryba. Pokud někdo příjde k vodě byť denně pro dva kapry nevidím na tom vůbec nic špatného, bo neubude.

                                  Nkakr - Profil | Čt 19.11.2009 10:00:11

                                  vajgl >>
                                  Kaprů je všude jako sra..k, to jsou slova slovutných kaprařů. Buďte vděčni obětavcům, kteří neváhají ze vzdálených oblastí přijet až na vaše revíry a pomohou vám se s nimi vypořádat.
                                  Jen cesta je přišla nejméně na 150 vočí.....

                                    NMrknato - Profil | Čt 19.11.2009 9:51:00

                                    vajgl >> Život je boj. V loterii lidi také vědí, že vyhraje jen jeden, možná dva, tři a sázejí a utrácejí jak o život. V rybařině je ta šance daleko vyšší..... a kapr není na většině revírů rybou, která by tam měla prodlévat déle, než nějaký ten týden, měsíc.....
                                    Loterie i rybařina mají to společné, že z výtěžku (zisku) se mohou platit užitečné a prospěšné věci, na které se peníze schánějí těžko.....

                                      Nvajgl - Profil | Čt 19.11.2009 9:46:21

                                      Když tady čtu ty příspěvky třeba od Pinďa2 je mi smutno že někdo takový vůbec chodí na ryby.U nás se letos jako každý rok stalo úplně to samý. Během týdne jeden velký výlov.Ale chtěl bych říct jak to proběhlo.Z devadesáti procent přijeli rybáři ze vzdálených BUDĚJOVIC (35KM).protože samozřejmě věděli o vysazené rybě víc než domácí rybáři,a jak je to možné,no jednoduš protože mají známí na Jihočeském územním svazu a tam vám poradí kde co a jak.No a co dodat nakonec už se moc těším až se tady bude probírat otázka že na revírech není ryba že se nestačí dosazovat a je moc malá.Jest-li nevěříte tak se tu potkáme tak za tři až čtyři roky a potom uvidíme.

                                        N73martin.m - Profil | Čt 19.11.2009 9:38:27

                                        Bohuzel tohle se deje po cely rok.U nas jsou dva rybniky na ktere jezdi hodne duchodcu a kdyz chytnou kapra 38,tak to rychle zabali a jsou pryc.Po nasazovani je to samozrejme jeste horsi a pak neni mirova ryba,kterou by si ti slusni rybari mohli vzit.Proto na tyto rybniky vubec nechodim.