Co na tu řezničinu říkáte?

Všem pěkný večer jen mám takový dotaz na tu masařinu,která se teď provozuje na většině svazových vod po odhájení kaprů?Jaký máte názor na tento už pravidelný kolorit každého podzimu?já osobně bych uvítal aspoň nějakou regulaci počtu ulovených ryb(kaprů)v tomto období ať máme na jaře co chytat,protože takovým tempem a v takovým počasí které teď panuje půjde vše z vody ven,nebo aspoň převážná většina.Není to útok na nějakou sortu rybářů ale jen neškodný dotaz na tuto problematiku,tak mě hlavně nakamenujte odpověďmi typu:vždyť mají zaplacenou povolenku,tak si můžou dělat v podstatě co chtějí...atd.Všem díky předem za slušné názory a odpovědi.
Autor diskuse: špaky - Profil , 18.11.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Márten - Profil | Čt 19.11.2009 9:15:37

Šel jsem se jen tak projít kolem řeky v Černících v Plzni a bylo mi z toho na blinkání. Hlava na hlavě, auta hned u břehu s podezřele otevřenými kufry... Jsou to hamouni a dobytci.

    an-old-fuddy-duddy - Profil | Čt 19.11.2009 8:41:10

    GUGU >> mno jo, krmit každej rok 5 000 ks 30cm čuníků na 15m hlubokým a 230ha velkým štěrkovišti dá zabrat:) ono to přestalo bavit už i kapraře házet tam 30mm koule, když jim to žerou tihle draci

      Mrknato - Profil | Čt 19.11.2009 8:40:37

      kakr >> Přesně tak, napomenout toho rybáře, stejně tak, jako když utrhne 10 kytiček bez povolení....

        kakr - Profil | Čt 19.11.2009 8:36:58

        Turňa >>
        Jirko, odnést 10kaprů za den osobou vlastnící oprávnění k lovu (povolenka, RL) z rybářského revíru není pytláctví, jedná se o "pouhý" přestupek. Nebo se mýlím?

          Mrknato - Profil | Čt 19.11.2009 8:36:22

          Turňa >> Pytláctví u věci ničí ??? Na sádkách to ano.. Lesní, polní pych je jiná, strom, divočák, brambory někomu patří!

            yzzak - Profil | Čt 19.11.2009 8:32:47

            Turňa >> jj opravim to

              Turňa - Profil | Čt 19.11.2009 8:31:48

              yzzak >> To není jen jeho věc, to už je pytláctví.

                yzzak - Profil | Čt 19.11.2009 8:30:10

                Regulace počtů odnesených ryb ANO ale zase odnést si kapra domů nic na tom špatného nevidim, dělal to každý tady na MRKu mají lidé zajímavou vlastnost kdo tam dá foto jakékoliv zabité ryby, okamžitě patří do skupiny masařů a je jedno kolik ryb si ponechá, toť můj názor. Ale všechno má své meze limit dvou kaprů na den mi připadá rozumný a svědomí člověka so si bere domů 10 kaprů denně jeho vec ale ryb. stáži se to líbit nebude je to pytlák a ty střílet.

                  Mrknato - Profil | Čt 19.11.2009 8:23:24

                  špaky >> Máš recht, když řezničina, tak se vším všudy... Já když dělám řezničinu, tak si vezmu bílou zástěru a pepito blůzu, žádný maskáče, nebo goretex......

                    pepa-č - Profil | Čt 19.11.2009 7:55:37

                    A teď si představte to neštěstí pro normální ryby, kdyby ty tuny násaďáku nikdo nevybil a oni v revírech zůstali. Kapr by vytlačil normální ryby úplně. Takže dokud se nasazuje nadměrné množství kapra, musí se vychytat. Je to služba přírodě.
                    Obráceně, kdyby se nanasazovala nadhodnocená (tedy mnohem víc než revír vůbec může uživit) množství násaďáků, tak se hladový dav obrátí na normální ryby a je tu druhé neštěstí.
                    Ano, je to začarovaný kruh.
                    Ale sebevražedná mise násaďáků zachraňuje tlouště, parmy, podoustve atd, které by jinak hladový dav sežral namísto kapra.

                      JM - Profil | Čt 19.11.2009 7:51:16

                      Řekl bych, že ti násaďáci jsou od toho aby se sežrali. Když se z tisíce nasazených dožije 20 ks padesáti cm, z nich 3 šedesáti a z nich jeden osmdesáti, splnilo to svůj účel. Voda která uživí dva měsíce po vysazení tisíc násaďáků, by neuživila tisíc šedesátek. Prostě to tak je. Když to někomu chutná a chce si tu rybu vzít, ať si jí vezme. U nás má kapr 35 cm a to jsou dvě porce. Když si někdo vezme i ty dva denně, jak dlouho to bude dělat? Vždyť ho s tím po týdnu doma stejně vyhodí. Byl jsem chytat v pondělí a aniž bych to věděl, bylo tam nasazeno. Za dopoledne jsem jich popíchal asi patnáct. Těch patnáct píchlejch si snad dá chvíli větší pozor a některý z nich se možná dožije vyššího věku. A když ne a bude sežranej, jeho chyba. Kdyby neotvíral hubu, tak se mu to nestalo. Tolik můj názor, kapr se nasazuje aby byl sežrán. K ničemu jinému neslouží.

                        CarpHunder - Profil | Čt 19.11.2009 6:06:10

                        nic, jedná se o kapry 35-40 cm, ty jsou dobře nahraditelní. Horší je když se někde vysadí štiky 40-50 cm a do týdne jsou pryč.

                          Maxxx - Profil | Čt 19.11.2009 0:09:18

                          já bych snížil míru na 2ocm aby se nasazovalo častěji koupil jsem si pulťák a zeje prázdnotou :-))))

                            ERV. - Profil | Čt 19.11.2009 0:09:03

                            kranex >> Zdravím tě robinzone.Dal jsi jim dnes co proto!Řeka je řeka, u nás na severu tak velkou jak tam máš ty nemáme.Já jsem dnes zamasařil a donesl jsem si domů kapříka -46cm-2kg!!! Kolem té 50ky jsou dobří kapři! Jsem zvědavý jestli se někdo najde mě nazvat masařem!Ještě žije, vnuci se na něho chodily dívat!Dnes vlastně včera ,bylo pěkně u vody!A co ty ?Co to bylo za řeku? ERV.

                              GUGU - Profil | Čt 19.11.2009 0:05:58

                              Lálos >> an-old-fuddy-duddy >> a proč ty kapry nekrmíte víc,a měli byste hned "větší úživnost vod" ???...a vobčas by nějakej i povyrostl ...

                                trubadurek - Profil | Čt 19.11.2009 0:04:14

                                depress - jsem o pár let mladší, tak nedělej chytrolína... A pokud si nepochopil, že si tady z toho dělám prdel, tak už to vůbec neřeš.

                                  GUGU - Profil | Čt 19.11.2009 0:03:26

                                  Sven >> sven >> ano,je to tak...a to už by někoho mělo napadnout důchodcům zaplatit tu dřinu...aspon simbolický...no,aspon jim třeba rozdat nový nože,nebo tak nějak...:-DDD (co Maták,na místo těch čepic,nože s logem MRKu ? :-DD ).

                                    an-old-fuddy-duddy - Profil | Čt 19.11.2009 0:01:13

                                    Sven >> sven >> přesně tak, na těchto vodách je to nutnost, proto mi vůbec nevadí, když si pak někdo vezme kapra přesně 40cm, protože tady ta voda je doslova přecpaná malýma super hladovýma kaprama a rybačka je potom poněkud jednotvárná a nudná. Akorát si myslím, že ta úživnost tam trochu roli hraje, tady je jezero, který je úživný dost málo, na těch kaprech vidím minimální růstový rozdíly, tudíž když tam sypou další a další, je to začarovanej kruh

                                      sven - Profil | St 18.11.2009 23:58:25

                                      GUGU >> no to určitě :-)

                                        GUGU - Profil | St 18.11.2009 23:57:27

                                        Sven >> sven >> ale "odborne" vysvětlení takového nasazování je že se "ty větší rozhejbou těma menšíma" !!??---to jsou mozkove.