Co na tu řezničinu říkáte?

Všem pěkný večer jen mám takový dotaz na tu masařinu,která se teď provozuje na většině svazových vod po odhájení kaprů?Jaký máte názor na tento už pravidelný kolorit každého podzimu?já osobně bych uvítal aspoň nějakou regulaci počtu ulovených ryb(kaprů)v tomto období ať máme na jaře co chytat,protože takovým tempem a v takovým počasí které teď panuje půjde vše z vody ven,nebo aspoň převážná většina.Není to útok na nějakou sortu rybářů ale jen neškodný dotaz na tuto problematiku,tak mě hlavně nakamenujte odpověďmi typu:vždyť mají zaplacenou povolenku,tak si můžou dělat v podstatě co chtějí...atd.Všem díky předem za slušné názory a odpovědi.
Autor diskuse: špaky - Profil , 18.11.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Ntuzemak - Profil | So 22.1.2011 19:58:07

toliplzen >> bohužel to je všude stejný,jen u nás to je více hlídaný,ale běda když si zakrmíš flek a chytíš tam jen třeba pár plotic,nemáš šancu si tam 14 sednout,ti důchodci se tam střídají jen aby něco zmasili,jak má kapřík sbídou 40cm jde do tašky,nemá šancu povyrůst,je to nezajímá,co kdyby se toho nedožili,taky dobrý argument ha hááá

    Ntoliplzen - Profil | So 22.1.2011 19:53:42

    tuzemak >> Byl bych jedině pro, mě šlo i o to, že kdyby zmastili nejkou pořádnou rybu, tak by si pak odnesli jednoho násďáka a šlus........ Chodili by domu s holou pr... a ohnutou holí a s igelitkama ne k vodě, ale do tesca :-). Mam možnost to vidět každé jaro podzim a je mi do breku, lidi kteří loví měsíc na jaře, měsíc na podzim v tomhle období jsou po nasazení denně u vody a tahaj domu jednu ryby za druhou. Pořád stejnej scénář přijde týpek na kole, prut, podběrák, dva rohlíky igelitku, za hodinu jede spátky s dvouma mrzákama 35-40. Tohle nejsou rybáři a u vody je to očividně ani nebaví snaží se tam trávit co nejméně času a přez léto je u vody člověk ani nepotká (díky bohu), jen hledají co sežrat za co nejmíň.

      Ne500 - Profil | So 22.1.2011 19:53:15

      Carpeater - Tak proč jsi se jako trumpeta ptal co je to masař?

        NCarpeater - Profil | So 22.1.2011 19:48:55

        e500 >> to víš, co se dá dělat. Tady jde o jedno - naplnit mrazák sobě i příbuzným. Za chvíli je zase sezóna - hurá na to. Mmch, zetra máme kapra na křenu (z mrazáku).

          Ne500 - Profil | So 22.1.2011 19:46:46

          toliplzen - neboj se oni když ten vymraženej hnus nesežerou, protože už jim to jde zpátky, tak se to vyhodí a na jaře se začne zas na novo.

            Ntuzemak - Profil | So 22.1.2011 19:33:38

            toliplzen >> klidně bych nechal jen 10ks ročně,pokud by někdo chtěl více samo že novou povolenku,těch masařek by u vody hodně prořídlo..

              NCarpeater - Profil | So 22.1.2011 19:29:15

              toliplzen >> ne ne, včera jsem dělal místo v mrazáku a dva kapříky jsem naložil na uzení (proběhlo dneska).
              Řízky z kapra jsou až ta poslední forma úpravy.

                Ntoliplzen - Profil | So 22.1.2011 19:28:55

                tuzemak >> Taky možnost, ale pořád je to dost... Ty kg by měli i jiné důvody :-) ...

                  Ntoliplzen - Profil | So 22.1.2011 19:25:17

                  Carpeater >> Měl bys začít, jíst řízky obden, abys měl dost místa na jaro...

                    Ntuzemak - Profil | So 22.1.2011 19:18:28

                    toliplzen >> proč to tak komlikovat zbytečně?stačilo kdyby u vás ti hytrolíni rozhodli jako u nás,míra kapra 40cm a maximálně za rok 40ks ušlechtilý ryby,stačí kdyby ti moci páni chtěli....

                      Ne500 - Profil | So 22.1.2011 19:12:22

                      Carpeater - Věděl jsem že to řekneš

                        NVratislavk - Profil | So 22.1.2011 19:03:57

                        Tak to je naozaj neskutocne co niektory ludia dokazu a nedeje sa to len na jasen pri nasadach ale aj na otvoreni sezony asi kolko chytim rychlo zoberem a naplnim mrazak ved povolenka nieco stoji tak sa to musi vratit.Tento styl pouzivaju vecsinou starsi rybari a ty mlady to zase predavaju do restauracii.A co je najnovsii trend scim som sa stretol chytat na boilis, odfotit sa s krasnymi rybami a sup do kufra a to je asi to najhorsie lebo ubuda velkych kaprou.Ako to bude dalej neviem asi nam naozaj ostanu tie sukromne jazera a mesiari budu vyckavat cele dni na nasadu co tam ostane.Asi by to chcelo profesionalnu rybarsku straz na kazdom rybniku a hrozba vysokeho trestu.

                          Ntoliplzen - Profil | So 22.1.2011 18:45:12

                          Já bych to řešil, nějak plošně a celoročně. Napřílkal za rok si může rybář odnést od vody ryby v hodnotě 80% ceny jeho povolenky. Chceli víc, ať si připlatí, nebo jde do rybárny. Územní stojí 1850kč : 100 x 80 je 1480kč, kdyby daly sazbu 80kč/kg ryby tak je to 18,5kilo ryb - si myslím, že by bylo fér.

                          Je holej nesmysl, aby si někdo za sezónu mohl odnést 100kg násadáků za 1850kč, v krámu by za to dal přez 10000kč!! A jsou i kapacity které zvládnou daleko víc :-(. Pak se není čemu divit, že masaři drancujou revíry, hned jak se nasadí a pak celý rok ostatní normální rybáři jen čumí do prázdné vody.......

                          + zvednout míru ryb (kapr, candát, štika, lín) tím by se taky krapátko snížil počet odnesených ryb od vody a zvíšila by se šance na větší a častější úlovek...

                          Podle mě je stávající sistém pozůstatek totalitních návyků a měl by se přiblížit tržním cenám ryb a regulovat celkový počet kilogramů odnesených ryb od vody, jinak se některé věci ohledně masařů nikdy nezmění a situace na našich revírech nikdy nebude lepší.

                            NCarpeater - Profil | So 22.1.2011 18:38:21

                            e500 >> mít na konci sezóny nacpanej mrazák je legální a chvályhodná činnost. Nikoho kdo bere každou rybu neznám. 10cm cejnky háže zpátky i skalní.

                              Ne500 - Profil | So 22.1.2011 17:54:36

                              Carpeater - Povim ti kdo je podle mého masař. Je to ten který nedá rybě šanci. Jde k vodě pro ryby a ne na ryby. Bere každou rybu kterou chytne protože je to kus masa. Když to nechci pro sebe tak to rozdám. No když už jsem to chyt ne? Je to škoda to pustit spátky. Na konci sezony má nacpanej mrazák. Bohužel znám pár takových a to je podle mě masařina. Pokud ti to připadá normální tak promiň.

                                NRotas - Profil | So 22.1.2011 17:33:53

                                wena >> co to bylo za ryby? takhle se to nedá moc poznat - připomíná mi to sumečka americkýho....

                                  Npechy - Profil | Čt 16.9.2010 18:25:48

                                  wena >> třeba se jen lovec praštil,nebo řízl do prstu :-)))

                                    Nwena - Profil | Čt 16.9.2010 18:19:36

                                    Tohle jsem jednou našel u vody zabít rybu ještě bych skousnul ale zabít a ještě zapomenout tak to je fakt síla.

                                      NCarpeater - Profil | Čt 16.9.2010 11:20:18

                                      tomasn24 >> hele, a jak bys definoval masaře? Je to tak nějak každej, kdo si vezme rybu (v Tvým případě kapra), nebo je to každej, kdo si vezme velkýho kapra, takže se s ním nemůžeš vyfotit?
                                      Tady se pořád řeší masaři, ale zatím mi nikdo nebyl schopen definovat, co nebo kdo to ten bájnej masař je (podle statistiky vydaných povolenek a ponechaných kaprů je masař mýtus).

                                        Ntomasn24 - Profil | Po 1.3.2010 23:35:33

                                        mufanek: to je teda sila ten tvuj clanek na to se neda nic rict je to hruza