Co na tu řezničinu říkáte?

Všem pěkný večer jen mám takový dotaz na tu masařinu,která se teď provozuje na většině svazových vod po odhájení kaprů?Jaký máte názor na tento už pravidelný kolorit každého podzimu?já osobně bych uvítal aspoň nějakou regulaci počtu ulovených ryb(kaprů)v tomto období ať máme na jaře co chytat,protože takovým tempem a v takovým počasí které teď panuje půjde vše z vody ven,nebo aspoň převážná většina.Není to útok na nějakou sortu rybářů ale jen neškodný dotaz na tuto problematiku,tak mě hlavně nakamenujte odpověďmi typu:vždyť mají zaplacenou povolenku,tak si můžou dělat v podstatě co chtějí...atd.Všem díky předem za slušné názory a odpovědi.
Autor diskuse: špaky - Profil , 18.11.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Nuni - Profil | Čt 19.11.2009 18:12:53

špaky >> nebudu Tě "kamenovat",,,,,,, já osobně vytáhl multipickery a tahám z vody droboť, která jde zpět, a těm co pořád vytahují metr a snaží se z každého kapra vytáhnout mírovou rybu , těm já jen tiše "závidím"..................Ty asi špaky nevíš co je to hlad

    NLee-Haney - Profil | Čt 19.11.2009 18:12:18

    Bobo-carp >> Boule >> Čoveče tady se každý modlil,aby se nestalo to že se ta diskuze zvrtne v hospodaření a ty přihodíš poleno :)

    SAHIB - ® Čt 19.11.2009 17:25:19
    Kdo umí ,umí :D

      NBoule - Profil | Čt 19.11.2009 18:10:47

      Ivo >> to je fakt, to by se mi mohlo vymstít:-)))))

        NSAHIB - Profil | Čt 19.11.2009 18:10:16

        malamut >>
        přesně tak!-))
        raději oželím,než jít koupit,byt sebemenší kousek..-))

          NIvo - Profil | Čt 19.11.2009 18:09:02

          Bobo-carp >> Boule >> prosím, nerozváděj to :-))))))

            NBoule - Profil | Čt 19.11.2009 18:07:49

            Mrknato >> komu? novému majiteli revíru.připlatil bych kolik by si řekl asi si člověk nemůže vymýšlet když chce kvalitu,samozřejmě že obhospodařování takové vody něco stojí a účel je jasný, každý vlastník daného revíru nebo vody by si to řádně hlídal aby mu tam nikdo nepytlačil a nedělal bordel.

              Nmalamut - Profil | Čt 19.11.2009 18:05:33

              SAHIB >> vyplatit se to nemůže, ekonomicky. Já díky tomu, že si ryby nalovím (teda jak kdy) žeru nejdražší ryby co existujou :-))) Ale nevadí mi to, prostě vlastní úlovky chutnají jinak, jen nejsou tak často :-)))) Ale když místo lovu budu chodit do práce, můžu se cpát kupovaným lososem, což mi hrdost nedovolí :-)))

                NSAHIB - Profil | Čt 19.11.2009 17:54:39

                malamut >>
                přesně,
                to se věřejně ví,..kdyby chtěli,tak je vyberou okamžitě,ale nechtějí..-((a navíc,oni to ani nemaj zapotřebí,jsou až dost dobře situovaný,..ale asi to je vede k dalším a větším ziskům,..-((ach jo, ten českej,chamtivej,jak šváb hamižnej národ,to se z těch kotrb českejch jen tak nevymlátí..-)))

                  Nmalamut - Profil | Čt 19.11.2009 17:51:45

                  SAHIB >> no jo, tam je ale jasný že to asi nemají pro svoji spotřebu, to nejspíš končí jinde což neuznávám.

                    NMrknato - Profil | Čt 19.11.2009 17:51:30

                    Bobo-carp >> Boule >> Co si představuješ pod takým pojmom připlatit si? A komu? Jaký účel by to mělo a kde? Mohl by jsi to rozvést?

                      NAbramis - Profil | Čt 19.11.2009 17:49:29

                      SIOLA >> taky to už tady bylo několikrát zmiňováno - takže znova - na Severní Moravě a Slezsku je stanoven na všech stojatých vodních plochách zákaz lovu kaprovitých ryb, s výjimkou bolena od 16.10. , do 15. 11., včetně. Ustanovení neplatí pro revír Slezská Harta 1A.
                      To je to hájení - no a potom je ,,odhájení,, - i když nevím, kde na to přišli.......................

                        NSAHIB - Profil | Čt 19.11.2009 17:47:31

                        malamut >>
                        nazdar,jojo,nedaleko od nás..-)) dost dobrej,padni,kerá padni,však noty to snesou..-(((

                          Nmalamut - Profil | Čt 19.11.2009 17:46:17

                          SAHIB >> no co, zřejmě dobrej oddíl.

                            NJarda Š. - Profil | Čt 19.11.2009 17:40:04

                            SIOLA >> Tím je myšlen několikadenní zákaz rybolovu v revíru po vysazení kapra, který se na některých revírech aplikuje podle BP.

                              NBoule - Profil | Čt 19.11.2009 17:35:49

                              Jarda Š. >> Raději si připlatím a vím že budu v klidu chytat,než se dívat na to jak se rabuje revír a co je nejhorší co mi nejvíce vadí je ten bordel kolem vody,to si na soukromáku nikdo nedovolí, neboť by byl okamžitě vykázán.

                                Ngrizzly72 - Profil | Čt 19.11.2009 17:30:10

                                SIOLA >> se přepsal mělo tam být "odhánění kaprů" :-))

                                  NSAHIB - Profil | Čt 19.11.2009 17:26:17

                                  SIOLA >>
                                  nazdar
                                  vysadí se nové ryby-dá se třeba 14 dní hájení,aby se rozplavali,a pak se to zruší,takže můžeš normálka jít chytat..

                                    NSAHIB - Profil | Čt 19.11.2009 17:25:19

                                    nazdar kuci,
                                    taky tu známe jeden párek-manželé,cca asi tak 55 - 60,a jen za loňský rok(chytají oba dva),měli "pouhých",opakuji "Pouhých"187 ks kapra..-((
                                    taky to asi "umějí"dokonale..-((

                                      NSIOLA - Profil | Čt 19.11.2009 17:21:35

                                      Sory za neznalost RŘ , ale co je myšleno "odhájením kaprů" tad napodzim ?

                                        Ntuzemak - Profil | Čt 19.11.2009 17:06:16

                                        No co bych řekl na tu řezničinu?bohužel se děje i díky nám větčině slušných rybářů,to že chytáš podle řádů nikdo stím nic nenadělá,když si odneseš množství ryb který ti dovoluje RŘ je vše v pořádku,pokud někdo dělá něco proti řádům je jistě špatná věc a tvá povinnost nebo přinejmenším rybářská čest velí to nahlásit,věř že ten kdo se dopouští přestupku to neudělá jen jednou,ale soustavně to provádí,pytlák zůstane pytlákem