Co na tu řezničinu říkáte?

Všem pěkný večer jen mám takový dotaz na tu masařinu,která se teď provozuje na většině svazových vod po odhájení kaprů?Jaký máte názor na tento už pravidelný kolorit každého podzimu?já osobně bych uvítal aspoň nějakou regulaci počtu ulovených ryb(kaprů)v tomto období ať máme na jaře co chytat,protože takovým tempem a v takovým počasí které teď panuje půjde vše z vody ven,nebo aspoň převážná většina.Není to útok na nějakou sortu rybářů ale jen neškodný dotaz na tuto problematiku,tak mě hlavně nakamenujte odpověďmi typu:vždyť mají zaplacenou povolenku,tak si můžou dělat v podstatě co chtějí...atd.Všem díky předem za slušné názory a odpovědi.
Autor diskuse: špaky - Profil , 18.11.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Nfoxxx - Profil | Čt 19.11.2009 20:22:27

placan >> U Plzně (přesněji u Dobřan) už jeden takový "soukromáč" je,jmenuje se Vstiš (Kastelský rybník) a tam se "masí" statečně... tak nějak co se blíží k míře tak má minimální šanci na návrat!:-(
Byli jsme si tam tak třikrát zachytat "chyť a pusť",koukali na nás dost divně...

    Nplacan - Profil | Čt 19.11.2009 20:18:54

    špaky >> a co tak ty "masaře" vyhnat z revírů.Udělat jim pár "soukromáků" na masení a byl by klid u vody!

      NTakira - Profil | Čt 19.11.2009 20:17:12

      Dříve jsem o tomto také přemýšlel a ptal jsem se konkrétní RS na konkrétním revíru na možnost hájení po nasazení. Logicky by se ryby musely popíchat a rozjet po revíru,tudíž by masařky měli menší naději na úlovek zmatených ryb v hejnu. Odpovědí mi bylo,že toto nemá smysl,protože to už zkusilia výsledek byl horší než bez hájení. Proto druhá otázka byla,zda by se tedy neudělaly srandazávody o symbolickou basu piv. Ryby by se popíchaly, překrmily, rozjely po revíru a navíc by to měli vše místní RS pod kontrolou. Ani to prý neprošlo, vedení prý k tomuto nemá chuť.

        Nhod - Profil | Čt 19.11.2009 20:12:12

        taky zajedu je to jediná možnost si chytit rybu těch pár kapříků co se vypustí na svazovku stojí za
        ty prachy co cpeme do RS.

          Nstanda č.. - Profil | Čt 19.11.2009 20:07:06

          proto vetsinou jezdim na soukromaky protoze na svazovce bych v tuhle dobu nezachytal fuj masari

            NRoh1!ck - Profil | Čt 19.11.2009 19:56:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Všichni po dva kapry dokud to jde a pokud to už nejde odevzdat povolenku a konec. Na jaře dochytat zbylé, vyhládlé kapry a v létě se chodit k vodě jen opalovat. (Přikládám fotku z šestnáctého)

              Nrybar z NZ - Profil | Čt 19.11.2009 19:46:04

              já sem oficiálne 4 roky rybár a zatial som RS pri vode newidel ani nestretol takže ptm sa nečudujme že starý kk t ktorí visedáva káždý den pri vode bere aj 35 kapra (bol som svedkom a ked som mu povedal že čo robí tak povedal že jemu meter ukazuje 42cm)

                NIvo - Profil | Čt 19.11.2009 18:43:11

                Lee-Haney >> to už je tradice. Svahilsky a mimo téma :-)))

                  NLee-Haney - Profil | Čt 19.11.2009 18:34:38

                  Mrknato - ® Čt 19.11.2009 18:22:21
                  Do teď přemýšlím zda to bylo na mě,nebo omyl,protože naprosto nechápu k čemu je to reakce.I to souvětí má nějaký divný význam....:)

                    NMrknato - Profil | Čt 19.11.2009 18:33:02

                    A už máš i principála....

                      NIvo - Profil | Čt 19.11.2009 18:31:12

                      Lee-Haney >> a máš to. Dočkal ses kvalitní odpovědi ( adekvátní této otázce....) a jistě nezůstane u jedné :-)))))))

                        Nšpaky - Profil | Čt 19.11.2009 18:25:41

                        uni >> čauky,víš ono já taky si vezmu rybu od vody,ale tak 5 kaprů za rok maximálně,jinak spíš pouštím hlavně kapry nad 60+,takže teď jak to vidím,tak je mi to líto,že se většina chová jak smyslů zbavená a bere skoro vše co vytáhne...Ale je to v lidech,kdo má ryby rád hlavně jako koníčka, tak se i podle toho bude chovat a kdo to bere jako příležitost zaplnit místo v mražáku,nebo a co hůř prodává do hospod apod.,tak stejně se bude chovat jako hovado dál...Já to beru jako relax a nepřepočítávám cenu povolenky na počet kusů ryby kterou musím vzít ,aby se mi to vrátilo zpátky.Takže asi tak

                          NMrknato - Profil | Čt 19.11.2009 18:22:21

                          Lee-Haney >> Pak máš zájem, aby ti někdo připlácel, chtělo by to ještě nějaký internetový obchod, časopis a tak nějak..... a taky nějaké přední moderní kapraře, kvůlivá reklamě a máš to.... Jó Jo jako vyšité....

                            NLee-Haney - Profil | Čt 19.11.2009 18:18:09

                            Mrknato >> Tak to jsem rád,cirkusáctví by se mělo probírat především :)

                              NMrknato - Profil | Čt 19.11.2009 18:16:53

                              Lee-Haney >> To není o hospodaření, ale o cirkusáctví....

                                NLee-Haney - Profil | Čt 19.11.2009 18:16:48

                                N Ivo - ® Čt 19.11.2009 18:16:03
                                :)))))

                                  NIvo - Profil | Čt 19.11.2009 18:16:03

                                  Lee-Haney >> ....je ...:-(

                                    NIvo - Profil | Čt 19.11.2009 18:15:25

                                    Lee-Haney >> doufám, že není pozdě ..:-)))

                                      NMrknato - Profil | Čt 19.11.2009 18:15:01

                                      Bobo-carp >> Boule >> Tak to je bianko šek...... Takové revíry už ale existují. O moc víc by se jich neuživilo. Já bych si za toto nepřiplatil, ne proto, že bych byl šetřílek, ale nemám rád cirkus, šapitó..... ani organizovanou "zábavu"....

                                        NSAHIB - Profil | Čt 19.11.2009 18:14:52

                                        Lee-Haney >>
                                        ne,tak sem to nemyslel,..jen semchtěl doplnit,.už mlčím jako hrobeček,..-))sory