Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NRasto. - Profil | Pá 28.3.2014 20:54:41

Vedeli by ste poradit co moze sposobovat ze raz cievka rapka raz nie?hlava mi to neberie.....obcas ten rapkac vypadne a ja neviem preco

    NBušák - Profil | Pá 28.3.2014 20:17:35

    jarohardy >> tak něco podobnýho mám po dědkovi,akorát je to všechno naházený na půdě,začímám se vtom občas prohrabovat,jsou tam celkem zajímavý věci,pár věcí šlo do světa,něco na komplet opravu

      Njarohardy - Profil | Pá 28.3.2014 19:26:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      tokoz11 >> některý tvoje věci na opravy jsou z týhle džungle. a ještě sklad ND, a koření na navijáky

        Ntokoz11 - Profil | Pá 28.3.2014 18:53:01

        kkkarlos >> jo dobrá díky vic po sz :D

          Nkkkarlos - Profil | Pá 28.3.2014 18:49:43

          tokoz11 >> Tak jestli si na to netroufáš, tak mi to pošli já Ti to spíchnu. A ponikluji Ti to.

            Ntokoz11 - Profil | Pá 28.3.2014 18:46:39

            kkkarlos >> ani nevím jak mě to napadlo ale je to fakt mosaz :D

              Ntokoz11 - Profil | Pá 28.3.2014 18:44:30

              kkkarlos >> signaceje na navijáku skusím se podívat co je to za kov

                Nkkkarlos - Profil | Pá 28.3.2014 18:42:53

                tokoz11 >> Martine, vem pilníček a v tom místě lomu to trošku očisti. Uvidíš potom co to je. Je na tom držáčku signace? Pokud ne , tak bych to jako nejjednodušší viděl opravdu vyrobit nový díl.

                  Ntokoz11 - Profil | Pá 28.3.2014 18:39:05

                  kkkarlos >> no abych pravdu řekl nevím jestli je mosaznej ale železo to nebude protože je to nemagnetický a když se podívám do míst den není chrom kouká na mě vrstva mědi ale to může bemjt jen ůprava před chromováním takže je to bud mosaz nebo měd nebo něco jiného nemagnetického

                    Nvenca1 - Profil | Pá 28.3.2014 16:59:23

                    LSD >> Toho špagátu tam je minimálně jednou tolik, než je běžná délka šňůry. Ale jak jsem psal i ty zelené příšery se budou za pár roků těžce shánět.

                      NLSD - Profil | Pá 28.3.2014 16:53:26

                      venca1 >>
                      Jj, ale co už.
                      Moje chyba. Kdybych se líp koukl na tu aukráckou fotku

                        Nvenca1 - Profil | Pá 28.3.2014 16:51:47

                        LSD >> Trošku drahá zelená příšera, ale ani ty už za pár roků nebudou.

                          NLSD - Profil | Pá 28.3.2014 16:43:27

                          venca1 >>
                          i s poštou 249,-.
                          Hlad mít nebudu, ale ........ ???

                            NKarhu - Profil | Pá 28.3.2014 16:39:57

                            LSD >> Já jsem snad na aukru nekoupil nic co by odpovídalo popisu,vždycky překvapení,bohužel k horšímu

                              Nvenca1 - Profil | Pá 28.3.2014 16:31:19

                              LSD >> Na kolik ta legrace přišla? :-)

                                NLSD - Profil | Pá 28.3.2014 16:26:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Jak jsem starej, tak jsem blbej :-(((
                                Na Aukru jsem v neděli koupil zelenou příšeru s oranžovou bužírkou, viz:
                                "Starý muškařský naviják TOKOZ + muškařská šňůra. Stav viz aktuální foto - vše plně funkční. Vhodný do Vaší sbírky, ale i na běžné i retro chytání. Výherce obdrží vše co je na fotu. Přeji Vám příjemnou aukci. "
                                Nevěnoval jsem tomu moc pozornost, a ono ejhle. Žádná bužírka, ale zednická šňůra za pár šušňů

                                  NNeutron - Profil | Pá 28.3.2014 15:25:32

                                  Vosa >> Díky moc.

                                    NVosa - Profil | Pá 28.3.2014 15:02:29

                                    Neutron >> Správně, mám je také ale nemám to čas hledat. Jinak 4. Ryby našich vod, 8. Chytání ryb v údolních přehradách 1946, 13. Športové rybárstvo 1959.

                                      Nsumec 1950 - Profil | Pá 28.3.2014 14:26:44

                                      Vosa >> Pepo,myslel jsem si to,že byla nejspíš ulovena do sítě.Štika je jiný kafe nežli sumec.

                                        NNeutron - Profil | Pá 28.3.2014 14:07:56

                                        Vosa >> Zdravím, ještě by tam měly být knihy: Ryby zblízka - Zdeněk Šimek, Jan Rys a O rybách a rybároch - Ján Dubeň, Zdeněk Šimek. Co je to za knihy? 4.- 8.- 13.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly