Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Vosa - Profil | Pá 28.3.2014 13:49:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

: vydrák >> Romane, tak posílám slíbené foto knih od Z. Šimka. Snad jsem na žádnou nezapomněl. Vytahal jsem to na rychlo z knihovny. Jinak na knize o muškaření spolupracoval s M. Kurnocikem. pak samozřejmě psal do Rouskova Rybáře, Rybářského Věstníku a Mahenova Rybáře.

    Vosa - Profil | Pá 28.3.2014 12:51:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Všem retrařům (pacientům) přeji pěkný víkend:-)
    Tento pohled mi dnes dorazil.

      Vosa - Profil | Pá 28.3.2014 12:04:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      sumec 1950 >> Tondo, tady máš ten příběh velké štiky. Vůbec si takovou štiku neumím představit.

        : vydrák - Profil | Pá 28.3.2014 10:08:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Trocha retra od vody po třetí.
        (Z.Šimek 1954)

          Vosa - Profil | Čt 27.3.2014 22:38:57

          kkkarlos >> Karle, jen v obrysech poznávám že se jedná o mé Rousky:-)
          Hlavně ať z toho nevyjde šrotovník Rousek:-) Které ostatně Rousek vyráběl. Koukám že jsou oba rozebrány do šroubku.Těším se na výsledek, díky.

            kkkarlos - Profil | Čt 27.3.2014 22:04:15

            tokoz11 >> Martine, to není ale mosaz. Nebo snad ano ? Pokud je to mosazné tak zřejmě výroba nového dílu (letování moc nevydrží). A pokud je to ocelové, což si myslím, tak by to mohlo jít v poho zavařit . Ale asi bych to taky řešil druhovýrobou a zřejmě z nerezu, aby ses vyhnul povrchové úpravě....
            Já si myslím že pokud jsi trošku šikovný tak to v pohodě dáš, stačí Ti vrtačka , svěrák , pilka na železo a pilník. Ale jestli si na to netroufáš tak mi to pošli, zatím ahoj Karel

              tokoz11 - Profil | Čt 27.3.2014 21:55:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              kkkarlos >> tak já to hodím sem :D

                Falcon91 - Profil | Čt 27.3.2014 21:46:17

                kkkarlos >> Uz je to tam, na mobilu je to nejaky moc titerny, tak jsem se utuk :-(
                jeste jednou omluva pro Vykyho.

                  kkkarlos - Profil | Čt 27.3.2014 21:40:40

                  tokoz11 >> Martine, pošli to. Já se v klidu na to kouknu a dám Ti vědět.

                    kkkarlos - Profil | Čt 27.3.2014 21:39:11

                    Falcon91 >> zkoušel jsem to teď na Tvém zápisu a jde to.....

                      tokoz11 - Profil | Čt 27.3.2014 21:38:30

                      kkkarlos >> jestli ty fotky najdu kdýžtak bych to nafotil zejtra a poslal bych to ale jak říkám nechvátám na to a uvidí se jestli to vůbec půjde

                        kkkarlos - Profil | Čt 27.3.2014 21:38:06

                        Falcon91 >> Zkus dát líbí, myslím že by se to mohlo anulovat (to nelíbí).

                          kkkarlos - Profil | Čt 27.3.2014 21:36:48

                          tokoz11 >> Poslat mi to můžeš hned, já to zkouknu a dám Ti vědět co a jak a hlavně kdy ;-)

                            Falcon91 - Profil | Čt 27.3.2014 21:35:58

                            vyky >> moc se omlouvam, hlasoval jsem na mobilu a utukl jsem se, krasna prace, jen ted nevim jak zrusit to nelibi :-( ten proutek je paradni :-)

                              tokoz11 - Profil | Čt 27.3.2014 21:32:40

                              kkkarlos >> díky jinak až budeš mít trochu volnějc tak ti pošlu na email co bych potřeboval opravit na mosazným hrkáčku ale to nechvátá

                                kkkarlos - Profil | Čt 27.3.2014 21:25:25

                                tokoz11 >> Martine je to na Rousky....

                                  tokoz11 - Profil | Čt 27.3.2014 21:21:29

                                  kkkarlos >> pěkná práce do jakejch to je navijáků ?

                                    kkkarlos - Profil | Čt 27.3.2014 21:17:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Vosa >> Pepo, je to na dobré cestě. Návštěva kamaráda soustružníka dopadla na výbornou.....

                                      Ziggy - Profil | Čt 27.3.2014 20:52:39

                                      tokoz11 >> tak to jóó

                                        tokoz11 - Profil | Čt 27.3.2014 20:51:15

                                        pouzy >> jojo dobře je to tokoz 107B :D

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly