Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NKarhu - Profil | Út 18.3.2014 17:34:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jeden malej přírustek z Tokozu (bohužel není úplně komplet )

    Nkkkarlos - Profil | Út 18.3.2014 17:01:41

    Rasto. >> Dík, niklované to není, je to jen vyleštěné. Leštění je docela složitý, ale nenáročný postup povrchové úpravy. Jen musíš zachovat určitý technologický postup. Začínáš hrubováním brusnými lamelovými kotouči, pak následuje kartáčování, předleštění a finální leštění.
    Pokud se chceš dovědět více, tak na netu určitě něco najdeš. Indulonou si mažu jen ruce :-)

      Nsrnka - Profil | Út 18.3.2014 16:54:38

      Rasto. >> tak jsem kouknul do archivu a konečná cena tý40tky byla 1520kč

        NTEZAR - Profil | Út 18.3.2014 15:50:22

        kkkarlos >> To je krasa-takhle je tenkrat měli vyrábět,a s tim ložiskem by to byla bomba.

          NRasto. - Profil | Út 18.3.2014 15:30:10

          kkkarlos >> parada...leskne sa ako psie gule...prezradis cim to lestis alebo je to niklovane ? :-) indulona to ratam nebude :-)

            Nshakespearman - Profil | Út 18.3.2014 15:27:31

            kkkarlos >> Moc pěkná práce

              Nsrnka - Profil | Út 18.3.2014 15:05:10

              kkkarlos >> Tak tenhle reexík je fakt frajer.Seš šikovnej už se těším až bude celej:-)))))))

                Nkkkarlos - Profil | Út 18.3.2014 15:01:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Kluci tak jsem to nevydržel a přidávám fotky, ikdyž Rexxík ještě není úplně hotový. Chybí překlapěč, ten budu muset poniklovat. Dlouho jsem přemýšlel jestli a jakou barvu na něj. Nakonec vyhrála černá matná, celý leštit se mi jej nechtělo :-) . Jestli ještě někdy budu "tunit" Rexxe, tak to dotáhnu trochu dál a dám mu minimálně jedno kuličkové ložisko. A zde jsou už fotky, možná udělám i leštěnou cívku jak psal Honza, nebo a to spíš novou duralovou matici brzdy.

                  NRasto. - Profil | Út 18.3.2014 14:39:52

                  srnka >> suhlas

                    Nsrnka - Profil | Út 18.3.2014 14:35:23

                    Rasto. >> No to právě nebyla a byla i místy odřená. Podle mně tak max.těch šest stovek a i to už by bylo ažaž:-)

                      NRasto. - Profil | Út 18.3.2014 14:31:23

                      srnka >> 1600?tak to je prehnane...to by musela byt nechytana v krabicke

                        Nsrnka - Profil | Út 18.3.2014 14:18:29

                        sumec 1950 >> Toniku proč by jsi mněl prodávat to sem ti to tak znechutil?

                          Nsrnka - Profil | Út 18.3.2014 14:16:59

                          TEZAR >> To víš vždy když jsem něco sehnal tak jsem to uložil do krabice že to udělám později a ono se to nějak nastřádalo. Jsem rád že jsem se vůbec dokopal alespoň k něčemu byl to fakt záhul:-) a hlavně sem neměl přehled co vlastně mám a co bych ještě potřeboval.

                            Nsumec 1950 - Profil | Út 18.3.2014 14:15:01

                            srnka >> Tak to abych začal prodávat.

                              Nsrnka - Profil | Út 18.3.2014 14:10:56

                              Rasto. >> já to mám rovnako ako ty čtyřicítka mě taky chybí.Ted byla na aukru šel jsem na 600kč a ono to vylezlo kolem 1600kč koukal jsem jak prasklé péro z gauče:-))

                                NRasto. - Profil | Út 18.3.2014 13:49:12

                                srnka >> nevala sa ti tam nejaky zbytocny BB II 2240? :-) Vymenim za BB II 2210

                                  NTEZAR - Profil | Út 18.3.2014 13:33:15

                                  srnka >> Moc pekny Tomasi,ale když si to predstavim,ze bych to mel rozebirat a zas davat dohromady-hruza.Urcite by me klepla pepka.Jeste ze mam jen par kousku...

                                    Nsrnka - Profil | Út 18.3.2014 10:09:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Celý víkend strávený v této společnosti šejků:-)kompletně vyčištěno promazáno u devíti navijáků vyměněny ložiska.Dalo mně to dost zabrat a to mně čekají ještě tři bedny cca asi 70kousků ale to už budu muset postupně protože takovej mazec už nehodlám podstoupit.Vsobotu sem u toho vydržel do čtvrté ranní v neděli do dvou hodin a ještě něco včera fakt hustý:-))))))))))))))

                                      Nsrnka - Profil | Út 18.3.2014 8:32:45

                                      Bušák >> Tak to ti závidím musim makat:-(

                                        NBušák - Profil | Út 18.3.2014 7:12:51

                                        srnka >> Nevím co myslíš za narážku ? Budu tady k večeru ,vyrážím na rybky.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly