Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

esoxx - Profil | Ne 11.3.2012 20:10:28

Miestna odbočka Sväzu slovenských rybárov v Bratislave získala na dorasteneckých pretekoch v rybolovnej technike rad významných úspechov. Základ úspechov bratislavských dorastencov je predovšetkým v starostlivosti o ich výchovu zo strany starších a skúsenejších rybárov. Odbočka si vie mládež nielen pritiahnuť, ale aj ďalej viesť. V prvom štvrťroku mali prihlásených 41 dorastencov za členov Sväzu slovenských rybárov. Každý nový člen se už pri podpísaní prihlášky do sväzu zaviazal zúčastnit sa 15 hodinového kurzu základov rybolovnej techniky, aby rýchlejšie zvládol prácu s náradím. Medzi tými, čo povinne absolvujú kurz, sa nájdu aj takí, ktorým sa rybolovná technika zapáčila, dobrovoľne sa dalej zúčastňujú tréningov a keď sú schopní pretekať, zaradí ich trenér do dorasteneckého pretekárskeho družstva. V minulom roku chodilo na pretekárske tréningy 7 dorastencov. V tomto roku sa ich počet zvýšil o 2 pretekárov. Trénuje sa už od polovice marca, vždy raz do týždňa na Železnej studienke pri Bratislave. ( 1960 )

Petrův zdar !

    esoxx - Profil | Ne 11.3.2012 20:07:47

    jarohardy >> zatím se musíš spokojit se třpytkami SOL :-)

      jarohardy - Profil | Ne 11.3.2012 20:04:54

      esoxx >> moc pěknej ,matice by chtěl černou a byl by fešák. škoda že není v plzenském regálu.

        esoxx - Profil | Ne 11.3.2012 20:01:16

        jarohardy >> nevím, tady je ještě jedna fotka, dostal jsem ho od 80.letého rybáře, kupoval ho někdy v roce 1950 v Praze ...

          jarohardy - Profil | Ne 11.3.2012 19:53:27

          esoxx >> pěkný, ten sol by se mě líbil.má origo matici?

            esoxx - Profil | Ne 11.3.2012 19:50:52

            Stabil II Rousek a SOL Triplex C, číslo 1747 ...

              jarohardy - Profil | Ne 11.3.2012 19:39:10

              esoxx >> to radši ne ,aby nás bába nelustrovala i tady a nepřijela k tobě s úkáčkama.

                esoxx - Profil | Ne 11.3.2012 19:35:16

                jarohardy >> to netuším, ale vyděsila mě pěkně :-)

                Jenžto já mám na foto interiéru lidi, cháá, ale radši je sem dávat nebudu ...

                  jarohardy - Profil | Ne 11.3.2012 19:31:11

                  esoxx >> jestli pak pán není nějakej ten rynašpion to se nedivím takovej strategickej objekt a bystrá hlídačka.Jestli to není bývalá zaměstnankyně a nrhodlá to tam privatizovat a rozjet retro výrobu zn. RETRORYNA.

                    esoxx - Profil | Ne 11.3.2012 19:28:44

                    jariss >> taky jsem to dřív nevěděl, přečetl jsem si to až v katalogu :-)

                      esoxx - Profil | Ne 11.3.2012 19:26:33

                      jarohardy >> už jsem to tady jednou psal, že neprojdu přes vrátnici. Zastavil jsem na parkovišti a nenápadně začal budovu fotit. Po třetí fotce na mě vyběhla babka, co to jako dělám - tak jsem rychle ujel :-)

                        jariss - Profil | Ne 11.3.2012 19:25:03

                        esoxx >>Míval jsem taky průhlednou krabku taky, jen dno bylo v barvě bílá káva, možná, že bych ji ještě někde našel.
                        Jako dítě jsem ty červené špuntíky používal normálně na plotky na malém rybníčku, správný důvod použití jsem se dozvěděl až od tebe.

                          jarohardy - Profil | Ne 11.3.2012 19:18:07

                          esoxx >> jardo no dobrý akorát by tam bylo málo místa na zdech je tam moc oken,myslel jsem to ,ale ÚPLNĚ VÁŽNĚ!!!!!!!!!!

                            esoxx - Profil | Ne 11.3.2012 19:16:39

                            jarohardy >> :-)) Fakt jsi mě rozesmál, to mě nenapadlo !
                            Ale budu o tom uvažovat, je to pořád prázdný ...

                              T.Karel - Profil | Ne 11.3.2012 19:16:33

                              Hardyman >> To máš pravdu marka tenkrát byla za 10 korun na černým trhu a plat byl okolo dvou tisíc.

                                jarohardy - Profil | Ne 11.3.2012 19:12:55

                                soliman >> byla pak ještě jedna série president asi po třech letech,ale stejně je to luxue i v pouzdru to nebejvalo běžné,když začal u shake wonderood tak byly muškáče v tubusech z plastu.

                                  jarohardy - Profil | Ne 11.3.2012 19:11:44

                                  Hardyman >> zdary Honzo koukni a dej sem kolik stál ten match a dělička je to tuším 1000V číslo.

                                    soliman - Profil | Ne 11.3.2012 19:10:52

                                    Hardyman >> Ahoj Honzo, já si myslím, že ten můj president bude jiný, má to jiné značení - President II, 1735/240.

                                      Hardyman - Profil | Ne 11.3.2012 19:05:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      soliman >>Německý katalog Shakespeare rok 1978 ceny navijáku a prutu o kterém mluvil Jarda. Ceny jsou fakt šílené, ale na druhou stranu nic lepšího v té době nebylo.

                                        esoxx - Profil | Ne 11.3.2012 19:01:51

                                        jariss >> ty malé červené splávky jsou Kondukterky, původně se vyráběly pro štikaře. Byl to malý kontrolní korkový splávek červeně lakovaný, na štikový vlasec, aby rybář mohl sledovat, kudy dravec ujíždí s rybkou :-) Většinu těch splávků v menších přihrádkách máš RYNA, tady je krabka ve starším provedení ...

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly