Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Njarohardy - Profil | Ne 11.3.2012 19:00:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

esoxx >> zdary. no myslím že nejlepší by bylo se nastěhovat do bývalé budovy Ryna a tam udělat krásnou expozici tvojí sbírky máš to super a určitě by ti bývalí rynáky zajímalo.zavzpomínali by na časy kdy tam tyhle věci dělali a budovali socializmus.

    Nesoxx - Profil | Ne 11.3.2012 18:53:43

    sumec 1950 >> musím opět smeknout, kolego, nádherný koutek Shakespeare !!! Až se přestěhuju do většího bytu, musím tam mít něco podobného :-)
    Ta pytlačka Rousek je super, bude zřejmě na sušení šňůry, dřevěný wobbler se jmenuje Dunaj, vyráběný už v 50. letech ...

      Nsoliman - Profil | Ne 11.3.2012 18:39:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      jarohardy >> Tady je označení toho mušáku

        Nsoliman - Profil | Ne 11.3.2012 18:18:46

        jarohardy >> Díky moc.

          Njariss - Profil | Ne 11.3.2012 18:17:59

          esoxboy >> Chytám od roku 86 a je možné, že tam je některý spláveček koupený v té době.

            Njarohardy - Profil | Ne 11.3.2012 18:17:34

            soliman >> tak je to jak jsem psal ,mluvil jsem se sumcem po tlf. je to série Ultra 2850,2851,2852,2853 podle snůry je velikost navijáku.

              NT.Karel - Profil | Ne 11.3.2012 18:07:47

              sumec 1950 >> Moc pěkná sbírka ,gratuluji.

                Njarohardy - Profil | Ne 11.3.2012 18:01:45

                soliman >> napsal jsem ted sumcovi at na to koukne abych nemystifikoval,už jsem starší a nevím přesně tak to skoukne a snad napíše.

                  Njarohardy - Profil | Ne 11.3.2012 18:00:17

                  sumec 1950 >> zdary pomoc nám s tím navijákem co píšu solimanovi koukni na ultra do katalogu kdy vylítli prezidenti a měl by tam být u mušáků nebo u prutů série president.

                    Nsoliman - Profil | Ne 11.3.2012 17:59:17

                    jarohardy >> Díky za informace. Pěkný naviják mi k němu bohužel zatím chybí.

                      Nsumec 1950 - Profil | Ne 11.3.2012 17:57:39

                      jarohardy >> ahoj Jardo, mám připraveného siluruse a tokoze 1.8 m bez limitu.Ten prut jsem si koupil v praze u petra v dlouhý v roce asi 1985. Jsem jeho první majitel.

                        Njarohardy - Profil | Ne 11.3.2012 17:57:16

                        soliman >> to je první grafit od Shakespeara na ten byl naviják magnesiovej číslo přesně nevím ,ale byl to luxusní kus v dřevěný krabici,tonda tady by ti to mohl najít má katalogy já už si ty čísla z hlavy nepamaruju.Tahle série i s navijákama byla k výročí Shakespeara. měl jsem v ruce i plavačkovou děličku na tu dobu bomba jak konstrukcí tak ,ale i cenou. Ten mušák byl myslím ,ale přesně nevím Ultra a byl asi ve 4 velikostech.

                          Nsoliman - Profil | Ne 11.3.2012 17:48:51

                          jarohardy >> Už jsem ho pár let neprovětral. Je to, z dnešního pohledu, taková žvejka, tak na podzim na sucho, ale to si zase raději vezmu trojku.
                          Ale mám ho tak nějak nostalgicky rád :)

                            Njarohardy - Profil | Ne 11.3.2012 17:43:06

                            sumec 1950 >> ahoj toníku a máš tam něco na retro sumce????

                              Nsumec 1950 - Profil | Ne 11.3.2012 17:41:40

                              soliman >> vzít si shakespeary k vodě? Tak s tím nemám žádný problém. Mám mimo sbírku pár kousků navíc.

                                Njarohardy - Profil | Ne 11.3.2012 17:40:52

                                soliman >> to nevadí ,tak přesně nevím co by to mohlo být za značku,pořád mě tam neštymuje to otáčení i když je vidět že je to origo, a chodíš s mušákem k vodě nebo je jen vitrýnovej?

                                  Nsoliman - Profil | Ne 11.3.2012 17:31:26

                                  sumec 1950 >> Krásné. Ale nejhezčí jsou stejně u vody :)

                                    Nsumec 1950 - Profil | Ne 11.3.2012 17:30:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    A ještě vobíka.

                                      NPetan600 - Profil | Ne 11.3.2012 17:28:34

                                      sumec 1950 >> To je nádhera až srdce plesá...:-)Radost pohledet,taky bych bral takovou vitrýnku..

                                        Nsumec 1950 - Profil | Ne 11.3.2012 17:27:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Toto našel kamarád doma na půdě.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly