Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

jasommato - Profil | So 10.3.2012 20:38:26

stika11 >> hmmmmmmmmm ticha zavist
ak take daco nezozeniem tak si ho budem musiet vykrutit

    jasommato - Profil | So 10.3.2012 20:37:34

    T.Karel >> ja som muskar takze ties ale aj bi som si rad zaplavackoval s takou drevenou kraskou

      stika11 - Profil | So 10.3.2012 20:22:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      T.Karel >> Ale jsou to pěkná motátka.

        stika11 - Profil | So 10.3.2012 20:21:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        T.Karel >> Já mám tři kusy a taky značené nejsou.

          T.Karel - Profil | So 10.3.2012 19:52:42

          jasommato >> Já mám vůbec pro kolečka slabost

            T.Karel - Profil | So 10.3.2012 19:51:45

            stika11 >> Nikde jsem na něm nic nenašel .Přivezl mi ho kamarád z Britské Columbie je po jeho pradědovi ,prý na něj chytal jesetery .Je to moc pěkně zpracované mosaz a tvrdé dřevo .Chodí to jak hodiny

              jasommato - Profil | So 10.3.2012 19:03:41

              T.Karel >> nadherny kusok drevo je najkrajsi material taketo kolecko ma proste dusu

                stika11 - Profil | So 10.3.2012 18:50:03

                T.Karel >> Hezký dřevíčko,pro tyhle navijáky mám nějakou slabost. Je značený?

                  T.Karel - Profil | So 10.3.2012 17:01:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Dřevěný naviják

                    esoxx - Profil | Pá 9.3.2012 22:01:11

                    kožich007 - 9.3.2012 21:57:42 >> nejsou lidi ...

                    Petrův :-)

                      esoxx - Profil | Pá 9.3.2012 21:55:50

                      Nejlepší mimopstruhová voda z celého okolí kdyňského povodí - úsek Starého potoka v Záhořanech - velmi zarostla rákosem, takže se odtud ryby takřka vystěhovaly. Jejich životní prostor se den ode dne menšil. Rybáři ze Kdyně dali proto hlavy dohromady a přišli na "zlepšováček", kterým jedině bylo možné povodí vyčistit a připravit je opět k normálnímu hospodaření.
                      Byl vypracován nákres velkých ocelových hrabí, které pak organizace dala zhotovit. Další práci již vykonala mechanizace. Čs. státní lesy zapůjčily vozidlo Tatra 111 s navijákem, který vytahal všechen porost až na břeh. Pracovníci z MNV Záhořany, když viděli, že jim z náhonu vznikne přírodní koupaliště, přispěli na úhradu výloh.
                      Z vykonané práce mají nyní všichni společnou radost. ( 1960 )

                        esoxx - Profil | Pá 9.3.2012 21:44:32

                        jarohardy >> dík za odkaz, pěkné sbírky nástrah, jestli čtu správně, varují před plastovými sáčky, že škodí papíru ?

                          jarohardy - Profil | Pá 9.3.2012 21:21:09

                          kožich007 - 9.3.2012 21:18:20 >> to přijde časem až budeš chtít pořád něco novýho do sbírky,začnou pruty,věci o kterých by jsi si nikdy nemyslel že je začneš shánět. do vitrýn je to pěkná dekorace k navijákům všechny ty věcičky okolo.já ted začal sbírat špulky od silonu podle barev a síly.

                            : vydrák - Profil | Pá 9.3.2012 20:42:57

                            esoxx >> Byl určo kouzelnej.Původně to měla být klička:-))

                              : vydrák - Profil | Pá 9.3.2012 20:41:27

                              kožich007 - 9.3.2012 20:33:42 >> O rozměry mi nejde,pouze o inspiraci - jak píšu.Tím myslím rozvržení police a tak.

                                T.Karel - Profil | Pá 9.3.2012 20:40:09

                                Děkuji pánové ,Atlatic jsem sehnal před předloni na blešáku a Šídlo mám od kamaráda již osm let

                                  esoxx - Profil | Pá 9.3.2012 20:33:33

                                  : vydrák >> gratuluji k novému přírustku, to byl nějaký kouzelný balík, když z kličky vyrostl celý TAP :-)

                                    : vydrák - Profil | Pá 9.3.2012 20:29:39

                                    kožich007 - 9.3.2012 20:28:26 >> Až bude police hotová,tak si vezmu inspiraci:-)

                                      esoxx - Profil | Pá 9.3.2012 20:27:00

                                      T.Karel >> tvé další fotky již vše vysvětlují :-) Mohu se jedině přidat, parádní navijáky, ten Atlantic má nádhernou patinu ...

                                        Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly