Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Hardyman - Profil | Pá 15.5.2020 16:45:45

boticar >> Tenhle sice není retro, ale do 20 let mu moc neschází. Šnekový převod se sice nekoná, ale celokovová konstrukce je zachována.

    Hardyman - Profil | Pá 15.5.2020 16:32:47

    boticar >> S dřevěnou klikou mám také Cardinal 3 v krabici nový kus. Určitě udělám fotku účtenky. Byl koupen po revoluci.

      boticar - Profil | Pá 15.5.2020 16:22:21

      Hardyman >> to nemusíš, jen mě to zajímalo, za kolik se to tu mohlo prodávat. President stál ofiko 790 a těch 460 také nevím, kdy se na krabici objevilo. Taťka má na krabici Cardinal C3 (zelený, dřevěná klička) 1450,- a kupoval nějakou dobu po revoluci. Zajímavé, že si toho moc nepamatuji, ale že se u taťky objevil tento naviják nový, to se mi vybaví. Ta cena přes dva tisíce se mi ale tak moc nezdá :D

        Hardyman - Profil | Pá 15.5.2020 15:53:23

        Cardinal >> Ta sestava k sobě skvěle ladí dobově, vyvážeností. Nový abulon jsem někde měl, ale někomu jsem ho věnoval. Ale mám hodně třpytek ABU Toby i jiných modelů od ABU všechny jsou Made in Sweden.

          Hardyman - Profil | Pá 15.5.2020 15:48:43

          boticar >> Na účtence je myslím 2830.- je z pozdější doby. Kouknu na ni a udělám fotku.

            Cardinal - Profil | Pá 15.5.2020 15:07:01

            Hardyman - 15.5.2020 13:48:38 : nádherný komplet od ABU. 16.6. sa budú všetci rybári nechápavo pozerať. By som si to úžíval ako nikto tam. Gratulujem a slintám.:-) Ešte by to chcelo silon ABULON a to už by bola pecka.

              boticar - Profil | Pá 15.5.2020 14:00:02

              Hardyman >> Kolik je na účtence? Já mám Cardinal 3, model z roku 1977 s malým štítkem, a na krabici je propiskou 460,-

                Hardyman - Profil | Pá 15.5.2020 13:49:44

                Tasovická vydra >> Stando dík za Suecia je perfektní.

                  Hardyman - Profil | Pá 15.5.2020 13:48:38

                  Příprava na 16.6. zatím je čas, ale lepší včas než na poslední chvíli.
                  Dobovka od ABU, UL v sedmdesátých letech 1-7g je pořádný odvaz.
                  Účtenka od Cardinal 33 je v krabici byl koupen v Praze. Tudíž žádný ebay.

                    kkkarlos - Profil | Čt 14.5.2020 21:14:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Takové malé "píčince" a co s tím člověk zadrbe času ...

                      Tasovická vydra - Profil | Čt 14.5.2020 14:23:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Ahoj kluci, děkuji Vám za gratulace a slova uznání. Jsem rád, že se můžu pochlubit krásným úlovkem a dokázat tak, že umím i chytat ryby a ne jenom blbě kecat. 😀😄😁😁
                      Možná pokud se zadaří, tak někdy dám ještě jednu fotku starší kolegyně, protože na této vodě vím ještě o jedné, která má odhadem ještě tak o 5 kilo víc. Bohužel ale bydlí uprostřed vrby, která leží ve vodě...

                        Hardyman - Profil | St 13.5.2020 17:24:01

                        Tasovická vydra >> Stando pěkná štika, retro vybavení si každý může představit o to vůbec nejde.

                          Cardinal - Profil | St 13.5.2020 17:20:08

                          Tasovická vydra - 13.5.2020 15:52:46 : taká ryba vie potešiť. Gratulujem.

                            sumec 1950 - Profil | St 13.5.2020 16:58:58

                            Tasovická vydra >> Je krásně zbarvená,gratuluji taktéž.

                              venca1 - Profil | St 13.5.2020 16:10:52

                              Tasovická vydra >> Pěkná smradlavka, gratulace.

                                Tasovická vydra - Profil | St 13.5.2020 15:52:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Na retrocajk to tentokrát bohužel nebylo (možná Bohu dík, protože nevím, jestli bych ji z těch stromů jinak dostal), ale nedá mi to se nepochlubit. 😃😃😃 Zatím moje největší.
                                ...doufám, že mě tu nebudete peskovat za to, že jsem ji chytnul v květnu. V Bavorsku se to prostě může, protože štiky už jsou dávno vytřený a riziko, že by rybář při lovu štik nepustil jiného hájeného dravce jehož chytne tu je docela malé.

                                  kkkarlos - Profil | St 13.5.2020 7:32:33

                                  Neutron >> :-D

                                    Neutron - Profil | St 13.5.2020 6:31:15

                                    Volové :-)

                                      sumec 1950 - Profil | St 13.5.2020 5:36:40

                                      Vidím to zcela jasně. Jistý zde nejmenovaný politik se dal na další miliardový bysnys,aby zalepil díru po nekvalitní výrobě rybářských prutů,které nám nabízeji prodejci z různých koutů celého světa.

                                        kkkarlos - Profil | Út 12.5.2020 23:34:03

                                        Tasovická vydra >> to já prvně taky, ale pak po delším koukání na to tam vidím A3

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly