Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Nsintrix - Profil | Čt 12.11.2015 8:09:49

tajmen1 >> tento typ jsem také nikde neviděl. Hodně se vyráběly v Americe a to nejen "šejkspírem". I na starém kontinentu. Možná i ve Francii. Těžko se chytat, když není alespoň náznak signace. Ale kousek je to móóóc pěkný. O tom žádná.

    Ntajmen1 - Profil | Čt 12.11.2015 8:03:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Hardyman >> Fota moje a z knihy Slávy Štochla Das jahr des anglers.(Rok rybáře) která vyšla v roce 1960.Je zajímavé že o tom navijáku jinak není nikde ani zmínka.Myslím katalog,reklama v časopise atd.Je sice těžší ale i po těch letech velmi spolehlivý(což se a to bez urážky o Polských a Ruských navijácích té doby okolo roku 1950 nedá řici. A ještě k tomu muš.automat?Když chtěli rybu,hodili tam dinamit.Možná se na to časem přijde.

      Nkkkarlos - Profil | Čt 12.11.2015 8:00:49

      Kubas >> Možná to nebylo adresováno mě, ale tak nějak se mě to docela dotklo....

        NKubas - Profil | Čt 12.11.2015 7:36:34

        kkkarlos >> Karle nemyslím si že to bylo adresované na tebe to co včera Martin psal. :)

          Nkkkarlos - Profil | Čt 12.11.2015 7:31:39

          tokoz11 >> Martine, kdybys to napsal dneska ráno tak si řeknu že ses špatně vyspal. Jsem to tak nějak pochopil, že ty překlápěče na Rousky i s těma podložkama co jsem ti tenkrát posílal stojí za houby. Hele tak až je budeš vyhazovat, tak mi je pošli. Rád je od tebe odkoupím, teď by se mi docela šikly a nemusel bych je složitě vyrábět....

            Ntokoz11 - Profil | St 11.11.2015 23:27:55

            Hardyman >> a vy to ani vědět nepotřebujete protože jak říká Ziggy : musíš mít důvěryhodné lidičky a na ty se obracet. Jde o to komu můžeš věřit a komu ne, vždyť to znáš........

              Ntokoz11 - Profil | St 11.11.2015 23:21:19

              Hardyman >> a co si tím pomůžu ? :D nejsu udavač

                NHardyman - Profil | St 11.11.2015 23:18:28

                tokoz11 >> Napiš to rovnou od koho jsi nakoupil špatně a kdo tě napálil jak píšeš od známých. Jen to napiš. Ostatní si dají pozor.

                  NZiggy - Profil | St 11.11.2015 23:16:43

                  Hardyman >> jo jo, tak už to Honzo je........
                  Proto jsem psal že záleží na každém, věci se opravují co je lidstvo lidstvem, je málo lidiček kteří to opravdu umí, je to tu vidět...

                    NHardyman - Profil | St 11.11.2015 23:10:43

                    Ziggy >> Věc, která vyžaduje opravu tak ji opravit aby mohla sloužit dál nic špatného v tom nevidím. Když součástka chybí a jsou možnosti tak ji vyrobit. Ta věc stále zůstane v retro stylu na tom se nic nemění, bude funkční co s navijákem, který se netočí. Absolutní blbost na nic nesahat a nechat být jak to bylo nalezeno na půdě po šedesáti letech. Podívej se Karel kolik zachránil díky své šikovnosti navijáků a kolika lidem udělal radost. Někdo se probudí a napíše takový blábol..

                      Ntokoz11 - Profil | St 11.11.2015 23:07:58

                      Ziggy >> kolikrát sem nakoupil líp od cizích než od známejch ale to je asi jedno nejde jen o repliky ale lidi co chápou co tím myslím to pochpoli a ti co to chápat nechcou tak budou mít pořád jinou pravdu než já přeju příjemnej zbytek večera a trochu nad tím popřemejšlejte :)

                        NZiggy - Profil | St 11.11.2015 23:02:39

                        tokoz11 >> Tak jsi to měl napsat hned, jde o repliky na vše, toto je už bohužel možné několik let, vše je pouze o penězích, o ničem jiném. V tomto případě (já to tak mám) musíš mít důvěryhodné lidičky a na ty se obracet. Jde o to komu můžeš věřit a komu ne, vždyť to znáš........
                        A když chceš nakupovat věci od lidí které neznáš, musíš počítat s tím že to nemusí být to pravé ořechové...... a někdy i stará zátka ať už plechová nebo plastová (s pěknou patinou) může být "pár hodin" stará.........

                          NZiggy - Profil | St 11.11.2015 22:53:32

                          pdpavel >> Ahoj, souhlasím. Sám víš, dnes najít prut nebo naviják v novém stavu je prakticky nemožné.
                          O to je to větší radost když najdeš pěknou věc ve slušném stavu, no a potom je na každém jestli se spokojí se stavem a nebo se pustí do úprav......

                            Ntokoz11 - Profil | St 11.11.2015 22:49:28

                            Ziggy >> je něco jinýho si dát prácu sehnat origo díl i když to někdy dost stojía trvá to dlouho nebo koupit repliku s plastu a myslím že málo kdo je takovej odborník aby poznal plastovou zátku na tapa z fotky třeba na inzerátech ale časem na to doplatíme všichni až budeme přemejšlet jestli máme koupit tapa na aukru ale nebude to jako ted že na hodně vyleze ale budeme si říkat a je vůbec z orygoš dílů ? a má origo barvu ?

                              Npdpavel - Profil | St 11.11.2015 22:47:07

                              Ziggy >>
                              Ahoj , myslím že Ty jsi to napsal správně , jde asi o indyviduální přístup ke každé dané věci zvlášť.
                              A když je oprava provedena s citem a člověk z toho má radost tak to je hlavní , proto to asi každý sbírá , že má z toho radost a když si doneseš domu cenný kousek s ulomenou nožkou nebo kličkou tak se snažíš mu vrátit život a funkčnost ...

                                Ntokoz11 - Profil | St 11.11.2015 22:43:59

                                Mates PB >> mám jen čas mi nějake schází a už se těším co v pátek ukážeš :D

                                  NZiggy - Profil | St 11.11.2015 22:36:19

                                  tokoz11 >> Martine, co píšeš, v něčem to má logiku, ale zase tak s tebou nesouhlasím, já mám také rád staré věci, když se někomu líbí že si věc opraví (ať už jakýmkoliv způsobem) je to čistě na něm, on se na to bude doma koukat, v některých případech to není možné jinak udělat, když chceš tu věc mít kompletní. To víš sám. Jestli si někdo přebarví naviják, je to o vkusu a vhodnosti k dané věci. Souhlasím s Tebou co se týče patiny, ta je nenahraditelná. To je nádherná věc, ale zase, když přineseš domů starý naviják, nesáhneš na něj? Vemeš jako většina(možná všichni) něco na očistu a je to, to k tomu patří. Až budeš mít děti a bude je zajímat tvůj koníček, bude pouze na tobě aby jsi jim řekl, tohle jsem opravil a vyměnil jsem to a to, vysvětlil jim co jsi vše udělal aby to byl zas pěkný kousek. Takhle se to předává budoucím generacím, se vším co jsi na tom udělal...... a vysvětlil proč.........myslím

                                    NMates PB - Profil | St 11.11.2015 22:33:10

                                    jarohardy >> sám opravuješ, nač ta ironie?

                                      NMates PB - Profil | St 11.11.2015 22:31:50

                                      tokoz11 >> neboj kluku, v pátek dám možná něco na co nebude šáhnuto.


                                      Co čudlik na roena? Máš ho furt pro mě?

                                        Njarohardy - Profil | St 11.11.2015 22:18:40

                                        tokoz11 >> Moc pěkně napsaný at žijou repasy v top stavu.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly