Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

N: vydrák - Profil | St 28.10.2015 16:59:57

sumec 1950 >> Máš pravdu Tondo.
Protože chci sám otevřít museum rybářského sportu, tak jezdím a sbírám inšpiraci:-))

    Nsumec 1950 - Profil | St 28.10.2015 16:56:26

    Hardyman >> Honzo,koukám že Roman začíná objíždět soukromá muzea.

      N: vydrák - Profil | St 28.10.2015 16:55:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Hardyman >> Ahoj Honzo.
      Před chvilkou jsem koukal na včerejší díl - Tajemství rodu a hned si vzpomněl na tebe a Tvoje vyprávění :-)
      http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10312897742-t​ajemstvi-rodu/

        NHardyman - Profil | St 28.10.2015 16:51:04

        pdpavel >> Pavle prut vypadá na Tokoz, ale mohl být opravený Stibůrkem. Jak napsal Roman jedna návštěva v muzeu a viděl prut Tokoz se vsazenou špičkou ze štípaného bambusu. Roman má dobrého pamatováka číslo prutu je 1370. Prut se vsazenou špičkou není často k vidění. Gratuluji ti k úlovku.

          NKarhu - Profil | St 28.10.2015 16:32:33

          pdpavel >> Pavle pěkný úlovek,gratulace,krásnej Tapík

            Npdpavel - Profil | St 28.10.2015 16:31:21

            : vydrák >>
            Děkuji za upřesnění, akorát mu dole chybí špunt na obyčejný vrut do dřeva,takže třeba bodec by tam nešel...
            Jinak je ok

              N: vydrák - Profil | St 28.10.2015 16:26:59

              pdpavel >> Dneska jsem stejný prut držel v ruce v jednom rybářském soukromém muzeu na Vysočině.
              Jedná se o bambusový prut TOKOZ s vlepenou štípanou špičkou č.1370 (pokud se dobře pamatuju) :-)

                Npdpavel - Profil | St 28.10.2015 16:22:14

                kkkarlos >>
                No nějak sem se odvázal :).... sem zvědav jestli někdo určí ten štípák , jedno očko je horší a na chytání by nebyl, tak nevím jestli zanechat patinu a vystavit a nebo převázat, ale asi pujde někam na poličku..

                  Nkkkarlos - Profil | St 28.10.2015 16:18:58

                  pdpavel >> Pavle ty teda řádíš, rozjíždíš to docela ve velkém. A tak to má být.... ;-)

                    Npdpavel - Profil | St 28.10.2015 16:17:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    potom ještě jeden neznámý laminát (asi předělávka)
                    A jeden bič, který má mezi vývazy i nějaký kov...... a už končím :)

                      Npdpavel - Profil | St 28.10.2015 16:15:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Potomjeden obyčejnější bambusák tokoz, bohužel vývazy jsou uvolněné...

                        Npdpavel - Profil | St 28.10.2015 16:13:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        doufám že to tu dneska nějak nezahltím, ale mám tu jeden zajímavý tokoz a příjdemi vývaz puvodní.... poslední díl prutu je z obyč bambusu reinkarnovaný na štípák :) číslo prutu je necelé ale možná se s tím už nekdo setkal , třeba Vydrák bude vědet když se jedná o TOKOZ...
                        Díky

                          Npdpavel - Profil | St 28.10.2015 16:10:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Přikládám část dnešního úlovku, proudík má trošku popraskanou kličku ale jinak oki, docela mě překvapil objevený tapík je dost zachovalý a neošoupaný,chod paráda...
                          Poprosil bych někoho zkušenějšího o identifikaci štípaného proutku.... myslel sem že jedu pro rouska ale signace nikde.... díky :)

                            Npdpavel - Profil | St 28.10.2015 16:03:55

                            kkkarlos >>
                            Luxusní :)

                              Nkkkarlos - Profil | St 28.10.2015 12:07:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Trojkový Satbílek je hotový, chtělo by to ještě poniklovat překlapěč. Ale s tím se popasuji příště...

                                Ndirekt - Profil | St 28.10.2015 11:16:38

                                sumec 1950 >> děkuji Ti

                                  Nsumec 1950 - Profil | St 28.10.2015 10:52:12

                                  direkt >> Můžeš být hrdý i na sebe.Krásný kousky.

                                    Ndirekt - Profil | St 28.10.2015 9:56:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Jedna fotka k našemu dnešnímu státnímu svátku,
                                    myslím že můžem být hrdý na naše předky !

                                      NZiggy - Profil | Út 27.10.2015 22:24:39

                                      Mates PB >> Jo jo

                                        NMates PB - Profil | Út 27.10.2015 8:03:37

                                        Ziggy >> Nemám ten prut u sebe, zjišťuju to jednomu známému, co dělá bamboo a bamboo repase.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly