Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NLovec Fišma - Profil | So 12.9.2015 15:46:24

_raven_ >> jaká pak by byla cena ?

    Nsimi1977 - Profil | So 12.9.2015 12:38:16

    Dnešní retro....

      NMates PB - Profil | Pá 11.9.2015 15:09:13

      pdpavel >> Pěkný, moc pěkný.

        Npdpavel - Profil | Pá 11.9.2015 15:08:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Přidám dnešní úlovek který hodně potěšil, vše v bezvadném stavu...

          NMates PB - Profil | Pá 11.9.2015 10:21:03

          simi1977 >> Možná jo, vypadá masivně.

            Nsimi1977 - Profil | Čt 10.9.2015 19:31:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Tokoz 1162/1,je Sumcový?

              NCardinal - Profil | Čt 10.9.2015 10:13:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Spomenuli sa tu úpravy - odľahčenia. Tiež som navijak po otcovi odvŕtal a neskôr keď prasklo vývodné očko toto nahradil otvorom z nerezu. Madlo kľučky je tiež po úprave. Navijak je inak plne funkčný.

                NFilla - Profil | St 9.9.2015 23:12:49

                Leník >> Pekna reseta. Dekuju Lenko.

                  Nimagicien - Profil | St 9.9.2015 18:42:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  nazdar panove,
                  v roce 1874 uvedl charles. f. orvis ve vermontu na trh prvni, tzv. ventilated fly fishing reel, a dostal na ni patent. tento kolovratek se poklada za pocatek modernich muskarskych navijaku …
                  http://www.orvis.com/s/orvis-timeline/9

                    Ndirekt - Profil | St 9.9.2015 15:18:40

                    simi1977 >> simi , velká gratulace :-)

                      NMates PB - Profil | St 9.9.2015 14:53:38

                      Leník >> Taková inovace stojí za hovno. (Palivec polocopyright)

                        NLeník - Profil | St 9.9.2015 14:40:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Filla >> Pro sběratele má tento naviják nulovou hodnotu, z historického hlediska však jde o zajímavý dobový artefakt. V sedmdesátých a osmdesátých letech se takto navijáky velmi často odlehčovaly.

                          Nkkkarlos - Profil | St 9.9.2015 10:43:49

                          simi1977 >> Aby nebyl podobný, když to máš Sola s deklem z Rekorda :-)

                            Nsimi1977 - Profil | St 9.9.2015 8:43:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            ..tak konečně to přišlo!Recorda jsem ještě neměl,i když je hodně podobný Solu :-)

                              NMates PB - Profil | Út 8.9.2015 21:48:41

                              Filla >> No je to kus železa (slitiny).

                                NFilla - Profil | Út 8.9.2015 21:17:47

                                Mates PB >> Pohledal jsem Zelenou priseru od Tokozu, "krasavecek". Asi pekne tezky navi, ze?

                                  NFilla - Profil | Út 8.9.2015 21:15:27

                                  Diky vsem za reakci. Je to puvodne toto kolecko?
                                  http://www.antiknavijaky.freepage.cz/nova-stranka-1​28377/

                                    Nkkkarlos - Profil | Út 8.9.2015 21:03:43

                                    Hardyman >> Náhodou Honzo je zněj použitelné madélko, protizávaží a naváděcí kroužek. Možná i oska pokud není moc ojetá. Jinak máš pravdu, škoda veliká takového navijáčku.

                                      NMates PB - Profil | Út 8.9.2015 20:53:50

                                      Filla >> Já mám vodvrtanou i zelenou příšeru...

                                        NHardyman - Profil | Út 8.9.2015 19:49:53

                                        Filla >> Majitel navijáku musel být podvyživený, že hleděl na každý gram...Škoda navijáku je nenávratně v háji.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly