Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Nsimi1977 - Profil | Pá 14.8.2015 15:25:36

tak copak to dnes přišlo za balíčky???Konečně můj první větší Rousek!

    NCardinal - Profil | Pá 14.8.2015 14:01:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Hardyman - 14.8.2015 13:23:32 : Keď som ho onoho času získal, nemal žiadne značenie. Špica bola --pravdepodobne ulomená, chýba z nej tak 7-8 cm. Dostal nové vývodné a koncové červené očká, bol nanovo vyviazaný a nalakovaný. Koncovka tiež nie je origo. Prút z podobným modrým sedlom som videl na fotke od p. Troníčkovej tu na MRKu. Podľa mňa je to tiež Tokoz. Loví sa s ním dobre.

      NHardyman - Profil | Pá 14.8.2015 13:53:41

      Pepé - Vsetín >> Mám rozluštění k prutu Tokoz s modrým sedlem od Stibůrka. Po přečtení reklamy na stavbu prutů, dle přání zákazníka lidového družstva Vysočina jsem využil jejich služeb. V roce 1957 jsem po špatné zkušenosti s plastovým sedlem navštívil pana Stibůrka na Pankráci, ten mne za pár korun prodal hliníkové sedlo s modrou eloxovanou úpravou. No a bylo otázkou času, kdy jsem prut s modrým sedlem poslal do renomované firmy, která mi prut v krátké době opravila. Někdo by si prut opravil sám, ale bohužel jsem se na tak náročnou opravu necítil a dobře jsem udělal, že opravu vyřídil profesionál. Na prut chytám dodnes.

        NHardyman - Profil | Pá 14.8.2015 13:26:07

        Ziggy >> Petře je to tak když je modré sedlo na prutu od Stibůrka tak je vše jasné.

          NHardyman - Profil | Pá 14.8.2015 13:23:32

          Cardinal >> Prut je značený Tokoz? Vypadá pěkně. Modré sedlo se na muškařských prutech objevuje.

            NCardinal - Profil | Pá 14.8.2015 10:43:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Mám podobné sedlo ma muškárke, aj keď nie do všetkých detailov, no farba je modrá.

              NHardyman - Profil | Pá 14.8.2015 7:35:25

              T.Karel >> Karle děkuji za upřesnění pana Stibůrka, ten prut je od tebe.

                NZiggy - Profil | Čt 13.8.2015 23:19:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Tak na dobrou, nedalo mi to, modrá už trochu "vybledlá" i přesto jí mám rád......
                stará úprava na horním prutu, lakovaná rukojeť, na spodním po odstranění laku

                  NZiggy - Profil | Čt 13.8.2015 22:14:03

                  Hardyman >> ten modrý elox sedla mi naopak sedí, je něčím zvláštní
                  nemohu dohledat fotky

                    NZiggy - Profil | Čt 13.8.2015 22:04:32

                    Hardyman >> Díky za pochopení Honzo

                    Petr

                      NPepé - Vsetín - Profil | Čt 13.8.2015 21:33:59

                      T.Karel >> díky za tyto informace, právě kvůli nim funguje tato diskuse!!!

                      EDIT: @ Honza > prosím ohodnotit "skvělý zápis"! Díky...

                        NT.Karel - Profil | Čt 13.8.2015 21:30:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Hardyman >> Pan Stibůrek fungoval ještě v 80 letech sám jsem k němu na Pankrác chodil . Měl tam malý krámek naproti Centrotexu a ve výloze vodníka . Opravoval mi pár navijáku a měl věci které nebylo normálně k máni ,jako háčky od Mustadu woblery od Shakespearu Big S a třeba vlasec 0.08 který nebyl vůbec k mání

                          NPepé - Vsetín - Profil | Čt 13.8.2015 21:11:58

                          Mates PB >> evidentně ano, mám také ten názor, papaláš hold věděl, že to sedlo je kvalitní, lepší, než plast... A pak, že zakázková stavba prutu je moderní záležitostí muškařů, vláčkařů nebo kaprařů.... prdlajs! :-)

                            NMates PB - Profil | Čt 13.8.2015 21:06:17

                            Hardyman >> To je záhada, ale vypadá to, že je to oridž. Možná nějaká zakázková výroba pro nějakýho papaláše.

                              NHardyman - Profil | Čt 13.8.2015 21:00:27

                              sumec 1950 >> Tondo já vím, že jsi žertoval.

                                NHardyman - Profil | Čt 13.8.2015 20:59:10

                                Mates PB >> Martine jasně, ale co dělá tohle sedlo na prutu Tokoz. Kdyby byla vidět na prutu úprava tak je to jasné, někdo si dal kovové místo plastového. Ale nic takového jsem nezpozoroval.

                                  Nsumec 1950 - Profil | Čt 13.8.2015 20:48:44

                                  Hardyman >> Jen jsem trochu zlobil.

                                    NMates PB - Profil | Čt 13.8.2015 20:44:36

                                    Hardyman >> Ta modrá je prostě Stibůrek, ani jsem nemusel číst tvůj koment pod fotkou a věděl jsem.:-)) Já bych tu modrou nezatracoval :-))

                                      NPepé - Vsetín - Profil | Čt 13.8.2015 20:39:52

                                      Hardyman >> Přesně Honzo, kdyby se tehdy rozhodli pro jakoukoliv "přírodní" barvu, (prostě nějakou khaki, antracit, černou, slonovou kost) bylo by to lépe sedělo oku.

                                        NHardyman - Profil | Čt 13.8.2015 20:37:45

                                        sumec 1950 >> Tondo i kdyby výměna tady byla možná měl by jsi smůlu. Špunt je původní nápis Rousek Fishing sport zčásti chybí, prut byl chytaný.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly