Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NHardyman - Profil | Čt 13.8.2015 20:33:18

Pepé - Vsetín >> Stibůrek fungoval po znárodnění údajně do sedmdesátých let možná ještě déle. Tak eloxované sedlo jde s prutem i dobově vůbec nic nebudu předělávat nechám prut jak je. Modrá barva sedla je šílená, zelená by ladila lépe.

    NPepé - Vsetín - Profil | Čt 13.8.2015 20:23:49

    Hardyman >> barevně fakt haluz, nevím, kde tehdy přišli na tuto modrou, ale stran kvality je to výborné sedlo a tím pádem bych to neřešil! lepší toto modré než špatný plast (mám jeden moderní prut, kde sedlo stojí vyloženě za ho*no) Toto Tvoje je staré až až a dodnes v dobrém stavu!

      Nsumec 1950 - Profil | Čt 13.8.2015 20:16:15

      Hardyman >> Tak já ti dám špunt originál Tokoz,výměnou za originál Rousek. Aha,tady není retrovýměna.Tak nic.

        NHardyman - Profil | Čt 13.8.2015 20:08:59

        Pepé - Vsetín >> Pepo nevím co si mám o tom prutu myslet nesedí mi tam jenom to sedlo navijáku. Pokud by někdo měnil spodní část korku a potom i sedlo, tak to musela udělat profi opravářská dílna. Jak říkáš, lehčí prut na štiku, šoulačku.

          NPepé - Vsetín - Profil | Čt 13.8.2015 19:47:56

          Hardyman >> velice zajímavá kombinace komponentů, jako by "co dům dal", ale krásně se to k sobě hodí. Štikáč, jak malovaný, případně na šoulačku. MOC pěkný prut v moc pěkném stavu Honzo!

            NHardyman - Profil | Čt 13.8.2015 19:01:54

            Včerejší noc byla horká a plná různých dohadů, tak dávám jednu novinku pro dobrou náladu od TOKOZu.
            Jedná se o model, který má šroubení co dával Stibůrek. Gumový špunt je Rousek a vyvázání je také Rousek, ale značení TOKOZ. Lak jsem vyčistil jinak je originál, délka tři metry.

              NHardyman - Profil | Čt 13.8.2015 18:46:55

              venca1 >> Jo máš pravdu nemám katalog po ruce. Od Silstaru jsem měl také řadu myslím, že značení bylo CX a jeden model byl i s rychlým převodem. Klika se také šroubovala.

                Nboticar - Profil | Čt 13.8.2015 18:02:38

                venca1 >> Nebyl, byl šedivý a měl hliníkovou cívku. Ale jinak velmi podobný kousek.

                  Nvenca1 - Profil | Čt 13.8.2015 17:15:17

                  boticar >> Staré šejk broky se dají ještě sem tam sehnat. :-)) Cormoran je dělá pořád.

                    Nvenca1 - Profil | Čt 13.8.2015 17:00:55

                    Hardyman >> Šroubovací kličku měla i ta nejnižší řada Silstarů. :-)

                      Nvenca1 - Profil | Čt 13.8.2015 16:58:57

                      boticar >> Nebyl to náhodou tenhle? Ty se u nás prodávaly.

                        NHardyman - Profil | Čt 13.8.2015 13:01:45

                        boticar >> No vidíš a já jsem o něm přemýšlel také, že si BT na Maninach koupím. Aspoň že skončil v dobrých rukách. Šroubovací klika byla před pár lety jenom u těch nejdražších modelů, mám namysli Stellu. Ani Twin před pár lety neměl šroubovací kliku a to.stál okolo 6000.- A Silstar BT klika se závitem, ale v té době to byla nejvyšší řada od Silstaru k mému BT mám také náhradní kovovou cívku.

                          Nboticar - Profil | Čt 13.8.2015 11:39:22

                          Hardyman >> Já kupoval BT 35 v bazáči na Maninách před cca 7 lety za 500 se dvěma kovovýma cívkama. V té době zřejmě bezvadnej naviják, je to celkem držák, ale rolnička je relativně malá a moc se mi netočí, brzdová matice namá moc dobře řešenou aretaci. Střeva ale byla asi dobrá, páč to pořád šlape jako hodinky, nikde v tom nic nechroupe ani nešustí a pořád to má šroubovací kličku, což je velké plus. Možná i ten plast je celkem kvalitní, ono na tom těle taky záleží, aby se to nekroutilo. Pod matici brzdy jsem udělal takovou širokou pružinu, která jí přidržuje ve stejné poloze.

                            NHardyman - Profil | Čt 13.8.2015 11:17:44

                            boticar >> Je divné že by červená barva byla pod zelenou vůbec mi to nehraje. Jinak Silstar co je na fotce jsem vlastnil v roce 1992 měl jsem dva kusy. Na tu dobu úžasné navijáky s volnobězkou. BT jsem vlastnil také velikost 30 a 40. Chtěl jsem 25 ale bohužel ta se dodávala pouze s plastovou cívkou. BT 30 mne zůstala dodnes tu jsem si kupoval v Dlouhé v prodejně U Petra.

                              Nsumec 1950 - Profil | Čt 13.8.2015 11:08:17

                              boticar >> A kde to prodávají?

                                Nboticar - Profil | Čt 13.8.2015 11:07:24

                                sumec 1950 >> Tak pardon, upřesním informaci, červený podklad je na rotoru, těla a kličce, jediný kryt je bez červeného "podkladu".

                                  Nboticar - Profil | Čt 13.8.2015 10:58:08

                                  Hardyman >> Naviják není od sběratele, ale po pánovi z pozůstalosti. Prý s tím ještě před 2 měsícema chytal. Obávám se, že takový naviják se u nás bohužel těžko pořizuje, dokud někdo nezemře. Pozůstalým zbyla krabice shakespearů, které prodávají a nestíhaj se divit, když se dozvídají, co to měl za kousky. Kromě klasickej ball bearingů a pod. měl automat alpha, muškařský kolečko šedivý s brzdičkou uplně neškráblý a řadu dalších věcí. Byl v té krabici i jeden silstar, vypadal jako uplně jako moje BT, ale byl větší a měl únikovou brzdu. Bylo to asi tohle: http://smg.photobucket.com/user/Luxy1/media/rxb80.j​pg.html Mimochodem jsem ke koupi dostal ještě parádní broky od cesty, z druhé strany nálepka shakespeare, každá přihrádka jinak velká podle velikosti broků. Nechápu, že to tak nedělaj i dneska - ty vleký vždycky dojdou první.

                                    Nboticar - Profil | Čt 13.8.2015 10:47:59

                                    sumec 1950 >> Všude, kde je podřenej, prosvítá červená, nejenom na kličce, na té je to ale nejvíce znát.

                                      NHardyman - Profil | Čt 13.8.2015 9:53:12

                                      Ghoost >> V lese bohužel ne ale v obchodě občas vyrůstají...

                                        Nsumec 1950 - Profil | Čt 13.8.2015 8:56:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Ghoost >> Za bývalého režimu se sem dovážela tato velikost poměrně dost.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly