Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NKristi - Profil | Pá 11.3.2022 19:28:57

Ešte som nenapísal že to pôjde na K MAXI. Večinou sa plavim sám zriedka max traja.
Yamahu chcem vymeniť kvôli hluku a otrave pri miesaní benzínu s olejom.
Motor po výmene nechcem predať. Neviem za čo by som vymenil súčasnú loď.

Selvu mam na servis dosť ďaleko.

    NP!F - Profil | Pá 11.3.2022 19:14:40

    abcdddd >> neni,.pamätáš si na rozdiel, keď si kúpil 40ku po 20hp? Ten rozdiel v tichosti a pravidelnosti chodu je monštrózny. Ja by som šiel do toho dvojvalcu iba ak by som ho nemal nastálo napontovaný na člne ( samozrejme, že by som ho nastálo mal, píšem v hypotetickej rovine...).

      Nabcdddd - Profil | Pá 11.3.2022 10:54:43

      P!F >> dvojvalec/trojvalec je jedno, kym to nema valcov 8 je to jedno ;-)

        NP!F - Profil | Pá 11.3.2022 9:15:04

        abcdddd >> ťuďuki 25HP stojí o dve stovky viac a je trojvalec...

          Nabcdddd - Profil | Čt 10.3.2022 23:14:24

          Kristi >> ak by som kupoval 25hp motor tak toto: https://eclny.sk/svk/detail/lodne-motory/selva/amberjack-25-e.f.i.-selva#ad-image-0
          premalovana Yamaha alebo suzuki 20hp EFI

          karbec by som uz nebral...

            NAbyss - Profil | Čt 10.3.2022 20:40:18

            Kristi >> mam hondu bf20s, paráda.... Zatiaľ druhý rok. Štartuje pekne, prenos do auta no problém cca 50kg aj s olejmi... Osobne som plánoval suzuki, ale to by bolo krížom cez svk, tak som siahol po istote.

              NP!F - Profil | Čt 10.3.2022 20:38:47

              Kristi >> cenový rozdiel bude určite dosť veľký, ale ten motor bude zásadne menej triasť a bude sakra tichší.
              Tá tvoja 25ka bude mať pravdepodobne výkon celkom obdobný ako mávala, pokiaľ má tlaky, tie pokiaľ sa pamätám boli fajn. Navyše je to 2t, ktorý pocitovo pri rovnakom výkone jazdí lepšie, je silnejší odspodu.

                NPuškvorec. - Profil | Čt 10.3.2022 19:22:10

                P!F >> Za B je správně- starý, senilní) 20 je dvou, 25 troj, rozdíl dost velký i ve váze.. Páníček má nový Merc 20 E, ruční start, kurvuje jak špaček když startuje, bo stará 15 ka šla krásně lehko, levačkou na jeden drc ani se nemusel otočit dozadu, u 20 ky by mu rameno z pantu vyhodilo..

                  NKristi - Profil | Čt 10.3.2022 18:37:03

                  P!F >> Suzuki je aj cca za naj cenu. Škoda!, že rozdiel medzi 20 a 25 je dosť veľký.
                  Teraz mam 25ku 2T 1998rv.
                  Nová 20ka nebude teoreticky to isté? Predsa moja 25ka má najlepšie roky zasebou.

                    NP!F - Profil | Čt 10.3.2022 18:29:35

                    Jettys >> že by som si to blbo pamätal? Je to nejaká doba, čo som mal 20ku a senilný som dosť 😁
                    V tom prípade doporučujem nejakú 25ku čo už trojvalec je.

                      NJettys - Profil | Čt 10.3.2022 18:20:49

                      P!F >> já teda mám dvacku dvouvalec

                        NP!F - Profil | Čt 10.3.2022 18:15:25

                        Kristi >> to je asi fuk, všetko sú to trojvalce a pokiaľ netrafíš nejaký nepodarok, neni sa čoho báť. Jediný rozdiel by mal byť v tom, že mercury a suzuki už prešli na efi a yamaha a honda sú furt s karburátorom. ( nejaký čas to nesledujem, možno už majú efi aj honda s yamahou ). Efi teoreticky tichšie, menej žerie, karbec zase blbuvzdorný, ak sa objaví nejaký bordel v palive, nič moc sa nedeje - čo na druhú stranu rieši blbý filter za 20 eur, nebál by som sa toho.

                          NKristi - Profil | Čt 10.3.2022 16:00:05

                          Ahojte ktorý motor kúpit ako nový 20Hp pripadne 25GP. Značky Yamaha Merkury Honda Suzuky?
                          Servis každého mám cca rovnako ďaleko.

                            NAbyss - Profil | Út 8.2.2022 14:02:51

                            Ahojte, mate niekto doma loďky z HDPE - tzv plastak?

                            Značka ako whaly, roto boats, roto tech a pod.

                              NPEPO. - Profil | Pá 4.2.2022 10:49:56

                              Po dlhšej dobre sa mi dostala konečne do rúk moja hriadel s naneseným tvrdochromom..Nelutujem že to dlhšie trvalo..Stálo to za to...Už mi do skladčky chýba len jedno ihličkové ložisko a môžem to poskladať....

                                NPEPO. - Profil | St 2.2.2022 8:17:09

                                blackfish >> Tak mne to nejak neponáhlalo.Keby to je počas sezony, tak by som šiel asi inou cestou..Ale aj tak ich skladom nemal nikto- a všade kam som písal tak odpoved bež šance..Tak potom som som šiel po cene s tým že pokial to príde do sezony- tak potom je to všetko ok...A myslím že lacnejšie som ich nikde ani nenašiel....

                                  Nblackfish - Profil | Út 1.2.2022 18:40:56

                                  PEPO. >> U nich to chce dávat pozor na dostupnost zboží, mají tam vždy skladem a orientační dodací lhůtu. Pokud je nemají fyzicky skladem, jdou objednat, ale je tam dodací lhůta třeba 1-3 měsíce. Taky už jsem se spálil. Pokud ale objednám třeba 10 položek a z toho je jedna na kterou se čeká, většinou mi vyšli vstříc a posílali dva balíky s tím, že poslední doposílali furt za jedno poštovné. Chce to si dávat pozor, taky jsem se spálil, nakonec mi ale vždy došlo, co jsem potřeboval.

                                    NBubla:-) - Profil | Út 1.2.2022 17:13:55

                                    Zdar loďaři,máte někdo zkušenost s plastovou lodí Armor 400?

                                      NPEPO. - Profil | Út 1.2.2022 13:48:31

                                      packa >> Mal som tam vymedzovacie podložky....A ked som meral aj staré a aj nové ložiská..Tak teoreticky by s tými pôvodnými by to malo byť tak akurát...Pod kuželovým na pohon vpred bolo jedna a jedna tiež pod radialnym bola jedna a pod kuželovým na vertikálnej hriadeli sú tri...Ale či to bude na tom ložisku ok, to zistím až ked to budem skladať a ked to dotiahnem na predpísaný uťahovací moment....
                                      Mne sa podarilo vypátrať free-servisný manual--Ale je to hned vedlašie -vyššia rada Honda 115-130hp..A hodne vecí je rovnakých- a v prevodovke takmer všetko to isté....

                                        Npacka - Profil | Út 1.2.2022 12:50:26

                                        PEPO. >> čeká mě to taky,já zas čekám na ozubená kola......jak vymezujes zubovou vůli?