Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

blackfish - Profil | So 21.8.2021 12:34:19

hadalicek >> praveze neni, tohle je prepinac na klasickou enduru s 5 rychlostma ja mam prepinac v procentech s plynulym pridavanim, koukal jsem do toho je to cele zatavene a zadny takovy dil tam neni.

    hadalicek - Profil | So 21.8.2021 12:16:47

    blackfish >> ještě jestli máš možnost zjisti číslo toho dílu.. Pak se to dá lépe dohledat.

      hadalicek - Profil | So 21.8.2021 12:12:29

      blackfish >> no jo Normark.. Zkusil bych to tady jestli je to toto.. https://www.amazon.com/Minn-Kota-Switch-Endura-2064028/dp/B014VA42JY

        sliver - Profil | So 21.8.2021 11:33:36

          blackfish - Profil | So 21.8.2021 11:06:49

          Zdravím chlapi, mám na vás otázku. Rozbil se mi přepínač rychlostí na Minn Kota endura Max 40lb, je tam plynulé přidávání a maximizér na úsporu energie. Blbne mi jakoby stupnice, nejde zpátečka a vpřed jede na 20% třeba už když má být vyplý apod. jezdit se s tim dá, ale rád bych to opravil. V normarku mi byl nabídnut náhradní díl za 5k to se mi zdá za náhradní díl v hodnotě pár stovek dost. nemáte s tím někdo zkušenost? oprava, objednání dílu někde ze zahraničí? díky

            Maryl - Profil | Út 17.8.2021 11:27:45

            Paul van Drax >> Ahoj, už jsi vybral nějaký kompresor? já koukám na tenhle, má někdo zkušenost? Mary. Tak to se mi to vložilo do jiné diskuse.

              Kindlicek - Profil | Út 17.8.2021 9:42:17

              Zdravím, vlastní někdo Člun Elling Forsag s nafukovací podlahou 270 - 290 - 310.
              Dá se podlaha originální pumpou nafouknout na 100% ? Má někdo osobní zkušenost s tím to modelem?

                hadalicek - Profil | So 14.8.2021 19:03:49

                trabbucco >> tady máš toto, pokud by jsi chtěl tak ti v sz pošlu kontakt kdo to má.. tuším volné

                  hadalicek - Profil | So 14.8.2021 18:52:10

                  gunkin >> sz

                    Rasto. - Profil | So 14.8.2021 12:56:40

                    siluri >> ok jasne myslel som ze to bude ako hlavny motor.

                      siluri - Profil | So 14.8.2021 12:33:34

                      Rasto. >> prachy mam o to nejde ale je to ozaj motor len na brzdenie vedla hlavneho benzinaku. Keby mi niekto napisal mam to podobne, pouzivam to a to a jd to slabe tak kupim silnejsi. Ale mozno niekto napise mam to podobne a staci 45lb - v tim pripade bych usetril par kilo na vahe aj 100vku e. Keby mi islo primarne o prachy alebo bych nemal, kupim haswing 65 za polovicu, ale ten ma na mna (resp na cln) moc siroku upevnovaciu zakladnu a posobil na mna trochu roztrasene

                        Rasto. - Profil | So 14.8.2021 12:22:58

                        siluri >> kup najsilnejsi na aky mas. Rezerva vo vykone sa ti skor ci neskor zide. Mam 55haswing 5ty rok. Motor za par supov a nic mu nechyba. Mal som 34minkotu a ta bola nepomerne slabsia

                          siluri - Profil | So 14.8.2021 11:42:03

                          Serus, nemate niekto skusenost? Staci 45lb minn kota na pribrzdovanie 4m gumaku v prude (tak aby to neslo na 80% vykonu) alebo treba 55? Prud nie je silny cca 2÷4km/h. Doteraz som mal e-motor vyrobcu Kosida elektro Poprad Tatry :) co ma 30? rokov a v pohode stacil aj ked isiel vacsinou na 10-20% vykonu - ked nefukalo dole prudom, len uz zacal trochu hucat, tak chcem novy, ale neviem tipnut aky mal henten tah tak to neviem porovnat anilen teoreticky. Najradsej bych 45tku - je lahsia aj dost lacnejsia.
                          Viem ze urcite by bola lepsia 55tka ale mozno ma niekto realnu skusenost aj s mensim, sak uz len nove (predpokladam ze ucinnejsie) tvary vrtul a celkovo pokrok v ucinnosti (cca 30 rokov medzi rokmi vyroby) by mohli znamenat ze 45lb novy motor pojde jak dedusko s neznamym vykonom.. alebo si to len namyslam?

                            Bery. - Profil | Pá 13.8.2021 20:03:50

                            trabbucco >> Vagner ma ve videu z Italie videt nejake uchyceni pridaku na gumaku,zkus kouknout,mozna to z toho omrknes.

                              trabbucco - Profil | Pá 13.8.2021 20:01:50

                              ahoj,nemáte nějaké foto jak máte přidělaný přídový motor na gumáku.

                                kendy.dom - Profil | Pá 13.8.2021 16:29:25

                                Také přidám co jsem si pořídil na vodu a chci se zeptat nevíte kde sehnat pevnou podlahu do tohoto člunu fox fx 320 diky

                                  gunkin - Profil | Pá 13.8.2021 15:00:59

                                  hadalicek >> Dobry den, jaky je prumer osy a kolecka?

                                    gunkin - Profil | Pá 13.8.2021 14:47:06

                                    Ahoj,
                                    daruji osobne v Praze za par pivicek zavazeci lodku "co dum dal". Vyrobeno z tvrzeneho ruzoveho polystyrenu, pretreno nekolikrat tvrdym vodnim lakem. Uveze 2-3kg navnad. Stridavy regulator a motor, napajeno gelovkou 12/7,5 z alarmu nebo baterkami z aku vrtacek. Tri serva standard. Serva, regulator a motor je soucasti lodky k darovani. Puvodne ovladano RC soupravou 40/35 MHz. RC souprava neni soucasti. Piste prosim jen ti, co vedi o cem pisi, dodelavky nedelam :) Dekuji a uzijte si to.

                                      baitruner2 - Profil | Po 9.8.2021 9:28:20

                                      Jettys >> No většinou rekreanti, ale všiml jsem si pod vyhlídkou v levo(nejsou na fotce vidět) u skály 2 dravčáci na pramici prohazovali hranu👍

                                        Jettys - Profil | Po 9.8.2021 8:36:15

                                        Čodiš >> jasny:-)