Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NCasio - Profil | Po 25.6.2012 16:49:30

čerešňak >> sezonu bych asi neřešil. Ten olej jsem měl samo taky v ceně.
Nic nedáš za zeptání,s cenou sedá vždy pohybovat. Jako velice důležitou věc bych zohlednil možnost připojení integrovaný nádrže resp. aby byla v ceně.Několikrát se mi stalo že mi ruce při nalévání smrděly od benzínu a to ryby asi moc nemusej.Nebo jak jsem psal níže na popojíždění použiju jen integrovanou nádrž.Já bych se moc nerozmýšlel a šel bych do něj hned a nečekal až...až... až...

    NGoldik - Profil | Po 25.6.2012 15:51:37

    čerešňak >> Já jsem ho od nich kupoval před 14 dny a uplně bez problému.

      Npoool-PavelSečka - Profil | Po 25.6.2012 14:29:54

      čerešňak >> to je moc pěkná cenovka..

        Nčerešňak - Profil | Po 25.6.2012 13:16:00

        Casio >> Ahoj, chtěl jsem poděkovat za hodnocení, mám tuhle nabídku, prodejce znám solidní jednání,nebo je lepší počkat až po sezoně? Kamna taky kupuji v létě a ledničku v zimě,,,,,,,,,http://www.boat007.cz/lode-cluny/lodni-motory-mercu​ry/mercury-f5-m-lodni-motory.html

          Npoool-PavelSečka - Profil | Po 25.6.2012 11:56:41

          BuBu99 >> mám všechno až od třiceti..

            NBuBu99 - Profil | Po 25.6.2012 11:02:53

            nemá někdo nějákej solidní motor od 15-25 Hp za slušnou cenu??.-)

              Nčerešňak - Profil | Po 25.6.2012 10:51:33

              Čodiš >> Casio

                NČodiš - Profil | Po 25.6.2012 9:07:38

                Casio >> Jojo Rejnoček už nestačí sice jsem na něm ted zas párkrát byl ale už se třepu na tu velkou víc místa je na vodě potřeba, budu mít akorát 3m přídě zastřešené, nejaký to zábradlí světelná rampa to už jen na zkrášlení aby to vypadalo líp

                  NCasio - Profil | Po 25.6.2012 8:48:22

                  Čodiš >> Koukám Rejnok už byl malý:-)) Budeš dělat nějakou nástavbu nebo už takhle zůstane?

                    NČodiš - Profil | Po 25.6.2012 8:43:53

                    Casio >> jj tak to muhu jen potvrdit p.Kaláb mě taky hodně překvapil ,já jsem sice od něj motor nekupoval v té době ještě motory neprodávali ,ale chodím k němu na servis a neuvěřitelnej přístup k zákazníkovi ,jak budu pořizovat větší motor beru ho už od něj i jiný prkotiny co potřebuji na loď.

                      NCasio - Profil | Po 25.6.2012 8:39:12

                      Čodiš >> Ahoj, no jasně je to pan Kaláb www.carpextreme.cz
                      Takhle ochotnýho prodejce jsem už dlouho nepotkal,tedy jestli vůbec někdy! Vážně jsem z toho měl strašně dobrej pocit. Dokonce by mi ho dovezl až domů když jel na výstavu do Prahy,podotýkám že by to měl 100km "při cestě" !!!

                        NČodiš - Profil | Po 25.6.2012 8:27:13

                        Casio >> Zdar, není ten prodejce náhodou z Brna?

                          NCasio - Profil | Po 25.6.2012 8:17:19

                          čerešňak >> Taky jsem letos stál před výběrem motoru nakonec jsem koupil Tohatsu, se žádným asi neuděláš chybu. Tohatsu je super v tom že má externí i integrovanou nádrž což je úplně super.Když vím že budu rybařit na dojezd nemusím sebou tahat další nádrž.
                          Navíc jsem si našel až skoro nadpřirozeně seriózního prodejce,nejen že mi udělal skvělou cenu ,ale když jsem potřeboval konzultaci o víkendu odpoledne ochotně mi poradil.

                            NČodiš - Profil | Po 25.6.2012 8:15:40

                            hakin >> Zdar ,všechno naplánovaný nerez jsem nakoupil nařezal jak na zábradlí tak na světelnou rampu ,udělali jsme jeden kousek a kamoš co mě to svařuje je v nemocnici takže nemůžu pokračovat a jak jsme s ním ted mluvil tak bude min měsíc pase.Lod co se týče hliníku je kompletně udělaná ale chtěl jsem i ten nerez dodělat abych to pak při svařování vše nedopálil atd,budu mít v lodi folii a tu bych odletujícími jiskrami propálil, ale asi to nějak došmelím zatím bez toho vnitřku at můžu jezdit a pak jak bude kamoš ready tak to doděláme.

                              NČodiš - Profil | Po 25.6.2012 8:08:47

                              čerešňak >> To máš jedno Tohatsu tento motor vyrábí pro Mercury. Co jsem kdysi našel test motorů tak vycházel líp Tohatsu v hlučnosti ,akceleraci i dosažené max rychlosti ikdyž je to zajimavé udajně je tam trochu jiný kompresní poměr Tohatsu líp vytočíš Mercury zas líp startuje já tedy z 99% nastartuji na poprvé max na podruhé ale mám ext nádrž u integrované to budeš startovat dýl to je jasný.Na motor si nemůžu stěžovat mám ho 3 roky a má minimálně 350-400mth namotaných tento rok jsem ho nechal zvednou a šlape jak hodinky.Jak říkám nešlápneš ani s jedním vedle spíš bych to řešil podle dostupnosti servisu ,já mám ale borca co servisuje oboje :-))

                                Nhakin - Profil | Po 25.6.2012 8:04:07

                                Čodiš >> No čo ako stojíš s parníkom? Už dlho si nehlácil žiadny pokrok. Hoď nejaké foto na oživenie.

                                  NChanga ranga - Profil | Ne 24.6.2012 18:23:08

                                  BuBu99 >> díky za info..

                                    Nčerešňak - Profil | Ne 24.6.2012 17:14:49

                                    Ahoj, má někdo zkušenost s motorem Mercuri F5 M, rozhoduji se mezi tímto a Tohatsu MFS 5 BS, motoráři poraďte?

                                      NBuBu99 - Profil | Ne 24.6.2012 16:52:17

                                      Changa ranga >> Preparátor měl jeho formy,on už lodě nedělá.

                                        NChanga ranga - Profil | Ne 24.6.2012 16:38:53

                                        Nevíte někdo, jestli ještě dělá laminátový lodě maník s nickem želva ?? Nemůžu ho nikde sehnat - slehla se po něm zem nebo co..? Navíc jsem tu viděl, že někdo prodával jeho formy na lodě WOR.