MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybník Podhoří - UL

Zdravím, chystám se příští rok na tento rybník a zajímaly by mě vaše zkušenosti s tímto rybníkem. Jaké ryby se zde nejčastěji tahají, na co si dát bacha apod. A ještě jedna věc, jak to bude s rybníkem příští rok? Slyšel jsem, že ho odkoupili golfisté či co, tak by mě zajímalo, co je na tom pravdy. Za vaše rady a podněty děkuji.

Autor diskuse: Elgorn ®
Zařazeno do: všeobecné - revíry, cestování, 31.10.2009

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 4 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N vranka88 - ® St 17.5.2017 22:43:16
Ahoj lidi, nevíte jak je to se člunem na Podhoří
N Kuban - ® So 12.9.2015 19:31:53
Heršvec >> a pres noc ti v arealu auto nenechaj..
N fofo - ® Čt 10.9.2015 12:59:55
Heršvec >> zákaz lovu je z čela a částečně pravé strany při příjezdu od firmy Acer (nebo od vjezdu do areálu skládky)- je to označený cedulema. "Nově" tam také přibyl plot proti divočákům. Nic velkýho, ale je masivní a asi i s elektrikou - jsou tam ale v místě přístupu k vodě zřízený přechody. A auta? Pořád stejný jako kdysi - stání je u parkoviště skládky, u golfového klubu a u příjezdovky ke klubu. Zbytek musíš pěšky
N Heršvec - ® Čt 10.9.2015 5:18:48
fofo >> Mě by spíš zajímalo jak je to tam s tim golfovym hřištěm, kam můžu a kam ne. A jak s autem.
N fofo - ® St 9.9.2015 20:04:28
Heršvec >> počkej až se ochladí, pak tam volnej flek najdeš. Jezdim tam už jen brzo z jara a pozdě na podzim/v zimě. Pokud nebudeš línej, tak vzdálenější fleky budou volný i teď. O úlovkách ti tu ale nikdo nic neřekne
N Heršvec - ® Út 8.9.2015 17:48:34
Zdar borci, tak jak jste pochodili letos na Podhoří? Něco novýho? Zamýšlim se tam vydat, ale nevim jestli to má vůbec cenu jak to tak tady pročítám.
N Kuban - ® Po 18.5.2015 20:16:28
fofo >> tam chodim od hospody,je to pohodlnejsi,ale vozejk se sikne tak jako tak..Moc tam tomu nedavam,stve me parkovani auta a aby me tam nekdo vozil a odvazel,to se mi nechce otravovat,takze spis Labe.
N fofo - ® Po 18.5.2015 15:06:56
Kuban >> je to tak. Z jara jsem se vydal do těch nejvzdálenějších partií ve směru od skládky a tam se moc chytat nechodí. je to ale murks tam nosit všechno na hrbu-řeším vozejk nebo víkend se člunem. Problém je ale předkrmování-jak hodíš do vody partikl nebo kulky a někdo to zmerčí, tak máš po fleku. V loni jsem vyjížděl ve 3h ráno z baráku, abych byl na místě včas. A pozorovat nasr aný důchodce, kteří ti chtěj na předkrmený místo v 3.45 sednout a ty už tam jsi-taky nezapomenutelný zážitek-jak hudrujou...
N Kuban - ® St 13.5.2015 22:09:07
fofo >> proste od lonska nic novyho:-))
Jsem se tam byl vcera projit a takovejch lidi jsem tam nikdy nevidel.Od skladky vsechny fleky obsazeny,prekvapive i rodinami s detmi:-)
N fofo - ® St 13.5.2015 21:33:43
clundak >> že je tam zákaz lovu z pravé strany od skládky kvůli golfu asi víš


že je příjezd od skládky (ostatně jako celá voda) ohrazen ohradníky asi i s elektrikou kvůli divočákům


že fleky po levý straně jsou zeje*aný od bordelu nejen nafoukanýho ze skládky, ale i po rybářích to je stará pravda


a že ta voda prostě už není co bývala....s tim se toho asi už moc dělat nedá
N clundak - ® St 13.5.2015 18:37:56
Zdarec chapi, chtěl jsem se zeptat, byl jste někdo poslední dobou na podhoří?? chtěl jsme se zeptat,,zdali tam jsou nějaké novinky,,byl jsme tam naposledy před rokem:) a chtěl bych se tam znova vrátit na nejakej ten den ,moc se mi tam líbilo:)
N F.T.M. - ® Po 24.3.2014 17:09:15
línák >> Otec nechává auto přes noc na hlavním parkovišti u restaurace s tím, že když bude třeba tak dřív jak v 06.00hod kdy přijíždí zaměstnanci do práce neodjede. Jinak je také dobré při delším pobytu vzít nějaký pytel na odpad a místo wc stačí mít sebou kýbl s víkem. Jak to tu už bylo nejednou napsáno "se slušností nejdál dojdeš" :-)))))) a vo tom to je.
N línák - ® Po 24.3.2014 13:28:10
Ahoj. Co se týká Podhoří sam jsem si osobně promluvil s kompetentní osobou v golfhotelu. A vec se má tak že , co se týká bivakování a pobytu u vody není problém na jekou koliv dobu.Je zde pouze pár zákazů a to: rozdělávání otevřených ohnů a grilů chozaní mimo štěrkové cesty a WC. Je k dispozici jedno a to u zkušebního grínu. Co se týka parkování aut tak vám tam auto nechají zaparkované pouze od 6-22hod. potom se zavírá brana a auto musí pryč bez vyjímek.Je to kvůli tomu že pokud by se někomu něco stalo nebo musel nečekaně odjet domů(úraz,nemoc,rodina) tak se ven nedostane a na nikoho se nedovolá. Pro parkování je pry vyhrazené štěrkové parkoviště u horní brány. To je vše, jak se s tím každej vypořádá je na něm. Mě osobně to samozřejmě štve ale pokud budou rybáři dělat problémy tak se může stát že si příští rok už nemusíme zachytat.Je to jako na Chlumci,majitel pozemku a rybníku si může určit pravidla a stejné je to s Podhoří.
N Elgorn - ® Ne 23.3.2014 20:35:48
Dovolil jsem si pár příspěvků včetně mého, které se netýkaly tématu skrýt. Poprosím, abychom se drželi tématu a tím je rybník Podhoří a zkušenosti a vaše úlovky z tohoto revíru. Děkuji za pochopení ;-)
N F.T.M. - ® Pá 14.3.2014 5:13:08
Člunda >> Čus, auto můžeš nechat zaparkované na parkovišti golfareálu, ale musíš počítat s tím, že přes noc ač třeba budeš muset odjet se od tamtud nedostaneš, protože bude uzamčená závora (22-06h), která je na příjezdní silnici. Nahoře před závorou bych auto přes noc nenechával, kdy to samé platí pro parkoviště před vjezdem na skládku odpadů. Dále počítej s tím, že když tam budeš déle tak tě navštíví Marshall z golfu a položí ti nevinou otázku, kampak to chodíš na velkou potřebu, páč si všiml, že jsi tam delší dobu :-)))) Na toto nezapomeň :-)))) a vem si sebou pro tento případ kýbl s víkem. To samé platí pro vaření u vody. Od letošního roku je na tomto revíru zákaz rozdělávání ohňů a používání grillů. PBvařič zatím zakázán není :-)))).
Čus ať se ti tam daří.
N Člunda - ® Čt 13.3.2014 17:08:39
Línek z Podhoří
N Člunda - ® Čt 13.3.2014 17:01:28
Zdarec pánové, chtěl jsem se zeptat, zdali už jste někdo byl letos na Podhoří. Minulý rok mi to jeden kamarád doporučil, a opravdu mě tato voda nadchla, jen škoda, ze jsem ji objevil az někdy koncem srpna,.Jen škoda, že po přečtení kompletní diskuze tady,se ty lidi chovaj opravdu jak prasata!!Rybky jsem tam i přes nejakou rege party naproti docela daly nachytat,,,,plno maličkých asi násadáku kolem 3O cm, 62,,,az poslední den prisel jeden fešák 76, kterej si to namířil zpátky do vody,,docela velký počet línů jsme tam nachytali,,,,Takže opravdu spokojenost, jak s vodou ,tak se vším okolo,,,,jen by mě zajímalo, jestli nemáte zkušenosti s necháním auta nahoře na parkovišti jestli v případě ,že b ych u vody travil naprř. dva dny,, jestli je možnost nechat auto i prez noc nahoře ,,nebo musím opustit areál? dekuju moc .... na fotu jeden z línů, a jeden kapřík 62
N Kaufi - ® St 26.2.2014 12:52:43
Revír Podhoří je několik let moji srdcovkou,nádherná a obtížná voda.K 70 zde tedy naprosto v pořádku,nutno prosadit na všech revírech v ČR.Ovšem na jednu stranu chráníme tímto opatřením starší a následně i generační rybu, na druhou stranu však nikdo nebrání tzv. masaření menších ryb (násaďáků), kteří by nám do takových rozměrů měli postupně dorůst.Proč tedy na revírech kde se zavádí K70 a dalších,nefunguje něco,jako je týdenní limit mírových ryb,např. 2 kusy týdně na rybáře...Budeme tedy v dobré víře věřit a doufat,že jich tam pár zůstane a za neustálého tlaku po x let doroste do sedmdesáti centimetrové délky...Osobně mně na Podhoří mrzí zákaz používání člunu,každý kdo na Podhoří chytal mi jistě dá za pravdu,že je to voda plná vázek.Proto zde není nouze o spoustu oběšených ryb a to nejen kaprů kapitálních rozměrů. Tímto zákazem jsme přišli o prakticky první a poslední možnost,jak můžeme kapra z dané vázky vysvobodit(vykotvičkovat).Nebylo by dobré,zamyslet se nad takovým zákonem u všech podobně obtížných revírů,když už tedy máme na jedné straně zákon K 70...K nepořádku na Podhoří se asi nemá cenu moc co vyjadřovat,situace je velice obdobná i na sousedních revírech.X let uklízím nepořádek na Podhoří i jinde,pokud nezačne každý sám u sebe,je zbytečné se i o takto ZÁSADNÍ věci bavit.Pojďme se chovat jako slušní lidé a věřím,že pohled na nás rybáře jako celek se jistě v očích rybářské stráže a svazu změní k lepšímu.Myslím,že to je ta cesta,aby jsem nemuseli každý rok číst nová a nová omezení v rybářském řádu a naopak se mohli těšit na to,že nám svaz půjde vstříc.
N Ma_verick - ® Po 20.1.2014 0:45:41
Elgorn >> http://www.rybsvaz.cz/
N Elgorn - ® Ne 19.1.2014 18:12:42
Nakonec se musím všem omluvit, že jsem také odbočil od tématu, ale nedalo mi to nereagovat. Proto bych poprosil zde diskutující, abychom se opět vrátili k tématu a tím je Podhoří. Zajímalo by mne, jaké změny v pravidlech zde platí? Podotýkám, že jsem ještě nezakoupil povolenku, tudíž nemám nový soupis revírů, kde bych se to mohl dočíst.
N F.T.M. - ® Pá 17.1.2014 21:26:57
Vašek III. >> "V zájmu uchování možnosti rybařit na Podhoří , v zájmu dobrých vztahů s majiteli se postaráme o to, že celý revír bude pod zvýšeným dohledem rybářské stráže,aby nastavená pravidla byla striktně dodržována."

Těmto slovům fandím a jsem rád když to bude pravdou. Doufám, že až bude zase otec informovat funkcionáře MO UL s tím, že se u této vody dějí nekalosti, tak bude na to pokud možno pružně reagováno. V minulosti tomu tak nikdy nebylo. Stejně to platí pro úsek Labe 4-5 v Mojžíři "U plyňáku" , kde ve vztahu k pytlákům je situace dlouholetě ze strany MO neřešena. Osobně až na několik kontrol od MP jsem nezažil ani jednu formální kontrolu RS ČRS - ÚL. na tomto ůseku řeky.
N Kuban - ® Pá 17.1.2014 12:09:20
F.T.M. >>Taky s nim nemam zadny problem,vyjasnili jsme si to hned pri nasem prvnim stretu.Pochopil,ze ja necuknu,ale ze zaroven neskodim ani jemu,obsluze nebo hracum.
Nakonec pro me udelal i neco navic,takze my jsme v klidu:-)
N Kuban - ® Pá 17.1.2014 12:06:48
Vašek III. >>Ani v 2012 ani minuly rok se mi nepostestilo,aby me navstivil.S p.Cernym jsme dohodli postup pri falesne kontrole,mozna to udelal i nekdo jiny a onen filuta uz radsi vody neobchazi :-)
N Vašek III. - ® Pá 17.1.2014 11:45:44
Kuban >>

OK, v pohodě, teda až na to kdo se vydává za RS.
N Kuban - ® Pá 17.1.2014 10:27:56
Vašek III. >>Anonymni nejsem,profil mam vyplnenej pravdive a o cloveku,ktery se vydava za RS,me u vody informoval v 2012 pan Cerny a byl mi potvrzen i letos,kdyz na to prisla rec v kancelari MO.
Ze je nutne uklizet po rybarich(i golfistech) me neprekvapuje,na Silvestra jsem,pri prochazce kolem vody,sbiral mikrotenaky a jine..
Ze bude zvysena kontrola je jen dobre,slusnym to nevadi a snad to od navstevy odradi ty druhe,pokud se jim nebude chtit menit jejich navyky.
N Vašek III. - ® Pá 17.1.2014 7:26:23
Vážení, bližší podmínky rybolovu na revíru Podhoří najdete v popisech revírů,který jste si zajisté zakoupili k povolence.Skutečnost je taková, že ne díky liknavosti MO, ale naopak díky mimořádnému úsilí vedení MO a vstřícnému přístupu majitelů bylo možno dohodnout s majitelem další výkon rybářského práva pro tento revír.Podmínky pro pohyb a setrvávání v dané lokalitě za účelem rybolovu má svá přísná pravidla se kterými naprosto souhlasím. Vážení věc došla už tak daleko,že se na tento revír chodí uklízet nepořádek po Vás rybářích . Nevím sice, jaké osoby byly myšleny pod pojmy mamlasové, či falešní porybní, po pravdě řečeno je mi to celkem jedno. V anonymitě u klávesnice se to chytráky jen hemží.....jedno Vám ale slíbit mohu. V zájmu uchování možnosti rybařit na Podhoří , v zájmu dobrých vztahů s majiteli se postaráme o to, že celý revír bude pod zvýšeným dohledem rybářské stráže,aby nastavená pravidla byla striktně dodržována.
Václav Turek
N F.T.M. - ® Pá 17.1.2014 6:48:38
Kuban >> Pravdu máš v tom , že pozitivní pro tento revír je určitě zavedení K70 a to soužití s provozovatelem golfového hřiště si musí každý vycentrovat sám. Osobně s Marshallem nemáme s tátou žádný problém :-))) Vše je jen o slušném chování a vzájemné ohleduplnosti. Mám jen tak trochu obavy, že ty velké ryby jako je například "Bradavička" díky liknavosti MO v době kdy nebylo jasné kdo bude tento revír obhospodařovat plavou už někde jinde:-(((((

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 4 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | revíry, cestování ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniakce!!! fox camo supa brolly 60" mk2 + přehoz fox camo overwrap

Za 10.990
akce!!! fox camo supa brolly 60" mk2 + přehoz fox camo overwrap cenová akce - nejlepší brolly současnosti v setu s přehozem za výhodnější cenu než supa brolly system!!!

akce, rybareniLucky Echolot Wireless Fish Finder FF718Li 2 in 1

Za 3.845
Echolot s barevným displejem za cenu černobílého. Jako jediní v České republice na našem e-shopu.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...