- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Cena povolenky podle počtu prutů
Přemýšlel jsem nad tím, že by se mohly ceny povolenek odvíjet podle toho, na kolik prutů bude dotyčný rybář lovit.Jde o to, že mnozí rybáři loví třeba jen dravce a většinou na přívlač, tak by si mohli na následující sezonu zaplatit povolenku pouze na jeden prut, zrovna tak ti, co chytají třeba na feeder.Takhle by platili o 50% méně.Zároveň by se mohlo povolit chytání až na 3 pruty, což by dotyčného stálo zase o 50% více a nejspíš by to uvítali zejména ti, kteří chytají na boilies.
Nevím, možná je to nesmysl, ale tak jsem si říkal, že by si mohl každý rybář zvolit zkrátka to, co mu nejvíce vyhovuje a cenu povolenky si přizpůsobit k tomu, jakým způsobem nejraději chytá.
Jaký je váš názor?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 16:16:53
NVenca888 - Profil | Čt 18.6.2009 16:16:08
Nkakr - Profil | Čt 18.6.2009 16:15:10
Jaký vliv na cenu povolenky odvíjející se od počtu prutů má Tvůj elaborát penězotoku MO??
Kup si kapra u toho, kdo ho umí udělat za rozumnou cenu a přestaň s redistribucemi.
NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 16:08:36
Edit : pokud nemáte žádný chov, musíte své svazopeníze MO utratit jinak, příp. někdo jiný a ryby vám obstará ÚS z peněz za povolenky. Jiní troubové ryby chovají a ještě je znova platí....
No, ale co se děje s tvými dalšími penězi, co MO odeslala uživateli? Ten ony kapry proplatí, pokud pokryjí vysazovací plán revíru oné MO za cca 45Kč/kg taktéž z tvých peněz.
Pokud počítáš se mnou tak by za tohoto svazáckého kapra byli dva komerční.... pokud se bavíme o kaprech, fenoménu rybařiny.
Pokud by ÚS neplatil za ryby nic, pouze je distribuoval, je to zase o něčem jiném. Nebo další správná cesta by byla, aby MO použila k chovu a utratila pouze ty peníze, které dostane od ÚS. Co by ale dělala s těmi co jí zbydou? MO by se s nimi jen těžko loučila, když se již rozloučila se "svými" revíry...
NVenca888 - Profil | Čt 18.6.2009 16:06:44
NRadek Ptáček - Profil | Čt 18.6.2009 16:02:25
NVenca888 - Profil | Čt 18.6.2009 15:49:23
Navíc ten tvůj výpočet je invalidní. Aby fungoval (čistě hypoteticky, protože takovejhle náhled je nesmyslnej z principu), tak by jsi toho koupenýho kapra musel chytit v revíru MO, která ho prodala ÚS a následně ho od ní zase koupila, což je značně nepravděpodobný.
Nemluvě o tom, že je to nesmysl tak jako tak - jak píšeš MO musí hospodařit s vyrovnanym rozpočtem. Tudíž pominu-li prachy z příspěvků a brigád, MO, která vygeneruje třeba 1000 násadovejch kaprů, by byla ve ztrátě 15000,-. Takže ÚS to musí logicky recipročně dorovnat, aby zachovala její vyrovnanej rozpočet. A vyrovná to pravděpodobně tak, že jí poukáže adekvátní část z prachů za povolenky (třeba ve formě násady jiný ryby, kterou "koupila" od jiný MO nebo uplně odlišnýho subjektu).
A samozřejmě pak může existovat MO, která žádnou násadu negeneruje a ta má pak toho kapra ne za 60,-/kg ani za 45,-/kg ale "zadarmo". Samozřejmě, že ve finále zadarmo neni, protože při přerozdělování prachů (v jakýkoliv formě) za povolenky tahle MO dostane míň, než ta, která tu násadu poskytla. (jinak by neměli vyrovnanej rozpočet).
Takže jako nesmysl to vypadá možná v případě, když se koukneš krátkozrace na jednu MO. V globálu to vyzní kapku jinak... (a pochopitelnějš).
NRadek Ptáček - Profil | Čt 18.6.2009 15:45:07
Když on je asi hlavně problém v tom, že koupit územní povolenku jiného kraje třeba u nás, je problém. CS je jednodušší
NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 15:24:12
NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 15:18:41
NRadek Ptáček - Profil | Čt 18.6.2009 13:04:51
MRKnato - ale koupit tu územní povolenkujiného kraje je občas problém ( spojení nebo dostupnost toho kdo je prodává, jde hlavně o technické problémy).
Nmalamut - Profil | Čt 18.6.2009 12:47:43
NVenca888 - Profil | Čt 18.6.2009 12:42:50
NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 12:27:09
Edit : myslivci loví převážně na soukromých pozemcích... u rybařiny na soukromých vodách to platí a existuje také již dávno.
NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 12:21:01
Nmalamut - Profil | Čt 18.6.2009 12:12:35
NRadek Ptáček - Profil | Čt 18.6.2009 11:50:51
NVenca888 - Profil | Čt 18.6.2009 11:49:18
Pokud tohle MO udělá, pak na to poukaž, dokaž to a nepochybně dojde k potrestání... Stejně tak jako by mělo dojít k potrestání takovýho předsedy MO, kterej brigády nechává odpracovat členum v nemocnicích, v parcích atd.
NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 11:42:38
NVenca888 - Profil | Čt 18.6.2009 11:39:14
Kde to žije - všechna témata
5:58NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 41
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











