- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Cena povolenky podle počtu prutů
Přemýšlel jsem nad tím, že by se mohly ceny povolenek odvíjet podle toho, na kolik prutů bude dotyčný rybář lovit.Jde o to, že mnozí rybáři loví třeba jen dravce a většinou na přívlač, tak by si mohli na následující sezonu zaplatit povolenku pouze na jeden prut, zrovna tak ti, co chytají třeba na feeder.Takhle by platili o 50% méně.Zároveň by se mohlo povolit chytání až na 3 pruty, což by dotyčného stálo zase o 50% více a nejspíš by to uvítali zejména ti, kteří chytají na boilies.
Nevím, možná je to nesmysl, ale tak jsem si říkal, že by si mohl každý rybář zvolit zkrátka to, co mu nejvíce vyhovuje a cenu povolenky si přizpůsobit k tomu, jakým způsobem nejraději chytá.
Jaký je váš názor?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NKáceč - Profil | Čt 18.6.2009 22:13:15
NDenny - Profil | Čt 18.6.2009 22:01:36
Ale pratele,ruku na srdce,budme radi,ze to tak je.Nekomu mozna staci zachytat si na nejakem navesaku parkrat do roka,nebo na soukromaku,ale vetsina lidi urcite jezdi na ruzne reviry po republice a kdyby na kazdy revir mela platit extra povolenka,za kterou by se melo platit,moc lidi by to zrejme neprivitalo.Nevidim do hospodareni svazu a nikdy jsem se o to nezajimal,ale domnivam se,ze pokud to bude nutne,povolenky se zdrazi.Ti,kteri maji tohoto konicka radi to budou muset akceptovat,ale osobne bych nebyl nadseny z toho,aby si mohli zachytat jen ti movitejsi.
NLubo - Profil | Čt 18.6.2009 18:40:40
NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 18:10:16
Edit : Nevím o žádné MO, která by své prostředky převedla uživateli, kde by byly účelněji vynaloženy pro rybáře a lov. Tyto peníze se musí utratit, nebo šetřit. Na co, no na VŘ a nové revíry. ....
NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 18:02:27
NVenca888 - Profil | Čt 18.6.2009 17:59:22
NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 17:50:51
NVenca888 - Profil | Čt 18.6.2009 17:37:42
Samostatný hospodaření, účetnictví a zájmu, který ale zároveň podléhaj ÚS a nutnosti mít vyrovnaný hospodaření. :-) Takže se v zásadě skutečně jedná v přenesenym slova smyslu o x oddělení, který si mezi sebou převalujou účetní položky. To, co píšeš dál může a nemusí bejt pravda, ale jádro našeho sporu byl tvuj nesmyslnej výrok, že rybář zaplatí za kapra 105,-, protože MO má náklady 60,- a ÚS odkoupí za 45,-.
Co se týče kontrolovatelnosti hospodaření, v tom máš pravdu. Ale nevidim jiný řešení, než udělat z těch MO soukromý subjekty...
NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 17:24:27
Edit : otázka. Pokud by se všechny peníze převedly uživateli, který by ryby (kapry nakupoval a vysazoval ve stejném množství), co by si počal s onou necelou "interní" polovinou, co by mu zbyla? Vrátil ji rybářům, také utratil za Ferrari, nebo by vysadil více a větší sortiment ryb?
NVenca888 - Profil | Čt 18.6.2009 17:08:01
Ale když už jsme u tvojí analýzy toho mýho příkladu, zase se mýlíš.:-)) Proč by někdo musel platit 110,- a 90,- jako vícenáklady. To je nesmysl. Žádný vícenáklady 200,- (110,- + 90,-) neexistujou. Firma má náklady pouze 100,- za nákup + následnou přidanou hodnotu oddělení A (10,-). Nic víc. Ostatní cifry jsou pouze interní vyúčtování, který hodnotu nezvyšuje - jen převaluje účetní položku k tíži jinýho oddělení. Tak to může klidně jít stokrát, až po oddělení XYZ01, kdy se částka 110,- bude neustále přeúčtovávat, ale náklad firmy zustane pořád a stále stejnej. Jen bude aktuálně směřovat k jinýmu oddělení.
NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 16:55:59
Ve tvém příkladu, pokud by za zhodnocení výrobku 10Kč byly náklady 100Kč, podnik by zkrachoval. Nebo by někdo musel zaplatit 110Kč a 90Kč jako interní vícenáklady, příp vytvořit ztrátu. MO má jasné peníze, podle toho, kolik má členů. Nikde jinde to už nestojí tak, že na výrobu něčeho mám 100000Kč, i když potřebuji jen polovinu, nebo že mohu vyrábět a existovat za nereálné ceny. Co by asi MO dělaly se svými prodělečnými rybochovy? Proto je současný neefektivní udržovací systém stále funkční, ať to stojí co to stojí. Je to nostalgie, stejně jako jízda parním vlakem. Takto se ale běžně cestovat nedá...
NVenca888 - Profil | Čt 18.6.2009 16:40:29
Je jedno, na jaký jsou úrovni - ty pořád účtuješ v internim systému, kterej je propojenej.
Příklad - budeš dělat ve firmě, která bude mít x-oddělení. Oddělení A koupí zvenku produkt za 100,-. Následně ho nějak upraví, předá ho na oddělení B a interně mu naúčtuje 110,- (protože 10,- byla jeho práce, případně materiál, kterej byl na tu modifikaci třeba). Oddělení B zjistí, že ho nechce a interně ho prodá dalšímu oddělení C opět za 110,-. Takže celkem se uskutečnily platby v hodnotě 320,-, ale jenom pablb (s prominutim) může tvrdit, že akcionář firmy (v tomhle případě akcionář=člen ryb. svazu) zaplatil za ten produkt, co leží na oddělení C, 320,-. Ten zaplatil pořád jen 100,- + náklady oddělení A na jeho úpravu. To je přece naprosto jasný...
NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 16:30:52
Ve svazu (MO) totiž nikdo nepočítá, zda se vyplatí chovat 1000kg kapra s náklady 500000,-Kč, protože klubovna je "naše", oplocení a sádky taky, ale nikdo se nepozastaví, že za 500000,-Kč (nákladů) se musí odchovat zcela jiný počet ryb, to je ten ústřední motiv....
NVenca888 - Profil | Čt 18.6.2009 16:24:31
Pokud se ulejvaj prachy na nesmysly, tak je to samozřejmě špatně, o tom žádná a já to nijak neobhajuju. Ale to nemá co společnýho s tim nesmyslnym principem, co jsi tady nastínil.
NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 16:24:27
NVenca888 - Profil | Čt 18.6.2009 16:22:32
NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 16:20:59
Kde to žije - všechna témata
7:33NRybáři vs ochránci přirody 71
6:54NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 43
6:49NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 25
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
-20% akce ANGLICKÝ TýdenZa 79 Kč
ANGLICKÝ TÝDEN -20% od středy 17.6. do úterý 23.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na sortiment značek SONUBAITS, KORUM, PRESTON, FOX, CC MOORE a AVID. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_AN20. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17











