Cena povolenky podle počtu prutů

Zajímal by mě váš názor:
Přemýšlel jsem nad tím, že by se mohly ceny povolenek odvíjet podle toho, na kolik prutů bude dotyčný rybář lovit.Jde o to, že mnozí rybáři loví třeba jen dravce a většinou na přívlač, tak by si mohli na následující sezonu zaplatit povolenku pouze na jeden prut, zrovna tak ti, co chytají třeba na feeder.Takhle by platili o 50% méně.Zároveň by se mohlo povolit chytání až na 3 pruty, což by dotyčného stálo zase o 50% více a nejspíš by to uvítali zejména ti, kteří chytají na boilies.
Nevím, možná je to nesmysl, ale tak jsem si říkal, že by si mohl každý rybář zvolit zkrátka to, co mu nejvíce vyhovuje a cenu povolenky si přizpůsobit k tomu, jakým způsobem nejraději chytá.
Jaký je váš názor?
Autor diskuse: aligator - Profil , 17.6.2009 všeobecné - techniky lovu

NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 11:37:33

Cena povolenky vychází i z cen ryb. Není proto jedno, jestli se ty ryby budou platit jednou, 2x, 3x, jestli se z peněz od rybářů bude provozovat údržba revíru, silnic či sociální služby, závodníci, pionýrské tábory, volební agitky ....

    Nhraji - Profil | Čt 18.6.2009 11:33:43

    A jéje, protisvazová exhibice. Zkus se držet zadání otázky.

      NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 11:32:15

      Venca888 >> ale ještě dnes si Rada přisvojuje právo na revíry ÚS, MO si ho nárokují též. Proč ne já jako člen svazu? Tobě nevadí, že MO používá peníze na chov ryb, pro investice náklady a ty ty peníze platíš ještě jednou, když je uživatel kupuje od těch MO! To je také charita? Proč ne nákup potravin starým rybářům a péče o ně?

        NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 11:26:50

        malamut >> Já nejsem příznivcem masovosti, ale je to podobný model, který funguje např. u zdravotního, sociálního pojištění a i u daní ve většině zemí. V USA, i v okolních státech tě někdo zkouší z rybařiny? Je to na tobě, aby jsi se zajímal a neudělal malér. To samé na silnicích. Školí tě někdo z nové vyhlášky, z předpisů v okolních zemích? Ke svobodě patří také odpovědnost. Průser je v tom, že ÚS převzaly dekrety, ale ne všechny peníze a MO zůstaly vzpomínky a proto udržují svoji virtuální nenahraditelnost, viz klapoč.... oni to tak vidí, oni tak jednají. Já upálit i polámaný strom, nemít kamarády, tak dostanu flastr, až mě z toho nebude milo.

          NKlapoč - Profil | Čt 18.6.2009 11:21:00

          Mrknato >> proč bych měl to dřevo využít? Ono se sveze k rybářské chatě a využije se tam. A ano příkop i kolem cesty co jde k rybářské chatě kosíme.

            Nmalamut - Profil | Čt 18.6.2009 11:20:50

            pepa-č >> To že je levná není neštěstí ale "...člověk by neměl urazit rybu tím že ji uloví, aniž by o ní něco věděl..." Volně citováno z filmu "Teče tudy řeka".

              NVenca888 - Profil | Čt 18.6.2009 11:18:43

              Mrknato >> to možná dřív, kdy všichni vlastnili všechno... nevidim důvod, proč by takovýhle aktivity měl svaz provozovat a financovat. To potom ze mně, jako člena svazu, dělá nedobrovolnýho přispěvovatele na charitu, případně dokonce na státní rozpočet, a jsem přesvědčenej, že by takovýhle hospodaření šlo napadnout...

                NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 11:15:36

                Venca888 >> ty jsi asi mladší ročník, ale takové podobné aktivity svaz dříve dělal, u klapočů v tom pokračují. Na vesnici se zná každý s každým, ale likvidovat stomy kolem řek je prasárna. I když jde možná o směnný obchod : 3 kmeny za 15 duháků.... ale to se tady neventiluje.

                  Nmalamut - Profil | Čt 18.6.2009 11:14:26

                  Mrknato >> ??? Já nepsal, že je to neštěstí. Ale podle mne je neštěstí ta "masovost" bez dostatečných znalostí a dovedností dost velkého procenta rybářů. My jsme v mládí museli projít rybářským kroužkem, jinak jsme nemohli získat povolenku. A věř mi, dalo mi to dost. Dnes stačí složit bankovky a chytáš, většinou žádná školení atd. Opakuji se, ale systém co mají myslivci by nebyl od věci.

                    NVenca888 - Profil | Čt 18.6.2009 11:11:49

                    já jako brigádu hlídám kachny a labutě, aby nesežrali moc rybiček...

                      NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 11:11:12

                      hraji >> no von ten klapoč to dřevo nějak využije. Takouvou brigádu si já ještě platím, když jdu na dřevo. U nás by mě na něco takového asi neskočili, možná až předseda přejde na vytápění dřevem....

                        NVenca888 - Profil | Čt 18.6.2009 11:10:21

                        Mrknato >> takže váš svaz následně dostává prachy od nemocnice, majitele parku a od správy sociálního zabezpečení (případně od lidí, kterej to jídlo donášíte), jo?! :-)

                          Nhraji - Profil | Čt 18.6.2009 11:07:09

                          Mrknato >> no ale to sis spletl organizaci, milosrdní bratři patří jinam. :-)

                            NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 11:06:07

                            Klapoč >> Tak to taky opravujete silnice, sekáte příkopy v okolí revíru z prostředků MO, nebo to děláte jako charitu? Pak se nedivím, že někdo může vidět takouvou to činnost MO jako prospěšnou.

                              NKlapoč - Profil | Čt 18.6.2009 10:59:18

                              Mrknato >> ne správci a ani majitele toku nejsme. A pokud potřebujeme dát pryč strom nad průměr 15 cm, tak si samosebou vyřídíme od povodí povolení. Ono taky je blbost chtít po povodí, aby přijeli dát dolů 2 - 3 stromy, když na to máme vlastní prostředky a je to udělané hned a né někdy v neurčito. Tak to vidím já a asi většina v organizaci. Ty to možná vidíš jako tunel. Hádat se s tebou nemíním.

                                NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 10:57:57

                                hraji >> My chodíme do nemocnic koupat nemohoucí, hrabeme v parcích listí, donášíme starým lidem nákup až do domu a tomu říkám svazová brigáda, o takové se vám, co nakupují ryby do cizích revírů jen zdá....

                                  NMrknato - Profil | Čt 18.6.2009 10:55:23

                                  Klapoč >> A co dělá potom povodí, správce toku? Nebo vy jste také správci a majitelé toku? Pokud ne, tak je to další tunel svazové rybařiny a je obrovskou drzostí, že to tu takto přednášíš. Ti co si vezmou místo 3 potočáků 5, nebo ti co loví muškou a přívlačí místo 3 dní, celý týden jsou úplní žabaři...

                                    Nhraji - Profil | Čt 18.6.2009 10:54:06

                                    Klapoč >> no on Mrknato už ani neví, jak taková brigáda a skutečná práce vypadá, on odpracuje svoji brigádnickou povinnost virtuálně na MRKu, aby nepodporoval ÚS

                                      NKlapoč - Profil | Čt 18.6.2009 10:50:47

                                      Mrknato >> Proč do lesa na dřevo? Vy kolem potoků a rybníků nekácíte nežádoucí, větrem poničené, škůdcem napadené atd. dřeviny? My tedy ano.

                                        Nkakr - Profil | Čt 18.6.2009 10:50:24

                                        syny >>
                                        Ferari oželím, ale vilu v Karibiku spojenou s lovem mečounů ani náhodou:-))