- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Morava 7A - štěrkoviště Veselí nad Moravou
tak kecalové,po domluvě s kopr69 jsou 3 termíny na brigádu,ten co to vyhraje to bude.pytle a odvoz zajistil kopr.
A) 27.1125%
B) 4.1245%
C) 11.1230%
Od 15.11.2010 hlasovalo 53 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
105x v oblíbených a 32x v ignorovaných.
Nkopr69 - Profil | St 12.11.2014 23:47:49
Nkopr69 - Profil | St 12.11.2014 23:44:25
Nkopr69 - Profil | St 12.11.2014 23:42:47
Ať se Ti daří.
NMarSL - Profil | St 12.11.2014 23:42:13
Nechápu lidi co mají nutkání se vyjadřovat i na úkor velkých mezer ve znalostech!
Nkopr69 - Profil | St 12.11.2014 23:38:34
NGazza - Profil | St 12.11.2014 23:25:53
NLeda - Profil | St 12.11.2014 22:48:37
Zkus poradne cist...to je taboreni ale kde mas spojeni rybarskeho prava a tim i to bivakovani pri vykonu rybarskeho prava??
Precti si co sem sem dal, zastav se a popremyslej a nedavej sem zakon ktery nic nevysvetluje rybarum a hlavne se jich netyka!!!
RYBAR PRI VYKONU RYBARSKEHO PRAVA NENI TABORNIK...
Jak sem rikal, spatny vyklad prava...diky alespon si me to potvrdil.
Meli by ste se tam trochu zamyslet a prestat delat ze slusnych lidi blbce..
NOrient - Profil | St 12.11.2014 22:41:32
NLeda - Profil | St 12.11.2014 22:34:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Staci si precist to co sem sem povesil z tech Budejovic...tam je vse vysvetlene.
Myslim ze prave tim ze je t bivakovani tak resene a zakazovane a to neopravnene,jde zdejsi svaz proti sobe.
Takhle to tam vetsina vecer zbali, vys.rou se na uklid,vychrapou se v aute a jdou treba na jinsi flek..
Kdyby byli u tojo fleku i pres noc a tak neni problem prijit a pokutovat ten neporadek na zaklade pasma hygienicke ochrany..
Me stve i to ze v lete tam behaji policajti a resi jen rybare a to ze je tam pasmo hyg.ochrany a taky vyslovene zakazane koupani si tech oslu co se tam cvachtaji ani nevsimnou.
Tomu se rika bordel..tam je neco spatne a nevim odkud to jde...
A do chytane muze byt brzo taky..diky tady tomu.ze si tam kde kdo dela co chce..s organu cinnych ...at rybarska straz ci mestska policie...
paradox toho vseho je, ze ani mesto nekomunikuje jak by melo...a jak se rika-ryba smrdi od hlavy.
Ja osobne jsem ekolog celkem zarputily ale kdyz uz by to vse bylo jak ma tak at tam sakra neni v lete 50 lidi ve vode..kdyz uz jsou tak pokuty..je smesne ze se resi bivak kvuli znecisteni a ty lidi co tam ze sebe omyji za ten do te vody za hnus to nikoho nezajima...po tech babkach kola mastne jak kdyby se tem vykotil tanker...a to byli 2..myslete tam lidi trochu...
Nkopr69 - Profil | St 12.11.2014 22:19:50
Tábořením ve smyslu § 16 odst. 1 písm. c), § 26 odst. 1 písm. b) a § 29 písm. j) zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů, se rozumí souhrn různých činností umožňujících pobyt v přírodě spojený s možností přenocování, a to obvykle ve stanech nebo jiných přístřešcích (stavění stanů a přístřešků, tj. včetně celt, stanů bez podlážky apod., příprava stravy, hygiena, likvidace odpadků atd.). Naproti tomu přespání „pod širákem“ se za táboření nepovažuje. Dále uvedený text se tedy týká pouze táboření – přespání pod stanem či přístřeškem. Při hledání vhodného místa k táboření je nejprve třeba zjistit, zda se místo nenachází ve zvláště chráněném území. Ze zákona č. 114/1992 Sb. vyplývá, že je zakázáno tábořit a rozdělávat ohně mimo místa vyhrazená orgánem ochrany přírody, a to na celém území národních parků, chráněných krajinných oblastí a národních přírodních rezervací. Výjimku z tohoto zákazu by musela v každém jednotlivém případě udělit vláda podle § 43 cit. zákona. V ostatních zvláště chráněných územích táboření zakázáno není, avšak je třeba respektovat i jejich bližší ochranné podmínky, stanovené zřizovacím aktem daného zvláště chráněného území. Tam může být stanoveno, že se pro určité vymezené činnosti vyžaduje souhlas orgánu ochrany přírody, tedy může se jednat i o táboření. Dále zákon stanoví, že v přírodní rezervaci, národní přírodní památce i přírodní památce jsou zakázány změny nebo poškozování těchto území. Není vyloučeno, že by mezi takové rušivé činnosti mohlo patřit i táboření. V lese je táboření mimo vyhrazená místa obecně zakázáno podle § 20 odst. 1 písm. k) zákona č. 289/1995 Sb., o lesích, v platném znění. Podle stejného ustanovení je zakázáno rozdělávat a udržovat otevřený oheň. Udělení výjimky z tohoto zákazu přísluší pouze vlastníkovi lesa. Pokud by touto výjimkou byla porušena práva jiných vlastníků lesa, náleží toho rozhodnutí příslušnému orgánu státní správy lesů. Smyslem zákazu je především ochrana lesa před vznikem požárů, navíc táboření spojené s rozděláváním ohně je potencionálním zdrojem ohrožení lesních ekosystémů v celé jejich podstatě. Mimo uvedené případy náš právní řád táboření ve volné přírodě neupravuje, lze tedy vycházet ze zásady, že co není zákonem zakázáno, je dovoleno. Jistá omezení však lze analogicky dovodit z ustanovení § 63 (Přístup do krajiny) zákona č. 114/1992 Sb. Je zřejmé, že tábořit lze pouze na místech, na která lze i vstupovat. Klíčové jsou v tomto směru odstavce 2 a 3 cit. ustanovení, které vymezují možnost vstupu na pozemky jiných osob takto: „(2) Každý má právo na volný průchod přes pozemky ve vlastnictví či nájmu státu, obce nebo jiné právnické osoby, pokud tím nezpůsobí škodu na majetku či zdraví jiné osoby a nezasahuje-li do práv na ochranu osobnosti28) či sousedských práv.29) Je přitom povinen respektovat jiné oprávněné zájmy vlastníka či nájemce pozemku a obecně závazné právní předpisy.30) (3) Práva podle odstavce 2 se nevztahují na zastavěné či stavební pozemky, dvory, zahrady, sady, vinice, chmelnice a pozemky určené k faremním chovům zvířat. Orná půda, louky a pastviny jsou z oprávnění vyloučeny v době, kdy může dojít k poškození porostů či půdy nebo při pastvě dobytka. Zvláštní předpisy nebo tento zákon mohou oprávnění podle odstavce 2 omezit nebo upravit odchylně.31)“ Z ustanovení vyplývá, že nelze tábořit na pozemcích fyzických osob. Z táboření je vyloučena i orná půda, louky a pastviny v době, kdy by mohla být poškozena úroda, a dále pozemky, na nichž se pase dobytek, a vyloučeny jsou i pozemky vymezené v odst. 3. Obecně by táboření nemělo způsobit vlastníku nebo nájemci škodu (viz odst. 2). Současně platí také obecné ustanovení § 415 občanského zákoníku, které stanoví, že „každý je povinen počínat si tak, aby nedocházelo ke škodám na zdraví, na majetku, na přírodě a životním prostředí.“ Ustanovení § 420 téhož předpisu pak stanoví, že každý odpovídá za škodu, kterou způsobil porušením právní povinnosti.
Nkopr69 - Profil | St 12.11.2014 22:06:38
Já osobně jsem rád že je na štěrku situace jaká je.Osádka ryb se hodně spravila a to jen z důvodů všech zákazů které tam jsou.Už jednou jsme měli namále a mohlo být dochytáno.
V nynější době probíhají nějaké terénní úpravy a dokonce jsem slyšel že po dokončení těchto prací má být okolí štěrku vyhlášeno za biokoridor.Že by dalsí omezení?
NLeda - Profil | St 12.11.2014 21:53:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Po dnesku sem se rozhodl ,ze to oficialne predam pravnikovy a prozenu to pres MRS Brno,pres magistrat Veseli a podame i zadost o zruseni jiz zminovane vyhlasky z roku 1989..primo na ministerstvo zivotniho prostredi..jde prece o to, aby jsme mohli lovit se v sim co k tomu patri..
A ne se dohadovat z rybarskou strazi o tom na ci strane stoji pravo..kdyz to neni v jeji kompetenci..Opravdu bych uvital kdyby mi nejaky odpurce dodal info ktere je hmatatelne a opira se o zakon, jako moje argumenty..
Klidne priznam chybu, nejsem arogantni namistrovany vul co se za neco schovava.
Budu rad za dalsi diskuzi.
Radek
NFikinD - Profil | St 12.11.2014 21:04:28
NOrient - Profil | St 12.11.2014 20:50:25
NLeda - Profil | St 12.11.2014 20:03:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Protoze tech ceduli rezavych je tam mraky...
Zakladani taborist,stanovani atd neberu jako zakaz bivakovani..
Celkem by me to zajimalo..at tady neslapeme zbytecne vodu, o co se opira to Vase presvedceni, ze na vasi strane stoji zakon a vyhlaska a ne jen spatne vylozene to co je v Tom ci onom napsane..
diky za odpoved..
a jeste jedno, zajima se o to celkem dost lidi, pisou mi do soukr. zprav, asi vas znaji a dost lidi s tim taky nesouhlasi a dost dela zle i z trucu ze to tam je ovladle lidma co si mysli ze Jim to tam patri a delaji si tam vlastni spravedlnost...
NLeda - Profil | St 12.11.2014 17:35:08
Ten bordel co tam je a ktery taky uklizim je katastrofalni, o Tom zadna...ja resim spis to ze na tohle by se meli vsechny organy ktere v Tom muzou byt nejak napomocny, soustredit..na ty de.ily co tam delaji ten bordel.
Klidne za to brat povolenky, jsem pro..
Proste je to tam kde je kvuli lidem co se chovaji jako hovada a my, slusni a ekologicky smyslejici rybari to odesirame za ne..
Preju ti at se ti dilo darii
Radek
Kde to žije - kaprařina
2:51NKrátkodobá kaprařina x 9995
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8063
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáNKyjský rybník, Džbán 50908
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17












