Morava 7A - štěrkoviště Veselí nad Moravou

Chodíte? Jaké máte úlovky? Kapři, amuři - fota ...
Autor diskuse: Orient - Profil , 4.5.2009 kaprařina - revíry, cestování

tak kecalové,po domluvě s kopr69 jsou 3 termíny na brigádu,ten co to vyhraje to bude.pytle a odvoz zajistil kopr.

A) 27.1125%

B) 4.1245%

C) 11.1230%

Od 15.11.2010 hlasovalo 53 čtenářů.

NLeda - Profil | St 12.11.2014 17:22:18

predposledni odstavec je ten zajimavy a pokud budete nekdo chtit tu vyhlasku z dob komunismu,staci napsat,rad poslu mailem..

    NLeda - Profil | St 12.11.2014 17:19:50

    Táboření je v některých případech zakázáno, a to bez ohledu na to, kdo je vlastníkem dotčených pozemků. Jde o tyto případy:
    1. V národních parcích - § 16 odst. 1. písm. c), v chráněných krajinných oblastech - § 26 odst. 1 písm. b) a v národních přírodních rezervacích - § 29 písm. j), vše zákon č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny (dále jen „zákon o ochraně přírody“), je zakázáno tábořit mimo místa vyhrazená orgánem ochrany přírody – jde o zákazy plynoucí přímo ze zákona. Výjimky ze zákazu povoluje v každém jednotlivém případě vláda svým rozhodnutím.
    2. V přírodních rezervacích, v národních přírodních památkách a v přírodních památkách je táboření zakázáno, pokud to stanoví bližší ochranné podmínky, vymezené v jejich zřizovacích předpisech. K tomuto uvádíme, že např. Vyhláška ONV Písek ze dne 4.12.1985 o chráněných přírodních výtvorech v okrese Písek, kterou byla vyhlášena PR Výří skály u Oslova, a která stále platí, striktně zakazuje mimo jiné táboření a rozdělávání ohně a zřizování trvalých táborů či dočasných tábořišť. Pokud je táboření takto zakázáno, lze tuto činnost vykonávat jen se souhlasem příslušného orgánu ochrany přírody (v tomto případě opět vláda).
    3. V lesích je podle ust. § 20 odst. 1 písm. k) zákona č. 289/1995 Sb., o lesích a o změně a doplnění některých zákonů (lesní zákon) zakázáno tábořit mimo vyhrazená místa.
    4. V ochranném pásmu 1. stupně přírodních léčivých zdrojů je zakázáno tábořit (ve stanech, obytných přívěsech apod.) mimo vyhrazená místa podle nař. vl. č. 152/1992 Sb., o ochranných pásmech přírodních léčivých zdrojů lázeňského místa Františkovy Lázně a podle vyhl. Ministerstva zdravotnictví č. 175/1999 Sb., o ochranných pásmech přírodních léčivých zdrojů lázeňského místa Karlova Studánka.
    5. Ve vyhláškách obcí mohou být také obsaženy zákazy táboření. Obec tak může chránit veřejný pořádek v režimu § 10 písm. a) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), např. zákazem neoprávněného (ve smyslu nedostatku svolení vlastníka pozemku) stanování a táboření na vymezených veřejných prostranstvích, případně území obce, a to bez ohledu na charakter vlastnictví konkrétního pozemku.

    Naopak zákon č. 99/2004 Sb., o rybníkářství, výkonu rybářského práva, rybářské stráži, ochraně mořských rybolovných zdrojů a o změně některých zákonů (zákon o rybářství) problematiku táboření neřeší a táboření ani striktně nezakazuje. Zákon připouští užívání pobřežních pozemků v nezbytném rozsahu, tzn. v takovém rozsahu, který je nezbytný k výkonu rybářského práva. Je otázka, zda je nezbytné k výkonu rybářského práva stanovat. Navíc ve vyhl. č. 197/2004 Sb., k provedení zákona č. 99/2004 Sb., o rybníkářství, výkonu rybářského práva, rybářské stráži, ochraně mořských rybolovných zdrojů a o změně některých zákonů (zákon o rybářství) jsou vymezeny denní doby lovu ryb v pstruhovém rybářském revíru, kdy maximální jsou v měsících červnu a červenci od 5 do 22 hodin a v mimopstruhovém rybářském revíru jsou maximální v měsících květnu, červnu, červenci a srpnu od 4 do 24 hodin. V případě některých revírů však byly na základě rozhodnutí MZe ČR uděleny výjimka ze stanovené denní doby lovu na vybraných mimopstruhových rybářských revírech, a to od 00:00 hod. do 04:00 hod. v období od 16. června do 31. srpna.

    Podle čl. 2 odst. 3 Listiny základních práv a svobod může každý činit, co není zákonem zakázáno, takže v případech, kdy to zakázáno není, je možné ve volné přírodě tábořit. Je ovšem třeba dbát ochrany vlastnického práva. Pokud jde o pozemky ve vlastnictví soukromých osob, je při výkonu rybářského práva vstup na pozemek povolen. Na cizí pozemek se vstupuje za účelem lovu ryb a po jeho skončení je třeba tento pozemek opustit. Pokud na něm chceme zůstat a přenocovat, je to vždy otázka dohody s majitelem pozemku. Na pozemcích ve vlastnictví státu nebo obcí (pokud nejde o výše uvedené případy) není táboření zakázáno.

    Co se týče využívání přístřešku (nemá podlážku, jedna stěna je otevřená), který má sloužit k ochraně před nepřízní počasí, na místech, kde je zakázáno tábořit, nelze mít proti jeho používání námitky. Přístřešek musí evidentně sloužit k ochraně rybáře . Co se týče stanu, který má podlážku a je určen k přespávání, lze ho stavět jen za výše uvedených podmínek.

    Výše maximální sankce, kterou lze za porušení zákazu táboření uložit, se odvíjí dle místa, kde k spáchání přestupku došlo. Pokud se jedná např. o lesní pozemek, je postupování dle lesního zákona, kde je stanovena max. sankce 5. 000,- Kč. Pokud však byl porušen zákaz táboření ve zvláště chráněném území, lze dle ust. § 87 odst. 3 písm n) zákona o ochraně přírody uložit sankci až do výše 100 000,- Kč.

    Mgr. Irena Berecová
    Česká inspekce životního prostředí
    Oblastní inspektorát České Budějovice
    Dr. Stejskala 6, 370 21
    tel. 386 109 146

      NLeda - Profil | St 12.11.2014 17:03:09

      Chlapy,stanovani je zakazano v cele republice mimo kempy...spani pod celtou ci bivak neni nikde zakazano i mimo kempy a v zadnem zakone zakazane neni!!!takze co neni vyslovene zakazano je povoleno!!!staci mit kamarada pravnika,rybare,met chut se zeptat na ministerstvu, ne nekde v hospode a za dalsi pokud sou pozemky soukrome ci ne,je uplne jedno...soukromnik pokud je vodni plocha statu musi...MUSI POVOLIL RYBARI VYKONAVANI JEHO PRAVA !!!A dalsi vec, pokud jsou pozemky soukrome tak si myslim ze mestska policie z veseli se chova nezakonne, kdyz pokutuje lidi za destniky a bivaky..muj nazor.a zadna vyhlaska z roku 1989 neni platna,pze v te dobe byla jina statopravni moc..a proc si myslite vy vsichny chytraci ze neni ta vyhlaska obnovena??protoze pri dnesnim pravu by to neproslo.Chlapi trochu premyslet by to chtelo.Odrazujete tim slusne rybare a poradne rybare...a ohaneni se hygienickou ochranou je scestne..pri tech koupajicich se tam a bez povsimnuti pritomne mestske policie.A nakonec, kdyz je bivakovani zakazane, melo by to byt napsano v dodatku v rybarskem radu a to co me rekl tamni hospodar, nema chut to tam ani davat..jedini kdo do toho slape je mesto a obor zivotniho prostredi..myslim ze by jste se tam meli vykaslat na reseni bivaku ale spis tech bordelaru!!!
      A jak sem napsal,bivakovat tam budu a kdyz me povolaji ke komisi nemaji jedinou paku na to abych byl uznan vinikem s cehokoliv.
      Jedine majitel pozemku muze neco rict ale tim ze je pozemek u statni vody je jeho pravo omezeno...
      Prihodim tu vyhlasku i odpoved z ministerstva.

      Vse dobrym rybarum Petruv Zdar ;)

        Nkakr - Profil | St 12.11.2014 14:48:48

        Leda >>
        Můžeš prosím dát odkaz na paragraf zákona o rybářství kde je uvedeno že je bivak povolený?
        Děkuji.

          NMarSL - Profil | St 12.11.2014 14:28:18

          Leda >> tomáš jadno cos našel..nechápu lidi co řeší nějaký štěrk, když vidím a slyším co se tam děje, tak mi zdravý rozum říká vypravit se na jakoukoliv jinou vodu kde si odpočinu a třeba i něco hezkého pochytám. Petruv zdar

            Nkopr69 - Profil | St 12.11.2014 10:58:35

            Leda >> Nějak jsem nepochopil tvůj příspěvek o bivakování.Jestli umíš číst tak si přečti na tabulích u štěrku co je tam zakázáno a pak si najdi v NOVÉM zákoně co ten zákaz obnáší.Také nezapomeň že jen voda patří státu ale pozemky jak pobřežní tak i ty ve vodě jsou soukromé.

              NLeda - Profil | St 12.11.2014 10:27:26

              Zdravim panove,chtel bych se pridat k tomu bivakovani na sterku..nedalo me to a zacal sem to resit..zjistil jsem ze vyhlaska podle ktere je zakazano na sterku stanovat je z roku 1989 a je na ni jeste razitko s hvezdou..v te dobe nikdo nevedel ze existuje nejaky bivak..zakaz bivakovani je jen vyplod neci hlavy z mesta..podle rybarskeho zakona je bivak povoleny kde koliv a to i v pasmech hygienicke ochrany.Psali jsme i na ministerstvo ziv.prostredi a s tama dosla jasna odpoved.ze se muze bivakovat.a zadna vyhlaska stara 25 let z dob komunismu na to nema vliv.rybar ma narok na pristresek bez podlazky v dobe lovu.nesmi v nem nocovat.psal sem a resil to i se starostou,mistostarostou a s nekym ze zivotniho prostredi..i s hospodarem z veseli..ten jediny byl rozumny..z mesta jen peklo a kdyz sem jim preposlal odpoved z ministerstva a nazor pravnika tak uz ani neodpovedeli..celkem mimo...ale ja tam bivakuju.a budu.pokud me prijde nekdo pokutovat ci napomenout,nosim sebou neustale kopie odpovedi z ministerstva i tu vyhlasku smesnou a chci jit pred komisy pokud me budou pokutovat.beru pravnika a bude sranda..jinak ohledne bordelu.taky uklizim jak ocas po vsech..a jeste jeden paradox..pan z zivotniho prostredi to obhajoval tim ze je to vodni zdroj...to mu nikdo nebere ale co ti lidi co se tam kopou,motoji se mezi silonama a delaji tam bordel..ty by meli pokutovat..ne se srat so rybaru a jejich prava.muj nazor.pokud ma nekdo zajem..preposlu vyhlasku i odpoved z ministerstva.Radek

                Ncanis - Profil | Ne 2.11.2014 15:12:38

                jj bordel,nejen u vody je problém...a velký.bohužel je to jen a jen v nás v lidech

                  NErva - Profil | So 1.11.2014 6:27:09

                  kopr69 - dík za info , tak už vím kam zatím nemám jet vláčet :-)))

                    Nkopr69 - Profil | Pá 31.10.2014 22:07:35

                    Erva >> Nazdar.Ano bez odpadu.Žádné brusle ani hokejky se nenašly:-) Já bych to viděl tak na poměr : rybáři - 70 % a zbytek návštěvníků - 30 %. Na východní straně se staví další oplocenky a jinak se pracuje na svahování břehů na severní straně. Dravci mlčíííí :-(

                      NErva - Profil | Pá 31.10.2014 20:59:12

                      kopr69 - Ahoj a v lednu a únoru bez odpadu ?? Kua ti bruslaři jsou teda slušňáci , to se musí nechat :-))

                        Nkaprik10 - Profil | Pá 31.10.2014 20:07:13

                        kopr69 >> Jo,jo je to smutne a verim tomu.Ale smeji tomu co rika kolega pode mnou.Urcite vidi u vody bivak a hned je mu jasne TI tam po sobe nechaji bordel.moji vlastni skusenost je ze aji ti koupaci nechavaji po sobe bordel.A neni to zrovna tak davno,ani necely mesic.Reknes ze v rijnu se uz nikdo nekoupe,ale koupe.Bylo to o revir dal v ostrosske.A clovece div se,taky tam nechali petku od vody a sacek od svaciny.A dalsi pripad.Dva dedoušci na kole,a člověče div se,plechovka od bonduelky a sklenka od červu co si večer nazbirali.Takze kde je pravda?Je to v lidech.Ja osobně teda bivakuju.Duvod:na slusny revir to mam nejakych 100km,a jed na jeden den.

                          Nkopr69 - Profil | Čt 30.10.2014 20:50:26

                          No a já se pokusím vás rozplakat : po zimním úklidu v roce 2013 se v dubnu tento rok na štěrku nasbíralo 5 pytlů,v květnu to bylo 7 pytlů,v červnu 8 pytlů,v červenci 11 pytlů,v srpnu 8 pytlů,v září 5 pytlů odpadků. A teď si přeberte sami kdo v kterých měsících tahá odpadky na štěrk.

                            Nkaprik10 - Profil | Čt 30.10.2014 19:52:07

                            Erva >> Ty me taky.

                              NErva - Profil | St 29.10.2014 20:29:55

                              Majo8888 - Myslíš že tam koupáči bivakovali ? Jsi mě celkem rozesmál :-)))

                                NMajo8888 - Profil | St 29.10.2014 17:40:55

                                Taky se pridam. Chodil jsem na sterk asi 2 roky a to 4 roky spatky, autem az k vode na vikend a pokazde jsem nejdriv nasbiral 120l pytel plny odpadku a az pak jsem se mohl rozlozit. Jeden vikend zustalo po mne cisto, protoze bordel jsem si vzdy odvezl, a na dalsi vikend po prichode k vode zas nejdriv posbirat bordel a az pak se rozlozit. Chodival jsem vetsinou pres leto a ten nejvetsi bordel a neporadek nedelaji rybari ale nactileta chlastajici kupaci mladez. Jasne jsou jsou i rybari bordelari ale nejvetsi problem byly koupaci. Kuli nim se nesmi byvakovat a pod. Uz tam nechodim a asi tam uz nikdy nepujdu-nesmi se tam bivakovat. Petru zdar

                                  Nkopr69 - Profil | St 29.10.2014 14:49:31

                                  Karel82 - MO Veselí nebo město nemá peníze na takové hlouposti jako je svahování břehů.Peníze jdou myslím z dotací EU.

                                    NKarel82 - Profil | St 29.10.2014 14:03:32

                                    Takže konec klidu u vody?!!!! Já jsem myslel,že je to podnět od MO Veselí.Že chtějí upravit břehy,aby rybáři nemuseli chytat z takové výšky,nebo nemuseli byt nasáčkovaní hned u vody.

                                      Nkopr69 - Profil | St 29.10.2014 13:25:09

                                      Karel82 >> Asi tak nějak jak píše kulhacka.Pro rybáře je tam míst dost ale pro koupající.....Měla by se tam dělat i nějaká stezka pro pěší.

                                        Nkulhacka - Profil | St 29.10.2014 12:36:31

                                        Karel82 >> spíš pro koupající. Pláže, palmy, pivko...