MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Kdo nam nici vic pstruhovky - volavka, masari, a nebo CRS+MO?

Tato otazka mne napadla,po letosnim zahajeni,bylo nejhorsi za poslednich 18 let.Pritom ve vychodnchi Cechach byvaly vyhlasene pstruhove reviry.Pritomnost je smutna. Knezna ,Orlice,Trebuvka ,Upa Metuje,atd.:o(Dekuji za nazory a odpovedi.

Autor diskuse: p.horys ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 19.4.2009


Kdo dle vás kolegové nejvíc škodí našim revírům?

A)Můžou za to převážně funkcionáři MO ČRS,když porušují rybářský a rybníkářský zákon,tím ,že nasazují dravé a škodlivé druhy ryb do pstruhových vod. 7%
B)Je to chyba převážně ve vedení krajské základny ČRS,že špatně hospodaří na svěřeném majetku. 54%
C)Je hlavně vina specialistů ze životního prostředí a povodí. 12%
D)Může za to každý z nás,že si to necháme líbit. 19%
E)Norek,volavka,vydra,kormorán a jiná zvěř. 7%

Od 3.3.2014 hlasovalo 81 čtenářů.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 14 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N nofish - ® So 17.5.2014 19:55:13
Honza7 >> k tomu ti řeknu jenom jedno. Každý racionálně uvažující člověk se umí zeptat na ekonomickou stránku takové věci, počítat a udělat si úsudek.
N p.horys - ® So 17.5.2014 19:05:43
fajanek >> Souhlasím s tebou:o).S tou vydrou by šlo něco dělat,je to,ale mrtě papírování.Pokud vše doložíš jak se má tak dostaneš náhradu škody.U nás jednatel řekl,že je to moc práce asi jako chytnout divokého vyškoleného potočáka,tak radši stojí frontu na násadu panvo Pd a tváří se jak lovci:o)))..Dle mého by pomohla fotopast.Před měsícem jsem se na toto téma bavil s jednim zbytečným úředníkem.Co mi podrazil nohy při podávání stížnosti na bývalého,už zas současného hospodáře:o).Maso,že nikomu nevadí střet zájmů.Nevadí mi,že podniká v chovu Pd a Si,
ale to,že tuneluje MO. a společně s kamarády (prý lovci sumců),dle mého ,jsou zmasti a prodej co můžeš:o)zaneřádil revír dravou,škodnou rybou.Letos jsem již chytl pár granuláků Po,okousané a odřené ryby.
Moc šancí asi nemají:o).
N Honza7 - ® So 17.5.2014 18:53:38
nofish >> Ahoj, ÚS ČRS pro Moravu a Slezsko tenhle revír vyčlenil pro ekonomickou elitu. Dobře to ještě dovedu pochopit. To co nechápu je proč uvedený revír, který " ma na sebe vydělávat", neodvede do pokladny každým rokem finanční částku aspoň 20 000 Kč za to, že řadový rybář tam nemůže jit rybařit. Výsledky vidíš sám. Nesouhlasí částka za vybrané místenky. Plán zarybnění byl překročen o cca 80 000 Kč.
Letos je další místenkový revír a tak peněz na ryby v revírech bez místenek asi moc nezbude.
N nofish - ® So 17.5.2014 13:02:30
Honza7 >> Člověče s těmi rozbory a tak bych byl opatrný. V případě té ostravice je to nějaké "zajímavé" ale nejsem od toho abych soudil. Samozřejmě, pokud něco nevydělává, proč to dotovat, že ano...

Zbytek je složitý. Pokud někdo umí, asi spíš bude dělat někde kde si podle toho vydělá. A soukromník ho zaplatí vždycky lépe než svaz, tomu celkem věřím. Otázka je, jestli je to dobře. To co píšeš vychází z logiky. Otázka je, jestli je nynější systém na tohle připravený.
N rarach - ® So 17.5.2014 11:18:15
NeBeroun alias Qwert >> Nenech se tím jantarem zatáhnout do nějaké slovní přestřelky, je to nemocnej člověk, tak to tak ber.
N NeBeroun alias Qwert - ® So 17.5.2014 10:41:50
Mrknato >> je vidět, že vůbec nemáš tucha, jak to chodí...
N RAJA - ® So 17.5.2014 10:15:39
Honza7 >> Díky, moc. Včera som rozprával s našim hospodárom a povedal mi, že mal chybu v tabuľke, odkiaľ som ja čerpal hodnoty a suma 1914-€ je za 13000ks Pp1. takže sorry a falonú informáciu.
Ete raz díky za ceny.
Rado
N Mrknato - ® So 17.5.2014 9:20:18
Honza7 >> Prosím tě, proč by někdo měl makat zadarmo (důchodce), za uznání a jiný za peníze (ÚS, profichovatel)? Toto je nelogické a proto nákupy svazu od komerčních chovatelů budou prováděny vždy se záměrem, aby výsledkem bylo nepokrytí potřeb svazu, drahá ryba a úzký sortimet. To už svazologické je......
N Mrknato - ® So 17.5.2014 9:13:23
NeBeroun alias Qwert >> Nazdar "hokejisto".... Nevím, ale žádné MS nestanovilo např. pro kance zvýšenou lovnou váhu (míru) a horní váhu, od které se stává kaňour "bohatstvím" revíru. To by je asi vlastníci honiteb hnali "vepřovým" krokem....
N Honza7 - ® So 17.5.2014 9:07:21
nofish >> Jinak se koukni : http://www.rybsvaz-ms.cz/diskuzni-forum/75/poznamka​-k-pstruhovi-obecnemu-v-p-revirech.php
Především co napsal pan Košút v zadání : Poznámka k Pstruhovi Obecnému v P revírech

Tam dostaneš slušný ekonomický rozbor
N Honza7 - ® So 17.5.2014 9:02:09
nofish >> Plně s tebou souhlasím. Skončit šichtu, následně makat v líhni, tak podle trpělivosti partnerky ti dávám 3 - 24 měsíců a máš zabalené věci. Tohle chce mít schopného člověka, který už je v důchodu. Ryby jsou pro něho srdeční záležitostí a v případě že by byl i v profesním životě rybář a má školu z Vodňan je trefa do černého. Tento člověk by si to řídil. Měl by k sobě několik lidí na výpomoc. Zároveň by tak předával i cenné profesní zkušenosti. Tato práce bohužel nikdy nebude dostatečně finnačně doceněna.
Jistě je druhá spolehlivá cesta nákup ryb z rybochovných privátních zařízení. Zkus se ale zeptat lidí ( třeba Tomáše Marka z Žermanic a nebo pana Rašky z Rožnova ), kteří tam pracují jaké mají zkušenosti ÚS ČRS? Pak už nic nebude připadat logické.
N NeBeroun alias Qwert - ® So 17.5.2014 8:48:26
Mrknato >> máš v tom hokej, příteli... myslivci jsou větší "ochránci" zvěře než ochranáři....
N Honza7 - ® So 17.5.2014 8:35:44
fajanek >> Velmi pěkný revír.
N Honza7 - ® So 17.5.2014 8:34:25
RAJA >> Ahoj, posílám ti odkaz : http://www.rybsvaz-ms.cz/diskuzni-forum/75/poznamka​-k-pstruhovi-obecnemu-v-p-revirech.php
Zde najdeš ceny pro nákup ÚS ČRS.
Ještě ti posílám ceník ry ze soukromého revíru z Valči Orientačné ceny ( Cenník ) za ulovené ryby
pstruh potočný 1kg – 11 €
pstruh potočný nad 1,5 kg – generačný – 14,50 €
pstruh dúhový 1kg – 5 €
pstruh dúhový nad 2 kg – 8,50 €
pstruh dúhový mrazený 1kg – 6,50 €
sivoň americký 1kg – 6,50 €
kapor rybničný 1 kg – 4,50 €
sumec 1kg - 13,50 €
šťuka 1kg – 18 €
hlavátka podunajská 1kg - 22 €
zubáč 1kg - 23 €

Otváracie hodiny
Pondelok- Zatvorené
Utorok – Nedeľa od 9.00 do 18.00

Kontakt
Tel: +421 911 042 042
E-mail: rybnikybrcna@azet.sk
Snad ti to pomůže. Tady mi ty ceny vycházejí pro tebe finančně lépe.
N RAJA - ® Čt 15.5.2014 16:13:19
Honza7 >> Ďakujem, podobne. Za toľko nakupuje naša MO SRZ.
1913,99€ za 13kg Pp1.
N rbr - ® Čt 15.5.2014 15:11:59
fajanek >> vo všeobecnosti platí, čím je voda menšia tým je citlivejšia na akékoľvek negatívne vplyvy. Počasie ovplyvniť nedokážeme a vzhľadom k existujúcej legislatíve nemáme akúkoľvek efektívnu možnosť regulovať predátory, preto je nevzhnutné aby hospodárenie organiyácii bolo správne. t.j v prípade kt si opísal nie je možné aby bola "pstruhovka" rekvalifikovaná na kaprový revír bez ichtyologického prieskumu kt. by dokázal opodstatnenosť tohoto kroku a Naopak pseudopstruhovka s prirodzeným výskytom sumca alebo zubáča je úplná fantazmagória to radšej sypať dúhaky do kaprovky
N fajanek - ® Čt 15.5.2014 14:52:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
p.horys >> Když se omezim na revír co mám nejlíp prochozený, tak příčin je hned několik. Je to P svazovka o délce 13 km. Jde o potok široký někde 1,5m, jinde i 5m s hloubkou od 20cm po klidně i 1,5m jámy. Průtok je kolem 1/4 kubíku za vteřinu.
První problém je v tom že horní tok je psaný jako MP a spodní taky i když se tam kromě lososvitých ryb skoro nic jinýho nevyskytuje (klidně by to mohla celé být pstruhovka). Takže to co splave po proudu nebo vyplave proti po proudu může být vesele kdykoliv loveno na žížalu...
Druhý problém je vysazování. Když jsem prošel 5km toku, tak jsem zjistil že ryby jsou jen v cca 2km. Proč? Protože dál už nikdo nešel a nevysazuje se tam. Jediné co tam je jsou malí potočáci. Nebo náhodní duháci co se vydají po vodě nebo proti vodě. Vyhrknout na potoku kvantum ryb do malého úseku mi přijde jako blbost a lenost. Daný úsek se proto co do záběrů podobá rybařině na sádkách.
A do třetice tok dost ovlivňuje vydra a velká voda. Ještě 3 roky nazpět jsem skoro v každé tůni chytal krásný potočáky. A dneska? Projdu 2 km a jsem rád když chytim jednoho nebo dva. Podíl na tom má velká voda z loňského léta (7mi násobné zvýšení hladiny vody - dle ČHMÚ) a vydra která postupně proniká od spodního toku nahoru a vyžírá větší ryby.
A závěr? Chyba (alespoň jak to u nás vidím já) je v špatném hospodaření, rozhozeném vodním režimu toku a o zbytek se stará rybožravý predátor.
přikládám pár fotek pro představu o jaké vodě je řeč...
N nofish - ® Čt 15.5.2014 14:33:58
Honza7 >> Tak od jednoho dodavatele se nebere, ale většina asi od jednoho je. Musíš to brát i tak, že to má i pozitiva, hlavně finanční. Tedy, mělo by mít.
O veterině se bavit nebudeme. Pokud se to obchází a není v pořádku, mělo by se s tím něco dělat. Ale já do toho nevidím.
Vytvořit projekty je možné. Ale pozor, pokud chceš tyhle věci dělat pořádně, potřebuješ na to i čas a lidi co to umí. A to taky nebude sranda. Kdo umí, chce to slušně zaplatit. Já jsem teda pro. Dobře odvedená práce má být odměněna. A k tomu se vztahují i ty líhně a odchovy. Člověče, nevím, jestli já bych do toho třeba šel. Myslím běhat někam po práci, denně. Ona to není zas taková sranda. Myšlenka, že by si svaz vyráběl vlastní ryby je fajn, ale není lepší to nechat na již fungujících firmách, dát jim práci? Ale samozřejmě za jasně daných podmínek ne jako teď, že se čeká co na svaz zbude - nemluvím o kaprovi.
Trošku se v líhňi a chovu orientuju a fakt to není tak jednoduché. Hlavně po finanční stránce. Tím netvrdím, že by to určitě nešlo. Dotace ještě jsou. Ale na to už by to chtělo asi fakt lidi co umí, vyznají se. Ale ne v kancelářích, ty "u lopaty", ti makají.
N Mrknato - ® St 14.5.2014 23:51:31
Honza7 >> Dříve mohly MO chovat, nebo nechovat a ryb bylo dostatek z přirozené reprodukce, tak jako tak. To už dnes díky složení vody neplatí a platit nebude.

Proto zarybnění uměle odchovanou rybou musí být masívní a efektivní a to bez dostatečného, navýšení financování nejde. Dnes už to došlo tak daleko, že MO "kradou" ryby v revírech....

Mně to přijde, jako kdyby sedlák sadbové brambory po zakopání druhý týden vykopal a prodal.... když nebudou jeho, utrží na nich a ještě splní plán.......

Pokud možno původní pstruh by se měl chovat v horních tocích revírů, kde by se nelovilo, a do nižších čísel P revírů by šla průmyslová ryba, zbarvená dle přání zákazníka, jejíž lov by hradil záchranu potočáka. Chránit pstruhy pro ochranu nemůže fungovat hlavně ekonomicky.

Když vezmeš sadaře, tak ti už také nepěstují původní odrůdy jablek, koženáče, Panenské, Strímky, ale přednost mají prodejnější a větší "průmyslové" odrůdy. Dnes je tu většina struktur svazu sama pro sebe, protože sama o sobě a své potřebnosti rozhoduje. To není nikde a bojím se, že na to nedoplatí jen původní druhy, ale i my rybáři.
N Honza7 - ® St 14.5.2014 22:51:53
Mrknato >> Ahoj, myslím si že to jsou dva problémy. 1) zarybnění Pp
2) financování. Průhlednost, respektive neprůhlednost hospodaření ÚS je dosti velký problém. S tebou se nebudou chtít bavit co by s řadovým členem.
V minulosti bylo líhní při MO více, drtivá většina byla funkční a černé díry to nebyly. Jenže taky bylo popsáno co se má dělat a dodržovat. Dnes platí co není zakázáno to je povoleno.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 14 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniBehr měřič vzdálenosti Distance Counter

Za 313
Praktický měřič, díky kterému snadno změříte vzdálenost případně hloubku, do které chcete nástrahu spustit.

akce, rybareniPrologic Bivak ENS Bivvy One Man (SLEVA 61%)

Za 2.699
Na kaprařském trhu je poměrně málo různých přístřešků určených pro krátké, zejména jednonoční, výpravy. Proto jsme se rozhodli vyvinout takový přístřešek sami! Díky “vyskakujícímu“ systému může být rozložen a složen během okamžiku.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
LOS-CORMORAN LOS-CORMORAN

Praha 3,130 00, Řipská 23